ROMUALD LOEGLER prowadzi aktualnie działalność projektową w biurze architektonicznym Atelier Loegler Architekci mając za sobą dziesiątki projektów i wiele realizacji we wszystkich dziedzinach architektonicznej działalności.
Atelier działa zarówno w kraju, jak i na rynkach zagranicznych (Niemcy, Finlandia, kraje arabskie) współpracując z wieloma biurami architektonicznymi. Prace Atelier były prezentowane na wielu wystawach w Polsce, także poza jej granicami (Berlin, Paryż, Mediolan, Helsinki, Sofia, Amsterdam, Wenecja, Monachium). Atelier Loegler należy do firm, których projekty są najczęściej publikowane w polskich i zagranicznych profesjonalnych wydawnictwach.
- Usługi
- studia programowe
- projekty koncepcyjne
- całościowe projekty techniczne
- Obszary usług
- Kraków
- Nagrody i wyróżnienia
- 2015 Wyróżnienie
- Konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej pawilonu – Izby Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy na Woli
- 2014 Wyróżnienie
- Konkurs na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną terenu centralnego Politechniki Warszawskiej.
- 2014 III Nagroda
- Konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej Nowe Centrum Usługowe w Tczewie.
- 2013 I Nagroda
- Konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej budynku Sądu Rejonowego w Nysie.
- 2013 Wyróżnienie pierwszego stopnia
- Konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej Fary Gubińskiej, jako centrum kultury i komunikacji w ramach projektu: „Renowacja Wieży Kościoła Farnego w Euromieście Gubin-Guben – warsztaty transgranicznego rozwoju kultury, sztuki i nauki”.
- 2012 Wyróżnienie
- Konkursu na koncepcję architektoniczno-budowlaną budynku Ambasady RP w Berlinie (wraz z Biurem Projektów Artur Jasiński i Wspólnicy BiuroArchitektoniczne Sp. z o.o.).
- 2012 II Nagroda
- Konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej – hali sportowo-widowiskowej w Radomiu wraz z zagospodarowaniem terenu.
- 2011 II Nagroda (brak I nagrody)
- Konkursu na koncepcję architektoniczno-budowlaną budynku Ambasady RP w Berlinie (wraz z Biurem Projektów Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne Sp. z o.o.).
- 2011 II Nagroda (brak I nagrody)
- Konkurs architektoniczno-urbanistyczny, ideowy na opracowanie koncepcji rewitalizacji przestrzeni publicznej w osi Alei Róż i Placu Centralnego w Nowej Hucie.
- 2011 III Nagroda
- Konkurs na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną dla terenu firmy „Dalmor” SA zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części dzielnicy Śródmieście w Gdyni.
- 2011 Laureat konkursu
- Laureat konkursu pn.: „Światło pod dachem” organizowanego przez Firmę Velux Polska Sp. z o.o. za budynek Opery Krakowskiej w Krakowie
- 2011 II Nagroda
- Konkurs na opracowanie koncepcji urbanistycznej i architektonicznej osiedla zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej pomiędzy ulicami Rzemieślniczą i Szafrana w Krakowie
- 2010 Wyróżnienie honorowe
- Konkurs na opracowanie zagospodarowania terenu pomiędzy pawilonami Akademii Górniczo – Hutniczej C-3 i C-4 w rejonie ul.Czarnowiejskiej w Krakowie
- 2010 II Nagroda
- Konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno – budowlanej i funkcjonalnej dotyczącej rozbudowy budynku nr 3 przy ul. Rakowieckiej 4a w Warszawie o infrastrukturę sportową – halę sportową.
- 2010 I Nagroda
- Konkurs na opracowanie architektoniczno-urbanistycznej koncepcji rozbudowy Teatru Polskiego w Szczecinie
- 2010 II Nagroda
- Konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno – urbanistycznej zintegrowanego bloku operacyjnego 4 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SP ZOZ przy ul. Rudolfa Weigla 5 we Wrocławiu
- 2010 Wyróżnienie
- Konkurs na koncepcję urbanistyczno – architektoniczną Centrum Obsługi Odwiedzających Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.
- 2010 Wyróżnienie honorowe
- Konkurs na koncepcję urbanistyczną planu regulacyjnego Chopin Airport City w Warszawie.
