Pomysły na taras | homify
Projekty,  Taras zaprojektowane przez Hamerman Rouby Architectes,

Pomysły na taras

Pomysły na taras

homify to prawdziwa skarbnica najlepszych inspiracji dla tych poszukujących pomysłów na taras. Znajdziecie tu świetne realizacje wykonane przez ekspertów z całego świata!
homify to prawdziwa skarbnica najlepszych inspiracji dla tych poszukujących pomysłów na taras. Znajdziecie tu świetne realizacje wykonane przez ekspertów z całego świata!

Lato to dla wielu ulubiona pora roku, którą w domu spędzamy głównie na tarasie. Mało który właściciel domu wyobraża sobie mieszkanie bez dostępu do tego zewnętrznego obszaru przeznaczonego na relaks i spędzanie wolnego czasu. Istnieje wiele możliwości na aranżację tarasu – jego wygląd końcowy zależy tylko od naszej wyobraźni!

Aranżacja tarasu – jakie są moje opcje? 

Taras jest najczęściej przedłużeniem salonu. Oznacza to, że przejmuje latem pełnione przez niego funkcje. W zależności od wielkości samego tarasu, a także wysokości naszego budżetu i oczekiwań, taras może stać się także miejscem, które przejmie również funkcje jadalni oraz kuchni. Przestronny taras zaaranżować można w formie zewnętrznego obszaru, gdzie spędza się czas w większym gronie- niezbędne są wtedy wygodne miejsca do siedzenia w postaci mebli tarasowych, stół i krzesła pełniące rolę jadalni, a także zewnętrzna kuchnia. Jej kluczowym elementem jest grill czy piec palony drewnem. Taki taras powinien zostać zadaszony, aby umożliwić korzystanie z niego przy każdej pogodzie. Taras stać się może również oazą spokoju i relaksu. Jeżeli możemy pozwolić sobie na zbudowanie obok niego basenu, zyskamy miejsce pełne luksusów. Taras, gdzie można wypocząć, musi zostać wyposażony w wygodne leżanki, parasole przeciwsłoneczne i stoliki. Odpowiedni klimat wprowadzą na taki obszar egzotyczne rośliny, dzięki którym przeniesiemy się do świata tropików. 

Różne pomysły na nawierzchnię tarasu – jakie są możliwości? 

Charakter tarasu często zależy od materiałów, jakimi wyłożymy jego powierzchnię. Dobieramy je do stylu naszego domu, możliwości technologicznych obszaru przeznaczonego na taras, a także rodzaju nawierzchni, jaki nam się marzy. Jednym z najpopularniejszych materiałów na nawierzchnię tarasu jest kostka betonowa. Dostępna ona jest w różnych kolorach i kształtach, co daje nam niezliczoną liczbę możliwości aranżacyjnych. Innym pomysłem jest płyta betonowa, doskonale sprawdzająca się w nowoczesnych projektach tarasów. Wielbiciele naturalności i wysokiej jakości materiałów z całą pewnością zwrócą się w kierunku egzotycznego drewna, dzięki któremu taras harmonijnie spaja się z ogrodem. 

Skąd czerpać pomysły na taras? 

Aranżacja tarasu to proces przyjemny, ale czasochłonny i pracochłonny. Rozpoczynamy go od znalezienia najlepszego pomysłu, projektu, który nas zainspiruje. homify to świetne źródło inspiracji- w naszej bazie zgromadziliśmy tysiące zdjęć zrealizowanych już projektów pięknych tarasów z całego świata. Od tych w stylu nowoczesnym, poprzez azjatyckie, aż po klasyczne- tutaj każdy znajdzie pomysł na taras swoich marzeń!

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd,

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!