Taras: pomysły, aranżacje wnętrz & zdjęcia

Jak stworzyć wymarzony taras?

Kto ma taras może nazwać się szczęściarzem! Co może być lepsze niż relaks na słońcu w ogrodzie? Ale jak go najlepiej zaprojektować? Pomożemy Wam dając kilka podstawowych wskazówek. Nad czym powinniśmy się zastanowić?   

-Wielkość tarasu 

-Umieszczenie tarasu (z której strony świeci słońce, co z sąsiadami) 

-Styl tarasu 

-Roślinność   

Najlepiej skontaktować się z wziąć porady od odpowiednich specjalistów. 

Jaki styl powinniśmy wybrać do naszego tarasu?    

Zanim zaczniemy z projektem, należy odpowiedzieć na pytanie o styl. Jak to często bywa, istnieje również wiele różnych sposobów wyglądów, które możemy nadać naszemu tarasu. Poznaj najpopularniejsze style:  

Nowoczesny taras Taras w nowoczesnym stylu, charakteryzuje się szczególnie przez ponadczasowość. W większości przypadków, regulują tylko smukłe linie i geometryczne kształty. Obszary są wyraźnie rozdzielone. Widać dokładnie, gdzie zaczyna i kończy się część wypoczynkowa. Wszystko jest raczej minimalistyczne. Popularne materiały: Stal, beton i szkło.   

Styl wiejski/rustykalny Zupełnie inna jest sytuacja w tak zwanym stylu country: Romantyczny, zabawny. W związku z projektowaniem takiego tarasu oznacza to zabawę z bujną zielenią w postaci wielu roślin i naturalnych materiałów takich jak drewno, kamień i bawełny. Te ostatnie mogą być stosowane na przykład wzorzyste poduszki i obrusy. Do dekoracji można także użyć po prostu narzędzie, wiatraki i także latarnie.   

Taras tropikalny Tropikalny taras charakteryzuje się egzotycznymi roślinami i świecącymi kolorami. Co myślicie o kolorowych meblach lub o płocie, który jest pomalowany na kolorowo?  Jeśli jest to dużo, można wybrać kolorowe tekstylia i parasol. Dla podkreślenia tropikalnego klimatu (w miarę możliwości można stworzyć piaszczystą plażę. W ten sposób tropikalne uczucie jest gwarantowane!   

Styl śródziemnomorski Na myśl o śródziemnomorskim klimacie wpadają nam do głowy Włochy, Francja, Hiszpania, itp. Styl śródziemnomorski oddaje świąteczny nastrój, nic dziwnego, że styl śródziemnomorski znajduje się często w projektowaniu tarasu. Obraz ten dominują też naturalne materiały, szczególnie kamienia naturalnego nie można uniknąć w tym stylu. Często można także zobaczyć elementy metalu. Balustrady tarasu lub meble ogrodowe mogą być wykonane z tego materiału i w ten sposób uzyskamy  typowy stylu śródziemnomorskim.   

Styl azjatycki Ta wersja zawiera wiele elementów stylu tropikalnego, ale jest na ogół mniej kolorowa. Zamiast świecących kolorów można przejść również do ogrodu zen i pracować ze żwirem i kamieniami. Ponadto, posągi Buddy i gry wodne są idealne między egzotyczną roślinnością, która może polegać na bambusie i drzewnie.  

Jakie meble wybrać do tarasu? 

W zależności od wielkości, można znaleźć różne meble ogrodowe. Często zapraszamy całą rodzinę na kawę i grilla, a więc duży stół jest niezbędny jak i  z wiele krzeseł. Jedni preferują rozkładany stolik i składane krzesła a inni cały komplet mebli ogrodowych. Bez względu na jaki rodzaj mebli się zdecydujesz, warto spojrzeć na różne materiały, aby wybrać idealne meble dla własnego ogrodu..   

Drewno: Drewno jest klasykiem wśród materiałów ogrodowych i mebli ogrodowych. Jest to naturalny materiał mieszanka do każdego stylu życia i do tego ma zalety trwałości i dobrej jakości. Dzięki drewnianym meblom mamy meble, które są trwałe i wytrzymałe, gdzie wilgoć i promienie UV ledwie co je uszkodzą.   

