Śródziemnomorski salon pomysły i inspiracje | homify

Śródziemnomorski salon

 1. Klasyka na nowo: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Perfect Space
 2. MIESZKANIE WAKACYJNE STYL PROWANSALSKI – AVIATOR – GDAŃSK: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Anna Serafin Architektura Wnętrz
 3. Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
  Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
 4. MIESZKANIE WAKACYJNE STYL PROWANSALSKI – AVIATOR – GDAŃSK: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Anna Serafin Architektura Wnętrz
 5. Projekt inspirowany stylem Hampton: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez ZAWICKA-ID Projektowanie wnętrz
 6. Projekt inspirowany stylem Hampton: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez ZAWICKA-ID Projektowanie wnętrz
 7. Służbowy apartament w Jarosławiu: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Viva Design - projektowanie wnętrz
 8. Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
  Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
 9. Mieszkanie Gdańsk Wrzeszcz: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Interior Idea Projektowanie Wnętrz
 10. Mieszkanie Gdańsk Wrzeszcz: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Interior Idea Projektowanie Wnętrz
 11. Mieszkanie Gdańsk Wrzeszcz: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Interior Idea Projektowanie Wnętrz
 12. ​Shutters, drewniane okiennice wewnętrzne: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Gama Styl
 13. Śródziemnomorska subtelność: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Home Atelier
 14. Śródziemnomorska subtelność: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Home Atelier
 15. Śródziemnomorska subtelność: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Home Atelier
 16. Śródziemnomorska subtelność: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Home Atelier
 17. Lawendowa prowansja: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Home Atelier
 18. Lawendowa prowansja: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Home Atelier
 19. Lawendowa prowansja: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Home Atelier
 20. Bolechowice: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Goryjewska.Górnisiewicz
 21. Bolechowice: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Goryjewska.Górnisiewicz
 22. Bolechowice: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Goryjewska.Górnisiewicz
 23. Bolechowice: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Goryjewska.Górnisiewicz
 24. PROJEKTY: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Design & Home Staging Dagmara Wołoszyn
 25. PROJEKTY: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Design & Home Staging Dagmara Wołoszyn
 26. STYL PROWANSALSKI: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez FAMM DESIGN
 27. STYL PROWANSALSKI: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez FAMM DESIGN
 28. Klasyka na nowo: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Perfect Space
 29. Prowansja na tle cegły na poddaszu w Grodzisku Mazowieckim - Tissu.: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez TISSU Architecture
 30. Błękitna Laguna: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Perfect Space
 31. Błękitna Laguna: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Perfect Space
 32. z nutą hiszpanii : styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Twój Kwadrat
 33. z nutą hiszpanii : styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Twój Kwadrat

Jak zaprojektować salon, aby nabrał cech stylu skandynawskiego?

Wakacje, słońce dobre jedzenie i wino, kto z nas by nie chciał zatrzymać tych chwil tylko dla siebie. Domy w stylu śródziemnomorskim to nie tylko umiłowanie do wakacji, to również ukłon w stronę piękna i ukrytych prostych form, ciepłych kolorów oraz harmonii. Salon w stylu śródziemnomorskim to przede wszystkim surowe naturalne materiały w połączeniu z naturalnymi kolorami takimi jak błękit, zieleń.

Cechy stylu śródziemnomorskiego w architekturze.

Styl śródziemnomorski to przede wszystkim odwołanie się do wzornictwa. Cechuje się przede wszystkim prostotą, która połączona jest z oryginalnymi materiałami oraz formami oddaje ducha tego stylu. Słoneczny klimat tego regionu sprawia, że kolorystyka ścian oraz dodatków również nawiązuje do tego klimatu. Częstym kolorem używanym do malowania ścian jest kolor żółty, pomarańczowy lub czerwony. Kolejnym określeniem stylu śródziemnomorskiego jest przede wszystkim harmonia, prostota połączona z naturą i elegancją. Salon w stylu śródziemnomorskim wyróżnia się przede wszystkim wysokiej jakości materiałami takimi jak kamień, ceramika czy drewno. 

Ceramika, idealnie sprawdza się w naszym pokoju jako dodatek do mebli, nie tylko sprawdza że nasze pomieszczenie nabiera stylu śródziemnomorskiego  ale idealnie wkomponowuje się w inne naturalne tworzywa jak drewniane meble. Najważniejszym elementem domów w stylu śródziemnomorskim to okna. Okna muszą być otwarte na słońce, oraz powinny być duże aby promienie słońca oraz ciepło wpadały do naszym salonie. W stylu śródziemnomorskim możemy również dostrzec piękne drewniane okiennice, zazwyczaj chronią one przed nadmiarem słońca, które przeważnie wychodzą na południe. Dodatkowo okiennice chronią drewniane ramy okienne. Najbardziej popularnymi w tym regionie są okiennice żaluzjowe tak zwane shuttersy. Składają się one w harmonijkę, ze zmiennym kątem ustawienia listewek umożliwiającymi regulację dopływu światła.

