Dom X 1.0, profesjonalista: STOPROCENT Architekci | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3566:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3
STOPROCENT Architekci
edit edit in admin Poproś o opinię Nowy projekt
Edit project Dodaj zdjęcie
STOPROCENT Architekci
STOPROCENT Architekci
Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Wysłane!
Ten profesjonalista odpowie tak szybko, jak to możliwe!

Dom X 1.0

Projekt domu X powstawał w dość niecodzienny sposób. Klient przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac zamówił w naszym biurze serię rozmów/dyskusji o architekturze. W trakcie tych spotkań wspólnie omawialiśmy i analizowaliśmy bardzo różne projekty domów z całego świata. Chodziło o to by z jednej strony poszerzyć horyzonty projektowe a z drugiej strony umożliwić lepsze poznanie potrzeb klienta i jego rodziny. Te architektoniczne sesje pozwoliły nam precyzyjnie określić założenia projektowe przyszłego domu. Dom X ma być nie tylko wygodnym lokum dla czteroosobowej rodziny ale także umożliwiać każdemu z jej członków realizowanie własnych pasji. Dlatego, oprócz standardowego programu domu jednorodzinnego, w projekcie musiała się znaleźć przestrzeń na sprzęt do nurkowania, kajty, deski surfingowe, quad, motory, narty, rowery, rolki.

Działka, na której budynek został zaprojektowany położona jest w gęstym lesie pod Warszawą. Jej kształt i orientacja względem stron świata jest na tyle specyficzna, że żaden schemat w układzie ortogonalnym nie dawał satysfakcjonujących rezultatów. Zaprojektowany układ, oparty na kącie 60stopni, pozwolił otworzyć dom na południowe światło, zminimalizować ilość fasad od północy a jednocześnie wpisać się w urbanistyczny kontekst okolicy.

Na parterze, przy ogromnym, ciągnącym się przez całą długość budynku oknie, zlokalizowano cześć dzienną domu ; kuchnię, jadalnię, salon, i bibliotekę. Okno zapewnia bezpośrednią i intensywną łączność z ogrodem. Uzupełnieniem funkcji parteru jest garaż na 3 samochody i część sprzętu sportowego. Na piętrze znalazły się sypialnie, garderoby i łazienki wszystkich domowników. oraz gabinet do pracy.

W części podziemnej budynku, znajdującej się pod garażem przewidziano elastyczną przestrzeń imprezowo – rekreacyjną. W zależności od potrzeb możną ją łatwo zaaranżować na siłownię, pokój audio-video, pokój bilardowy, lub cokolwiek fantazja podpowie mieszkańcom.

Elewacje parteru zaprojektowano z okładzin wentylowanych : Aquapanelu i szkła. Piętro wykończono profilowanymi deskami elewacyjnymi z modrzewia.

 • http://www.stoprocentarchitekci.pl/gallery/dom-x/ od STOPROCENT Architekci Minimalistyczny

  http://www.stoprocentarchitekci.pl/gallery/dom-x/

  Edytorskie Katalogi Inspiracji z tym zdjęciem
  Katalogi Inspiracji: 1
  ["PL"] [Published] Wentylowane fasady – dlaczego warto w nie zainwestować?
 • http://www.stoprocentarchitekci.pl/gallery/dom-x/ od STOPROCENT Architekci Minimalistyczny

  http://www.stoprocentarchitekci.pl/gallery/dom-x/

 • http://www.stoprocentarchitekci.pl/gallery/dom-x/ od STOPROCENT Architekci Minimalistyczny

  http://www.stoprocentarchitekci.pl/gallery/dom-x/

 • http://www.stoprocentarchitekci.pl/gallery/dom-x/http://www.stoprocentarchitekci.pl/gallery/dom-x/ od STOPROCENT Architekci Minimalistyczny

  http://www.stoprocentarchitekci.pl/gallery/dom-x/http://www.stoprocentarchitekci.pl/gallery/dom-x/

Admin-Area