Willa: pomysły, inspiracje & zdjęcia

 1. Projekt willi górskiej: styl , w kategorii Willa zaprojektowany przez KJ Architekci
 2. Projekt willi górskiej: styl , w kategorii Willa zaprojektowany przez KJ Architekci
 3. Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
  Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
 4. Projekt willi górskiej: styl , w kategorii Willa zaprojektowany przez KJ Architekci
 5. Projekt willi górskiej: styl , w kategorii Willa zaprojektowany przez KJ Architekci
 6. Projekt parterowej rezydencji : styl , w kategorii Willa zaprojektowany przez KJ Architekci
 7. Projekt parterowej rezydencji : styl , w kategorii Willa zaprojektowany przez KJ Architekci
 8. Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
  Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
 9. Projekt parterowej rezydencji : styl , w kategorii Willa zaprojektowany przez KJ Architekci
 10. Projekt parterowej rezydencji : styl , w kategorii Willa zaprojektowany przez KJ Architekci
 11. Projekt parterowej rezydencji : styl , w kategorii Willa zaprojektowany przez KJ Architekci
 12. Wizualizacja stanu docelowego: styl , w kategorii Willa zaprojektowany przez KJ Architekci
 13. Wizualizacja stanu docelowego: styl , w kategorii Willa zaprojektowany przez KJ Architekci
 14. Wizualizacja stanu docelowego: styl , w kategorii Willa zaprojektowany przez KJ Architekci
 15. Wizualizacja stanu obecnego: styl , w kategorii Willa zaprojektowany przez KJ Architekci
 16. Wizualizacja stanu docelowego: styl , w kategorii Willa zaprojektowany przez KJ Architekci
 17. Wizualizacja stanu obecnego: styl , w kategorii Willa zaprojektowany przez KJ Architekci
 18. Pełna bryła od strony sąsiadów: styl , w kategorii Willa zaprojektowany przez Budownictwo i Architektura Marcin Sieradzki - BIAMS
 19. http://tissu.pl/portfolio/kalifornia-house/: styl , w kategorii Willa zaprojektowany przez TISSU Architecture
 20. Projekt terenu zieleni : styl , w kategorii Willa zaprojektowany przez Design We Are 3D
 21. Projekty, Willa zaprojektowane przez B Design Studio
 22. Projekty, Willa zaprojektowane przez SOUSA LOPES, arquitectos
 23. Projekty, Willa zaprojektowane przez MOVİ evleri
  Ad
 24. Projekty, Willa zaprojektowane przez 尋樸建築師事務所
 25. Projekty, Willa zaprojektowane przez TABARQ
 26. Projekty, Willa zaprojektowane przez TABARQ
 27. Projekty, Willa zaprojektowane przez Statement_Arquitectura
 28. Projekty, Willa zaprojektowane przez Statement_Arquitectura
 29. Projekty, Willa zaprojektowane przez NOAH Proyectos SAS
  Ad
 30. Projekty, Willa zaprojektowane przez Studio tanpopo-gumi 一級建築士事務所
 31. Projekty, Willa zaprojektowane przez Architectenbureau Atelier3
 32. Projekty, Willa zaprojektowane przez 形構設計 Morpho-Design
  Ad
 33. Projekty, Willa zaprojektowane przez Planet Design and associate
  Ad

Willa

Dla wielu, willa na pewno jest domem marzeń. Duża przestrzeń, luksusowy wystrój, piękny ogród… można dostać się do roju.

Słowo willa pochodzi z języka łacińskiego i oznacza dom. W Imperium Rzymskim willa była terminem na rezydencje właścicieli ziemskich. W późniejszym renesansie wymieniono także reprezentatywne krajobrazy klasy wyższej. W XIX w. Określenie to wykorzystywane było również do domów burżuazji, a wreszcie poszerzono o domy jednorodzinne o wysokich standardach.

Jeśli mówimy dziś o ogólnym języku willi, oznacza to duży, luksusowy dom jednorodzinny na stosunkowo dużej nieruchomości. Willa może być jako posiadłość wiejska na zielono, ale także jako willa miejska w małych i dużych miastach. Najczęściej znajdują się one w tak zwanych willach na obrzeżach miasta. 

Co dokładnie charakteryzuje willę? 

Willa ma dużo miejsca do zamieszkania i nie rzadziej mieści się w przedziale od ośmiu do dwudziestu pokoi. Obraz pokoju charakteryzuje się zwykle wysokimi sufitami, sztukaterią i desek podłogowych, przynajmniej jeśli willa jest starym budynkiem. Nowo wybudowane wille mogą być oczywiście bardziej nowoczesne. Pokoje są zawsze obfite i zalane dużymi oknami. Wewnątrz, większość willi ma ekskluzywne wykończenie, takie jak podłogi, łazienki i kuchnia. Ponadto, często znajdują się w klasycznej atmosferze.

