Skandynawskie mieszkanie w krakowie. skandynawska łazienka od artema pracowania architektury wnętrz skandynawski | homify
Skandynawskie mieszkanie w Krakowie. Skandynawska łazienka od ARTEMA PRACOWANIA ARCHITEKTURY WNĘTRZ Skandynawski
Skandynawskie mieszkanie w Krakowie. Skandynawska łazienka od ARTEMA PRACOWANIA ARCHITEKTURY WNĘTRZ Skandynawski
Skandynawskie mieszkanie w Krakowie. Skandynawska łazienka od ARTEMA PRACOWANIA ARCHITEKTURY WNĘTRZ Skandynawski

Prezentowane mieszkanie mieści się w stolicy Małopolski. W tym niepowtarzalnym mieście oczarowującym swą niesamowitą atmosferą jest wiele nowych, atrakcyjnych osiedli mieszkaniowych. W jednym z takich miejsc zakupiła mieszkanie Anna .

Mieszkanie ma 35 m2. Składa się z holu , salonu z aneksem kuchennym, sypialni i łazienki.

Jego metraż nie jest bardzo duży, ale mieszkanie jest ustawne i bardzo funkcjonalne. Duża powierzchnia nie gwarantuje fantastycznego mieszkania, niezależnie od wielkości nieruchomości ważne aby wszystko było dobrze przemyślane.

W mieszkaniu królują jasne barwy : biele , szarości i pastelowe odcienie zaakcentowane gdzieniegdzie mocniejszymi kolorami.

W otwartej przestrzeni salonu , kuchni i holu kolorystyka jest spójna. Ściany są jasnoszare , meble w większości w białym kolorze. Białe są również drzwi wewnętrzne. Podłoga w salonie ułożona jest w modną obecnie jodełkę francuską. Podłoga w holu i w kuchni jest z płytek gresowych w szarym kolorze. W holu znajduje się szafa otwierana z drzwiami lustrzanymi. Takie rozwiązanie bardzo optycznie poszerzyło przestrzeń holu. W kuchni królują białe meble z grafitowym blatem. Układ szafek kuchennych jest w kształcie litery „L”. Szafki wiszące są tylko z jednej strony. Z drugiej jest tylko cylindryczny okap w białym kolorze.

Mocnym akcentem ożywiającym całą otwartą przestrzeń jest ściana w kuchni z pięknymi płytkami w geometryczne kształty firmy Mainzu Ceramica – Decor Brush Azul .

Barwy tych dekorów są w chłodnej tonacji od szarości, błękitów, fioletu aż po zgaszony róż i beżowe odcienie.

Kolorystyka płytek została powtórzona w kilku miejscach. Dopasowane odcieniami do nich zostały: krzesła , stolik , zasłony a także obrazy w salonie. Te ostatnie zostały namalowane przez projektantkę wnętrza . Obrazy są bardzo minimalistyczne i stanowią tło dla innych, mocnych dekoracji w tym wnętrzu, czyli płytek kuchennych. Kwadratowym kształtem nawiązują do formy płytek ściennych. Barwy użyte na nich również zostały zainspirowane kolorami dekorów.

Meble salonowe są w skandynawskim stylu. Mają proste formy i charakterystyczne , drewniane, skośne nogi. Dzięki temu są lekkie optycznie i świetnie się prezentują. Sofa w grafitowym kolorze

to najciemniejszy element we wnętrzu. Rozjaśniają ją poduszki w białej barwie.

W otwartej przestrzeni światło akcentuje strefy we wnętrzach. Podkreśla część jadalnianą, wypoczynkową , kuchenną i wejściową. We wnętrzu są zarówno lampy wiszące , wbudowane w obniżony sufit , a także nastrojowe oświetlenie typu Led ukryte w zabudowach z płyt gipsowo-kartonowych.

W sypialni kolorystyka nieco się zmienia, jest cieplejsza niż w salonie. Ściany są w dwóch odcieniach beżu .Ciemniejsza ściana jest na wprost wejścia. Stoi przy niej białe łóżko o prostej, minimalistycznej formie. W podobnym stylu jest szafa oraz regał. Jedynie szafki nocne kontrastują z resztą mebli. Są w czarnym kolorze i mają ozdobne uchwyty, oraz wygięte nóżki.

Ściany ozdabiają fotografie Plant Krakowa autorstwa Marcina Krawczyka. Ich stonowana kolorystyka wpasowuje się w barwy sypialni , a czarne ramki dodają charakteru. Całość dopełniają lampki nocne w skandynawskim stylu , z tej samej serii co lampy w salonie.

Łazienka skąpana jest w bieli. Białe są w większości płytki ścienne , oraz meble i ceramika.

Tylko podłoga jest w innym , szarym odcieniu.

Jedyne kolorowe elementy to płytki dekoracyjne takie same jak w części kuchennej.

Zostały ułożone w dwóch pasach poziomych między białymi płytkami. To wystarczyło aby wnętrze

zostało ożywione. Łazienka mieści sporą kabinę prysznicową, umywalkę z szafką, miskę wiszącą, pralkę i szafki wiszące. Jest sporo elementów, ale dzięki jasnym barwom i użytym podświetleniom taśmami typu Led wnętrze wygląda na większe i robi wrażenie lekkiego.

koniec.

Prawa autorskie do zdjęci: Artema Pracownia architektury Wnętrz Agnieszka Krawczyk
Podobne zjdęcia
Komentarze