Agencje nieruchomości - 2

Obszar usług

Czym zajmują się agenci nieruchomości?

Jak to pięknie ujął w słowa Le Corbusier: Dom powinien być skarbcem życia. Zwykle droga do osiągnięcia własnego gniazdka jest dość długa i kręta, a to dlatego, że jest ono tak drogie i cenne. W tym miejscu pojawiają się agenci nieruchomości. Odgrywają oni bardzo ważną rolę pośrednika pomiędzy sprzedającym a nabywcą nieruchomości, ułatwiając i przyspieszając proces. Ogólnie rzecz ujmując, zajmują się znalezieniem dla nas wymarzonego mieszkania, lub też odpowiedniego nabywcy lub najemcy do posiadanej przez nas nieruchomości. Przedstawione nam oferty na pewno będą spełniały wszelkie nasze oczekiwania.

Brokerzy są w stanie w przybliżeniu oszacować cenę domów, biorąc pod uwagę ich stan i otoczenie. Mają dostęp do różnych baz danych, dzięki czemu są w stanie porównać różne oferty i oszacować konkurencyjną cenę rynkową. Jeżeli planujemy zakup domu, przeprowadzą oni dla nas bardzo dokładne analizy i wyszukają najlepsze propozycje, które sprostają naszym wymogom. Możemy również liczyć na profesjonalną rozmowę i doradztwo, tak abyśmy dostali odpowiedzi na wszystkie pytania. Ich zadaniem będzie rozwianie naszych wątpliwości. Agenci nieruchomości zawsze najpierw sami dowiadują się wszystkiego o domach i mieszkaniach, w których sprzedaż się angażują, a kiedy już posiadają wyczerpującą wiedzę towarzyszą potencjalnym nabywcom przy wizycie. Doskonale doradzą nam jaka nieruchomość sprosta naszym wymaganiom i odpowiedzą na wszelkie pytania związane z typem budowy, użytymi materiałami, możliwością konserwacji lub ewentualnych remontów danej nieruchomości.

Kiedy kupujący zdecyduje się kupić lub wynająć konkretny dom, broker zajmie się całą niezbędną dokumentacją, jak na przykład umowa zakupu, oświadczenia końcowe, umowa dzierżawy, lub oświadczenia bankowe. Te ostatnie mogą wpłynąć na naszą zdolność kredytową. Agenci nieruchomości często będą w stanie podpowiedzieć nam jakie umowy bankowe, hipoteczne, lub ogólnie rzecz biorąc- kredytowe sprawdzą się najlepiej w naszym przypadku. Jeżeli planujemy sprzedać nieruchomość, agent nieruchomości pomoże nam odpowiednio wycenić i zareklamować dom lub mieszkanie. Odpowiednia reklama jest dźwignią handlu, a dzięki odpowiednim ogłoszeniom zdobędziemy więcej potencjalnych nabywców. Agent nieruchomości podpowie nam również w jaki sposób podwyższyć wartość naszej nieruchomości poprzez odpowiednie aranżacje wnętrza lub ogrodu.

Brokerzy będą koordynować spotkania i terminy, oraz pokazywać naszą nieruchomość potencjalnym kupcom lub najemcom, dzięki czemu zaoszczędzimy sobie kłopotu. Agenci nieruchomości aranżują spotkania sprzedających z kupującymi lub najemcami aby podpisać umowy końcowe lub ewentualnie negocjować warunki. Pośrednik w obrocie nieruchomościami może naliczać prowizję od procentu wartości nieruchomości, lub też od konkretnej transakcji. Pamiętajmy aby poznać warunki współpracy z brokerem zanim podpiszemy z nim umowę. Agenci nieruchomości współpracują nie tylko z osobami prywatnymi, ale również z deweloperami i korporacjami, gdzie świadczą usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami.

Jakie korzyści płyną z zatrudnienia agenta nieruchomości w Plewiska?

Nie musimy podkreślać, że kupno mieszkania lub domu to jedna z ważniejszych decyzji w naszym życiu. Naturalnie, chcielibyśmy kupić taką nieruchomość, która oferuje wszystko o czym marzymy, a kupno której nie wypali dziury w naszym budżecie. Agenci nieruchomości w Plewiska są wiarygodnym źródłem informacji. Są to ludzie, którym możemy zaufać, że znajdą dla nas wymarzone mieszkanie. Wybierając dla nas oferty wezmą pod uwagę lokalizację danego mieszkania lub domu i istniejące wady (o ile takie występują), a także pomogą nam przełamać pierwsze lody ze sprzedającym.

