Find the best Projektanci zieleni wnętrz | homify

Projektanci zieleni wnętrz - 366

Czym zajmują się projektanci zieleni wnętrz?

Czy to w domu, biurze, sklepie, galerii, muzeum czy na lotnisku, skrawek dekoracyjnej roślinności może zmienić atmosferę na zawsze. Nie tylko stać się integralną częścią aranżacji wnętrza, ale także zapewnić wiele korzyści zdrowotnych w pomieszczeniu. Kąty i płaszczyzny mogą zostać zmiękczone lub wzmocnione dzięki wprowadzeniu roślin. Aktywność naszych specjalistów od kreowania naturalnego krajobrazu wnętrza jest często określane mianem plantscapingu. Przez wzgląd na swoją efektowność ściany zieleni odnajdziemy w hotelach i całym szeregu placówek handlowych. Jednak naszym zdaniem to w domach prywatnych prezentują się one najlepiej, ponieważ oddają indywidualny charakter mieszkańców. Oczywiście zielona ściana to nie jedyne rozwiązanie, na które mogą namówić nas projektanci. Jeśli warunki na to pozwalają, potrafią oni stworzyć we wnętrzach prawdziwe ogrody, nawet te pływające! Projektanci zieleni wnętrz pomogą upiększyć dekorację pomieszczenia, przydadzą mu charakteru dodając odrobinę piękna natury i tworząc uroczy krajobraz. Zatroszczą się także o to, aby jego utrzymanie było dla nas pestką!

Gdzie przyda nam się pomoc projektanta zieleni wnętrz? Co może dla nas zrobić? To zaledwie kilka przykładów!

Hol – Zielone wejście z pewnością zachwyci każdego z naszych gości. Zapewni miłe przejście z zewnątrz do wnętrza. Możemy wprowadzić tutaj zielone ekrany lub roślinami w masywnych donicach zapewnić przestrzeń przyjemnego wypoczynku. Gdzie szukać inspiracji? Na przykład w… holach hoteli! Tam wertykalne ściany pełne pięknych roślin są szczególnie popularne, wabią gości stanowiąc nieme zapewnienie o najwyższych standardach panujących w pokojach.

Domowe biuro lub gabinet – Jakość powietrza ulega poprawie, hałas zostaje zmniejszony, roślinność pozwala się zrelaksować i nie pozwolić, by zjadł nas stres… chyba więcej powodów nie trzeba, by zareklamować zieleń wnętrz w naszym miejscu pracy! Dodamy jeszcze jeden. Każdy wie, że podczas pracy przed komputerem przez długie godziny nasz wzrok się męczy, a nawet psuje. Specjaliści rekomendują robienie sobie przerw polegających nad odklejaniu wzroku od ekranu i patrzeniu w dal, najlepiej na kolor zielony. Nie możemy wyobrazić sobie lepszego wizualnego relaksu niż rzut oka na piękną roślinność.

Ściany życia – Kilkukrotnie wspomnieliśmy już o ścianach zieleni. Ten sposób mocowania roślinności na pionowych powierzchniach jest wyjątkowo efektowny i odmieni oblicze każdej przestrzeni. Zastanawiamy się nad naturalnymi rozwiązaniami, aby ożywić wygląd wejścia do domy czy biura? Zwróćmy się do projektanta zieleni wnętrz i zagwarantujmy sobie efekt wow, za każdym razem, kiedy przekroczymy próg. Najlepiej zdać się na profesjonalistę, który będzie wiedział jaki system mocowania wybrać: hydroponiczny, organiczny, na kratach… Możemy zdecydować się na rośliny wijące lub mchy. Wprowadzić rośliny kwiatowe i cieszyć się akcentami koloru lub też postawić na pełną zieleń. Takie ściany sprawdzą się dosłownie w każdym pomieszczeniu – musimy tylko umiejętnie dopasować do nich resztę aranżacji

Hotele, sklepy, kasyna… – W miejscach, gdzie liczy się zysk, bardzo ważne jest zbudowanie emocjonalnej więzi z klientami. Rośliny ozdobne poprawią wizerunek lokalu – co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości! Stworzą przytulną aurę, zwiększą zadowolenie i zaufanie klientów, którzy nawet nie będą się zastanawiać, dlaczego czują się u nas tak dobrze! Ekrany z roślin mogą być zastosowane, aby zapewnić prywatność niektórych pomieszczeń lub na przykład ukryć monitoring.

