Willa: pomysły, inspiracje & zdjęcia │homify Willa: pomysły, inspiracje & zdjęcia

Willa: pomysły, inspiracje & zdjęcia

 1. Modernistyczny dom jednorodzinny z basenem od Budownictwo i Architektura Marcin Sieradzki - BIAMS Minimalistyczny Szkło
 2. DOM ATRIALNY - projekt rezydencji podmiejskiej od ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ARCHITEKT Nowoczesny
 3. Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
 4. DOM ATRIALNY - projekt rezydencji podmiejskiej od ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ARCHITEKT Nowoczesny
 5. DOM ATRIALNY - projekt rezydencji podmiejskiej od ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ARCHITEKT Nowoczesny
 6. DOM ATRIALNY - projekt rezydencji podmiejskiej od ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ARCHITEKT Nowoczesny
 7. Artisan Electricien Paris : Dépannage électrique 24h/24 od Electricien Paris - 75 Nowoczesny Srebro/Złoto
 8. Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
 9. Rénovation Electrique maison ancienne od Electricien Paris - 75 Nowoczesny Srebro/Złoto
 10. Energooszczędny dom jednorodzinny nad jeziorem (Nowosolna) od Budownictwo i Architektura Marcin Sieradzki - BIAMS Nowoczesny Cegły
 11. Energooszczędny dom jednorodzinny nad jeziorem (Nowosolna) od Budownictwo i Architektura Marcin Sieradzki - BIAMS Nowoczesny Drewno O efekcie drewna
 12. Metamorfoza budynku mieszkalnego jednorodzinnego w Rosanowie koło Łodzi od Budownictwo i Architektura Marcin Sieradzki - BIAMS Wiejski Szkło
 13. Projekt współczesnej willi od KJ Architekci Nowoczesny
 14. Projekt współczesnej willi od KJ Architekci Nowoczesny
 15. Projekt współczesnej willi od KJ Architekci Nowoczesny
 16. Projekt współczesnej willi od KJ Architekci Nowoczesny
 17. Projekt współczesnej willi od KJ Architekci Nowoczesny
 18. Projekt współczesnej willi od KJ Architekci Nowoczesny
 19. Projekt współczesnej willi od KJ Architekci Nowoczesny
 20. Projekt współczesnej willi od KJ Architekci Nowoczesny
 21. Projekt współczesnej willi od KJ Architekci Nowoczesny
 22. Projekt willi górskiej od KJ Architekci Nowoczesny Drewno O efekcie drewna
 23. Projekt willi górskiej od KJ Architekci Nowoczesny Drewno O efekcie drewna
 24. Projekt willi górskiej od KJ Architekci Nowoczesny Drewno O efekcie drewna
 25. Projekt willi górskiej od KJ Architekci Nowoczesny Drewno O efekcie drewna
 26. Projekt parterowej rezydencji od KJ Architekci Klasyczny
 27. Projekt parterowej rezydencji od KJ Architekci Klasyczny
 28. Projekt parterowej rezydencji od KJ Architekci Klasyczny
 29. Projekt parterowej rezydencji od KJ Architekci Klasyczny
 30. Projekt parterowej rezydencji od KJ Architekci Klasyczny
 31. Przebudowa willi podmiejskiej z lat 90-tych od KJ Architekci Nowoczesny
 32. Przebudowa willi podmiejskiej z lat 90-tych od KJ Architekci Nowoczesny
 33. Przebudowa willi podmiejskiej z lat 90-tych od KJ Architekci Nowoczesny

Willa

Dla wielu, willa na pewno jest domem marzeń. Duża przestrzeń, luksusowy wystrój, piękny ogród… można dostać się do roju.

Słowo willa pochodzi z języka łacińskiego i oznacza dom. W Imperium Rzymskim willa była terminem na rezydencje właścicieli ziemskich. W późniejszym renesansie wymieniono także reprezentatywne krajobrazy klasy wyższej. W XIX w. Określenie to wykorzystywane było również do domów burżuazji, a wreszcie poszerzono o domy jednorodzinne o wysokich standardach.

Jeśli mówimy dziś o ogólnym języku willi, oznacza to duży, luksusowy dom jednorodzinny na stosunkowo dużej nieruchomości. Willa może być jako posiadłość wiejska na zielono, ale także jako willa miejska w małych i dużych miastach. Najczęściej znajdują się one w tak zwanych willach na obrzeżach miasta. 

Co dokładnie charakteryzuje willę? 

Willa ma dużo miejsca do zamieszkania i nie rzadziej mieści się w przedziale od ośmiu do dwudziestu pokoi. Obraz pokoju charakteryzuje się zwykle wysokimi sufitami, sztukaterią i desek podłogowych, przynajmniej jeśli willa jest starym budynkiem. Nowo wybudowane wille mogą być oczywiście bardziej nowoczesne. Pokoje są zawsze obfite i zalane dużymi oknami. Wewnątrz, większość willi ma ekskluzywne wykończenie, takie jak podłogi, łazienki i kuchnia. Ponadto, często znajdują się w klasycznej atmosferze.

