Apartament garnizon w gdańsku sikora wnetrza industrialna garderoba | homify
< >
APARTAMENT GARNIZON W GDAŃSKU Sikora Wnetrza Industrialna garderoba
< >
APARTAMENT GARNIZON W GDAŃSKU Sikora Wnetrza Industrialna garderoba
< >
APARTAMENT GARNIZON W GDAŃSKU Sikora Wnetrza Industrialna garderoba

’Ponad stumetrowy apartament w Gdańsku został zaprojektowany przez pracownię projektową Sikora Wnętrza. Aranżacja łączy w sobie stylistykę loftu z wytworną elegancją wielkomiejskiego szyku.

---Wytworność i elegancja--- We wnętrzu przeważa ciemna kolorystyka – ściany pomalowane na czarno, ciemnoruda cegła oraz wyrazisty brąz drewnianych mebli nadają wnętrzu wykwintnego charakteru. Ciemne kolory jak wiadomo optycznie zmniejszają wnętrza, ale w przypadku tak dużego mieszkania nie stanowi to problemu, a wręcz podkreśla jego przestronność. Podłogi z jasnego drewna równoważą mroczniejsze barwy, nadając wnętrzu lekkości. Jednocześnie łagodzą klimataranżacji. ---Podział na strefy--- Mieszkanie podzielone zostało na trzy strefy: otwartą – wspólną dla wszystkich mieszkańców, gościnną, oraz prywatną. Podział jest bardzo wyraźnie zarysowany, co sprawia że strefy nie kolidują ze sobą. ---Otwarta kuchnia--- Salon połączony z kuchnią i jadalnią jest idealnym miejscem nie tylko do wypoczynku ale też spotkań towarzyskich. Otwarta kuchnia umożliwia gospodarzom przygotowywanie posiłków, nie zaniedbując przy tym gości. ---Niewymuszona elegancja--- Aranżacja tej przestrzeni to kwintesencja niewymuszonej, nieco nonszalanckiej elegancji w lekko industrialnym klimacie. Cegła na ścianach i intrygująca zabudowa barku w formie metalowej podwieszonej ramy tworzą charkterystyczny dla loftów klimat. Jednocześnie umownie wyznacza ona strefy w otwartej przestrzeni.

---Przedpokój--- Poprzedzający sypialnię gospodarzy korytarz, z którego mamy dostęp do pokoju i garderoby, tworzy swego rodzaju bufor zachowujący maksymalne wydzielenie strefy prywatnej. Dzięki temu sypialniastała się oazą prywatności i spokoju, w czym dodatkowopomaga osobna łazienka przy sypialni.

---Sypialnia--- Strefa prywatna wyraźnie róźni się od pozostałej części mieszkania, choć nawiązuje do niej. Jest jednak utrzymana w o wiele jaśniejszych barwach, co uspokaja aranżację i nadaje jej przytulnego klimatu.’

http://www.sztuka-wnetrza.pl/3647/slajdy/elegancki-apartament-w-gdansku

Podobne zjdęcia
Komentarze