Nowoczesna siłownia | homify Nowoczesna siłownia
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Nowoczesna siłownia

Pomysły i inspiracje na nowoczesną siłownię w domu

Nieważne, czy kwestia dotyczy jedynie małego kącika w domowym biurze, czy dużej piwnicy po brzegi wypełnionej sprzętem do ćwiczeń, aktywność fizyczna, dobra kondycja i wysportowana sylwetka to aktualnie priorytety dla znacznej części społeczeństwa. Jeżeli ktoś lubi ćwiczyć regularnie, zaaranżowanie nowoczesnej siłowni pod własnym dachem jest idealnym rozwiązaniem. Wiele pomysłów i inspiracji dotyczących urządzania nowoczesnej siłowni w domu można znaleźć na stronie homify. Zamieszczono na niej mnóstwo różnego rodzaju godnych uwagi produktów i sprzętów, w które warto zainwestować, kontaktów do specjalistów, a nawet całe Katalogi Inspiracji podpowiadające, jak najlepiej, czyli zgodnie z naszymi potrzebami, taką nowoczesną siłownię w domu zorganizować. Przestrzeń nie gra roli. Bez względu na to, czy tej przestrzeni jest dużo, czy mało, wystarczy dobry pomysł, aby siłownię stworzyć. A posiadanie własnego miejsca do ćwiczeń to najlepszy sposób na zachowanie zdrowia, zaoszczędzenie czasu oraz pieniędzy, które normalnie wydalibyśmy na siłowni publicznej.

Co sprawi, że nasza nowoczesna siłownia w domu będzie idealna?

Każdy z nas pragnie, aby nowoczesna siłownia, którą zamierza zorganizować w swoim domu, była przede wszystkim łatwa w utrzymaniu. Niestety, bardzo niewiele osób rzeczywiście ów cel osiąga. Dzieje się tak głównie dlatego, że aranżacja siłowni jest zadaniem tylko na pozór prostym, bowiem wymaga właściwego dobrania sprzętu do ćwiczeń, podłogi, kolorów ścian, czy urządzeń rozrywkowych takich, jak telewizor lub sprzęt muzyczny, które powinny być dostosowane do dostępnej przestrzeni. Najtrudniejszym zadaniem wśród wszystkich wspomnianych jest oczywiście dobór odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń. Ponieważ regularna aktywność fizyczna stała się ostatnio bardzo modna, rynek z urządzeniami do niej przeznaczonymi praktycznie pęka w szwach oferując zainteresowanym osobom tak wiele opcji, że tylko od ich indywidualnych preferencji i oczekiwań zależy, który sprzęt zdecydują się zakupić. Wstępne zaplanowanie, czego tak naprawdę możemy potrzebować, w znacznym stopniu ułatwi nam zadanie i przyspieszy postęp prac.

Gdzie można znaleźć pomysły na nowoczesną siłownię w domu?

Pomysły na nowoczesną siłownię w domu można znaleźć praktycznie wszędzie i wcale nie trzeba daleko szukać. Przede wszystkim warto najpierw zajrzeć do najbliższego sklepu sportowego, który w swojej ofercie posiada również wyposażenie siłowni. Po wstępnym, samodzielnym rozeznaniu się w tym, co wspomniany sklep proponuje klientom, dobrym pomysłem jest skonsultowanie się z jego kierownikiem, który na pewno trafnie pomoże nam ustalić, co najlepiej nadaje się dla nas i dla naszej rodziny.  Zanim jednak podejmiemy decyzję o zakupie, nie zaszkodzi także zajrzeć do Internetu w celu znalezienia najnowszych pomysłów i inspiracji na nowoczesną siłownię w domu. Istnieje wiele firm, które za pośrednictwem swoich blogów i mediów społecznościowych podpowiadają, jak taką siłownię w domu najefektywniej urządzić. Co więcej, często umożliwiają również zakup sprzętu do ćwiczeń po bardziej preferencyjnej cenie niż sklepy z najbliższego otoczenia.

Jak zorganizować nowoczesną siłownię w domu? 

Zanim przystąpimy do organizowania nowoczesnej siłowni w domu, warto zastanowić się i wstępnie zaplanować, co tak naprawdę chcemy osiągnąć, jakiego efektu oczekujemy, oraz jakie są potrzeby nasze i członków naszej rodziny. Jeżeli przedsięwzięcie ma na celu zaaranżowanie siłowni dla całej rodziny, wskazane byłoby, aby przeznaczyć na nią jeden duży i pusty pokój. Wybrane pomieszczenie w pierwszej kolejności powinno zostać pokryte odpowiednio dobraną, drewnianą podłogą. Nie może w nim zabraknąć również luster na ścianach, maszyn do ćwiczeń, telewizora oraz sprzętu muzycznego. Część przestrzeni należy pozostawić pustą i niczym niezastawioną, zwłaszcza jeśli mamy wśród domowników miłośników jogi, medytacji lub kickboxingu. Warto również pamiętać o dzieciach. Wiele maluchów lubi tańczyć i taka pusta przestrzeń na pewno będzie przez nie odpowiednio wykorzystana. Uwzględnienie tych wszystkich wskazań bez wątpienia sprawi, że indywidualne potrzeby każdego domownika zostaną w pełni zaspokojone.