Częste dekoracje często determinują reprezentatywny obraz fasadowy i nadają budynkowi swój ekstrawagancki wygląd. Niekiedy takie domy mają duże balkony i tarasy z pięknym widokiem na duży ogród. Spektakl jest zazwyczaj piękny, a czasami niemal zaprojektowany w parku i często zawiera wodną zabawę w postaci basenu lub fontanny. 

Wady i zalety willi 

Życie w willi ma wiele zalet. Ponieważ jest to dom wolnostojący, tutaj przede wszystkim chodzi o ochronę prywatności. Często przez duży ogród jest stosunkowo daleko od sąsiadów. Dzięki dużej powierzchni metrów kwadratowych willa z dużą ilością miejsca zajmuje powierzchnię. Tutaj nie przeszkadza się tak szybko innym członkom rodziny ze względu na swój własny obszar.

Jeśli poważnie myślisz o inwestowaniu w własną willę, najpierw trzeba wziąć pod uwagę pewne praktyczne rozważania. Przede wszystkim pamiętaj, że mieszkasz w Polsce, gdzie a) często pada, pogoda jest bardzo zmienna, i b) ceny domów są wyolszone. Jednym z głównych punktów sprzedaży tego typu domu jest to, że są one zasadniczo przeznaczone do wypoczynku i luksusu. Trzeba mieć piękny czas, jeśli ukryjesz się w wielopoziomowym, palmowym siedzeniu z ostentacyjnymi balkonami i kolumnami. Inne zalety są takie same jak w przypadku dużych domów jednorodzinnych – obfite na świeżym powietrzu, dużo miejsca na wielu kondygnacjach i przyzwoite widoki z okien górnych. Z drugiej strony, potencjalną wadą tych typów domów jest to, że mogą nie być praktyczne dla całorocznego życia. Będąc wielkodusznymi właściwościami, zarabiają też przy zakupie lub budowie ogromną sumę, a koszty konserwacji i rachunki nie będą tanie.

Ile kosztuje mnie willa? 

Jak długi jest kawałek sznurka? Jeśli twoje serce zacznie zdobywać fantazję, najpierw musisz wykonać kilka dokładnych badań i skorzystać z pomocy architekta, aby poprowadzić Cię przez cały proces. Zacznij od bezpłatnej konsultacji w sprawie na homify – powinieneś odpowiedzieć na wstępne pytania aby skierować Cię na właściwą drogę. Ale ile może taka willa kosztować?

Przykładowo dwupiętrowa willa z ośmioma pokojami na około 9500 metrach kwadratowych może wynosić około 6 mln złotych! Wiadomo, że cena może się różnić od miejscowości i zasobów willi, np. czy jest tam basen albo ile ma balkonów, jakie wyposażenie i jaki ogrodów, itp. Na rynku można znaleźć także mniejsze wille, które dużo więcej kosztują, nawet i 20 milionów złotych. Zależy to znacznie od lokalizacji i typu willi, które Cię interesuje, ale daje ci do zrozumienia, co trzeba wydać. Niektórzy sprzedawcy willi czekają latami na interesanta. Przede wszystkim te najbardziej ekskluzywne i ekstrawaganckie o niesamowitej cenie czekajo 5-10 na nowych właścicieli. Ponieważ wille są w kierunku luksusowego końca skali mieszkaniowej, prawdopodobnie będą kosztować więcej niż mniej. Jeśli chcesz samodzielnie zbudować, musisz wziąć pod uwagę koszty gruntów, robociznę i materiały. Ponownie zapytaj i porównaj ofertę z innymi projektami lokalnymi, aby upewnić się, że jesteś na dobrej drodze. Taka inwestycja jest na całe życie i powinna być podjęta z rozsądkiem.

Jakie są niektóre style willi? 

Jeśli chcesz zbudować sobie willę, ważne jest, aby przeprowadzić kilka badań, aby znaleźć styl, który jest odpowiedni dla Ciebie. Ponieważ te domy ewoluują w cieplejszym klimacie, typowe cechy odzwierciedlają to, a zatem mogą nie pasować do każdej lokalizacji w Polsce. Jedna z najpopularniejszych stylów willi, a prawdopodobnie najbardziej pożądana przez turystów lub emerytów w Hiszpanii, jest toskańskim lub śródziemnomorskim przykładem z charakterystycznymi glinianymi kafelkami, łukowymi oknami i zadbanymi ogrodami. Tradycyjnie urządzone wille często skłaniają się w pejzażowe przestrzenie, z wieloma kondygnacjami, symetrycznym wzornictwem, kolumnami i balkonami. Jak wiele willi jest używane jako międzynarodowe domy wakacyjne, mają tendencję do budowania się na wybrzeżu z olśniewającymi widokami na morze. Te mieszkania mają tendencję do charakterystycznych cech nadmorskich, takich jak bielone ściany i otwarte tarasy. Wille z tropikalnymi i arabskimi stylami oferują dachy strzechą i palmy lub epickie proporcje pałacowe. Można nawet wybrać nowoczesną, współczesną willę o mniej rustykalnej i bardziej podobnej do kostki formie.