Wrocław : Architekci - 24

Obszar usług

Kiedy zwrócić się o pomoc do architekta?

Zanim rozpoczniesz budowę nowego domu lub jakiekolwiek prace remontowe, upewnij się, że będą Cię wspierać lata doświadczenia i talent dobrego profesjonalisty. Wykwalifikowany architekt będzie potrzebny, jeśli tylko mamy w planach zmiany związane z konstrukcją naszego domu, na przykład kiedy myślimy o wyburzeniu ścianek działowych i stworzeniu otwartej przestrzeni lub o przestronnej dobudówce. Architekt będzie wiedział, jak urzeczywistnić nasze marzenia. Dzięki homify możemy łatwo znaleźć odpowiadającego nam architekta, wystarczy, że spędzimy chwilę na przeglądnięciu dostępnych portfoliów. Wybór stanie się dziecinnie prosty – po prostu znajmy nasze potrzeby oraz kierujmy się naszym gustem i budżetem!

Co dokładnie robi architekt?

Architekt sprawia, że nasze marzenia stają się rzeczywistością! Śmiało dzielmy się z nim naszymi pomysłami i opowiedzmy mu jak najwięcej o naszych potrzebach. Doświadczony architekt będzie wiedział jak stworzyć przestrzeń, która nie tylko wyjdzie naprzeciw naszym oczekiwaniom, ale wręcz je przerośnie! Posiada on ekspercką wiedzę na temat wszystkiego, co jest związane z projektowaniem oraz budowaniem domu. Architekt zaczyna swoją pracę od wstępnego szkicu, aby potem móc przedstawić nam wizualizacje 3D, dzięki którym będziemy mogli dobrze zrozumieć jego pomysły i wprowadzić ewentualne zmiany. Oczywiście może też pomóc nam wybrać gotowy projekt ze swojej oferty i dopasować go do naszej działki. Praca architekta nie ogranicza się tylko to naszkicowania przyszłego wyglądu budynku. Musi on także dobrze wiedzieć jakich materiałów użyć, aby konstrukcja była stabilna oraz ergonomiczna, zaprojektować instalacje elektryczną, gazową, doprowadzić wodę. Profesjonalista zapewni bezpieczeństwo, stabilność konstrukcji, upewni się, że prace będą przeprowadzone zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym. Architekt czuwa nad zespołem konstruktorów, jak również potrafi zaproponować kreatywne rozwiązania nieoczekiwanych problemów.

Przebudowy architektoniczne

Przebudowy architektoniczne mają na celu znaczną alternację starej przestrzeni mieszkalnej, nie ważne czy w jednym pokoju, czy też mamy ochotę i środki na transformację całego domu. Pod nazwą przebudowa może się bowiem kryć reorganizacja instalacji elektrycznych, wymiana wyposażenia, zmiana rozkładu pomieszczeń albo też ogromne dobudówki. Jeśli jednak mówimy o przebudowie w skali pomieszczenia, polegać będzie ona na spełnieniu przez architekta naszych bardzo konkretnych potrzeb. Architekt może pracować wewnątrz istniejącej już struktury, na przykład burząc ścianki działowe i realizując nasze marzenia o otwartym salonie, połączonym z jadalnią oraz kuchnią. Ale także potrafi on rozbudować nasz budynek i sprawdzić, że zyskamy studio do pracy, siłownię, basen lub pokój dla nowego członka rodziny. Ekspertyza każdego architekta jest inna, warto więc poszukać na homify takiego, który ma doświadczenie w dokładnie w tym, do czego aktualnie chcielibyśmy go zatrudnić. Tym bardziej, że wybór architektów we Wrocławiu jest ogromny.

Renowacje i remonty

Jeśli zostajemy zmuszeni do poddania naszego lokum renowacji, nie pozwólmy, by naglący czas nie pozwolił nam wybrać odpowiedniego architekta do wykonania potrzebnych napraw. Doświadczony architekt będzie nie tylko potrafił zidentyfikować źródło problemów i je rozwiązać, ale także dzięki niemu nasza rezydencja odzyska dawną chwałę i będzie wiedział co zrobić, żebyśmy znowu poczuli się „jak w domu”. Niektórzy właściciele wiekowych rezydencji lubią wybrać architekta do stałej współpracy, by przy każdej usterce nie musieć stresować się podejmowaniem tej kluczowej decyzji. Na homify na pewno jest architekt, który będzie wiedział, jak zdobyć nasze zaufanie.

Projekty architektoniczne

Jak już wspominaliśmy, architekt to ekspert w projektowaniu – efekt końcowy nie będzie dla nas zaskoczeniem, nie mamy się czego obawiać! Architekt może przedstawić nam różne opcje do wyboru, czy to na renowację, przebudowę albo budynek tworzony od zera. Ściśle współpracuje on z klientami w każdej fazie tworzenia projektu ich domu. Możemy zatem być spokojni, naprawdę zależy mu na realizacji naszych wizji. Oczywiście istnieje również alternatywa – może tak uwielbiamy styl konkretnego architekta, że po opowiedzeniu mu o naszych zwyczajach, potrzebach i gustach, chcemy pozostawić mu wolną rękę? Wszystko zależy od nas.

