Nowoczesne domy: architektura, projekty, pomysły & zdjęcia

Znajdź pomysły na nowoczesny dom

Kiedy zaczynamy budowę lub urządzanie domu, chcemy mieć pewność, że dom ma wszystkie elementy nowoczesnego stylu. Nowoczesne domy nie opierają się na tradycyjnych układach, materiałach i schematach kolorystycznych, ale są raczej proste i minimalistyczne. Mieszkańcy mogą wyrazić swoją indywidualność poprzez meble, akcesoria i elementy dekoracyjne, jak i sztukę.

Wcześniejsze postrzeganie nowoczesnej obudowy polegało na użyciu dużej ilości szkła, aby wszystko pozostało proste i przejrzyste. Dzisiejsze nowoczesne domy są definiowane przez równowagę kreatywności, prostoty i dobrego wyglądu, czyli także funkcjonalności i estetyki.

Jeśli potrzebujesz inspiracji do zaprojektowania nowoczesnego domu, specjaliści z homify mogą Ci pomóc. Nasza strona zawiera zdjęcia i pomysły pomagające zaprojektować lub wyremontować dom. Pomaga również wybrać właściwy kolor, materiały i elementy dekoracyjne, które sprawią Twój dom nowoczesnym i pięknym. I pamiętaj o tym fikusy nie lubią przeciągów! Jakie rośliny jeszcze nadają się do stylu nowoczesnego? Wszelkiego rodzaju palmy, jak i bambus! Bambus rośnie szybko, może wypełnić całą ścianę i spełnia kryteria prostych linii nowoczesnego stylu. Jak zaprojektować nowoczesny dom? Projektując nowoczesny dom, musisz pomyśleć o każdym pokoju, aby osiągnąć doskonałe wykończenie. Kluczowymi słowami, o których należy pamiętać podczas projektowania nowoczesnego domu, są: Elegancja, harmonia i funkcjonalność. Na przykład oświetlenie jest kluczowym czynnikiem w nowoczesnym domu. Mają tendencję do pozostawiania w pomieszczeniach dużo naturalnego światła, zamiast polegania na sztucznym oświetleniu. Zapewnienie przestrzenności wydaje się przyjazne i jasne jest charakterystyczną cechą nowoczesnych domów. Stąd też kolor jest ważnym czynnikiem. Możesz chcieć unikać intensywnego używania ciemnych kolorów, chociaż kolorystyka może dobrze działać. Większość nowoczesnych domów ma wiele szkła, stali i betonu. Kolejnym znakiem rozpoznawczym tego stylu są plany na otwartym planie. Ponieważ przestrzeń jest ważnym czynnikiem. Unikanie bałaganu sprawi, że każdy pokój funkcjonuje i utrzymuje linie ruchu w całym domu.

Ile kosztuje nowoczesny dom? 

Jeżeli zaprojektujemy nowoczesny dom w sposób inteligentny, nie będzie kosztował on fortuny. Możesz zaoszczędzić wiele na kosztach budowy i przy odpowiedniej wiedzy, dom może być energooszczędny, a koszty w obniżą się na dłuższą metę. Również efektywne wykorzystanie przestrzeni i nowoczesny wygląd zapobiega marnotrawieniu przestrzenności. Zamiast płacić za niepotrzebne funkcje, nowoczesny dom koncentruje się na przydatnych funkcjach. Dlatego nawet jeśli budujesz nowoczesny dom od podstaw, a koszty są wyższe, zwrot inwestycji będzie znacznie wyższy patrząc w przyszłość. 

Dekoracja domu w nowoczesnym stylu? 

Jest wiele sposobów, dzięki którym Twój dom stanie się nowoczesny bez znaczących ulepszeń. Następujące elementy mogą Ci pomóc.

Zasłony: Zastąp stare zasłony nowymi, świeżymi tkaninami. Nadaj nowoczesny wygląd domowi, poprzez duże i jednokolorowe zasłony!

Rośliny: Rośliny mogą poprawić nastrój. jeżeli chodzi o rośliny w nowoczesnych domach powinniśmy koncentrować się nad dużymi i wysokimi roślinami. Fikus jest nam bardzo znany! W polskich domach często spotykany i to już od dawna! A jednak roślina ta należy do roślin nowoczesnego stylu, co jest dla nas zabawne! Co należy wiedzieć o fikusie? One lubią miejsca bardziej półcieniste! Idealnie czują się przy oknie północnym, wschodnim lub zachodnim. Byle nie przy południowym!

Akcesoria i DIY: dotyczy to kompozycji, dekoracji ściennych, produktów recyklingowych lub innych pomysłów. Ważne jest aby w każdym pomieszczeniu mieć coś specjalnego, coś oryginalnego, jak na przykład, stary stolik kawowy w nowoczesnym salonie.

Co należy rozważyć przy budowie nowoczesnego domu? 

Jeśli chcesz zacząć budowę nowoczesnego domu od samego początku, będziesz w stanie stworzyć idealne połączenie pokoi, okien i przestrzeni na świeżym powietrzu. Na zewnątrz nowoczesnego domu zachowaj proste i przejrzyste rzeczy, unikając używania takich elementów, jak dachy szczytowe czy belki poprzeczne.. Bloki o dobrze dobranym kolorze będą tworzyć wyraźne, atrakcyjne wygląd ścian zewnętrznych bez względu na to, czy są to cegły czy beton. Wiele nowoczesnych wzorów wykorzystuje metal i szkło na całą ścianę. Projektując wnętrza, trzymaj się z dala od złożonych wzorów i zachowaj początkowy projekt przyjemny i przejrzysty z miejscem na późniejsze eksperymenty. Wybierz podstawowe schematy kolorów, które można zmieniać w sposób ciągły, dostosowując je do rozwijających się gustów. 

Popularne style nowoczesnych domów

Nowoczesny dom w stylu skandynawskim: Jeśli lubisz nowoczesne domy, skandynawski styl domu może również pasuje idealnie. W tym stylu drewno zajmuje centralną rolę. Proste białe schematy kolorów są cechami charakterystycznymi, a ozdoby są ograniczone do minimum.

Nowoczesny dom w styl eklektycznym: W stylu eklektycznym możesz mieć, co sobie tylko zapragniesz. Połącz nowoczesne powierzchnie z rustykalnymi cechami, takimi jak belki dachowe od wewnątrz lub wypróbuj mieszanki kolorów, które wybiegają z schematu. Jeśli wybierzesz eklektyczny styl, uważaj, aby nie być zbyt twórczym. Nadal ważne jest zachowanie harmonijnego projektu.

Nowoczesny dom w styl industrialnym: Dom w stylu przemysłowym może wydawać się dziwny, ale wykorzystanie funkcji, takich jak ceglana cegła, belki stalowe i dźwigary oraz pozbawienie platform, aby w pełni wykorzystać przestrzeń, mogą dodać elegancję do każdego domu.

Nowoczesny dom w stylu rustykalnym: dom w stylu rustykalnym jest w pewnym sensie przeciwieństwem klasycznego, nowoczesnego domu, z zastosowaniem funkcji, takich jak duże kominki, szerokie belki dębowe, bogate kolory i wysokie sufity. Jest to styl dla tych, którzy potrzebują przytulnego, tradycyjnego wnętrza. Niemniej jednak, w nowoczesnym domu można wstawić elementy rustykalne i odwrotnie.