- 2009 II Nagroda
- Konkurs na opracowanie koncepcji programowo – przestrzennej Obiektu komunikacji historycznej centrum dialogu „przełomy” – Muzeum Narodowe w Szczecinie.
- 2009 Wyróżnienie honorowe
- Konkursu na opracowanie koncepcji architektonicznej budynku wielorodzinnego przy ulicy Kasztelańskiej w Krakowie.
- 2008 Wyróżnienie
- Konkurs na zagospodarowania terenu Jordanek w Toruniu – wielofunkcyjna sala koncertowa.
- 2008 I Nagroda
- Konkurs realizacyjny – zespół mieszkaniowo-usługowy „LA CRUZ” w Krakowie przy ul. Grzegórzeckiej.
- 2008 III Wyróżnienie
- Opracowanie koncepcji zagospodarowania przestrzennego i rewaloryzacji obszaru zabytkowego śródmieścia Węgrowa oraz koncepcji architektonicznej Ratusza wraz z centrum informacyjnym i częścią komercyjną a także płyty Rynku wraz z przyległym placykiem przed „domem Lipki” i ul. Narutowicza w Węgrowie.
- 2008 Wyróżnienie
- Opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej projektu budynku Biblioteki Politechniki Białostockiej wraz z
- zagospodarowaniem terenu u zbiegu ulic: Zwierzynieckiej i Świerkowej w Białymstoku.
- 2007 Wyróżnienie
- Opracowanie koncepcji „zagospodarowania funkcjonalno – Przestrzennego Ronda mogilskiego wraz z jego otoczeniem w Krakowie”.
- 2007 Wyróżnienie
- Opracowanie projektu koncepcyjnego architektonicznego zadania pn. „Środowiskowa Biblioteka Nauk Ścisłych i Technicznych na potrzeby Innowacyjnej Gospodarki” – Politechnika Wrocławska.
- 2007 Wyróżnienie
- Opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej rozbudowy istniejącego terminala pasażerskiego wraz z hotelem – Lotnisko Kraków – Balice.
- 2007 I nagroda
- Laureat Plebiscytu „Kraków Mój Dom” w kategorii: „ArchitekturaTerenów Otwartych”.
- 2007 III nagroda
- Projekt konkursowy na opracowanie koncepcji architektonicznej budynku mieszkalno-usługowego „DOM KRAKUSA” w Krakowie.
- 2006 Wyróżnienie
- Projekt konkursowy na koncepcję architektoniczną budynku Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach
- 2005 I nagroda
- Konkurs realizacyjny – budynek biurowy firmy „SKALSKI”.
- 2005 I nagroda
- Projekt konkursowy na koncepcję architektoniczną Kościoła Parafialnego na Szlaku Pielgrzymkowym w Częstochowie.
- 2004 I nagroda
- Projekt „Rewitalizacja infrastruktury kulturalnej Zakopanego w celu wydłużenia sezonu artystycznego i turystycznego”.
- 2004 III nagroda
- Projekt konkursowy na modernizacje placów Rynku i Św. Jana w Sanoku
- 2004 Wyróżnienie
- Projekt konkursowy na koncepcję architektoniczno-plastyczną Drogi Krzyżowej w Zespole Katedralnym na Górze Chełmskiej.
- 2004 II nagroda
- Projekt konkursowy na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej terenu przy ul. Sołtysowskie 14a w Krakowie – pt.: „Łąkowe Miasto – Miasto na Łąkach” .
- 2004 Wyróżnienie
- Projekt konkursowy na opracowanie koncepcji projektowej przebudowy, rozbudowy i modernizacji Amfiteatru „Kadzielnia” w Kielcach.
- 2004 I nagroda
- Przetarg nieograniczony na wykonanie pełnobranżowego projektu budowlano-wykonawczego remontu obiektu Państwowej Orkiestry Kameralnej i Teatru Impresyjnego w Słupsku.
- 2004 I nagroda
- Projekt konkursowy na wielobranżową koncepcję architektoniczną i programowo-technologiczną wraz z kosztami powstającego Zakładu Radioterapii przy Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Łukasza SPZOZ w Tarnowie.
- 2003 Wyróżnienie
- Projekt konkursowy na rozbudowę Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu.
- 2002 Wyróżnienie
- Projekt konkursowy na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej hali sportowej przy Gimnazjum nr 1 w Bieruniu.
