Pokój medialny: pomysły, aranżacje wnętrz & zdjęcia | homify Pokój medialny: pomysły, aranżacje wnętrz & zdjęcia

Pokój medialny: pomysły, aranżacje wnętrz & zdjęcia

Co tworzy idealny pokój multimedialny? 

Kino domowe, lub też pokój multimedialny to niezaprzeczalnie raj dla każdego miłośnika kinematografii. Przy użyciu najlepszych urządzeń do odtwarzania audio i wideo, które zapewnią w naszym domu efekty znane z kina, stworzymy nie mniej niż doskonały pokój multimedialny. Komfort, który zapewnią nam zarówno nowoczesne sprzęty i urządzenia elektroniczne, jak i meble, oraz aranżacja wnętrza sprawi, że korzystanie z pokoju multimedialnego będzie się wiązało wyłącznie z przyjemnością. Tworzenie doskonałego pokoju multimedialnego będzie zależało od tego, jakiego otoczenia oczekujemy podczas wspólnego oglądania świetnych filmów z rodziną i przyjaciółmi. Dla tych, którzy lubią utrzymywać niezobowiązujące aranżacje, idealnym rozwiązaniem może się okazać połączenie przestrzeni kinowej z basenową. Dzięki takiemu połączeniu będziemy mogli organizować świetne imprezy przy basenie, a także klimatyczne nocne maratony filmowe. Zbudowanie osobnego pokoju przeznaczonego tylko na nasze multimedialne hobby jest również bardzo ciekawym i innowacyjnym pomysłem. Jednym z ważnych czynników do rozważenia podczas tworzenia doskonałego pokoju multimedialnego jest czynnik komfortu.

Gdzie można znaleźć pomysły i inspiracje na pokój multimedialny?

W łatwy sposób znajdziemy wiele pomysłów na stworzenie pokoju multimedialnego w Internecie, co pozwoli nam na rozplanowanie naszej przestrzeni. Możemy również skorzystać z porad i sugestii specjalistów, oraz sprawdzić wspaniałe pomysły, które znajdziemy na homify. Możemy stworzyć pokój multimedialny w tradycyjnym i dosłownym tego słowa znaczeniu w zamkniętym pokoju, ale możemy również pokusić się o stworzenie kina domowego na otwartym powietrzu, dzięki czemu letnie seanse filmowe będą otoczone cudowną atmosferą. Inspiracje na stworzenie pokoju multimedialnego pochodzą głównie z miłości do kina i gadżetów elektronicznych. Aranżacja wnętrza i ogólny wystrój pokoju multimedialnego będą zależały od indywidualnych preferencji i wyczucia smaku właścicieli nieruchomości, w której tworzymy tą przestrzeń. Jak już wcześniej wspomniano, rodzaj komfortu oczekiwanego od tego pomieszczenia również będzie odgrywał bardzo ważną rolę podczas urządzania pokoju multimedialnego.

Co tak właściwie możemy zrobić w naszym pokoju multimedialnym?

W zależności od tego, gdzie chcemy zorganizować nasz pokój multimedialny, staniemy przed szeroką gamą możliwości i wyborów. Podstawowymi elementami wyposażenia, które bezwzględnie muszą znaleźć się w pokoju multimedialnym są wysokiej rozdzielczości projektor i ekran. Aby stworzyć atmosferę kina lub audytorium podczas oglądania seansu filmowego, w pokoju multimedialnym musi panować całkowita cisza. Efektywne oświetlenie jest koniecznością. Dzięki odpowiedniemu, dobrze ustawionemu oświetleniu o minimalnej jasności będziemy w stanie poruszać się po pokoju multimedialnym podczas odtwarzania filmu. Powinniśmy również zadbać o to, by oświetlenie było trafnie rozmieszczone i używane kiedy nie korzystamy z zestawu kina domowego. Meble, fotele i stoły powinny być rozmieszczone w taki sposób, aby każda osoba korzystająca z kina domowego widziała ekran z podobnej wysokości, perspektywy i w pełnym komforcie. Możemy również dodać takie akcesoria jak mała lodówka, w której będziemy przechowywać napoje chłodzące. Jeżeli pomysł na ekran i projektor nas nie przekonuje, zawsze możemy pokusić się o najnowszy asortyment gadżetów takich jak duży telewizor z płaskim ekranem, najlepiej o ekranie wielkości przynajmniej 52 cali dla najlepszych wrażeń podczas oglądania filmów. Wraz z telewizorem dostarczającym świetne wrażenia wizualne, powinniśmy zainstalować najlepsze systemy dźwiękowe. Do tego wszystkiego przyda się odtwarzacz Blu Ray i DVD, dzięki któremu otrzymamy najlepszą jakość filmów.

Jaki kolor ścian należy dobrać do pokoju multimedialnego?

