Tarasy | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3
Nowoczesny balkon, taras i weranda od IEUNG Architect Nowoczesny

Tarasy

Tarasy

homify to prawdziwa skarbnica najlepszych inspiracji dla tych poszukujących pomysłów na tarasy. Znajdziecie tu świetne realizacje wykonane przez ekspertów z całego świata!
homify to prawdziwa skarbnica najlepszych inspiracji dla tych poszukujących pomysłów na tarasy. Znajdziecie tu świetne realizacje wykonane przez ekspertów z całego świata!

W projekcie każdego domu warto uwzględnić obszar zewnętrzny, przeznaczony na relaks i spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi na świeżym powietrzu. Taras stanowi przedłużenie strefy dziennej i łączy wnętrza domu z ogrodem. Dowiedzcie się, co należy wziąć pod uwagę projektując idealny taras, balkon czy patio.

Co wziąć pod uwagę przed projektowaniem tarasu? 

Tarasy projektuje się w procesie planowania domu. Obszar ten powinien pod względem architektonicznym nawiązywać do stylu fasady- mowa tu o spójności materiałów wykorzystanych do jego budowy oraz tych, pokrywających elewację. Istotne jest także jego usytuowanie- idealna lokalizacja to taka od strony południowo-zachodniej, gdzie przez najdłuższy czas będziemy się cieszyć największą ilością naturalnego światła oraz dużym nasłonecznieniem. Położenie jest także ważne ze względu na rośliny, którymi taras zdecydujemy się obsadzić. Innymi ważnymi elementami, o których należy pamiętać, jest przygotowanie podłoża pod taras- usunięcie ziemi na głębokość 40 centymetrów na całej planowanej powierzchni tarasu oraz stworzenie spadku, w kierunku przeciwnym od ścian domu, co zapobiegnie problemowi gromadzenia się wody. Na koniec wybieramy płyty tarasowe, lub tez inne materiały, którymi chcemy pokryć jego powierzchnię.

Taras, balkon czy może patio – czym się różnią? 

Wielu z nas balkon od tarasu z pewnością rozróżniłoby jedynie pod względem powierzchni- ten pierwszy jest naturalnie mniejszy od drugiego. Innym kryterium rozróżniającym je jest wysokość, gdzie są zlokalizowane- balkony to  niezadaszone obszary na wysokości stropu budynku. Taras najczęściej znajduje się na poziomie gruntu, stanowiąc przedłużenie strefy dziennej, łącząc ją z ogrodem. Innym pomysłem na zewnętrzny obszar domu jest loggia lub patio – jest to miejsce oddzielone od wnętrza budynku za pomocą przeszkleń, które odgradzają ją także od zewnątrz. Patio może mieć otwarty dach, dzięki czemu korzysta z dopływu promieni słonecznych i świeżego powietrza. 

Skąd czerpać inspirację na aranżacja tarasu, balkonu czy patio? 

Projektowanie zewnętrznego obszaru domu to nie lada wyzwanie. Spełnia on wielorakie funkcje, od przedłużenia salonu, poprzez zewnętrzną jadalnię, miejsce do relaksu czy przydomowy ogródek. Z tysięcy pomysłów na jego aranżację trzeba wybrać ten, który najbardziej będzie nam odpowiadał. Zapoznajcie się z bogatą bazą danych zdjęć pięknie zaprojektowanych tarasów, balkonów i patio, którą znajdziecie na homify. Przeglądnijcie kategorię balkon, taras, weranda, aby odnaleźć najlepsze inspiracje.

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!