dom jednorodzinny "szalona szesnastka", profesjonalista: if architektura | homify
Zmień zdjęcie profilowe
Zmień zdjęcie w tle
if architektura
if architektura

if architektura

edit edit in admin Poproś o opinię Nowy projekt
Zmień zdjęcie w tle
Edit project Dodaj zdjęcie
if architektura
if architektura
Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Wysłane!
Ten profesjonalista odpowie tak szybko, jak to możliwe!

dom jednorodzinny szalona szesnastka

Dom inwestorów, małżeństwa przedsiębiorców Izabeli i Krzysztofa Radaczyńskich znajduje się na kameralnym podwrocławskim osiedlu.

Realizując marzenia inwestorów dom miał być niebanalny i bardzo wygodny, nowatorski i jednocześnie przytulny, wpisujący się w coraz to bardziej nowoczesną architekturę dynamicznie rozwijającego się osiedla.

Ze współpracy inwestorów z Iwoną Fabrowicz, młodą architekt z wrocławskiej pracowni projektowej Lipińscy Domy, powstał projekt łączący odważną architekturę z bardzo przejrzystym wnętrzem. Projekt startował w konkursie Muratora na energooszczędny dom dostępny.

Mocna, z pozoru przysadzista bryła, niestandardowy dach schodzący do samego dołu po obu stronach budynku, niewielkie, zapewniające intymność okna od strony frontowej, mocno przeszklona fasada od strony ogrodu oraz żaluzje zewnętrzne pokrywające całą górną część budynku, stanowią o niezwykłym charakterze domu.

Na parterze znajduje się przestronny jasny salon z otwartą kuchnią i dodatkową spiżarnią, łazienka-biblioteka, siłownia połączona z pokojem spa oraz duży garaż, który w każdej chwili może się przeistoczyć w salę taneczną.

Na piętrze, poza sypialniami domowników, udało się zorganizować przestronną pralnię, garderobę, dwie łazienki oraz dobrze ukryty duży schowek.

Wokół domu zaprojektowano i zrealizowano bezobsługowy ogród, w którym trawnik stanowi zaledwie niewielki element dekoracyjny. Największą powierzchnię zajmuje ogromny taras ułożony z betonowych płyt, modernistyczna pergola oraz specjalnie wytyczone miejsce na ognisko.

O oryginalności i niezwykłości budynku świadczą liczne „pielgrzymki” mieszkańców Wrocławia, przyszłych inwestorów poszukujących inspiracji oraz sąsiadów, którzy nadali mu nazwę „szalona szesnastka”, ze względu na ogromny neon z numerem 16, oświetlający nie tylko budynek, ale i część ulicy.

aranżacja wnętrz projektu Izabeli i Krzysztofa Radaczyńskich

Admin-Area