Dom jednorodzinny w chybach nowoczesna kuchnia od studio nomo nowoczesny | homify
< >
Dom jednorodzinny w Chybach Nowoczesna kuchnia od Studio Nomo Nowoczesny
< >
Dom jednorodzinny w Chybach Nowoczesna kuchnia od Studio Nomo Nowoczesny
< >
Dom jednorodzinny w Chybach Nowoczesna kuchnia od Studio Nomo Nowoczesny

Współczesna klasyka – tak można by najkrócej zdefiniować przedstawiony projekt wnętrz domu jednorodzinnego. Określenie to odnosi się zarówno do sposobu kształtowania formy, jak i elementów wyposażenia czy kolorystyki i materii wnętrz. Współczesność oznacza tu oczywiście osadzenie projektu w aktualnych rozwiązaniach oferowanych przez rynek, klasyka zaś nawiązuje do ponadczasowej prostoty, funkcjonalności oraz szlachetności materiałów.

Dom składa się z dwóch poziomów, parteru i piętra, zapewniając domownikom wystarczająco dużo przestrzeni zarówno tej wspólnej, jak i prywatnej. Struktura architektoniczna domu stała się inspiracją do poszukiwania rozwiązań wydobywających jej atuty i charakter.

Plastyczna koncepcja wnętrz jest wspólna dla wszystkich pomieszczeń, z pewnymi wariacjami indywidualizującymi wybrane pomieszczenia, w których było to pożądane, jak np.: pokoje dzieci. Jednak dla dość dużej powierzchni domu nadrzędna stała się konsekwencja w realizacji koncepcji, stwarzająca poczucie kontynuacji przestrzeni. Idea domu, jako rozwijającej się struktury przestrzennej podpowiadała konkretne rozwiązania formalne i plastyczne.

Istotnym stało się znalezienie pewnej równowagi pomiędzy oczekiwanym wysokim standardem wnętrz, czy wręcz luksusem, a jednocześnie przytulnością oraz otwartością ich charakteru. Realizacji tego celu służyły zarówno konkretne rozwiązania funkcjonalne, jak również precyzyjne decyzje dotyczące koloru wnętrz, materiałów, faktur oraz elementów wyposażenia.

Podobne zjdęcia
Komentarze