LEDGE HOUSE, profesjonalista: Zalewski Architecture Group | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3
Zalewski Architecture Group
edit edit in admin Poproś o opinię Nowy projekt
Edit project Dodaj zdjęcie
Zalewski Architecture Group
Zalewski Architecture Group
Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Wysłane!
Ten profesjonalista odpowie tak szybko, jak to możliwe!

LEDGE HOUSE

Największą wartością domu w górach jest możliwość posiadania zapierających dech w piersiach widoków wprost z okien. Ledge House to dwurodzinny dom, który ustawiono na sztucznej półce skalnej, aby jego domownicy mogli w pełni podziwiać panoramę Beskidu Śląskiego.

Ledge House to współczesna odpowiedź na dom mieszkalny w górach. Architekci z pracowni Zalewski Architecture Group postanowili wykorzystać najlepsze elementy tradycji, ale z wykorzystaniem ich w bardziej wydajny sposób, co umożliwia dzisiejsza technologia. Niegdyś górskie chaty budowano z tego, co dawała natura. Zazwyczaj były na podmurówce – z kamieni wydobytych ze zbocza, na których spoczywały drewniane ściany. Bryłę dopełniała wysoka czapka, czyli dwuspadowy dach – najodpowiedniejszy w rejonach, gdzie występują duże opady śniegu. Domy były silnie związane z gruntem.

Gliwiccy projektanci mieli za zadanie zaprojektować dom na stoku dla dwupokoleniowej rodziny. Klienci życzyli sobie właśnie góralskiej chaty, a przy tym doskonałych widoków na okoliczne góry. Postanowiono twórczo rozwinąć tradycyjne wątki architektury regionalnej.

Dom miał być dla dwóch pokoleń. Aby zapewnić każdemu z nich pewną dozę prywatności, bryłę ukształtowano w kształcie litery L – każde ramię to jedna rodzina. Dziadkom, jak osobom bardziej tradycyjnym, oddano jednokondygnacyjne skrzydło ustawione równolegle do poziomic. To część najsilniej związana z podłożem. „Młodzi”, bardziej spragnieni mocnych wrażeń, lubiący „bujać w obłokach”, otrzymali z kolei ramię prostopadłe do stoku, częściowo lewitujące – w formie nadwieszonej półki skalnej.

Ledge House oparto na podmurówce z kamienia łamanego, które daje poczucie stabilności. Na nim oparto ściany z drewnianym deskowaniem oraz dachem z gontu. Jednak duże przeszklenia, brak okapów, okna dachowe, a przede wszystkim żelbetowy wysięgnik tarasu z towarzyszącą mu pochylnią, zdradzają współczesne pochodzenie domu.

Strefy dzienne obu części zyskały spore przeszklenia, przy czym w skrzydle „młodych” znacznie je powiększono poprzez wypiętrzenie poddasza, przez co salon z kuchnią na parterze zyskał imponującą wysokość i olbrzymie okna. Podłogę tej strefy dziennej przedłużono na zewnątrz w postaci tarasu. Kamienna posadzka, taka sama na zewnątrz jak i w środku domu, ma dawać domownikom wrażenie „biwakowania” na półce skalnej, niezależnie czy siedzi się w pokoju przy kominku, czy na tarasie.

 • LEDGE HOUSE Nowoczesne domy od Zalewski Architecture Group Nowoczesny

  LEDGE HOUSE

  Edytorskie Katalogi Inspiracji z tym zdjęciem
  Katalogi Inspiracji: 1
  ["PL"] [Published] TOP 10 – projekty domów dwurodzinnych!
 • LEDGE HOUSE Nowoczesny salon od Zalewski Architecture Group Nowoczesny

  LEDGE HOUSE

 • LEDGE HOUSE od Zalewski Architecture Group Nowoczesny

  LEDGE HOUSE

 • LEDGE HOUSE od Zalewski Architecture Group Nowoczesny

  LEDGE HOUSE

 • LEDGE HOUSE od Zalewski Architecture Group Nowoczesny

  LEDGE HOUSE

 • LEDGE HOUSE od Zalewski Architecture Group Nowoczesny

  LEDGE HOUSE

 • LEDGE HOUSE od Zalewski Architecture Group Nowoczesny

  LEDGE HOUSE

Admin-Area