Utrzymajmy ściany w pokoju multimedialnym w jednolitych, ciemnych kolorach. Ciemne kolory są sugerowane z tego względu, że mają tendencje do absorbowania światła i dźwięku o wiele lepiej i szybciej niż jasne kolory. To jest właśnie to, czego nam potrzeba podczas oglądania filmu. Ściany pokoju multimedialnego często skonstruowane są w taki sposób, aby odizolować wszelkie dźwięki i stworzyć idealne warunki audio. Utrzymajmy ściany naszego pokoju multimedialnego w prostocie, bo przecież głównym celem tworzenia takiego pokoju jest cieszenie się dobrym filmem, a wszelkie zdobienia tylko rozpraszałyby naszą uwagę. Jeżeli jednak czujemy potrzebę wstawienia artystycznego akcentu, możemy zdecydować się na zróżnicowanie tekstur ścian lub delikatne wzory wśród ciemnych kolorów.

Jaki rodzaj podłogi należy umieścić w naszym pokoju multimedialnym?

Miłośnicy kinematografii z pewnością pokochają doznania filmowe, których doświadczą dzięki stworzeniu prawdziwego kina w swoim domu. Podłoga w takim pomieszczeniu, tak jak w prawdziwym kinie, ma kilka poziomów, tak, że krzesła ustawione z tyłu znajdują się na podwyższeniu. W przypadku podłogi jednopoziomowej, możemy użyć dowolnego rodzaju materiały. Dobrą opcją będzie drewniana podłoga, ale z pewnością najlepiej sprawdzi się wykładzina ułożona na całej powierzchni podłogi. Tkanina wykładziny pochłania dźwięki, dzięki czemu będziemy w stanie cieszyć się lepszym efektem dźwiękowym w naszym pokoju multimedialnym.

Jaki sprzęt będzie nam potrzebny do stworzenia idealnego pokoju multimedialnego?

Aby stworzyć dobrze wyposażony i efektywny pokój multimedialny potrzebny nam będzie nowoczesny system kina domowego. Lista sprzętu wyposażeniowego zależeć będzie od rodzaju pokoju, jaki posiadamy, a także od liczby osób, których obecności spodziewamy się podczas seansów filmowych. Jeżeli jesteśmy w posiadaniu dużego pokoju i spodziewamy się spotkań większej ilości osób, dobrym pomysłem będzie montaż projektora i ekranu. W przypadku mniejszych pokoi i mniejszych grup ludzi, duży telewizor z odtwarzaczem DVD i CD na pewno idealnie sprawdzi się w roli kina domowego. Niezależnie, na którą z opcji postawimy, dobry zestaw głośników surround będzie niezbędny do stworzenia odpowiedniej atmosfery. Postarajmy się więc nie zaniedbywać systemu dźwiękowego.

Istnieją jakieś szczegółowe wskazówki dotyczące aranżacji pokoju multimedialnego?

Przy aranżacji pokoju multimedialnego należy przede wszystkim zadbać o odpowiednie oświetlenie w całym pokoju, a szczególnie w części przeznaczonej na nasze domowe kino. Jest to pierwszy i podstawowy element, na którym powinniśmy skupić naszą uwagę. Nasz pokój multimedialny powinien zostać odpowiednio wyposażony w nowoczesne i wygodne meble, takie jak fotele z wysuwanymi tacami na przekąski, uchwyty na kubki, wysuwane podnóżki, a nawet masażery do stóp, między innymi podobnymi akcesoriami dostępnymi na rynku. Alternatywnie, możemy również zdecydować się na duże, wygodne kanapy rozmieszczone po całym pokoju jeżeli nasz pokój multimedialny ma niewielką powierzchnię i będzie użytkowany przez niewielką liczbę osób. Jeżeli aranżujemy kino w plenerze z pewnością zainteresuje nas kino przy basenie. Do zorganizowania najlepszych spotkań w takiej scenerii wystarczy kilka akcesoriów takich jak odpowiednie krzesła i poduchy, dzięki którym stworzymy siedziska ustawione nad basenem. System nagłośnienia, oświetlenie, jasność ekranu przy projekcji filmów, oraz odległość pomiędzy ekranem a miejscami siedzącymi to kilka z wielu elementów, o które powinniśmy zadbać aby stworzyć możliwie jak najlepszą atmosferę kinową i uzyskać jak najlepsze wrażenia z naszych seansów filmowych. W naszym pokoju multimedialnym może znaleźć się kilka dodatków takich jak wypełnione płytami DVD regały i półki lub plakaty niektórych z naszych ulubionych gwiazd filmowych. Oczywiście wszystko w ramach zdrowego rozsądku. Utrzymajmy czyste podłogi, na których wyłóżmy jednolitego koloru wykładzinę. Możemy zastąpić wykładzinę dywanami wedle gustu. W tylnej części naszego pokoju multimedialnego możemy zainstalować barek, w którym znajdzie się lodówka na napoje i przekąski dla osób, które właśnie korzystają z tej cudownej przestrzeni.

