Poduszki wypełnione łuską GRYKI, profesjonalista: Hayka | homify
Hayka
edit edit in admin Poproś o opinię Nowy projekt
Edit project Dodaj zdjęcie
Hayka
Hayka
Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Wysłane!
Ten profesjonalista odpowie tak szybko, jak to możliwe!

Poduszki wypełnione łuską GRYKI

Mimo ciągłego pędu i rozwoju nowych technologii zaczynamy wracać do korzeni, doceniać stare, sprawdzone metody i produkty używane od lat. Nowoczesne super materace, poduszki i fotele wypełniane np. piankami poliprenowymi, gąbką, syntetycznym kauczukiem okazują się odkształcać, nie przepuszczać powietrza. A tymczasem-historia materaców i poduszek z łuską gryki jest zaskakująca- ma ponad dwa tysiące lat. Łuski, czyli łupiny owocu gryki mają wiele bardzo ciekawych właściwości. Są twarde, lecz jednocześnie elastyczne i lekkie, dzięki czemu doskonale dostosowują się do kształtu ciała. Zawierają taniny (związki o właściwościach przeciwzapalnych, hamujących rozwój bakterii i roztoczy), rutynę (naturalny związek wzmacniający układ odpornościowy), związki celulozowo-ligninowe (umożliwiające utrzymanie niskiego poziomu wilgotności wypełnienia), kwasy organiczne i sole mineralne. Idealnie sprawdzają się jako wypełnienie poduszek dla alergików. Łuska gryki ma właściwości uniemożliwiające rozwój bakterii,pleśni i grzybni. Przesuwane łuski wydają charakterystyczny szelest, łagodny i odprężający dźwięk, który pomaga zasnąć. Takie wypełnienie jest odporne na zgniatanie i swobodnie przesypuje się wewnątrz pokrowca, dzięki czemu poduszki gryczane nie odkształcają się i nie zbijają. Pomiędzy łuskami znajdują się szczelinki, które zapewniają cyrkulację powietrza.

Kolejną właściwością gryczanej łuski jest to, że nie nagrzewa się od ciepła naszego ciała i reguluje pocenie. Te lekkie okrywy mają właściwości uniemożliwiające rozwój bakterii,pleśni i grzybniNiektórzy zapaleni zwolennicy łuski gryczanej twierdzą nawet, że ma właściwości neutralizujące szkodliwe promieniowanie żył i cieków wodnych oraz bardzo szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne, oraz że łuska gryczana wytwarza biopole zbliżone do biopola człowieka przez co w sposób naturalny wspomaga funkcjonowanie naszego organizmu.

Nasza łuska pochodzi z polskich pól z terenu Warmii i Mazur. Jest uzyskiwana w formie zewnętrznej powłoki w procesie wydobywania środkowej części nasion (wykorzystywanych do produkcji mąki i kaszy). Poszewki są uszyte również w Polsce ze 100 % bawełny bez dodatku sztucznych włókien. Stworzyliśmy w ten sposób alternatywę dla produktów do spania ze sztucznym wypełnieniem.

 • Poduszki GRYKA od Hayka Skandynawski

  Poduszki GRYKA

  fot. Rafał Stanowski

 • Poduszka 50x30 / siano od Hayka Skandynawski

  Poduszka 50x30 / siano

  wzór: siano

  wypełnienie: łuska gryki

 • Poduszka 50x30 / słoma od Hayka Skandynawski

  Poduszka 50x30 / słoma

  wzór: siano

  wypełnienie: łuska gryki

 • Wałek 50x15 / słoma od Hayka Skandynawski

  Wałek 50x15 / słoma

  wzór: słoma

  wypełnienie: łuska gryki

 • Wałek 50x15 / słoma od Hayka Skandynawski

  Wałek 50x15 / słoma

  wzór: słoma

  wypełnienie: łuska gryki

 • Wałek 50x15 / siano od Hayka Skandynawski

  Wałek 50x15 / siano

  wzór: siano

  wypełnienie: łuska gryki

 • Poduszki 40x40 od Hayka Skandynawski

  Poduszki 40x40

  wzór: siano / słoma

  wypełnienie: łuska gryki

Admin-Area