Szpitalach i zakłady opieki zdrowotnej – Terapeutyczna moc zieleni i jej wpływ na leczenie nie jest nową koncepcją, słyszał o tym chyba każdy. Jeździmy do sanatoriów nie tylko na zabiegi lecz głównie właśnie po to, by otoczyć się kojącym pięknem natury. Nie każdy ma czas i możliwości na takie wyjazdy, dlatego też wprowadzenie roślinności do szpitali i zakładów opieki zdrowotnej wydaje się być świetnym pomysłem. I nie myślimy tutaj o typowych, mizernych doniczkach na parapecie! Dobrze dobrana roślinność będzie działać kojąco i łagodząco na środowisko. A jeśli do tego dodamy na przykład szum wody z małego oczka lub kaskady to mamy receptę na skołatane nerwy pacjentów.

Sztuczne rośliny – Nie wszędzie da się wprowadzić naturalną roślinność. Czy to oznacza, że mamy zrezygnować z dekoracyjnych walorów pięknych kwiatów? Niekoniecznie! Chociaż rośliny sztuczne mogą nam nie kojarzyć się za dobrze, tak powinniśmy zrewidować nasze poglądy. Wiele firm oferuje obecnie piękne repliki roślinności wszelkiego typu, często nie do odróżnienia od oryginału. Używa się też materiałów najlepszej jakości, dzięki czemu możemy cieszyć się niepowtarzalnym wystrojem nawet jeśli mamy alergię na trawy czy pyły kwiatów. Jedyny zabieg konserwacyjny, jaki będziemy musieli wykonywać, to ścieranie kurzy.

Jak wygląda współpraca z projektantem zieleni wnętrz?

Tak jak w przypadku zatrudnienia każdego innego profesjonalisty, współpracę z projektantem zieleni wnętrz rozpoczynamy od konwersacji na temat naszych upodobań i potrzeb. Ważne jest też realistyczne określenie naszego budżetu. Pamiętajmy, by zapytać się o koszt utrzymania zaproponowanych przez projektanta rozwiązań.

Kiedy dojdziemy do wstępnego porozumienia projektant zieleni wnętrz odwiedzi nasz dom i zrobi w nim notatki fotograficzne, których później użyje do stworzenia już szczegółowego projektu. Podczas tej wizyty projektant sprawdza warunki oświetleniowe oraz panującą we wnętrzu temperaturę. Niektóre rośny wymagają bardzo intensywnego oświetlenia, na co receptą może być na przykład otwarcie sufitu świetlikiem. Inne dobrze znoszą małe nasłonecznienie.

Oczywiście układ i wielkość naszych pomieszczeń również będzie miał znaczenie, aby zapewnić właściwą skalę roślin. Mały zielony ekran może dobrze wyglądać w nowoczesnej łazience, jednak zginie w ogromnym holu. Jeśli nie planujemy gruntownej przebudowy, to tekstury i barwy zastanej aranżacji także odegrają ważną rolę przy doborze roślin.

Po zatwierdzeniu przez nas projektu, projektant zieleni wnętrz przystępuje do jego realizacji. Wiąże się to często z budową instalacji, specjalnie dopasowanej do charakterystyk naszego wnętrza.

Nie możemy zapomnieć, że żywe rośliny domowe potrzebują konserwacji, aby zachować swój świeży i zdrowy wygląd. Projektant i jego wykwalifikowany zespół będzie więc okresowo upewnić się, że rośliny są regularnie podlewane, czyszczone, przycinane, zapłodnione i nienarażone na działanie szkodników. Oczywiście możemy zatroszczyć się także o to sami, jednak pamietajmy, że bez systematyczności się nie obejdzie!

Jak znaleźć profesjonalnego projektanta zieleni wnętrz?

Najszybsze jest wyszukiwanie online, jednak czasem mnogość ofert może nas przerazić. Dlatego dobrze jest skorzystać ze sprawdzonej strony, którą jest homify, a gdzie pełno jest zdjęć ukończonych realizacji. Czasami do projektanta zieleni wnętrz mogą skierować nas architekci bądź projektanci wnętrz. Oczywiście warto jest popytać przyjaciół i rodzinę – nic nie przewyższy rekomendacji z ust do ust!

Na co należy zwrócić uwagę przy zatrudnianiu projektanta zieleni wnętrz?

Miłość do natury tutaj nie wystarczy! Jeśli nie jesteśmy specjalistami z dziedziny botaniki, to koniecznie przedyskutujmy z naszym projektantem zieleni wnętrz, ile uwagi i jakiej opieki potrzebują wybrane przez nas rośliny, aby pozostać piękne przez długi czas. Oceńmy realistycznie naszą chęć zaangażowania się w ich konserwację – czy sami znajdziemy czas na ich systematyczne pielęgnowanie, czy będziemy skłonni zainwestować w profesjonalną pomoc? Powinniśmy odpowiedzieć sobie na te pytania już na samym początku współpracy z naszym projektantem zieleni wnętrz.