Czy istnieje przewodnik po stylach aranżacji i dostępnych designach pokoju multimedialnego?

Na homify znajdziemy szeroko rozbudowany przewodnik po stylach projektowania i dekoracji zarówno pokoju multimedialnego jak i wszelkich innych pomieszczeń w naszym domu. Nie wahajmy się więc i sprawdźmy propozycje na homify, a na pewno znajdziemy wiele pomysłów dzięki którym stworzymy cudowny pokój multimedialny lub też poprawimy design tego, który już posiadamy.

Pokój multimedialny w stylu nowoczesnym 

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić jeżeli rozplanowujemy nowoczesny pokój multimedialny jest znalezienie odpowiedniej lokalizacji dla tego pomieszczenia. Idealnie byłoby gdyby nasz pokój multimedialny znalazł się w miejscu odizolowanym od wszelkiego hałasu i możliwie od światła naturalnego. Bardzo ważne jest aby możliwie ograniczyć dostęp światła naturalnego ze względu na to, że może ono zwyczajnie przeszkadzać w oglądaniu filmów. Meble powinny być wybrane ze starannością, a naszym naczelnym kryterium przy ich doborze powinien być najwyższy poziom komfortu jaki mogą nam one dostarczyć. Ponadto, meble powinny być ustawione w taki sposób, aby każdy, niezależnie od tego na którym z foteli, czy też na której z kanap usiądzie miał doskonały widok na ekran. Ekran o wysokiej rozdzielczości i inne dobrej jakości sprzęty tylko poprawią wygląd naszego pokoju multimedialnego w stylu nowoczesnym. Pojedyncze, niewielkie dzieła sztuki, obrazy lub plakaty filmowe na ścianach stworzą niepowtarzalną atmosferę w naszym nowoczesnym pokoju multimedialnym.

Pokój multimedialny w stylu industrialnym 

Industrialny pokój multimedialny zdecydowanie bardziej niż przy innych stalach aranżacji charakteryzuje się przestronnością. Z dużą przestrzenią wypoczynkową, styl industrialny prezentuje nowoczesny, ale dość minimalistyczny design. W tematyce industrialnej znajdziemy użycie skóry i ciemnych kolorów. Dla miłośników tego stylu, zastosowanie skórzanych poduch i ciemnych dywanów, a także zgaszonych kolorów na ścianach będzie doskonałym punktem wyjściowym. Jeżeli nie zdecydujemy się na dywany lub wykładziny, alternatywną opcją będą podłogi drewniane. Wszelkie zdobienia i akcesoria dekoracyjne powinny być ograniczone do minimum. W przypadku pokoju multimedialnego w stylu industrialnym, najbardziej komfortowym rozwiązaniem będzie zastosowanie wygodnych foteli. Uzupełnijmy nasz pokój multimedialny modnym, drewnianym barkiem w głębi pokoju i cieszmy się tą piękną przestrzenią.

Pokój multimedialny w stylu wiejskim 

Bardzo bogaty, a jednak wiejski styl aranżacji może zakładać ustawienie wygodnej strefy wypoczynkowej, której głównym elementem będzie drewniane umeblowanie. W pokoju multimedialnym w stylu wiejskim mogą się znaleźć zjawiskowe zasłony i okna, przez które będzie wpadało efektowne światło. Elegancki wystrój pokoju podkreśli przyjemny nastrój panujący podczas seansu filmowego. Piękne dywany wraz z tradycyjnymi wzorami, które znajdziemy w takim pokoju uzupełnią urokliwy design tego pomieszczenia. Taka wersja szczególnie dobrze sprawdzi się w niewielkim pomieszczeniu przygotowanym dla niedużej grupy osób. Jeżeli jednak mowa o dużym pomieszczeniu, z którego będzie korzystać spora grupa ludzi, zdecydujmy się na wykładzinę pokrywającą całą podłogę i duże sofy o ciemnych obiciach w centralnej części pokoju. W ten sposób stworzymy prawdziwy pokój  multimedialny w stylu wiejskim.

Niezależnie od stylu aranżacji, od tego czy chcemy śledzić trendy modowe czy też wolimy pozostać wierni tradycji, pokój multimedialny powinien być jednym z najbardziej przytulnych i komfortowych miejsc w domu. Każdy miłośnik kinematografii powinien znaleźć miejsce na takie pomieszczenie w swoim domu. Już samo posiadanie pokoju multimedialnego, w którym z przyjemnością obejrzymy nasze ulubione filmy lub programy telewizyjne, czy też oddamy się innym rozrywkom powinno być dla nas powodem do dumy i radości. Urządźmy więc ten pokój w zgodzie z naszymi gustami, tak żeby nasz pokój multimedialny był niepowtarzalny i wyjątkowy.