Kierownik budowy

Chociaż architekt to najważniejszy profesjonalista na budowie, to często w realizacji jego projektu prace w jego imieniu będzie nadzorował kierownik budowy. Na jego barkach spoczywa wykonanie projektu architekta od początku do końca, to on czuwa nad postępami zespołu pracowników budowlanych. Dla nas z pewnością będzie to ogromna ulga, ponieważ wszyscy doskonale wiemy, jak trudno samemu znaleźć dobrych fachowców. Kierownik budowy dba nie tylko o precyzyjne wykonanie prac, ale także o zakup materiałów odpowiedniej jakości, przestrzeganie przepisów BHP oraz budowlanych oraz o kwestię kluczową dla każdego zleceniodawcy – trzymanie się harmonogramu.

Architekt we Wrocławiu – jak go znaleźć?

Znalezienie odpowiedniego architekta wcale nie musi być trudne, zwłaszcza we Wrocławiu, gdzie świetnych profesjonalistów jest mnóstwo. Korzystanie z homify nigdy nie było tak pomocne! Znajdziemy tutaj praktyczną funkcję: możemy wpisać nasz kod pocztowy i wyznaczyć w jakiej odległości interesuje nas wyszukiwanie profesjonalistów.  Łatwo zatem przejrzeć i porównać portfolia różnych architektów z Wrocławia, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że trafimy na odpowiednią osobę. Kiedy już tak się stanie, nie ma na co czekać – skontaktujmy się z nią i przekonajmy się, czy to na pewno właściwy wybór.

Które studia architektury we Wrocławiu są lepsze, te mniejsze czy te większe?

Na homify znajdziemy portfolia zarówno dużych studiów architektury, jak i mniejszych pracowni. Czy któryś typ jest lepszy? Nie można tutaj udzielić jednoznacznej odpowiedzi, bowiem wszystko sprowadza się do naszych potrzeb. Duże studia przeważnie oferują bardziej ekonomiczne ceny oraz dają większą gwarancję, że prace zostaną ukończone w terminie. Z kolei małe pracownie są z reguły bardziej skłonne do podejmowania odważnych decyzji estetycznych oraz funkcjonalnych, albo też specjalizują się w konkretnych stylach. W nich ważna jest ścisła współpraca z klientem, stworzenie prawdziwie indywidualnego projektu. Mniejsze pracownie architektury mogą także okazać się konkurencyjne pod względem ceny – często nie mają one grup stałych współpracowników, na przykład konstruktorów, dlatego też od naszych kolejnych wyborów będzie zależała ostateczna cena. Z kolei duże studia z ich stałymi i sprawdzonymi współpracownikami okażą się idealnym wyborem dla tych z nas, którzy oczekują w pełni wykończonego produktu końcowego.

Architekt we Wrocławiu – jak go wybrać?

Kiedy zastanawiamy się nad wyborem architekta we Wrocławiu, najważniejsze jest jego portfolio. Dobrym pomysłem będzie przejrzenie sekcji domy na homify i dodawanie podobających się nam projektów do Katalogu Inspiracji. Kiedy poszukiwania nas znudzą, wystarczy go przejrzeć i zobaczyć, realizacje którego architekta najczęściej się powtarzają – i wybór będziemy mieli z głowy! Dobry architekt pomoże urzeczywistnić nasze marzenia, ale jeśli jest on doświadczony w tworzeniu innowacyjnych projektów, będziemy mogli być spokojni o prawdziwie unikatowy budynek.

Ile będą nas kosztować usługi architekta we Wrocławiu?

Ponieważ czeka nas niemała inwestycja, należy mieć absolutną pewność, że trafiło się na odpowiedniego architekta. Jego usługi nigdy nie kosztują mało, chociaż znajdziemy oferty mniej lub bardziej ekonomiczne. Tani architekci mogą być dobrym wyborem do małych renowacji, kosmetycznych zmian, jednak nie będą mogli oni konkurować z prawdziwym profesjonalistą. Jeśli zainwestujemy w doświadczonego architekta od samego początku prac, unikniemy nieoczekiwanych kosztów w przyszłości, efekt końcowy będzie posiadał gwarancję jakości na lata. Naturalnie, możemy też chcieć zatrudnić młodego architekta u progu kariery, którego odważne propozycje zawróciły nam w głowie. Poza tym, warto pamiętać, że tańszy będzie wybór gotowego projektu niż zlecenie go od zera.

Jak skontaktować się z architektem z Wrocławia?