Wybór odpowiedniego profesjonalisty zawsze jest trudny. Dlatego homify jest tak praktyczne! Na jednej stronie zgromadzone są galerie zdjęć realizacji różnych projektantów zieleni zdjęć, które możemy ze sobą szybko porównać i zatrudnić eksperta ze stylem najbardziej odpowiadającym naszemu. Zdjęcia są najlepszym dowodem na profesjonalizm danej osoby, jednak nie zaszkodzi zapytać także o certyfikaty czy też przynależność do jakiejś renomowanej organizacji zawodowej.

Jeśli nie mamy dużo naturalnego światła w domu, zapytajmy projektanta krajobrazu o to, co zaleca. Jak już wspominaliśmy, jest wiele odmian roślin, które dobrze zniosą takie warunki, ale warto rozważyć także inne rozwiązania. Na przykład dlaczego przy okazji nie zabudować tarasu taflami szkła i nie stworzyć niesamowitego ogrodu zimowego? Alternatywą są także wyszukane rośliny sztuczne.

Dobry projektant zieleni wnętrz powinien potrafić rozwiać wszelkie nasze wątpliwości i wobec ewentualnych zastrzeżeń od razu proponować alternatywę. Referencje referencjami lecz powinniśmy współpracować z osobą, która przede wszystkim wzbudza nasze zaufaniu i z którą przyjemnie nam się pracuje, dzięki czemu możemy otwarcie mówić o naszych potrzebach i marzeniach.

Ile kosztują usługi projektanta zieleni wnętrz i jak możemy obniżyć koszta jego zatrudnienia?

Przed rozpoczęciem realizacji projektu, należy bezwzględnie poprosić o szczegółowy kosztorys, obejmujący wszystkie płatności, aby uniknąć nieporozumień i nieuzasadnionych opłat w przyszłości. Upewnijmy się, że kalkulacja obejmuje nie tylko ceny roślin oraz potrzebnych materiałów, ale także koszta robocizny. Możemy także bezpiecznie trzymać z dala od rzadkich i egzotycznych roślin, które są oczywiście droższe od lokalnie występujących odmian i często wymagają zapewnienia specjalnej temperatury.

Jakich innych profesjonalistów warto zatrudnić?

Choć zieleń we wnętrzach może stać się elementem wyróżniającym nasz dom czy mieszkanie, to oczywiście projektanci zieleni nie są jedynymi profesjonalistami, których powinniśmy poznać bliżej. Oto kilka innych profesjonalistów pomagających swoim klientom w osiąganiu pożądanych efektów. Jak wybrać tych najlepszych i się z nimi skontaktować? Wystarczy jednak klik na homify!

Ogrodnik

Tak jak rośliny rosnące w pomieszczeniach są niezwykle spektakularne, tak oczywiście i zewnętrzny ogród powinien zachwycać i ożywiać wygląd każdego budynku. To ogrodnik ma umiejętności, wiedzę i pasję do sadzenia roślin, podlewania ich i przycinania, plewienia chwastów oraz eliminacji szkodników czy choroby. Może on kosić trawniki, wie jak użyźnić glebę, ile wody potrzebują nasze rośliny. Jeśli marzymy o własnym ogródku warzywnym lub ziołowym lecz nie mamy czasu, aby je stworzyć, to ogrodnik będzie odpowiedzią na wszystkie nasze modlitwy!

Projektant wnętrz

Jeśli po remoncie czy też wzniesieniu od zera naszego nowego gniazdka oczekujemy w pełni wyposażonych wnętrz, do których od razu będziemy mogli się wprowadzić, to powinniśmy się zwrócić do projektanta wnętrz. Mogą oni pracować ramię w ramię z projektantami zieleni wnętrz wspólnie tworząc spójne projekty, które zachwycą naszych gości, a nam zapewnią harmonijną i gustowną przestrzeń do życia. Nie od dziś wiadomo, że wnętrza dopasowane do naszych potrzeb zapewniają bezcenny komfort oraz swobodę, a do tego przecież dążymy w naszych domach.

Hydraulik

Ten profesjonalista zajmuje się montażem, konserwacją, naprawami lub wymianą rur w domach i nie tylko. Jeśli chodzi o zieleń wnętrz, to jest on osobą, która zapewni nam wygodny system nawadniania naszych roślin. Projektanci zieleni wnętrz zwracają się do hydraulików w największych, najbardziej skomplikowanych projektach. Hydraulik zatem potrafi nie tylko pomóc nam odprowadzić nieczystości, ale i stworzyć coś spektakularnego! Dobry profesjonaliści są na wagę złota.

Przeglądaj obrazy