- 2002 I nagroda
- Projekt konkursowy na modernizację i przebudowę zespołu obiektów Opery Krakowskiej.
- 2002 III nagroda
- Projekt konkursowy na budynek Urzędu Miasta we Wrocławiu.
- 2002 Wyróżnienie specjalne
- Projekt konkursowy rozbudowy Bunkra Sztuki w Krakowie.
- 2001 I nagroda
- Projekt konkursowy audytorium Maximum Akademii Rolniczej w Poznaniu.
- 2000 II nagroda
- Projekt konkursowy na DOM PRZYSZŁOŚCI – Fundacja Dom Dostępny.
- 1999 II nagroda
- Projekt konkursowy na projekt Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu.
- 1999 I nagroda
- Projekt koncepcyjny przebudowy i modernizacji Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie.
- 1999 I nagroda
- Najlepsza realizacja architektoniczna z użyciem technologii żelbetowej wykonana i przekazana do użytku do końca 1998 roku za wykonany projekt Domu Pogrzebowego „Brama do Miasta Zmarłych”w Krakowie- Batowicach.
- 1998 I nagroda
- Projekt Filharmonii w Łodzi.
- 1998 I nagroda
- Projekt zagospodarowania terenu w rejonie ulic 1 Maja, Dolnych Wałów w Gliwicach.
- 1998 I nagroda
- Projekt Zespołu Szkół Municypalnych w Tychach.
- 1996 I nagroda
- Projekt Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach.
- 1995 III nagroda
- Projekt konkursowy na Paul-Natorp Oberschule w Berlinie.
- 1995 I nagroda
- Projekt konkursowy na zagospodarowanie terenów Nordbahnhof w Berlinie (z zespołem biura Fugmann-Janotta).
- 1994 I nagroda
- Projekt urbanistyczny Krakowskiego Centrum Komunikacyjnego (do 1996 r.).
- 1994 I nagroda
- Projekt konkursowy rynku w Dobczycach.
- 1993 Wyróżnienie
- Projekt konkursowy wnętrz budynku NBP w Warszawie.
- 1993 II nagroda
- Projekt konkursowy szkoły w Wadowicach.
- 1993 I nagroda
- Projekt konkursowy domu pogrzebowego “Brama do Miasta Umarłych” w Krakowie-Batowicach.
- 1992 III nagroda
- Projekt konkursowy Kronprinzenbrücke w Berlinie.
- 1988 I nagroda
- Projekt hotelu na osiedlu Cichy Kącik w Krakowie.
- 1986 I nagroda
- Projekt konkursowy Block 2 przy Dessauerstrasse w Berlinie (z W.Dobrzańskim i M. Szymanowskim).
- 1985 I nagroda
- Projekt konkursowy zespołu mieszkaniowego Na Skarpie w Krakowie-Nowej Hucie (z W. Dobrzańskim i M.Szymanowskim).
- 1983 IV nagroda
- Projekt konkursowy Centrum Arktycznego w Rovaniemi, Finlandia (z P. Salminenem).
- 1981 I nagroda
- Projekt konkursowy Uniwersytetu Al. Baas, Syria (z W.Dobrzańskim, E. Fitzke i M. Szymanowskim).
- 1981 II nagroda
- Projekt zespołu mieszkaniowego przy ul. Kazimierza Wielkiego w Krakowie (z W. Dobrzańskim, E. Fitzke i M. Szymanowskim).
- 1980 Wyróżnienie
- Osiedle Ruczaj-Zaborze w Krakowie.
- 1976 I nagroda
- Projekt konkursowy salonu Domu Książki przy ul. Wielopole w Krakowie (z J. Czekajem, P. Drozdem i M. Piotrowskim).
- 1975 Wyróżnienie specjalne
- Projekt Nowego Centrum Białegostoku.
- 1968 III nagroda
- Projekt konkursowy przebudowy pasażu handlowego w Rzeszowie.
- 1965 III nagroda
- Projekt konkursowy dworca PKS we Wrocławiu (z Z. Krupcem i W. Bulińskim).
- 1963 III nagroda
- Projekt konkursowy ośrodka wypoczynkowo-turystycznego w Bukowinie Tatrzańskiej (z W. Cęckiewiczem).
- Pokaż wszystko 219 nagrody i wyróżnienia
- Adres
-
ul. Sławkowska 12
31-014 Kraków
Polska
www.loegler.com.pl