Skontaktowanie się z wybranym architektem z Wrocławia staje się dziecinnie proste dzięki homify! Każdy architekt, który prezentuje tutaj portfolio, na swojej podstronie zamieszcza informacje kontaktowe. Większość z nich ma również własne strony domowe, gdzie możemy znaleźć jeszcze więcej informacji o ich projektach. Nie obawiajmy się do nich zadzwonić i poprosić o spotkanie lub wysłać e-mail ze zdjęciem działki pod budowę lub domu do renowacji. Wstępna rozmowa nic nas nie kosztuje, a rozjaśni nam, czy trafiliśmy na osobę, której będziemy chcieli powierzyć przyszłość naszego gniazdka.

Jakich innych profesjonalistów warto zatrudnić? 

Po raz kolejny musimy powtórzyć : wszystko zależy od tego, jaki projekt zamierzamy zrealizować. Regułą jest, że architekci nie pracują sami. Wspomnieliśmy już o kierowniku budowy, ale architekci, zwłaszcza z dużych studiów, mają często swój zespół konstruktorów, pracowników budowlanych, których darzą pełnym zaufaniem i powierzają im realizację swoich projektów. Współpracują także z architektami wnętrz, potrafiącymi dobrać wyposażenie idealnie pasujące do wzniesionej przestrzeni. Ale oczywiście możemy zadecydować sami, jakich profesjonalistów zatrudnić. Jedno jest pewne, na homify znajdziemy profesjonalistów, którzy spełnią nawet najbardziej wygórowane oczekiwania.

Architekci wnętrz we Wrocławiu

Każdy dobry projekt powinien koncentrować się na stworzeniu pięknej i funkcjonalnej przestrzeni mieszkalnej. Architekt wnętrz może dopełnić dzieła architekta, ściśle z nim współpracować lub też możemy zatrudnić tylko jego, odświeżanie fasad budynku pozostawiając na później. Architekt wnętrz pracuje na bardziej fundamentalnym poziomie niż dekorator wnętrz. On nie tylko wybiera materiały i kolory, przemienia przestrzeń także na poziomie konstrukcyjnym, wydobywając z niej cały potencjał, nie ważne jak głęboko był uprzednio ukryty. Na homify znajdziemy wielu architektów wnętrz z Wrocławia, wszystkich o wysokich kwalifikacjach i niesamowicie kreatywnych. Znalezienie osoby, która tworzy w naszym guście, nareszcie staje się szybkie i przyjemne.

Generalni wykonawcy we Wrocławiu

Generalni wykonawcy zajmują się fizycznym aspektem realizacji naszego wymarzonego lokum. Jak już wspominaliśmy, architekci często pracują z konkretnym zespołem pracowników budowlanych wraz z wyznaczonym kierownikiem budowy. Dla nas będzie to spore ułatwienie, ponieważ za jednym zamachem sporo potencjalnych zmartwień zostanie nam zdjętych z ramion! Jeśli jednak sami lubimy mieć kontrolę nad każdym aspektem naszej realizacji, na homify znajdziemy firmy budowlane, które mogą zachęcić nas do wyboru swoich usług i zdobyć nasze zaufanie.

Projektanci i dekoratorzy wnętrz we Wrocławiu

Każda przestrzeń w naszym domu ze snów zasługuje na odpowiednio dobrany do niej (i do nas) styl. Dobry projektant lub dekorator wnętrz będzie wiedział jak podkreślić walory pomieszczenia, często po konsultacji z architektem. Dekorując dom trzeba zastanowić się nad wieloma kwestiami, w tym nad wyborem palety kolorów oraz nad wykończeniami, materiałami, teksturami. Doświadczeni projektanci oraz dekoratorzy homify pomogą nam stworzyć oryginalny wystrój. W Katalogach Inspiracji możemy zachowywać wszystkie projekty, które się nam spodobają i dzięki temu być przygotowani na spotkanie z profesjonalistą – jeden rzut oka i będzie on umiał określić nas styl. Projektant stworzy dla nas meble, które wpiszą się idealnie w nasze potrzeby, a dekorator znajdzie takie akcesoria akcentujące naszą indywidualność.

Architektura Wrocławia

Wrocław bardzo ucierpiał podczas II Wojny Światowej, zniszczeniu uległo aż 70% budowli. Mimo to, wcale nie sprawia takiego wrażenia, kiedy znajdujemy się na tamtejszym Rynku z niesamowitym gotyckim ratuszem. Gotyk ze swoją czerwoną cegłą to styl charakterystyczny tego miasta, w którym oczywiście znajdziemy też wiele intrygujących budynków późniejszych. Opisując architekturę Wrocławia, nie można nie wspomnieć o wspaniałych ciągach zabytkowych kamienic, których zachowało się ponad 8 tysięcy! Jeśli przystępujemy do remontu właśnie takiej wiekowej konstrukcji, zróbmy to z szacunkiem dla historii. Lokalny architekt będzie wiedział jak nawiązać do niej w sposób przemyślany. Ale Wrocław to także Hala Stulecia oraz Stadiom Miejski. Wielbiciele nowocześniejszej architektury i tutaj znajdą coś dla siebie.