Kamienica Mokotów/Wiśniowa | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3
living box
edit edit in admin Poproś o opinię Nowy projekt
Edit project Dodaj zdjęcie
living box
living box
Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Wysłane!
Ten profesjonalista odpowie tak szybko, jak to możliwe!

Kamienica Mokotów/Wiśniowa

Wnętrze w przedwojennej kamienicy ma swoje wymagania. Musi mieć klimat. Co nie znaczy, że nie może być nowoczesne. Połączenie „starego” z „nowym”, odzyskanie potencjału wnętrza, to najczęstsze zadania dla projektantów wnętrz. W mieszkaniu na warszawskim Mokotowie udało się prawie całkowicie zmienić układ pomieszczeń. Szczęśliwa dla takiej koncepcji wnętrza okazała się konfiguracja ścian nośnych.

Nowa klasyka to sprawa odpowiednich proporcji „starego” i „nowego”. W salonie do przeszłości przywołują dwa fotele kupione na targu staroci i poddane gruntownej renowacji. Ustawione na tle ceglanej ściany, narzucają charakter wnętrzu. Tonacja cegły świetnie gra z kolorem podłogi, która wprawdzie jest współczesna ale znakomicie wpisuje się w mieszczański styl. Natomiast pozostałe meble wypoczynkowe to już ukłon w stronę współczesności.

 • Salon ze stylizowanymi meblami Eklektyczny salon od living box Eklektyczny

  Salon ze stylizowanymi meblami

  Edytorskie Katalogi Inspiracji z tym zdjęciem
  Katalogi Inspiracji: 2
  ["PL"] [Published] 9 najpiękniejszych salonów!
  ["PL"] [Published] Jak urządzić wnętrze w kliamacie retro?

  Odrestaurowane i ustawione fotele na tle ceglanej ściany, narzucają charakter wnętrzu. Tonacja cegły świetnie gra z kolorem podłogi, która wprawdzie jest współczesna (mozaika przemysłowa z egzotycznego drewna lapacho), ale znakomicie wpisuje się w mieszczański styl. Natomiast pozostałe meble wypoczynkowe (kanapa i puf firmy Nap) to już ukłon w stronę współczesności

 • Nowoczesna jadalnia z elementami stylizowanymi Eklektyczna jadalnia od living box Eklektyczny

  Nowoczesna jadalnia z elementami stylizowanymi

  Najważniejszym meblem jadalni jest masywny stół, fornirowany palisandrem. Wokół niego ustawione kultowe fotele Philippe'a Starcka, które nadają aranżacji lekkości i rozświetlają wnętrze.

  Nowa konfiguracja przestrzeni mieszkania wymusiła nowe rozwiązania. Kolejnym wyzwaniem okazał się na przykład kaloryfer, dla którego trzeba było znaleźć inne miejsce. Projektantki zrezygnowały z tradycyjnych żeberek, na które tu w jadalni, nie było miejsca i wybrały cienką, płaską „powierzchnię grzewczą”. Livingbox: „Specjalnie dla tego grzejnika wykuto wnękę w ścianie. Wszystko po to, aby panel wyglądał jak dekoracja, jak obraz”.

 • Sypialnia z białą cegłą Eklektyczna sypialnia od living box Eklektyczny

  Sypialnia z białą cegłą

  Edytorskie Katalogi Inspiracji z tym zdjęciem
  Katalogi Inspiracji: 1
  ["PL"] [Published] 6 pomysłów na dekorację sypialni

  Bielona ściana była pomysłem pani domu, wykonała ją samodzielnie, inspirację zaczerpnęła z magazynów wnętrzarskich. W takim wykończeniu cegła idealnie pasuje do klimatu w sypialni.

 • Jadalnia Eklektyczna jadalnia od living box Eklektyczny

  Jadalnia

  Edytorskie Katalogi Inspiracji z tym zdjęciem
  Katalogi Inspiracji: 1
  ["PL"] [Published] Transparentność niejedno ma imię – 6 przykładów

  Fotele Philippe'a Starcka w połączeniu z ciężką cegłą we wnętrzu nadają mu lekkości.

 • Salon z Jadalnią Eklektyczny salon od living box Eklektyczny

  Salon z Jadalnią

  Białą tonację ścian przełamuje pas czerwonej cegły. Prosty zabieg, który nie tylko ożywia wnętrze, ale jest też elementem, podkreślającym stylistyczne pokrewieństwo jadalni i salonu. „Czerwona cegła to pomysł łączący salon z palisandrową jadalnią”.

 • Łazienka Eklektyczna łazienka od living box Eklektyczny

  Łazienka

  W mieszkaniu jest jedna (nie bardzo duża) łazienka, do której prowadzą dwa wejścia: jedno oficjalne z salonu i drugie prywatne – z sypialni właścicieli. Z tego też powodu wnętrze musiało być uniwersalne stylistycznie. Estetycznie łazienka jest kontynuacją estetyki mieszkania: podłogę ułożono tu drewnianą, z olejowanego teku, odpornego na wodę; sprzęty są białe. Na osobną uwagę zasługuje nietypowe, a bardzo praktyczne rozwiązanie: po obu stronach drzwi wejściowych (do sypialni właścicieli) zlokalizowano umywalki.

 • Kuchnia z salonem Eklektyczna kuchnia od living box Eklektyczny

  Kuchnia z salonem

  Edytorskie Katalogi Inspiracji z tym zdjęciem
  Katalogi Inspiracji: 1
  ["PL"] [Published] 6 nowoczesnych wysp kuchennych

  Barek nawiązuje do palisandrowego stołu. Do barku dostawione zostały hokery z plastikowymi siedziskami. Połączenie które jest nawiązaniem do podobnego duetu w salonie. Białe drzwi widoczne w tle prowadzą do gabinetu.

 • Salon z czerwoną cegłą Eklektyczny salon od living box Eklektyczny

  Salon z czerwoną cegłą

  Taka ceglana ściana to nie tylko ozdoba wnętrza, ale też wyzwanie dla projektanta. To ona determinuje styl i kolorystykę salonu. Podkreśleniu oryginalnej faktury ściany służą reflektorki, które wzmacniają również kolor cegły.

 • Sypialnia Eklektyczna sypialnia od living box Eklektyczny

  Sypialnia

  Edytorskie Katalogi Inspiracji z tym zdjęciem
  Katalogi Inspiracji: 1
  ["PL"] [Published] Czym wyłożyć ściany? 6 ciekawych propozycji
 • Biała kuchnia z elementami forniru Eklektyczna kuchnia od living box Eklektyczny

  Biała kuchnia z elementami forniru

  Za funkcjonalność tej części mieszkania odpowiadają między innymi biała wyspa kuchenna i połączony z nią pod kątem prostym, wąski barek z palisandru, tego samego, z którego zrobiono stół w jadalni. To zarówno wygodny blat roboczy, jak i miejsce, które służy gospodarzom zwykle rano, kiedy jedzą śniadanie.

Admin-Area