< >
Beton udomowiony – czyli nowoczesne mieszkanie w Krakowie., ARTEMA PRACOWANIA ARCHITEKTURY WNĘTRZ ARTEMA PRACOWANIA ARCHITEKTURY WNĘTRZ Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody
< >
Beton udomowiony – czyli nowoczesne mieszkanie w Krakowie., ARTEMA PRACOWANIA ARCHITEKTURY WNĘTRZ ARTEMA PRACOWANIA ARCHITEKTURY WNĘTRZ Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody

Dla architekta wnętrz wykonanie kolejnego projektu dla klientów, dla których projektował już wcześniej to czysta przyjemność. Obie strony rozumieją się bez słów, projektant zna gust i oczekiwania drugiej strony. Tak też było w tym przypadku. Joanna i Piotr postanowili zmienić mieszkanie na większe. Gdy tylko z wielu ofert wybrali już tą najlepszą od razu skontaktowali się ze mną aby omówić projekt. Szczęśliwie złożyło się że prace w budynku były na takim etapie że możliwe było wprowadzenie przez dewelopera zmian w układzie ścian oraz w instalacjach zgodnie z moim projektem. Dzięki temu właścicielom udało się uniknąć dodatkowych kosztów w trakcie prac wykończeniowych oraz sprawnie przeprowadzić te prace.

Poprzednie mieszkanie które projektowałam dla Joanny i Piotra było w stylu nowoczesnym . Królowała w nim tonacja brązowo-beżowa, wenge oraz szkło.

Tym razem właściciele zapragnęli pewnych zmian. Styl nowoczesny, ich ulubiony, został utrzymany, ale zmieniła się kolorystyka i wykorzystane materiały wykończeniowe. Ze względu na ich zamiłowanie do betonu we wnętrzu, stał się on głównym motywem przewodnim mieszkania. Betonowe płyty w dużym formacie 120x60 cm ozdabiają hol i część salonową.

Projektując wnętrze z wykorzystaniem tego materiału, czy to w formie płyt czy wylewanej masy betonowej trzeba mieć na uwadze że jest on chłodny w odbiorze i sporo zależy od jego połączenie z innymi materiałami wykończeniowymi. Jeśli nie chce się uzyskać wnętrza, które robi wrażenie zimnego, surowego należy bardzo uważać na to z czym się go łączy, granica jest bardzo cienka.

Założeniem projektu było stworzenie wnętrza nowoczesnego, ale przytulnego zarazem. I o tą przytulność walczyłam. Aby uzyskać taki efekt betonowe płyty zostały połączone z bielą, szarością i z naturalnym drewnem, które bardzo ociepliło wnętrze. Nie bez znaczenia było oświetlenie. Okna mieszkania wychodzące na dwie strony świata gwarantują bardzo dobre, naturalne nasłonecznienie, które jest bezcenne. Dodatkowo zaprojektowane różnorodne oświetlenie sufitowe i ścienne wyeksponowało rozwiązania projektowe i podkreśliło zalety mieszkania. Podświetlenie płyt betonowych z wykorzystaniem systemu Led wydobyło z nich piękny odcień i fakturę.

Mieszkanie ma 70m2. W środkowej części znajduje się obszerny hol, otwarty na salon i kuchnię. Ozdabia go podłoga z naturalnego dębu, stolarka drzwiowa w takim samym odcieniu,

betonowe płyty i ścianka z lustrem między wejściem do kuchni i salonu.

W salonie otwartym na kuchnię została wydzielona część jadalniana z dębowym stołem , nad którym wiszą czarne, piękne lampy firmy Sotto Luce .

Do części wypoczynkowej został zamówiony duży narożnik firmy Bizzarto, wykończony szarą tkaniną. Wzdłuż narożnika i stołu ścianę ozdabiają betonowe płyty wkomponowane między duże lustro i zabudowę z płyt gispowo-kartonowych. W obniżonym suficie nad telewizorem zostal ukryty ekran rozwijany elektrycznie. Umożliwia oglądanie filmów z projektora zamontowanego na suficie.

Ścianę od strony kuchni uatrakcyjnia biokominek z obudową betonową. Sąsiadująca z nim pionowa wnęka na drewno stanowi dekoracyjny element tego rejonu.

Biała kuchnia świetnie komponuje się z salonem. Fronty meblowe zostały wykonane jako lakierowane na wysoki połysk. Blat kuchenny oraz barek są z białego corianu. Wszystko w tej kuchni jest mimimalistyczne, nawet sposób otwierania szafek – bez widocznych uchwytów. Elementem ożywiajacym kuchnię jest wykończenie nad blatem. Zostały wykorzystane w tym celu dębowe deski ułożone poziomo. Nad barkiem są pięknie wyglądające, czarne lampy firmy Sotto Luce.

Producentem pozostałych lamp w kuchni jest firma Chors. Meble kuchenne i salonowe zostały zrobione na zamówienie.

W sypialni utrzymanej w podobnym stylu jak reszta mieszkania królują dębowe meble o masywnej konstrukcji, oraz biała cegła podświetlona od góry. Duża szafa od strony wejściowej do sypilani została wykończona na biało, aby wizualnie stopić się ze ścianami.

Łazienka utrzymana w szarościach została wykończona płytkami włoskiej firmy Refin. Płytki w dwóch odcieniach szarości , oraz dekory z napisami zostały podświetlone przez lampy sufitowe jak i ukryte oświetlenie typu Led. Lustro na całą szerokość ściany optycznie powiększa pomieszczenie. Szafka pod lustrem została wykonania na zamówienie. Podobnie jak umywalka zintegrowana z blatem wykonana z białego corianu.

Jedynym pomieszczeniem odrębnym kolorystycznie jest pokój dziecięcy. Założeniem było aby był to pokój radosny w odbiorze z wykorzystaniem ciekawej ozdoby. Finalnie została wybrana fototapeta z kotkami w kolorowych wiaderkach. Białe meble o lekko klasycznej formie i dębowych elementach mają kryształowe uchwyty. Jest to nawiązanie do lamp wiszących z kryształkami. Choć kotki świetnie się sprawdziły ich dni są policzone. Właścicielka pokoju podrosła i marzą się bardziej nowoczesne wykończenia . Co to będzie czas pokaże. Jest pomysł aby wprowadzić deski

na ścianę…

aranżacja
i tekst : arch. Agnieszka Krawczyk Artema

zdjęcia: Marcin Krawczyk

Podobne zjdęcia

homify - modyfikuj swój dom

4.5

Przeglądaj miliony zdjęć dzięki aplikacji homify!

POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
Nie, dzięki