Oczywiście wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że zanim kupimy mieszkanie lub dom, będziemy chcieli je zobaczyć i ocenić, a pośrednicy sprzedaży mogą nam towarzyszyć podczas takiej wizyty. Jeżeli mamy jakiekolwiek pytania lub zastrzeżenia względem konstrukcji obiektu, lepszym pomysłem może okazać się skonfrontowanie ich z agentem nieruchomości niż bezpośrednio z właścicielem. Ponadto, doświadczony agent jest w pełni świadomy wszelkiego rodzaju dokumentacji wymaganej podczas podpisywania umowy końcowej. Dlatego też, przeprowadzi nas przez cały proces i pomoże nam uporać się z umowami, rejestrami i procedurami kredytowymi, zapewniając, że wszystko idzie zgodnie z planem.

Jeżeli zamierzamy sprzedać mieszkanie, pośrednicy pomogą nam inteligentnie zaplanować reklamę i ogłoszenia naszej nieruchomości, dzięki czemu zdejmą nam duży ciężar z pleców. Ponadto, agenci często będą w stanie ocenić, którzy potencjalni nabywcy w rzeczywistości będą skłonni kupić nasze mieszkanie, dzięki czemu zaoszczędzimy sobie przemarszu przez nasz dom. Agent nieruchomości dokładnie pozna stan naszej nieruchomości, przez co będzie mógł namalować realistyczny, ale atrakcyjny obraz w głowach potencjalnych nabywców.

W jaki sposób znaleźć profesjonalnego i godnego zaufania agenta nieruchomości w Plewiska?

Znajdziemy dosłownie niezliczoną ilość agentów w Plewiska, co może utrudnić nam znalezienie tego odpowiedniego. Wiele agencji nieruchomości, szczególnie te nielicencjonowane, może zawyżać ceny sprzedaży mieszkań, tylko po to by podnieść swoją marżę. Może się również zdarzyć, że ukryją przed nami pewne niedociągnięcia lub problemy z mieszkaniem. Poza tym, możemy poczuć presję szybkiego kupna, ponieważ takie agencje będą sugerowały, że cena mieszkania w krótkim czasie znacząco wzrośnie.

Dlatego właśnie, zalecamy zwrócić się do większych, znanych agencji nieruchomości, lub agentów poleconych nam przez członków rodziny lub przyjaciół. Możemy ufać, że nie będą przed nami zatajać żadnych szczegółów, nie naliczą dodatkowych opłat, oraz uzyskają dla nas najbardziej korzystną cenę. Możemy również posłużyć się wyszukiwaniem w sieci lub też tradycyjną metodą- książką telefoniczną, aby znaleźć różne kontakty i umówić się na rozmowę. Starajmy się zawsze sprawdzać opinie o konkretnych specjalistach zanim podejmiemy z nimi współpracę.

Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę przy zatrudnianiu agenta nieruchomości?

Kupno domu lub mieszkania wiąże się z ogromną inwestycją, ale również spełnieniem jednego z naszych największych marzeń. Nawet jeżeli jesteśmy stroną sprzedającą, będzie nas interesowało uzyskanie jak najlepszej ceny za budynek, który przez wiele lat był naszym domem. Podczas gdy dobry agent nieruchomości może sprawić, że ziszczą się nasze sny, nieodpowiedni agent z łatwością nas oszuka i wpakuje w problemy. Zanim zatrudnimy agenta nieruchomości zadajmy mu szereg pytań. Zacznijmy od tego, jakim doświadczeniem może  się on pochwalić. Zapytajmy o jego kwalifikacje i licencje. Nielicencjonowani agenci nieruchomości skłonni są zawyżać ceny, dzięki czemu uzyskają wyższą prowizję.

Poprośmy o referencje i opinie od poprzednich zleceniodawców. O ile to możliwe, skontaktujmy się z poprzednimi klientami, aby uzyskać jak najbardziej szczegółowe i wiarygodne informacje. Od nich właśnie dowiemy się na ile profesjonalny, rzetelny i przyzwoity jest dany agent. Dowiedzmy się również, czy agent był zawsze dobrze poinformowany, pomocny i przyjazny, a jest to ważne  ponieważ będzie to osoba, z którą będziemy się regularnie kontaktować. Jeżeli sprzedajemy nasze mieszkanie, poprośmy aby nasz agent przedstawił nam analizę porównawczą rynku mieszkań w naszej okolicy. Będziemy mogli wtedy porównać naszą nieruchomość do innych w podobnej lokalizacji pod względem ceny, metrażu, itd. co pozwoli nam lepiej zrozumieć czy oferta przygotowana przez agenta jest atrakcyjna czy nie. Sprzedający powinni również dowiedzieć się w jaki sposób agent ma zamiar ogłaszać sprzedaż. W dzisiejszych czasach, najbardziej popularnymi metodami są ogłoszenia umieszczane w Internecie oraz tradycyjne, drukowane ogłoszenia.

