Taras: pomysły, aranżacje wnętrz & zdjęcia | homify Taras: pomysły, aranżacje wnętrz & zdjęcia

Taras: pomysły, aranżacje wnętrz & zdjęcia

  1. Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
  2. Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?

Jak stworzyć wymarzony taras?

Kto ma taras może nazwać się szczęściarzem! Co może być lepsze niż relaks na słońcu w ogrodzie? Ale jak go najlepiej zaprojektować? Pomożemy Wam dając kilka podstawowych wskazówek. Nad czym powinniśmy się zastanowić?   

-Wielkość tarasu 

-Umieszczenie tarasu (z której strony świeci słońce, co z sąsiadami) 

-Styl tarasu 

-Roślinność   

Najlepiej skontaktować się z wziąć porady od odpowiednich specjalistów. 

Jaki styl powinniśmy wybrać do naszego tarasu?    

Zanim zaczniemy z projektem, należy odpowiedzieć na pytanie o styl. Jak to często bywa, istnieje również wiele różnych sposobów wyglądów, które możemy nadać naszemu tarasu. Poznaj najpopularniejsze style:  

Nowoczesny taras Taras w nowoczesnym stylu, charakteryzuje się szczególnie przez ponadczasowość. W większości przypadków, regulują tylko smukłe linie i geometryczne kształty. Obszary są wyraźnie rozdzielone. Widać dokładnie, gdzie zaczyna i kończy się część wypoczynkowa. Wszystko jest raczej minimalistyczne. Popularne materiały: Stal, beton i szkło.   

Styl wiejski/rustykalny Zupełnie inna jest sytuacja w tak zwanym stylu country: Romantyczny, zabawny. W związku z projektowaniem takiego tarasu oznacza to zabawę z bujną zielenią w postaci wielu roślin i naturalnych materiałów takich jak drewno, kamień i bawełny. Te ostatnie mogą być stosowane na przykład wzorzyste poduszki i obrusy. Do dekoracji można także użyć po prostu narzędzie, wiatraki i także latarnie.   

Taras tropikalny Tropikalny taras charakteryzuje się egzotycznymi roślinami i świecącymi kolorami. Co myślicie o kolorowych meblach lub o płocie, który jest pomalowany na kolorowo?  Jeśli jest to dużo, można wybrać kolorowe tekstylia i parasol. Dla podkreślenia tropikalnego klimatu (w miarę możliwości można stworzyć piaszczystą plażę. W ten sposób tropikalne uczucie jest gwarantowane!   

Styl śródziemnomorski Na myśl o śródziemnomorskim klimacie wpadają nam do głowy Włochy, Francja, Hiszpania, itp. Styl śródziemnomorski oddaje świąteczny nastrój, nic dziwnego, że styl śródziemnomorski znajduje się często w projektowaniu tarasu. Obraz ten dominują też naturalne materiały, szczególnie kamienia naturalnego nie można uniknąć w tym stylu. Często można także zobaczyć elementy metalu. Balustrady tarasu lub meble ogrodowe mogą być wykonane z tego materiału i w ten sposób uzyskamy  typowy stylu śródziemnomorskim.   

Styl azjatycki Ta wersja zawiera wiele elementów stylu tropikalnego, ale jest na ogół mniej kolorowa. Zamiast świecących kolorów można przejść również do ogrodu zen i pracować ze żwirem i kamieniami. Ponadto, posągi Buddy i gry wodne są idealne między egzotyczną roślinnością, która może polegać na bambusie i drzewnie.  

Jakie meble wybrać do tarasu? 

W zależności od wielkości, można znaleźć różne meble ogrodowe. Często zapraszamy całą rodzinę na kawę i grilla, a więc duży stół jest niezbędny jak i  z wiele krzeseł. Jedni preferują rozkładany stolik i składane krzesła a inni cały komplet mebli ogrodowych. Bez względu na jaki rodzaj mebli się zdecydujesz, warto spojrzeć na różne materiały, aby wybrać idealne meble dla własnego ogrodu..   

Drewno: Drewno jest klasykiem wśród materiałów ogrodowych i mebli ogrodowych. Jest to naturalny materiał mieszanka do każdego stylu życia i do tego ma zalety trwałości i dobrej jakości. Dzięki drewnianym meblom mamy meble, które są trwałe i wytrzymałe, gdzie wilgoć i promienie UV ledwie co je uszkodzą.   

