Pokój w boutique hoste patria – katografika minimalistyczna łazienka od musk collective design minimalistyczny | homify
Pokój w Boutique Hoste Patria - Katografika Minimalistyczna łazienka od musk collective design Minimalistyczny
Pokój w Boutique Hoste Patria - Katografika Minimalistyczna łazienka od musk collective design Minimalistyczny
Pokój w Boutique Hoste Patria - Katografika Minimalistyczna łazienka od musk collective design Minimalistyczny

Boutique Hostel Patria mieści się na pierwszym piętrze XIX – wiecznej kamienicy w centrum Katowic, przy ul. Mikołowskiej. Pomysłem na aranżacje tego miejsca było zaproszenie siedmiu śląskich projektantów do stworzenia siedmiu kompletnie różnych pokoi (sypialnia z łazienką). Całość projektu hostelu zawarła się w słowach kluczach „lata 20-ste, 30-ste na Śląsku” oraz „Katowicka Moderna”. Obowiązkowo każdy twórca dostał budżet 10 000zł na wyposażenie swojego wnętrza.

W pokoju, który wylosowaliśmy do zaprojektowania postawiliśmy na 3 główne składniki. Pierwszy to funkcjonalność. Pokój hotelowy powinien być czymś więcej dla turysty niż miejscem noclegu. Przez wszystkie ściany sypialni przeprowadziliśmy więc autorską mapę miasta, dzięki której gość może odwiedzić główne punkty stolicy Śląska. Dodatkowo w pokoju zostawiliśmy ulotki, na których szczegółowo wyjaśniliśmy lokalizacje konkretnych miejsc.

Drugim składnikiem była wielkomiejskość lokalizacji. Okna pokoju wychodzą na ruchliwą ulicę oraz zielony skwer. Wyodrębniliśmy tę część pokoju i łazienki, nakreślając miejsce, w którym ten widok i śląski gwar byłby dla użytkownika najłatwiejszy do zaobserwowania/utożsamienia.

W trzeciej kolejności staraliśmy się przemycić do pokoju elementy charakterystyczne dla naszego postrzegania przestrzeni – połączenie projektowania z dbałością o elementy graficzne (zastosowanie fontów z epoki oraz linii nawiązujących do art-deco, kontury mebli, kolorystyczny podział łazienki) oraz traktowania nawet tak małej przestrzeni, jako całość kompleksowego procesu projektowego.

Autorzy: musk collective design

Lokalizacja: Boutique Hostel Patria, ul. Mikołowska 44, Katowice

Inwestor: prywatny

Projekt: kwiecień-wrzesień 2013

Realizacja: wrzesień 2013

Fotograf: Artur Jurkowski, www.arturjurkowski.info

Podobne zjdęcia
Komentarze