dom 10m | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3
Libido Architekci
edit edit in admin Poproś o opinię Nowy projekt
Edit project Dodaj zdjęcie
Libido Architekci
Libido Architekci
Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Wysłane!
Ten profesjonalista odpowie tak szybko, jak to możliwe!

dom 10m

Projektując dom 10m, stanęliśmy przed niełatwym zadaniem usytuowania domu jednorodzinnego z basenem wewnętrznym, na małej i bardzo wąskiej, bo zaledwie 10-metrowej działce.Kluczowym problemem projektowym jest takie zlokalizowanie budynku, aby był on odpowiednio doświetlony, funkcjonalny i aby komunikacja nie zajmowała większości powierzchni domu.

Zgodnie z Warunkami Technicznymi, budynek zwrócony do granicy działki ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi, musi być od niej oddalony przynajmniej o 4m. Natomiast jeżeli szerokość działki jest mniejsza niż 16m, budynek może być usytuowany w jej granicy lub w odległości równej, bądź większej niż 1,5m.

Postanowiliśmy przekuć wszystkie ograniczenia wynikające z przepisów na plusy.Projektowany budynek ustawiliśmy w północnej granicy działki, pozostawiając 1,5m pas zieleni od strony południa. Dodatkowo, postanowiliśmy rozrzeźbić budynek, aby powstały wewnętrzne patia, z oknami zlokalizowanymi na ścianach zwróconych do siebie (nie w stronę granicy działki). Taki zabieg z jednej strony umożliwił doświetlenie pomieszczeń znajdujących się bliżej niż 4m od granicy działki, a z drugiej pozwolił optycznie skrócić komunikację wewnętrzną, otwierając widoki na patia i zieleń.

Z uwagi na podłużny układ domu kluczowy był również podział funkcjonalny i odpowiednie strefowanie. Od wejścia zlokalizowaliśmy wszystkie pomieszczenia techniczne, w tym garaż i kotłownię. Następnie w samym środku znalazła się dobrze doświetlona strefa dzienna z salonem, kuchnią, jadalnią i małym gabinetem. Na samym końcu działki zaprojektowaliśmy żadziej użytkowany basen z pomieszczeniami dodatkowymi.

Piętro budynku pełni funkcję całkowicie prywatną – mieści sypialnie, łazienki oraz pralnię. Sypialnie poza normalnymi oknami, zostały dodatkowow doświetlone oknami dachowymi.Ponieważ piętro jest znacznie mniejsze od parteru, na części dachu zaprojektowaliśmy taras dostęny z sypialni oraz dach zielony, który poza walorami estetycznymi zwiększa powierzchnię biologicznie czynnną działki.

  • dom 10m Minimalistyczne domy od Libido Architekci Minimalistyczny

    dom 10m

  • dom 10m Minimalistyczne domy od Libido Architekci Minimalistyczny

    dom 10m

Admin-Area