Kraków : Architekci wnętrz - 80

Obszar usług

Kiedy potrzebne są usługi architekta wnętrz?

Jeżeli rozpoczynamy przedsięwzięcie budowlane mające na celu przebudowanie wnętrza, niezależnie czy obiektem naszych projektów jest biuro, w którym mieści się nasza firma czy jest to nasz prywatny dom, niezaprzeczalnym faktem jest to, że pomoc architekta wnętrz zapewni nam możliwie jak najlepsze rezultaty przy projektowaniu przestrzeni naszych marzeń. Architekt wnętrz jest specjalistą, do którego powinniśmy się udać gdy mamy do czynienia z remontem tylko częściowo wykończonej przestrzeni, co oznacza średnią lub dużą ilość pracy, którą będzie trzeba wykonać przy projekcie. Pomoc architekta wnętrz będzie również wysoko ceniona przy projektowaniu biura lub restauracji. Niezależnie od tego, do czego przeznaczona jest remontowana przestrzeń, zatrudnienie architekta wnętrz zawsze będzie dobrym pomysłem. Architekt wnętrz może nam być również potrzebny przy projektowaniu niewielkich zmian w mieszkaniu, takich jak dostawienie ścianki działowej lub zaplanowanie spiżarni. Architekt wnętrz doskonale poradzi sobie z aspektami projektowania przestrzeni i designu, które mogą przerosnąć amatora projektów typu DIY (zrób to sam), a nawet projektanta wnętrz. Osoby oczekujące wysokiej jakości rezultatów z pewnością będą zainteresowane współpracą z architektem wnętrz. Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać jest to, że architekt wnętrz zajmuje się, jak sama nazwa wskazuje, wnętrzami budynku więc w wypadku gdy potrzebne są jakiekolwiek prace związane z zewnętrzną częścią budynku lub jego całościową strukturą, najlepiej jest skorzystać z usług połączonych sił architekta wnętrz i architekta ogólnego. Pamiętajmy, że architekci wnętrz są profesjonalnie przygotowani w swojej dziedzinie ekspertyzy. Mają potrzebną wiedzę do tego, aby stworzyć idealną atmosferę w zależności od przeznaczenia danej przestrzeni. Ich zakres wiedzy obejmuje również bardziej praktyczne zagadnienia, takie jak oświetlenie, akustyka i rozłożenie instalacji.

Czym zajmuje się architekt wnętrz?

Wykończenie wnętrz oraz osprzętowienie Architekt wnętrz zajmuje się wszelkimi aspektami wykończeniowymi projektu. Do tego zaliczamy wszystko związane z układem osprzętu i potrzebnych instalacji, a także aranżacją i wyposażeniem wnętrz. Architekt wnętrz jest osobą, która rozplanuje rozmieszczenie gniazdek elektrycznych, zaproponuje najlepsze rozwiązania względem spiżarni lub innych możliwości przechowywania jak największej liczby przedmiotów przy jak najmniejszej utracie przestrzeni, a także zaprojektuje ewentualne dodatkowe ścianki działowe. W przypadku sklepów lub restauracji dodatkowe rozwiązania wykończeniowe będą obejmowały funkcjonalne bary i lady oraz przestrzeń magazynową. Architekt wnętrz profesjonalnie rozważy punkty ogrzewania lub klimatyzacji, niezależnie czy trzeba będzie je zainstalować czy też stworzyć opracować przestrzeń wokół nich. Do tak, pozornie, niewielkich prac jak skrojenie na wymiar żaluzji okiennych, również przyda się pomoc architekta wnętrz.

Oświetlenie 

Prawidłowe oświetlenie jest nieocenionym elementem każdego projektu, z tego względu, że źle zamontowane światła mogą drogo kosztować przy poprawkach. Dlatego też, architekt wnętrz często zajmuje się właśnie doborem i rozplanowaniem światła. Dobre oświetlenie jest bardzo ważne, ponieważ w wielkim stopniu wpływa na to, jak czujemy się w danym pomieszczeniu. Docelowe przeznaczenie przestrzeni w ogromnej mierze zdefiniuje odpowiedni typ oświetlenia dla danego pomieszczenia. Architekci wnętrz są doskonale wyszkoleni w określaniu poziomu i kątów padania światła naturalnego i doborze oświetlenia sztucznego w odniesieniu do naszych indywidualnych potrzeb, oraz w odpowiedzi na ewentualne braki światła naturalnego.

