Quartz_Biurowiec, Poznan, profesjonalista: Easst.com | homify
Easst.com
edit edit in admin Poproś o opinię Nowy projekt
Edit project Dodaj zdjęcie
Easst.com
Easst.com
Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Wysłane!
Ten profesjonalista odpowie tak szybko, jak to możliwe!

Quartz_Biurowiec, Poznan

QUARTZ

Projektowany budynek powstaje w na poznańskim Górczynie, przy ulicy Klinkierowej. Jest położony w zieleni wśród górczyńskich stawów. Jego lokalizacja sprawi, że będzie pełnił role charakterystycznego punktu na wjeździe do Poznania trasą z Wrocławia (nr 5) na odcinku ulicy Głogowskiej.

Będzie to jedna z pierwszych inwestycji rewitalizacyjnych dla tego obszaru. Projektowany budynek to biurowiec przeznaczony na wynajem lub sprzedaż. Inwestycja będzie funkcjonować pod nazwą Quartz office.

Ponieważ ostateczny odbiorca nie jest znany, budynek został zaprojektowany w sposób umożliwiający jak największą ilość konfiguracji podziału przestrzeni. Może funkcjonować jako siedziba 1 firmy, można wynająć całe niezależne piętra lub może zostać wynajęty jako mniejsze biura (maksymalnie 14 jednostek).

Nietypowa i charakterystyczna jest trójkątna bryła budynku. Pomimo znaczącej powierzchni działki (6800m2), plan miejscowy pozwalał zabudować jedynie 390m2. Na dodatek obszary działki przeznaczony pod budowę został wytyczony przez plan miejscowy jako trójkąt z 1 spiczastym narożnikiem. Dzięki temu powstała dynamiczna forma skierowana w stronę drogi krajowej 5. Obiekt jest stosunkowo na swoją niską podstawę i posiada 4 kondygnacje. Sporym wyzwaniem projektowym było zaaranżowanie wewnętrznych przestrzeni w funkcjonalny sposób oraz rentowny dla inwestora.

Elewacja zostanie wykonana z płyt włókno-cementowych. Parter i piętro posadowione są na słupach, dzięki czemu nieprzerwane ścianami okna okien powodują, że dynamiczna bryła budynku odrywa się od ziemi. Okna górnych kondygnacji posiadają ozdobne elementy dające ochronę przed bezpośrednimi promieniami światła. Budynek zostanie wyposażony w windę oraz nowoczesny system klimatyzacji i wentylacji. Górna kondygnacja posiada balkon, z którego będą rozciągać się widoki na położone w zieleni tereny stawów oraz na panoramę Poznania.

 • QUARTZ - wizualizacja nocna od Easst.com Industrialny

  QUARTZ – wizualizacja nocna

  www.easst.com

 • QUARTZ - wizualizacja tylna od Easst.com Industrialny

  QUARTZ – wizualizacja tylna

  www.easst.com

 • QUARTZ - wizualizacja boczna od Easst.com Industrialny

  QUARTZ – wizualizacja boczna

  www.easst.com

 • QUARTZ - wizualizacja / narożnik od Easst.com Industrialny

  QUARTZ – wizualizacja / narożnik

  www.easst.com

 • QUARTZ - wizualizacja wnętrza 1 od Easst.com Industrialny

  QUARTZ – wizualizacja wnętrza 1

  www.easst.com

 • QUARTZ - wizualizacja wnętrza 2 od Easst.com Industrialny

  QUARTZ – wizualizacja wnętrza 2

  www.easst.com

Admin-Area