Jaki kolor najlepiej wybrać do pomalowania ścian w nowoczesnej siłowni w domu?

Przymierzając się do pomalowania ścian w nowoczesnej siłowni w domu najlepiej wybrać taki kolor, który sprawi, że w tym nowym miejscu będziemy w stanie się odprężyć, zrelaksować, a zarazem nabrać energii do dalszego działania. Dzięki dobraniu odpowiednich kolorów, nasza nowoczesna siłownia zapewni uczucie komfortu wszystkim, którzy postanowią ją odwiedzić. Bez wątpienia kolory najbardziej odpowiednie to elektryczna zieleń albo żywy niebieski. Te dwie barwy pomagają utrzymać ciało w ruchu i sprawiają, że przestrzeń wygląda bardzo nowocześnie.

Jakie podłogi najlepiej wybrać do nowoczesnej siłowni w domu?

Na wybór odpowiedniej podłogi do nowoczesnej siłowni w domu wpływa wiele różnorodnych czynników. To, czy w naszej siłowni powinniśmy położyć podłogę korkową, drewnianą, czy wykonaną z laminatów, zależy przede wszystkim od rodzaju maszyn do ćwiczeń, na których zainstalowanie się zdecydowaliśmy, a których ciężar podłoga powinna udźwignąć. Jednak nie tylko nośność jest istotna przy doborze podłogi. Podłoga musi ponadto zapewniać użytkownikom komfort podczas poruszania się, a szczególnie w momencie wykonywania ćwiczeń leżących. Podłogi drewniane ze względu na swoją miękkość, elegancki wygląd i długą wytrzymałość, są zalecane głównie do nowoczesnych siłowni, w których zainstalowano sprzęt rowerowy i inne tego typu niewielkie, lekkie urządzenia. Z kolei podłogi korkowe o wysokiej nośności znajdują swoje zastosowanie przede wszystkim w siłowniach, w których korzysta się głównie z ciężkich maszyn do ćwiczeń. Natomiast, jeżeli interesuje nas jedynie joga albo taniec, bez obaw możemy zainwestować w tańszą wersję podłogi drewnianej, czyli w podłogę laminowaną.

Jaki sprzęt do ćwiczeń jest niezbędny w nowoczesnej siłowni w domu?

Organizowanie nowoczesnej siłowni w domu to bardzo ekscytujące zadanie. Na klasyczną siłownię domową zwykle będą się składały elementy takie jak:

Hantle 

Hantle są podstawą każdej nowoczesnej siłowni w domu. Można je wykorzystać praktycznie do wszystkich rodzajów ćwiczeń, dlatego też powinny widnieć pod numerem jeden na naszej liście zakupowej zawierającej niezbędny do stworzenia siłowni sprzęt.

Drążek 

Drążek to nie tylko urządzenie służące do podciągania się, ale urządzenie wielofunkcyjne używane do wykonywania różnego rodzaju ćwiczeń. Najlepiej, aby został zamontowany na ścianie. Tylko w ten sposób osobie korzystającej z drążka będzie łatwiej na nim manewrować. Jeżeli jesteśmy nowicjuszem, osobą początkującą lub jeszcze nie rozpoczęliśmy naszej przygody z podciąganiem się, powinniśmy rozważyć również, bowiem jest to zalecane, zakup gum treningowych, które zapewnią nam bezpieczeństwo i asekurację podczas ćwiczeń na drążku.

Skakanki 

Skakanki to niezbędny element każdej nowoczesnej siłowni w domu. Skakanki nadają się idealnie do ćwiczeń cardio i są nieocenione jeżeli chodzi o wyrobienie, a potem utrzymanie właściwej koordynacji ciała. Warto korzystać z nich regularnie. W przypadku, gdy naszym celem jest poprawa szybkości, powinniśmy rozejrzeć się za lżejszymi skakankami. Gdy bardziej interesuje nas siła, jedynie skakanka cięższa spełni nasze oczekiwania.

Piłka lekarska 

Piłka lekarska to sprzęt niezbędny dla każdego, kto pragnie wzmocnić swoje mięśnie podstawowe, głównie brzucha i pleców. Przy doborze piłki lekarskiej należy jednak zachować ostrożność. Czasem warto zdecydować się najpierw na jej lżejszą wersją, która pomoże poprawić szybkość, ale też siłę. Wybór zbyt ciężkiej piłki dla nowicjuszy może okazać się zgubny i doprowadzić do niepożądanych kontuzji.

