Apartament typu studio | homify
MOMA HOME
edit edit in admin Poproś o opinię Nowy projekt
Edit project Dodaj zdjęcie
MOMA HOME
MOMA HOME
Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Wysłane!
Ten profesjonalista odpowie tak szybko, jak to możliwe!

Apartament typu studio

Tym razem naszym zadaniem było przekształcenie ponad trzydziestometrowej przestrzeni biurowej w klimatyczne studio.

Po zaprojektowaniu i wydzieleniu
głównych przestrzeni przystąpiłyśmy do najprzyjemniejszej części, czyli aranżacji wnętrz. Aby nakreślić klimat jaki miał panować we wnętrzu stworzyłyśmy “moodboard”, który ułatwił pracę nam oraz ukazał właścicielom planowany charakter pomieszczenia. Koncepcja, którą stworzyłyśmy opierała się na tym, iż wnętrze miało zachować swój kamieniczny charakter, jednakże dodałyśmy do niego kilka elementów sprawiających wrażenie miejsca przytulnego i ciepłego. Przystępując do pracy w starych murach niewątpliwie dużym plusem jest możliwość odsłonięcia oryginalnej cegły. Zdecydowałyśmy się, że taka ceglasta ściana znajdować się będzie na zagłowiu sypialnianego łóżka, tym samym wyznaczy tzw strefę nocną. Po rozpoczęciu odkuwania tynku czekała nas miła niespodzianka, ponieważ cegła na całej ścianie okazała się zdrowa. Naturalne ubytki i odbarwienia wynikające z jej wieku pomogły nam jeszcze bardziej podkreślić klimat wnętrza.

Wybierając elementy wykończeniowe postawiłyśmy na czerń – lampa, karnisze, stolik, dywan, którą przełamałyśmy bielą ścian, szafy, łóżka i wiszących lampek nocnych. Odpowiednio dobrane oświetlenie oraz dodatki sprawiły, iż studio nabrało charakteru, który chciałyśmy uzyskać.

W korytarzu postawiłyśmy na jasne kolory, aby przestrzeń wydawała się optycznie większa. W celu zachowania spójnego charakteru z dodatkami w części salonowo-sypailnianej zamontowano czarne uchwyty w białych drzwiczkach szafek kuchennych. Na niewielkiej przestrzeni, na której powstała łazienka również zastosowałyśmy ponadczasową biel. Małe kafelki typu subway okazały się świetnym pomysłem, jednakże nie zostały położone do wysokości sufitu aby nie obciążać pomieszczenia. Dodatki jak np.: wieszak na ręczniki i papier toaletowy, obrazki w ramkach miały stanowić mocniejszy akcent dlatego również wybrałyśmy czerń. Przepiękne, okrągłe lustro, w ozdobnej ramie, które upolowałyśmy w TKMax wprowadziło pasujący do całości kolor szary. Aby jak najbardziej wykorzystać przestrzeń oraz pozostać w klimacie starej kamienicy zamiast nowoczesnej kabiny z plexi zastosowałyśmy zasłonkę prysznicową, która okazałą się świetnym i jakże ekonomicznym pomysłem. Słuchawkę baterii prysznicowej zmieniłyśmy na taką w stylu retro. Do tego dodałyśmy retro grafiki w czarnych ramach i łazienka była gotowa.

 • Cześć wypoczynkowa. MOMA HOME

  Cześć wypoczynkowa.

  Na wstępie przystąpiłyśmy do rozplanowania przestrzeni do spania, odpoczynku; wydzielenia łazienki i kuchni.

 • Część sypialniana MOMA HOME

  Część sypialniana

 • Cześć sypialniana. MOMA HOME

  Cześć sypialniana.

 • Apartament typu studio MOMA HOME

  Apartament typu studio

 • Apartament typu studio MOMA HOME

  Apartament typu studio

  Przestrzeń, która kiedyś stanowiła biuro, została podzielona na część dzienną (z narożną kanapą oraz niewielkim stołem jadalnianym ustawionym przy oknie) oraz część nocną (którą oddzielać miało przepierzenie wykonane z regałów z książkami, za którymi znalazło się podwójne łóżko sypialniane).

 • Przedpokój i część kuchenna. MOMA HOME

  Przedpokój i część kuchenna.

 • Przedpokój i część kuchenna MOMA HOME

  Przedpokój i część kuchenna

  Korytarz, w którym do tej pory stały szafy z dokumentami, okazał się wystarczająco przestronny do zaaranżowania niewielkiej toalety z prysznicem oraz części kuchennej.

 • Apartament typu studio MOMA HOME

  Apartament typu studio

  Korytarz, w którym do tej pory stały szafy z dokumentami, okazał się wystarczająco przestronny do zaaranżowania niewielkiej toalety z prysznicem oraz części kuchennej. Po kilku dniach stanęły ścianki karton-gipsowe i już wiedziałyśmy, że taki układ pomieszczenia był strzałem w dziesiątkę!

 • Apartament typu studio MOMA HOME

  Apartament typu studio

 • Metamorfoza - apartament typu studio. MOMA HOME

  Metamorfoza – apartament typu studio.

Admin-Area