Akustyka pomieszczeń 

Architekt wnętrz jest w stanie dokładnie ocenić akustykę każdego pomieszczenia i dobrać takie materiały i dodatki, aby uniknąć jakichkolwiek dysonansów. Uzyskanie dobrej akustyki oznacza uzyskanie łatwości rozchodzenia się dźwięku w teatrach, zapewnienie możliwości rozmów w restauracjach (tak aby rozmówcy przy jednym stoliku słyszeli się bez problemu, ale też, żeby rozmowa nie była słyszana w całym lokalu), czy też zmiękczenie dźwięków w domu lub w biurze, w celu uzyskania przyjaznej atmosfery spokoju. Architekci wnętrz są specjalnie przygotowani w doborze odpowiednich elementów wystroju, tak aby uzyskać oczekiwany efekt akustyki pomieszczeń, nad którymi pracują.

Jak znaleźć odpowiedniego architekta wnętrz w Krakowie? 

Dzięki homify, znalezienie odpowiedniego architekta wnętrz w Krakowie będzie przyjemnym i bezstresowym doświadczeniem. W katalogu homify znajdziemy szereg architektów wnętrz, którzy pracują w Krakowie. Dzięki obszernym informacjom na temat każdego z architektów wnętrz, czy też ich pracowni, znajdujących się w katalogu homify, z pewnością będziemy w stanie dobrać znakomitego architekta wnętrz odpowiadającego naszym oczekiwaniom. W zależności od tego, jak dużo decyzji, a co za tym idzie odpowiedzialności, chcemy powierzyć naszemu architektowi wnętrz, dobierzemy firmy oferujące różne poziomy zarządzania projektami. Niektórzy będą całkowicie doglądać projektu w imieniu klienta, a inni zajmą się pojedynczymi aspektami projektu powierzonymi im przez zleceniodawcę.

Jak szukać architektów wnętrz w Krakowie? 

Katalog homify sprawia, że sam proces wyszukiwania architektów wnętrz w Krakowie jest prostszy niż sobie wyobrażamy. Takie wyszukiwanie zawiera się w kilku krokach: należy wybrać rodzaj specjalisty, którego aktualnie poszukujemy, na ten przykład dajmy “Architekt wnętrz”, wpisać kod pocztowy i ustawić promień odległości od tego punktu. W tym zakresie odbędzie się wyszukiwanie prowadzone przez homify. Listy specjalistów na homify zaopatrzone są w rankingi na podstawie gwiazdek oraz komentarze poprzednich klientów danych fachowców. Dzięki temu na pewno podejmiemy bardziej świadomą decyzję. Każdy z architektów wnętrz, niezależnie czy mowa o firmie architektonicznej czy też o indywidualnym architekcie, posiada własną zakładkę na homify. Taka zakładka dysponuje wszelkimi informacjami o specjaliście, usługach jakie oferuje i projektach w jakich się specjalizuje. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzimy sobie dużo czasu i wysiłku przy poszukiwaniach odpowiedniego architekta wnętrz do projektu naszego domu, biura, restauracji, czy jakiegokolwiek innego przedsięwzięcia.

Na co powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze architekta wnętrz w Krakowie? 

Po pierwsze, weźmy pod uwagę przedmiot projektu. Czy ma to być nasz dom marzeń, a może restauracja, albo sklep? W zależności od tego, czego tak właściwie dotyczy projekt, wybierzemy jednego bądź drugiego architekta wnętrz. Zwróćmy uwagę na doświadczenie, które architekt powinien posiadać w projektowaniu podobnych przestrzeni. Poprośmy o wgląd w portfolio lub próbki poprzednich projektów. Pomyślmy też o wielkości projektu. Wykonanie mniejszych projektów można bez obaw powierzyć mniejszym pracowniom. Z drugiej strony, duże projekty dobrze powierzyć większej, rozwiniętej firmie posiadającej wiele kontaktów w branżach budowlanej i dekoratorskiej. Pod lupę należy również wziąć poprzednie wcielenia przestrzeni. W niektórych przypadkach warto poszukać architekta wnętrz, który będzie potrafił w pełni wykorzystać przestrzeń do nowych celów, zachowując pewne elementy historii pomieszczenia czy budynku. Inni architekci lepiej odnajdą się przy tworzeniu pierwszej, oryginalnej przestrzeni w nowo wybudowanych konstrukcjach.

Ile mogą kosztować usługi architekta wnętrz w Krakowie? 

Wynajęcie architekta wnętrz nie jest tanie, ale w dłuższej perspektywie może okazać się o wiele bardziej opłacalne niż popełnienie kilku błędów i późniejsze ich naprawianie. Architekt wnętrz, dzięki swojej wiedzy, podejdzie do projektu całościowo, zauważy i oceni wszelkie czyhające na nas pułapki, dzięki czemu zaplanuje wnętrze odpowiadające na indywidualne warunki panujące w pomieszczeniu. Nadal widzimy tendencję do korzystania z usług architekta wnętrz przy projektach luksusowych przedsiębiorstw, domów i mieszkań. Przez to też, usługi architektów wnętrz są tak kosztowne. Architekci wnętrz szkolą się przez wiele lat i są specjalistami w swojej dziedzinie. Wiedza i lata praktyk są bezcenne i dlatego też ich usługi są droższe niż usługi przeciętnych budowlańców, którzy podejmują się zaprojektowania podobnych przestrzeni. Ceny za usługi architektów różnią się ze względu na wielkość i doświadczenie każdej z firm, tak jak ze względu na ciężar decyzji i odpowiedzialności w ramach zarządzania projektem na nich spadający. Już na pierwszym spotkaniu z architektem wnętrz można omówić przybliżony koszt usługi. Takich informacji z grubsza można się dowiedzieć nawet jeszcze przed tym spotkaniem, za pomocą poczty elektronicznej lub w rozmowie telefonicznej.