Jeżeli mamy zamiar kupić nieruchomość, upewnijmy się, że nasz agent dokładnie rozumie nasze wymagania i oczekiwania. Powinien on również zorganizować spotkanie, podczas którego omówi z nami wszelkie dostępne opcje. Postarajmy się również szukać na własną rękę, niezależnie czy będzie to na stronach internetowych, czy też poprzez tak zwaną pocztę pantoflową. Znajomi i członkowie rodziny na pewno podzielą się z nami wszelkimi wiadomościami i opiniami. Dowiedzmy się, czy nasz agent nieruchomości będzie nam towarzyszył przy wizytach w potencjalnych mieszkaniach. Pamiętajmy, żeby zwrócić szczególną uwagę na jakość konstrukcji, materiały użyte przy budowie, udogodnienia, części wspólne z innymi mieszkańcami bloku lub osiedla, oraz dowiedzmy się z jakimi problemami borykają się mieszkańcy okolicy.

Zanim podpiszemy umowę kupna lub najmu, spotkajmy się osobiście zarówno z agentem nieruchomości jak i właścicielem nieruchomości. Jeżeli nasz agent zdaje się nie być zainteresowany spotkaniem, to dla nas znak, że coś jest nie tak. Oczywiście, już na wstępie dowiedzmy się jakie opłaty będzie pobierał nasz agent nieruchomości. Ta kwota nie powinna być dużo wyższa niż 2% wartości nieruchomości. Możemy jednak negocjować stawki i zamiast prowizji od wartości umowy, możemy zaoferować stałą kwotę.

Ile kosztuje zatrudnienie agenta nieruchomości w Plewiska i w jaki sposób obniżyć te koszty?

Generalnie mówiąc, musimy się liczyć z tym, że wynagrodzenie agenta nieruchomości będzie wynosiło około 2% wartości umowy. Oczywiście, jeżeli dany agent reprezentuje obydwie strony, jego zarobek będzie dwukrotnie wyższy. W przypadku wynajmu, musimy się przygotować na opłatę w wysokości równowartości dwumiesięcznego wynajmu. Niektóre agencje i indywidualni brokerzy trzymają się stałych kwot, niezależnych od wartości nieruchomości. Jeżeli chcemy pominąć agenta nieruchomości i zaoszczędzić sobie tego wydatku, zawsze możemy zdać się na poszukiwania na własną rękę. W dobie Internetu nie trudno jest znaleźć strony poświęcone obrotowi nieruchomościami. Nie dajmy się jednak nabrać na piękne zdjęcia i niskie ceny na portalach internetowych. Umówmy się na oglądanie mieszkania, spotkajmy się z właścicielem, poznajmy okolicę i racjonalnie oceńmy czy dana nieruchomość spełnia nasze wymagania i czy dana oferta jest rzeczywiście atrakcyjna.

Jakich specjalistów możemy potrzebować gdy kupimy nieruchomość w Plewiska?

Teraz już wiemy, że agenci nieruchomości pomogą nam zarówno sprzedać, kupić, jak i wynająć mieszkanie lub dom. Jednak gdy już wejdziemy w posiadanie nieruchomości, ważne jest aby stała się naszym domem. Dlatego też, bardzo ważne będzie odpowiednie wykończenie i wyposażenie naszego gniazdka. Z drugiej strony, przygotowując się na sprzedaż mieszkania musimy zadbać o jego dobry wygląd, co podniesie jego cenę. Na homify z łatwością znajdziemy wielu profesjonalistów, którzy znacznie ułatwią nam wszystkie te działania.

Home staging – wizaż nieruchomości w Plewiska

Specjaliści zajmujący się home stagingiem sprawią, że nasze mieszkanie będzie wyglądało na czystsze, większe, jaśniejsze i bardziej przytulne, dzięki czemu przyciągnie najlepszych nabywców i szybciej się sprzeda. Są to specjaliści, którzy wydobędą z naszego mieszkania jego największe zalety i ukryją drobne wady.

Projektanci i dekoratorzy wnętrz w Plewiska

Specjaliści w tej dziedzinie mogą skutecznie zaplanować, zaprojektować, umeblować i udekorować każdą przestrzeń, a zrobią to biorąc pod uwagę nasze upodobania i preferencje. Kupując nową nieruchomość, z pewnością przyda nam się pomoc profesjonalnego projektanta lub dekoratora wnętrz.

Malarze w Plewiska

Dom, który chcemy sprzedać wymaga położenia warstwy świeżej farby, czy też nowo kupione mieszkanie musi być pomalowane wedle naszych życzeń? Doświadczony i zdolny malarz będzie wiedział jakich rodzajów i kombinacji farb użyć, aby ożywić nasze ściany.