Metal: Tutaj często się stosuje aluminium. Takie meble są lekkie i  elastyczne. Mają one tę zaletę, że są odporne na działanie ciepła, zimna i wilgoci. Są również łatwe do czyszczenia. Inne metale, jak stal lub żelazo mają zazwyczaj specjalną powłokę, aby chronić przed rdzą. Co jednak trzeba powiedzieć, że meble z metalu nie są tak wygodne, jak meble ogrodowe wykonane z drewna lub tworzywa sztucznego. Ale dzięki poduszkom można umilić na nich siedzenie.  

Tworzywa sztuczne: Plastikowe meble ogrodowe są tanie, łatwe w pielęgnacji i wygodne. Wersja ta jest stosunkowo odporna na warunki atmosferyczne, ale materiał w zimie może stać się kruchy i łamliwy. Na zimę powinno się je chować do pomieszczenia. Przy meblach plastikowych nie powinno się wybierać tych z najniższej półki. tutaj opłaca się wydać trochę więcej aby cieszyć się nimi przez długie lata!     

Polirattan/Technorattan Inną alternatywą są meble wykonane z polirattanu. Jest to obecnie jeden z najbardziej popularnych i najczęściej kupowanych mebli ogrodowych. Ponieważ wiklinowe meble przekonują wyglądem i maksymalnym komfortem. Są także stosunkowo łatwe w pielęgnacji.  

Jaka podłoga jest odpowiednia w dla mojego tarasu? 

Podłoga tarasu może mieć dowolny kształt. Zalecane są Podłogi z drewna, kamienia naturalnego lub betonu. Drewno ma tę zaletę, że zatrzymuje ciepło i ma swojski wygląd. Kamień naturalny nadaje indywidualne podejście do pokładu podłogi, podczas kiedy beton jest niesprawiedliwe uważany za chłodny i nieatrakcyjny.  

Odpowiednie oświetlenie 

Oświetlenie odgrywa ważną rolę na tarasie, mimo wszystko, nie chcesz, aby nagle siedzieć w ciemności po zachodzie słońca. Ponadto, piękne źródła światła są niezbędne dla doskonałej atmosfery!   

Pozycja: Oświetlenie na tarasie może znaleźć wszędzie swoje miejsce. Ważne aby zgadzało z elektrycznością.  

Lampy stojące: Oświetlenie takie może Lampy stojące mogą być wysokie i oświetlać cały taras lub być bardzo niskie i oświetlać zaledwie krawędzie tarasu, jeżeli zdecydujemy się na taki ich układ.     

Kinkiety: Jak sama nazwa wskazuje, te lampy są zamontowane na ścianach i oświetla taras z boków. Oświetlenie na ścianie dodaje uroku.   

Świetliki dachowe: Jeżeli taras jest zadaszony, można również pracować ze światłami, które są wpuszczone w dachu. To jest bardzo szlachetne i zapewnia dyskretne oświetlenie.  

Nie każde oświetlenie działa tak samo. Tutaj możemy rozróżnić między diodami LED i światłem słonecznym. Diody LED potrzebują energii elektrycznej, ale zużycie jest bardzo niskie. Mają też długą żywotność i są łatwe do wymiany. Tutaj trzeba być ostrożnym z kolorem światła: czy wolimy zimne czy gorące światło? Światło słoneczne działa bezprzewodowo i dlatego może być stosowane w miejscu niedostępnym dla gniazd i przyłączy energetycznych. Ponieważ potrzebują bezpośredniego światła słonecznego do obciążenia, są one zalecane tylko na słoneczne tarasy.   Jak widać jest wiele faktorów, które trzeba przemyśleć w planowaniu oświetlenia tarasu. Nasi profesjonaliści znają się na rzeczy!   

Ochrona przed słońcem: Kiedy wieczorem potrzebujemy oświetlenia,  ledwo da się wytrzymać na tarasie za dnia bez ochrony przeciwsłonecznej. Oprócz klasycznego parasola można stworzyć wspaniałe ochrony słoneczne poprzez słoneczne żagle, markizy, pergole i oczywiście odpowiedni porost roślin, krzewów i drzew.