W jaki sposób najlepiej przygotować się do pierwszego spotkania z architektem wnętrz? 

Zastanówmy się nad tym jakie pytania chcemy zadać architektowi wnętrz i nad tym, czego tak właściwie od niego oczekujemy. Użyjmy strony homify i dostępnych na niej Katalogów Inspiracji jako źródła pomysłów. Zaczerpnijmy więcej informacji z artykułów i paneli dyskusyjnych, które również znajdziemy na stronie homify. W ten sposób uzyskamy lepsze pojęcie na temat tego, co oczekujemy osiągnąć i co jest możliwe do stworzenia. W ciągu tygodnia uprzedzającego wizytę u architekta wnętrz nośmy przy sobie notesik, w którym zapisujmy wszystkie pomysły, obawy i pytania, które na pewno nasuną się nam na myśl. Przedmiotem rozmów jest nasz dom, więc nie bójmy się zadawać pytań! Bardzo możliwe, że architekt wnętrz będzie chciał obejrzeć pomieszczenie zanim postawi jakiekolwiek tezy. Dopiero po obejrzeniu miejsca będzie w stanie z pełną odpowiedzialnością stwierdzić czy jest odpowiednim specjalistą do danego projektu i jakie rozwiązania może zaproponować. Upewnijmy się więc, że w dzień umówionego spotkania będziemy mieli dostęp do pomieszczenia będącego przedmiotem rozmów.

Jakich innych specjalistów będziemy potrzebować przy tworzeniu projektu naszych marzeń?

Urząd Planowania Przestrzennego w Krakowie 

Duża część projektów wymaga odpowiednich uprawnień planistycznych wydawanych przez Urząd Planowania Przestrzennego w Krakowie. W zależności od zakresu robót, które zakłada realizacja projektu, nie wszystkie przedsięwzięcia wymagają pozwoleń, jednak warto się upewnić czy nasz projekt się do takich zalicza. W razie gdybyśmy nie posiadali wymaganych pozwoleń, narażamy się na opóźnienie lub całkowite zatrzymanie prac, co w efekcie równa się ogromnym stratom finansowym. W niektórych przypadkach, architekt lub kierownik budowy poinformują nas o regulacjach pod jakie podlegają prace związane z naszym projektem i o wymaganych pozwoleniach, w innych przypadkach, sami będziemy musieli zadbać o sprawy urzędowe. Postarajmy się być na bieżąco z wszelkimi wymaganiami naszego projektu. Postarajmy się umieć odpowiedzieć na jakiekolwiek pytania moglibyśmy usłyszeć od pracowników Urzędu Planowania Przestrzennego.

Projektant kuchni w Krakowie 

Projektowanie kuchni (lub jej przeprojektowywanie) jest bardzo specyficzną działką w szerokiej dziedzinie designu. Wymaga ona konkretnych praktycznych umiejętności. Do projektów, których częścią jest planowanie kuchni, przyda nam się osoba specjalizująca się właśnie w tej wymagającej specyficznej wiedzy gałęzi architektury i designu. Projektant kuchni przy współpracy z architektem wnętrz pomoże nam uzyskać efekt, którego oczekujemy. Jeżeli jednak nie chcemy zatrudniać kolejnej osoby tylko do jednego pomieszczenia, zadbajmy o to aby nasz architekt wnętrz miał doświadczenie w projektowaniu kuchni.

Projektant w Krakowie 

Wielu architektów wnętrz oferuje również usługi projektowe. Jednak w niektórych przypadkach, warto uzupełnić zespół o projektanta, szczególnie jeżeli mowa o pomieszczeniach, w których kluczem jest estetyka i sztuka aranżacji przestrzeni. Projektant pomoże nam w dopracowaniu każdego szczegółu, tak aby uzyskać perfekcyjny efekt końcowy. Tak jak w przypadku każdego specjalisty, usługi projektanta zapewne wydadzą nam się drogie ale w ostatecznym rozrachunku mogą pomóc zaoszczędzić niepotrzebne wydatki. Projektant ma wyszkolone oko, którego nam często brakuje. Dzięki jego ekspertyzie unikniemy wielu błędów, które każdy amator popełnia.