Dom jednorodzinny "szalona szesnastka" if architektura minimalistyczny garaż | homify
< >
dom jednorodzinny "szalona szesnastka" if architektura Minimalistyczny garaż
< >
dom jednorodzinny "szalona szesnastka" if architektura Minimalistyczny garaż
< >
dom jednorodzinny "szalona szesnastka" if architektura Minimalistyczny garaż

Dom inwestorów, małżeństwa przedsiębiorców Izabeli i Krzysztofa Radaczyńskich znajduje się na kameralnym podwrocławskim osiedlu.

Realizując marzenia inwestorów dom miał być niebanalny i bardzo wygodny, nowatorski i jednocześnie przytulny, wpisujący się w coraz to bardziej nowoczesną architekturę dynamicznie rozwijającego się osiedla.

Ze współpracy inwestorów z Iwoną Fabrowicz, młodą architekt z wrocławskiej pracowni projektowej Lipińscy Domy, powstał projekt łączący odważną architekturę z bardzo przejrzystym wnętrzem. Projekt startował w konkursie Muratora na energooszczędny dom dostępny.

Mocna, z pozoru przysadzista bryła, niestandardowy dach schodzący do samego dołu po obu stronach budynku, niewielkie, zapewniające intymność okna od strony frontowej, mocno przeszklona fasada od strony ogrodu oraz żaluzje zewnętrzne pokrywające całą górną część budynku, stanowią o niezwykłym charakterze domu.

Na parterze znajduje się przestronny jasny salon z otwartą kuchnią i dodatkową spiżarnią, łazienka-biblioteka, siłownia połączona z pokojem spa oraz duży garaż, który w każdej chwili może się przeistoczyć w salę taneczną.

Na piętrze, poza sypialniami domowników, udało się zorganizować przestronną pralnię, garderobę, dwie łazienki oraz dobrze ukryty duży schowek.

Wokół domu zaprojektowano i zrealizowano bezobsługowy ogród, w którym trawnik stanowi zaledwie niewielki element dekoracyjny. Największą powierzchnię zajmuje ogromny taras ułożony z betonowych płyt, modernistyczna pergola oraz specjalnie wytyczone miejsce na ognisko.

O oryginalności i niezwykłości budynku świadczą liczne „pielgrzymki” mieszkańców Wrocławia, przyszłych inwestorów poszukujących inspiracji oraz sąsiadów, którzy nadali mu nazwę „szalona szesnastka”, ze względu na ogromny neon z numerem 16, oświetlający nie tylko budynek, ale i część ulicy.

aranżacja wnętrz projektu Izabeli i Krzysztofa Radaczyńskich

Prawa autorskie do zdjęci: Izabela i Krzysztof Radaczyńscy
Podobne zjdęcia
Komentarze