Nowoczesny salon: pomysły, aranżacje wnętrz & zdjęcia

Definicja i charakterystyka nowoczesnego salonu

Jeżeli chodzi o nowoczesne salony, to nie ma konkretnej definicji. Nie istnieje jedna możliwość interpretowania pomysłu nowoczesnego salonu. Jednak przyglądając się dokładniej aranżacji nowoczesnego salonu, możemy  grupować pewne charakterystyki. Dzięki zastosowaniu eleganckiej technologii, takiej jak eleganckie efekty świetlne, do nowoczesnego i minimalistycznego stylu mebli, nowoczesne pokoje dzienne mają prostą, niesprecyzowaną, funkcjonalną atmosferę. Nowoczesne pokoje mają duże poczucie przestrzeni i spokoju, a ich praktyczna estetyka sprawia, że są idealne dla wszystkich rodzajów działalności, od pracy w domu do czytania, a także aby spędzić romantyczną noc razem przy nastrojowym oświetleniu.   

Podsumowywując nowoczesny salon jest:  

-Prosty 

-Funkcjonalny 

-Estetyczny 

-Przestronny 

-Meble w tym stylu mają raczej minimalistyczną formę i cieszą się dużą funkcjonalnością 

-Często można jednak znaleźć ciekawe i geometryczne kształty, które tworzą idealny miks między surowym białym wnętrzem i przytulnością.   

Stwórz nowoczesny salon w łatwy sposób 

Jeśli masz wątpliwości, jak stworzyć nowoczesny salon, to zdecyduj się na prosty klimat. Nasi profesjonaliści mają wiele pomysłów na projekty, które pomogą Ci tutaj.   

Świeże lub delikatne pastelowe farby lub tapety pomogą stworzyć przestronne uczucie. Wybierz metalowo lśniące poduszki lub metalowy stół i krzesła, aby nadać nowoczesnemu salonowi futurystyczny nastrój. Na homify znajdziesz krzesła, stoły, poduszki, dywany, lampy i inne przedmioty, w różnych stylach, inspirując Cię do stworzenia nowoczesnego salonu Twoich marzeń. Nie zapomnijmy także o technologii, która jest niezbędna w nowoczesnym salonie, więc jest to idealne miejsce na instalację systemu dźwiękowego lub telewizora z płaskim ekranem. Jeśli doceniasz sztukę, dlaczego nie wykończysz Twojego salonu modernistycznymi rzeźbami lub dziełami sztuki współczesnej? To wszystko pozwoli Tobie  sprawić, aby Twój nowoczesny salon stał się miejscem pozornie wykonanym bez wysiłku, był elegancki i podkreślał subtelnie Twoją osobowość.  

Jakie kolory wybrać do nowoczesnego salonu? 

Jeśli chcemy, aby Twój nowoczesny pokój był współczesny lub otrzymał futurystyczną  estetykę to powinniśmy zdecydować się a metalowe kolory, na przykład metalowe dodatki, jak stół, krzesła, poduszki itp. To wszystko otoczyć jasnymi kolorami. Przestrzeń jest również ważnym elementem nowoczesnego salonu, więc wybór jasnych kolorów to wszystko, co musisz zrobić, jeżeli chcesz osiągnąć przestronne uczucie w salonie. Jednak to nie jest jedyna metoda na nowoczesny salon. 

Możemy także  zdecydować się na neonowe oświetlenie, które doda nam tak zwanego jazzowego i żywego klimatu. Taki salo będzie idealny na zaproszenie gości, którzy będą podziwiać Twój gust podczas świetnej imprezy! Ale nie tylko jasne i metaliczne kolory nadają się do nowoczesnego salonu. Możemy także zdecydować  się na  bardzo kolorowy salon, na przykład na zielony nowoczesny salon. W takim przypadku mamy zielone dodatki i nadal trzymamy się prostych form. Niektóre z nich mogą oczywiście mieć ciekawe kształty. Gra polega na tym, aby wszystko miało odpowiednią estetykę, trzymało się geometrii i dawało nam przestronne uczucie.  

Jakie meble wybrać do nowoczesnego salonu? 

Często wydaje nam się, że nowoczesny salon to jest nudny lub ciężko nam go urządzić aby nie był nudny i standardowy. Więc jak to wykonać? Każdy z nas marzy o wspaniałym wnętrzu, które każdy gość będzie podziwiał i cieszył się oryginalnością wymarzonego, nowoczesnego salonu. Oczywiście nie zapominając o  komforcie! A więc ja to połączyć?   

Często kierujemy się trendami. Niestety trendy mają taki minus, że i on już po kilku latach nie jest trendem i nowoczesny salon traci na nowoczesności  i znowu musimy kupować nowe meble, lub je po części restaurować. Także powinniśmy po części zrezygnować z kupna mebli, które w danym momencie są na topie. Zlecana jest orientacja i decyzja na meble bardziej uniwersalne, nie zapominając i funkcjonalności. W ten sposób posłużą nam takie meble na dłuższe lata. 

Ale powróćmy do naszego pierwszego pytanie:  Jak sprawić aby salon nie wydawał nam się nudny? Jest to łatwiejsze niż się wydaje. Już jeden mebel może odmienić cały salon! Do jasnej kanapy i foteli będzie idealnie pasował oryginalny stolik kawowy. On rzuca się od razu w oczy i zachwyci każdego. Z pewnością przez długie lata nikomu się nie znudzi. Taki stolik jest obowiązkowy element w aranżacji nowoczesnego salonu.   

Salonem klasyczny versus salon nowoczesny

Czasem ciężko nam się zdecydować, czy wolimy klasykę, czy jednak nowoczesne kształty w salonie. Gdzie nowoczesny salon cieszy się prostotą i estetyką, salon klasyczny jest kieruje się elegancją. Klasyczne połączenie czerni i bieli oraz różnych odcieni szarości to przepis na projekt, który nigdy się nie zestarzeje. 

Celem jest stworzenie harmonijnej przestrzeni, gdzie od podłogi do sufitu wszystkie elementy będą się uzupełniać i płynnie w siebie przechodzić. Tak powstaje jednolity, spójny salon. nowoczesny salon podkreśla przestronność,  a klasyczny elegancję i harmonię. Jednach także w nowoczesnym salonie harmonia kształtów jest ważna. Styl klasyczny jest współczesny. Styl nowoczesny nie jest to samo, co współczesny. 

Tutaj jest duża różnica. Styl nowoczesny, to styl modernistyczny! Jest to bardzo unikalny styl w architekturze! W przypadku aranżacji salonu, kierujemy się kolorowymi akcentami w salonie nowoczesnym a w salonie klasycznym idziemy bardziej w kierunek harmonii kolorów. Także meble mają bardziej okrągłe kształty w salonie klasycznym i całość pomieszczenie nie wyróżnia się, gdzie w salonie nowoczesnym stawiamy na coś oryginalnego: Stolik kawowy, rzeźba, itp.   

Krótkie podsumowanie:   

Salon klasyczny cieszy się współczesnością, harmonią i elegancją. Salon nowoczesny charakteryzuje się prostotą, funkcjonalnością i estetyką.   Potrzebujesz pomocy z projektem? Skontaktuj się ze specjalistą!