Dom korona, profesjonalista: 81.waw.pl | homify
81.waw.pl
edit edit in admin Poproś o opinię Nowy projekt
Edit project Dodaj zdjęcie
81.waw.pl
81.waw.pl
Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Wysłane!
Ten profesjonalista odpowie tak szybko, jak to możliwe!

Dom korona

Dom Korona

Architekturę bryły domu – korona projektu studia 81.WAW.PL zdeterminowało górzyste otoczenie, które stało się dla projektantów ideą wyjściową.

Architekci postanowili wkomponować dom w krajobraz, ale nie poprzez dynamiczną formę bryły całego obiektu, ale poprzez niekonwencjonalne podejście do dachu. Inspiracją architektury bryły domu – korona była przede wszystkim natura i szczyty, a przede wszystkim szczyty gór. Efekt dynamizmu udało się uzyskać właśnie dzięki cięciom wykonanym w powierzchni dachu. W architekturze elewacji zewnętrznej domu od strony północnej (czyli podjazdu) nie ma żadnego okna. Takie rozwiązanie zapobiega utracie energii. Brama garażowa z kolei skomponowano z elewacją poprzez pokryciu jej tym samym materiałem. Wejście do bryły domu znajduje się w trójkątnym wcięciu od strony wschodniej. Dzięki takiemu ulokowaniu głównego wejścia automatycznie z bryły domu wytworzyło się zadaszenie.

Projekt domu – korona ma dwojaki charakter. Bryła od strony podjazdu jest surowa i minimalistyczna. Jej architektura od strony jeziora zupełnie się zmienia: zamiast białej, prostej elewacji architekci zaprojektowali czarną, nieregularną powierzchnię. Dzięki charakterystycznym cięciom w bryle dachu wytworzył się przed salonem zadaszony taras. Wszystkie wcięcia w białej bryle zostały podkreślone czernią. Powierzchnia domu wynosi ok. 180 mkw. Na parterze znajduje się hol z bezpośrednim dostępem do garażu na jeden samochód, kotłownia, kuchnia z jadalnią oraz salon. Z części dziennej rozpościera się widok na taflę jeziora. Na piętrze zaś zlokalizowano trzy sypialnie. Główna, przeznaczona dla właścicieli, ma własną garderobę oraz niezależną łazienkę. Dzięki zastosowaniu różnych wcięć w bryle budynku wszystkie pomieszczenia są doświetlone światłem naturalnym.

 • Dom Korona Nowoczesne domy od 81.waw.pl Nowoczesny

  Dom Korona

  81.waw.pl

 • Dom Korona Nowoczesne domy od 81.waw.pl Nowoczesny

  Dom Korona

  81.waw.pl

 • Dom Korona Nowoczesne domy od 81.waw.pl Nowoczesny

  Dom Korona

  81.waw.pl

 • Dom Korona Nowoczesne domy od 81.waw.pl Nowoczesny

  Dom Korona

  81.waw.pl

Admin-Area