Taras drewniany. Realizacja w Suchej., profesjonalista: PHU Bortnowski | homify
Zmień zdjęcie profilowe
Zmień zdjęcie w tle
PHU Bortnowski
PHU Bortnowski

PHU Bortnowski

edit edit in admin Poproś o opinię Nowy projekt
Zmień zdjęcie w tle
Edit project Dodaj zdjęcie
PHU Bortnowski
PHU Bortnowski
Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Wysłane!
Ten profesjonalista odpowie tak szybko, jak to możliwe!

Taras drewniany. Realizacja w Suchej.

Taras wykonany z drewna bangkirai na podbudowie z płyty betonowej. Wcześniej ten obszar wokół domu był absolutnie odstraszającym elementem, a ponieważ strefa ta jest typową dla odpoczynku, wraz z pierwszymi oznakami wiosny postanowiono ją zagospodarować, tym bardziej, że w domu zamieszkują małe dzieci. Po wykonaniu tarasu strefa ta stała się ozdobą całej działki, jak i domu optycznie powiększając go na posesji. Taras spełnia teraz funkcję nie tylko wypoczynkową, ale i architektoniczną. Całość kolorystycznie idealnie pasuje do podbitek i fragmentarycznie wystających krokwi.

Na istniejącym, dość słabej jakości podłożu, postawiliśmy taras na podporach regulowanych firmy SIHGA. Podpory te nie wymagają przytwierdzania na kołki rozporowe, które w tym przypadku i tak nie przytwierdziłyby się skutecznie. Beton był zbyt słaby, aby się w niego skutecznie wkręcać, ale na tyle stabilny, aby można było na nim ustawić szereg podpór regulowanych bez ryzyka deformacji poszycia tarasu podczas eksploatacji. Wytrzymałość takiej podpory to obciążenie ok. 200 kg.

Taras został postawiony na legarach z bangkirai i skręcony systemowymi wkrętami ze stali nierdzewnej. Dla ujednolicenia koloru, nałożyliśmy olej koloryzujący do bangkirai. Dodatkowo wykonaliśmy trochę galanterii w postaci otworów na LED-y, obudowy kwietników i obudowy parapetów, wcześniej wykonanych z wyblakłego w słońcu, żywicznego konglomeratu. Deski na poszycie są gładkie, co znacząco ułatwi bieżące sprzątanie tarasu i pozwoli na skuteczniejsze szorowanie w następnym sezonie.

Admin-Area