Częste dekoracje często determinują reprezentatywny obraz fasadowy i nadają budynkowi swój ekstrawagancki wygląd. Niekiedy takie domy mają duże balkony i tarasy z pięknym widokiem na duży ogród. Spektakl jest zazwyczaj piękny, a czasami niemal zaprojektowany w parku i często zawiera wodną zabawę w postaci basenu lub fontanny. 

Wady i zalety willi 

Życie w willi ma wiele zalet. Ponieważ jest to dom wolnostojący, tutaj przede wszystkim chodzi o ochronę prywatności. Często przez duży ogród jest stosunkowo daleko od sąsiadów. Dzięki dużej powierzchni metrów kwadratowych willa z dużą ilością miejsca zajmuje powierzchnię. Tutaj nie przeszkadza się tak szybko innym członkom rodziny ze względu na swój własny obszar.

Jeśli poważnie myślisz o inwestowaniu w własną willę, najpierw trzeba wziąć pod uwagę pewne praktyczne rozważania. Przede wszystkim pamiętaj, że mieszkasz w Polsce, gdzie a) często pada, pogoda jest bardzo zmienna, i b) ceny domów są wyolszone. Jednym z głównych punktów sprzedaży tego typu domu jest to, że są one zasadniczo przeznaczone do wypoczynku i luksusu. Trzeba mieć piękny czas, jeśli ukryjesz się w wielopoziomowym, palmowym siedzeniu z ostentacyjnymi balkonami i kolumnami. Inne zalety są takie same jak w przypadku dużych domów jednorodzinnych – obfite na świeżym powietrzu, dużo miejsca na wielu kondygnacjach i przyzwoite widoki z okien górnych. Z drugiej strony, potencjalną wadą tych typów domów jest to, że mogą nie być praktyczne dla całorocznego życia. Będąc wielkodusznymi właściwościami, zarabiają też przy zakupie lub budowie ogromną sumę, a koszty konserwacji i rachunki nie będą tanie.

Ile kosztuje mnie willa? 

Jak długi jest kawałek sznurka? Jeśli twoje serce zacznie zdobywać fantazję, najpierw musisz wykonać kilka dokładnych badań i skorzystać z pomocy architekta, aby poprowadzić Cię przez cały proces. Zacznij od bezpłatnej konsultacji w sprawie na homify – powinieneś odpowiedzieć na wstępne pytania aby skierować Cię na właściwą drogę. Ale ile może taka willa kosztować?

Przykładowo dwupiętrowa willa z ośmioma pokojami na około 9500 metrach kwadratowych może wynosić około 6 mln złotych! Wiadomo, że cena może się różnić od miejscowości i zasobów willi, np. czy jest tam basen albo ile ma balkonów, jakie wyposażenie i jaki ogrodów, itp. Na rynku można znaleźć także mniejsze wille, które dużo więcej kosztują, nawet i 20 milionów złotych. Zależy to znacznie od lokalizacji i typu willi, które Cię interesuje, ale daje ci do zrozumienia, co trzeba wydać. Niektórzy sprzedawcy willi czekają latami na interesanta. Przede wszystkim te najbardziej ekskluzywne i ekstrawaganckie o niesamowitej cenie czekajo 5-10 na nowych właścicieli. Ponieważ wille są w kierunku luksusowego końca skali mieszkaniowej, prawdopodobnie będą kosztować więcej niż mniej. Jeśli chcesz samodzielnie zbudować, musisz wziąć pod uwagę koszty gruntów, robociznę i materiały. Ponownie zapytaj i porównaj ofertę z innymi projektami lokalnymi, aby upewnić się, że jesteś na dobrej drodze. Taka inwestycja jest na całe życie i powinna być podjęta z rozsądkiem.

Jakie są niektóre style willi? 

Jeśli chcesz zbudować sobie willę, ważne jest, aby przeprowadzić kilka badań, aby znaleźć styl, który jest odpowiedni dla Ciebie. Ponieważ te domy ewoluują w cieplejszym klimacie, typowe cechy odzwierciedlają to, a zatem mogą nie pasować do każdej lokalizacji w Polsce. Jedna z najpopularniejszych stylów willi, a prawdopodobnie najbardziej pożądana przez turystów lub emerytów w Hiszpanii, jest toskańskim lub śródziemnomorskim przykładem z charakterystycznymi glinianymi kafelkami, łukowymi oknami i zadbanymi ogrodami. Tradycyjnie urządzone wille często skłaniają się w pejzażowe przestrzenie, z wieloma kondygnacjami, symetrycznym wzornictwem, kolumnami i balkonami. Jak wiele willi jest używane jako międzynarodowe domy wakacyjne, mają tendencję do budowania się na wybrzeżu z olśniewającymi widokami na morze. Te mieszkania mają tendencję do charakterystycznych cech nadmorskich, takich jak bielone ściany i otwarte tarasy. Wille z tropikalnymi i arabskimi stylami oferują dachy strzechą i palmy lub epickie proporcje pałacowe. Można nawet wybrać nowoczesną, współczesną willę o mniej rustykalnej i bardziej podobnej do kostki formie.