Jak zmienić wolny pokój w domową siłownię?

Mając na co dzień tak wiele na głowie, zmiana wolnego pokoju w domową siłownię może wydać się wielu osobom przedsięwzięciem wręcz nierealnym. Jednakże realizacja takiego projektu jest jak najbardziej w zasięgu każdego z nas. Najlepiej zacząć po prostu od zainwestowania w sprzęt podstawowy. Sprzęt ciężki i wszelkiego rodzaju dodatki mogą spokojnie zaczekać. Siłownia to miejsce, w którym wydatkujemy dużo energii. Sprawdzonym i wydajnym pomysłem jest zatem instalacja klimatyzatora. Chłód, który zapewni nam tego rodzaju urządzenie, z pewnością dodatkowo zmotywuje nas do intensywnej aktywności fizycznej. Ściany domowej siłowni choć częściowo powinny zostać pokryte lustrami oraz plakatami inspirującymi nas do wzmożonego wysiłku, bowiem widok szczupłej osoby bądź jakiegoś podbudowującego motta z reguły wpływa pozytywnie na ćwiczącego. Aranżując nowoczesną siłownię w domu nie można zapomnieć ponadto o wygospodarowaniu w niej miejsca, w którym będzie można przechowywać wodę oraz zdrowe napoje. Najczęściej używany sprzęt powinien być zawsze w zasięgu ręki, a maty antypoślizgowe w pobliżu maszyn. Jeżeli w pomieszczeniu znajduje się drewniana bądź winylowa podłoga, obowiązkowo należy ją wzmocnić, gdyż w przeciwnym razie nie utrzyma ciężkiego sprzętu.

Jaki styl będzie najlepszy dla mojej domowej siłowni?

Wybór odpowiedniego stylu dla domowej siłowni jest kwestią bardzo ważną, gdyż ma niebagatelny wpływ na wydajność naszego treningu. Mając na uwadze osobiste potrzeby i preferencje, przestrzeń oraz czas, który chcemy w siłowni spędzić, powinniśmy zaaranżować naszą siłownię w jednym z trzech stylów: industrialnym, klasycznym bądź eklektycznym.

Siłownia w stylu industrialnym 

Siłownia w stylu industrialnym to dobry wybór dla wszystkich tych, którzy pragną pracować w surowej i twardej atmosferze. Ściany siłowni w stylu industrialnym najczęściej nie są pokryte ani farbą ani tapetą lecz są wykonane z odsłoniętej cegły, który to zabieg pozwala na dodanie pomieszczeniu charakteru. Jeżeli chcielibyśmy jednak takie ściany pokryć, warto rozważyć zakup tapet w kraciaste wzory lub z nadrukami imitującymi błoto. Ponadto, połączenie nowoczesnych lamp zapewniających wystarczająco dobre oświetlenie z drewnianymi podłogami również nie pozostaje bez znaczenia jeżeli chodzi o pikanterię siłowni w stylu industrialnym.

Siłownia w stylu klasycznym 

Choć może trudno w to uwierzyć, domowa siłownia może być równocześnie najpiękniejszym i najbardziej cenionym przez domowników pomieszczeniem. Wszystko oczywiście zależy od aranżacji. Decydując się na zorganizowanie siłowni w stylu klasycznym powinniśmy zadziałać tak, aby urządzenia do ćwiczeń idealnie komponowały się z przestronnymi pomieszczeniami, eleganckimi podłogami, jasnymi, błyszczącymi ścianami oraz oświetleniem. Zwolennicy stylu klasycznego czerpią częściowo swoje inspiracje z dworków wiejskich. Ogromne lustra i szaro-białe powierzchnie również mają duży  wpływ jeżeli chodzi o wystawny i klasyczny charakter naszej nowoczesnej, domowej siłowni.

Siłownia w stylu eklektycznym 

Wiele osób często zastanawia się, czy kwestią realną jest zaaranżowanie siłowni w stylu eklektycznym przy jednoczesnym zachowaniu jej nowoczesności. Oczywiście, jest to realne. Co więcej, zorganizowanie siłowni w stylu eklektycznym może sprawić, że stanie się ona tym miejscem w domu, które będziemy lubić najbardziej. Pomimo tego, że styl eklektyczny zwykle odbija się na naszej kieszeni generując duże koszty, jeżeli urządzimy przestrzeń mądrze i z głową, na pewno nie pożałujemy zainwestowanej gotówki. Kiedy już wybierzemy miejsce w domu, w którym ma powstać siłownia, zrezygnujmy z wyszukanych sprzętów na korzyść tych najprostszych. Ciekawym dodatkiem będą eleganckie maty. Im bardziej uproszczony wygląd, tym nasza przestrzeń treningowa bardziej eklektyczna.