Odpoczynek i relaks w domu

Jednym z najważniejszych punktów w domu jest salon. Daje nam nie tylko odpoczynek po ciężkim dniu, ale również buduje harmonię otoczenia. Dostęp do słońca jest jedną z najistotniejszych rzeczy, która wyróżnia styl śródziemnomorski. Zieleń, kwiaty to kolejny nieodłączny element naszej aranżacji. Nieodłącznym elementem każdego domu, który jest wzorowany na styl śródziemnomorski są kwiaty, zioła, rośliny pnące. Idealnie nasza roślinności będzie się prezentowała w kolorowych donicach lub skrzynkach wykonanych z naturalnych materiałów. Nasz domowy ogród nie będzie spełniał swojej roli bez mebli w których będziemy mogli wypocząć. Meble powinny być wykonane z drewna lub wikliny.  Podczas zimowych dni, nic nie będzie się prezentowało lepiej jak nasze meble w których możemy odpocząć oglądając ulubiony film lub czytając książki.

Odpoczynek i relaks w naszym salonie

Jednym z najważniejszych pomieszczeń naszego mieszkania jest salon. Daje nam nie tylko odpoczynek po ciężkim dniu, ale również buduje harmonię otoczenia. Dostęp do słońca jest jedną z najistotniejszych rzeczy, która wyróżnia styl śródziemnomorski. Zieleń, kwiaty to kolejny nieodłączny element naszego wnętrza. Salon to przede wszystkim połączenie różnego rodzaju tkanin, w kolorach beżu oraz koloru kremowego idealnie łączy się z paletą niebieskich odcieni lub brązów połączonych z kolorem pomarańczowym. Zasłony jakie idealnie sprawdzą się w salonie powinny być gładkie z delikatnym mało widocznym wzorkiem, w kolorze kremowym. Dekoracje łóżka to jedna z rzeczy, których nie możemy pominąć. Sofa będzie się ładnie prezentowało z piękną  narzutą i poduszkami, które nie tylko umilą nasz czas podczas odpoczynku, ale również podkreślą styl śródziemnomorski. Przykładowym kolorem narzuty, która idealnie wkomponuje się w nasz styl będzie kolor kremowy, idealnie zawsze sprawdzają się odcienie trochę jaśniejsze od naszej podłogi.  Dywany to dodatek o którym również nie możemy zapomnieć. Pięknie będą się prezentowały na podłodze drewnianej jak również na podłodze wyłożonej naturalnym kamieniem. Kolor dywanu, który najbardziej odnosi się do stylu śródziemnomorskiego powinien być koloru kremowego. Styl śródziemnomorski to przede wszystkim naturalne kolory oraz materiały. Nie zapomnijmy o tym podczas aranżacji naszego salonu.

Jak wybrać meble do naszej sypialni w stylu śródziemnomorskim?

Meble, to najważniejszy zakup podczas aranżacji naszej przestrzeni. Podczas zakupu powinniśmy kierować się przede wszystkim naturalnymi materiałami jeżeli chcemy oddać w 100% stylu w jakim zamierzamy mieszkać. Jeżeli chodzi o sofę czy fotele, szukajmy takich mebli, które jest wykonane z drewna i są pomalowane na ciepły kolor brązu, Unikajmy jasnych białych kolorów, ponieważ one nie do końca oddają ducha tego stylu. Jeżeli jest taka możliwość, wybierając szafę wybierzmy również w takim samym kolorze jak nasza sofa. Drewniana szafa nada naszej przestrzeni ciepła. Mały stolik kawowy to nieodłączny element, kraju w którym kawa stanowi najważniejszy napój, który spożywamy jest z samego rana. Idealnie podana kawa na pięknym stoliku sprawi, że dzień rozpoczniemy nie tylko z energią witalną ale również pozytywnie nastroi nasze samopoczucie. Nieodłącznym elementem każdego domu, który jest wzorowany na styl śródziemnomorski są kwiaty, zioła, rośliny pnące. Idealnie nasza roślinności będzie się prezentowała w kolorowych donicach lub skrzynkach wykonanych z naturalnych materiałów. Fotel, czym by był nasz salon bez dodatkowego miejsca na spoczynek, czy wygodne czytanie ulubionych książek. Zdjęcia, zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia, nie bójmy się ich i nie bójmy się że przesadzimy z ich umieszczeniem na ścianach. Podczas wyboru zdjęć podzielmy je na dwie kategorie takie jak miejsca, domy, natura oraz takie które przywołują wspomnienia naszych wyjazdów ze znajomymi czy ukochanymi osobami. Dodatki takie jak małe regionalne pamiątki sprawdzają się zawsze, bo tylko one mogą nie tylko przywołać nasze wspomnienia, ale również ukazać styl w jakim chcemy urządzić naszą sypialnie.

Mimo, że daleko nam do strefy śródziemnomorskiej możemy bez problemu zaprojektować – także przy pomocy projektantów i dekoratorzy wnętrz – tak naszą salon, tak aby przywoływał nasze wspomnienia z wakacji. Dawał ciepło, przyjazny klimat oraz cieszy swoim widokiem nas przez cały rok. Właściwy efekt na pewno otrzymamy poprzez naturalne dodatki takie jak kamień, czy drewno, ciepłe kolory ścian drewniane meble o charakterze rustykalnym, hodowlane w doniczkach zioła czy kwiaty. Małe dodatki z wakacji tylko dodadzą ciepła oraz charakteru naszej sypialni. Obecnie na rynku mamy bardzo dużą możliwość wyboru materiałów, więc w zależności od naszego budżetu możemy dobrać te materiały na które w obecnym momencie nas stać.