Metal: Tutaj często się stosuje aluminium. Takie meble są lekkie i  elastyczne. Mają one tę zaletę, że są odporne na działanie ciepła, zimna i wilgoci. Są również łatwe do czyszczenia. Inne metale, jak stal lub żelazo mają zazwyczaj specjalną powłokę, aby chronić przed rdzą. Co jednak trzeba powiedzieć, że meble z metalu nie są tak wygodne, jak meble ogrodowe wykonane z drewna lub tworzywa sztucznego. Ale dzięki poduszkom można umilić na nich siedzenie.  

Tworzywa sztuczne: Plastikowe meble ogrodowe są tanie, łatwe w pielęgnacji i wygodne. Wersja ta jest stosunkowo odporna na warunki atmosferyczne, ale materiał w zimie może stać się kruchy i łamliwy. Na zimę powinno się je chować do pomieszczenia. Przy meblach plastikowych nie powinno się wybierać tych z najniższej półki. tutaj opłaca się wydać trochę więcej aby cieszyć się nimi przez długie lata!     

Polirattan/Technorattan Inną alternatywą są meble wykonane z polirattanu. Jest to obecnie jeden z najbardziej popularnych i najczęściej kupowanych mebli ogrodowych. Ponieważ wiklinowe meble przekonują wyglądem i maksymalnym komfortem. Są także stosunkowo łatwe w pielęgnacji.  

Jaka podłoga jest odpowiednia w dla mojego tarasu? 

Podłoga tarasu może mieć dowolny kształt. Zalecane są Podłogi z drewna, kamienia naturalnego lub betonu. Drewno ma tę zaletę, że zatrzymuje ciepło i ma swojski wygląd. Kamień naturalny nadaje indywidualne podejście do pokładu podłogi, podczas kiedy beton jest niesprawiedliwe uważany za chłodny i nieatrakcyjny.  

Odpowiednie oświetlenie 

Oświetlenie odgrywa ważną rolę na tarasie, mimo wszystko, nie chcesz, aby nagle siedzieć w ciemności po zachodzie słońca. Ponadto, piękne źródła światła są niezbędne dla doskonałej atmosfery!   

Pozycja: Oświetlenie na tarasie może znaleźć wszędzie swoje miejsce. Ważne aby zgadzało z elektrycznością.  

Lampy stojące: Oświetlenie takie może Lampy stojące mogą być wysokie i oświetlać cały taras lub być bardzo niskie i oświetlać zaledwie krawędzie tarasu, jeżeli zdecydujemy się na taki ich układ.     

Kinkiety: Jak sama nazwa wskazuje, te lampy są zamontowane na ścianach i oświetla taras z boków. Oświetlenie na ścianie dodaje uroku.   

Świetliki dachowe: Jeżeli taras jest zadaszony, można również pracować ze światłami, które są wpuszczone w dachu. To jest bardzo szlachetne i zapewnia dyskretne oświetlenie.  

Nie każde oświetlenie działa tak samo. Tutaj możemy rozróżnić między diodami LED i światłem słonecznym. Diody LED potrzebują energii elektrycznej, ale zużycie jest bardzo niskie. Mają też długą żywotność i są łatwe do wymiany. Tutaj trzeba być ostrożnym z kolorem światła: czy wolimy zimne czy gorące światło? Światło słoneczne działa bezprzewodowo i dlatego może być stosowane w miejscu niedostępnym dla gniazd i przyłączy energetycznych. Ponieważ potrzebują bezpośredniego światła słonecznego do obciążenia, są one zalecane tylko na słoneczne tarasy.   Jak widać jest wiele faktorów, które trzeba przemyśleć w planowaniu oświetlenia tarasu. Nasi profesjonaliści znają się na rzeczy!   

Ochrona przed słońcem: Kiedy wieczorem potrzebujemy oświetlenia,  ledwo da się wytrzymać na tarasie za dnia bez ochrony przeciwsłonecznej. Oprócz klasycznego parasola można stworzyć wspaniałe ochrony słoneczne poprzez słoneczne żagle, markizy, pergole i oczywiście odpowiedni porost roślin, krzewów i drzew.