>
LOFT z wieżą 02, Borowczyk Architekci Borowczyk Architekci Industrialny korytarz, przedpokój i schody
>
LOFT z wieżą 02, Borowczyk Architekci Borowczyk Architekci Industrialny korytarz, przedpokój i schody

Wnętrze loftu jest fuzją estetyki nowoczesnej oraz klasycyzującej, z elementami historycznymi. Kolorystyka tła naturalna i neutralna, dająca możliwości wzbogacania dowolnymi kolorami. Dominują biel, czerń, szarości i beże. Dla ożywienia wnętrza, i podkreślenia niektórych elementów pojawił się kolor żółty.

Ważnym, przenoszącym w czasie elementem wnętrza jest witająca nas od wejścia posadzka, w formie czarno-białej szachownicy karo, z czarną bordiurą. Posadzka ta wypełnia pomieszczenia holu oraz kuchni. Dopełnieniem tej historyzującej estetyki w strefie wejściowej jest odnowiona lampa magazynowa z lat ’60, podwieszona na długim łańcuchu. Oryginalny zachowany strop ceglany sprzed ponad stu lat został oczyszczony oraz pomalowany na kolor biały, tregry stalowe na kolor grafitowy.

Już od wejścia na zamknięciu całego wnętrza widoczna jest dominująca struktura zabudowy pilastrów oraz sufitów wieży, od podstaw zaprojektowana. Jest ona głównym elementem architektury tego wnętrza. Osiowo na każdym z pilastrów zostały umieszczone kinkiety, oraz telewizor. Ogromne aluminiowe okna w kolorze grafitowym zostały dopełnione parapetami w tym samym kolorze, oraz optycznie wyciągnięte do podłogi poprzez pomalowanie fragmentów ścian pod nimi.

Meble kuchenne ze względu na stosunek efektu wizualnego do ceny zostały zakupione w IKEA. Białe matowe fronty, blaty i cokoły zostały połączone dla ocieplenia wizerunku frontami imitującymi fornir orzecha. Uchwyty stalowe, podłużne, minimalistyczne. Zabudowa kuchenna w kształcie litery „L” została uzupełniona o dwustronną mini-wyspę, pełniącą dodatkowo rolę oddzielenia poszczególnych stref we wnętrzu. Płytki na ścianie to kultowa już „cegiełka” z linii Barcelona projektu Macieja Zienia dla marki Tubądzin, tu w kolorze kawy z mlekiem. Granitowy zlewozmywak oraz nowoczesna geometryczna bateria są marki Franke.

Stół i regał z drewna orzecha i kauczukowca. Żółte krzesła to Maple firmy Iker. Duże grafitowe lampy w kuchni i jadalni to model Hektar z IKEA. Ażurowa lampa w salonie jest autorstwa właściciela, wykonana z włóczki (!). Przeskalowane czarne matowe kinkiety – tuby – to model przeznaczony do oświetlenia zewnętrznego elewacji.

Ścianę kuchni i jadalni zdobi ogromna autorska fototapeta, prezentująca historyczne typografie, zaprojektowana od podstaw w naszej pracowni, z wykorzystaniem materiałów archiwalnych.

Łazienka została zaprojektowana osiowo, typowo dla układów historycznych. Naprzeciw wejścia znajduje się duża wanna 180x90 umieszczona w postumencie. Osiowość podkreśla dodatkowo zabudowa ściany, we wnęce wypełniona przestrzennym dekorem. Całość dopełniają zasłony prysznicowe, podpięte w formie draperii. Klasyczny historyzujący klimat został również osiągnięty za pomocą płyt z kolekcji Macieja Zienia. Biały marmur carrara doskonale komponuje się z nowoczesnymi interpretacjami kryształowego żyrandola i kinkietów.

Znajdująca się w jedynym obok łazienki wydzielonym i zamkniętym pomieszczeniu sypialnia jest uzupełnieniem panującej w całym lofcie estetyki. Geometryczna zabudowa ponad zagłowiem łóżka przechodzi płynnie w podwieszony sufit. Zabieg został wykorzystany w celu optycznego obniżenia prawie 4-metrowego na wysokość pomieszczenia o niewielkiej powierzchni. Zabudowa na ścianie została gabarytowo dopasowana do wymiarów szafki zagłowia. Wyróżniająca ściana jest udekorowana tapetą marki Marburg. Szafy zostały od góry „przykryte” zabudową g-k.

Realizacja powstała na potrzeby wynajmu dobowego oraz długoterminowego, przy bardzo rygorystycznych ramach budżetowych.

Podobne zjdęcia

homify - modyfikuj swój dom

4.5

Przeglądaj miliony zdjęć dzięki aplikacji homify!

POBIERZ APLIKACJĘ ZA DARMO
Nie, dzięki