Pokój młodzieżowy: pomysły, aranżacje wnętrz & zdjęcia | homify Pokój młodzieżowy: pomysły, aranżacje wnętrz & zdjęcia

Pokój młodzieżowy: pomysły, aranżacje wnętrz & zdjęcia

Pokój młodzieżowy, czyli pokój nastolatków

Zanim się obejrzysz Twoje dzieci znajdują się nagle w fazie nastolatków. Nie zawsze najłatwiejszy okres, jeśli chodzi o edukację, ale jeśli masz pewność, że nastolatek ma miły dom w Twoim domu, może to z pewnością utrzymać atmosferę w bezpiecznym miejscu. Czy kiedykolwiek przestałeś oglądać to, co dzieje się w takim pokoju do zabawny i atrakcyjny sposób? Porozmawiaj o tym z dzieckiem, ale w międzyczasie wiemy niemal, że nasze pomysły będą dla niego bardzo dobre.

Który styl pasuje najlepiej do nastolatków? 

Powyższe pytanie jest naprawdę proste do rozwiązania. Bo rzeczywiście nowoczesny styl jest jedynym prawdziwym rozwiązaniem dla pięknego pokoju nastolatków, niezależnie od tego, czy jest to pokój dla chłopców czy dziewcząt. Z pewnością jest to eklektyczna odmiana w tej dziedzinie, ale nowoczesne jest coś, co większość nastolatków apeluje. I jako dzieci w tym wieku, to nie jest tak szalone! To całkiem logiczne, że nie muszą czekać na pokój dla dziecka, który jest zbyt dobrze wyposażony. Bardzo ważne jest, abyś zaczął ich hobby, zainteresowania i osobowości. Gwiazdy pop, futbol lub inne źródła inspiracji mogą mieć dobrą bazę. Ale z drugiej strony takie rzeczy nie mogą być przecenione. Jesteśmy niemal pewni, że możesz znaleźć idealną równowagę z dzieckiem! 

Nowoczesne dekoracje ścienne 

Przy projektowaniu pokoju, ściany muszą być w porządku. W pomieszczeniu dla nastolatków musisz najpierw wziąć ściany pod uwagę, jak w innych sypialniach.

Czy wybierasz tapetę lub pomalujesz mur w ładnym kolorze? 

Życzenia swojego syna lub córki są bardzo ważne, ale nie wybieraj zbytniego koloru. Po prostu może być, że są już bardzo krótkie po kilku miesiącach i nie chcesz już pójść do tego pokoju ponownie. Jeśli ściany są w porządku, dobrze jest ubierać się z plakatami, obrazami i innymi rzeczami. Tablica może być również bardzo przydatna, dzięki czemu dziecko może zachować kalendarz na ścianie. I tak jest wiele innych zabawnych rzeczy do rozważenia, gdzie można zdobić ściany.

Również spójrz na podłogę: jeśli wykładziny podłogowe, czy dywaniki się już zużyły, to laminat jest świetnym rozwiązaniem. 

Dekoracje tematyczne

Jeśli Twoje dziecko jest fanatykiem tematu lub charakteru, możesz urządzić ten pokój w całym pomieszczeniu. Jeśli na przykład lubisz mocarzy i rycerzy baśni, możesz przuklejić na ściany plakaty lub fototapetę, które imitują kamienie zamku, postawisz lampy z kolbami, które wyglądają jak świeczki lub świeczniki i powieś je w strategicznych miejscach.      Więcej tematów, dzięki którym można wyzwolić wyobraźnię i uczynić dziecko szczęśliwymi to: pokój dżungli, sypialnia piratów, hinduska sala, aby wymienić tylko kilka. 

Jakie są najlepsze meble dla pokoju dla dzieci? 

Najważniejszą rzeczą dla nastolatków jest szukanie odpowiednich mebli.

Czego potrzebujesz w tej dziedzinie i jaki jest koszt?

- Najważniejszym punktem wyjścia jest nowoczesne łóżko. Teraz, gdy Twoje dzieci idą na dorosłość, nie możesz już włożyć dziecinnego łóżka. Być może jest miejsce na podwójne łóżko, ponieważ daje im poczucie, że są traktowani równie dobrze przez Ciebie. Na przykład, IKEA może dostać się od co najmniej 400 złotych! I nie należy zapominać o ładnych, dopasowanych pościel w tym samym stylu, co pokój. 

- Ale są inne meble, które są niezbędne dla nastolatków pokoju. Na przykład biurko. Proszę, inwestuj w to, bo twoje dziecko musi być w stanie prawidłowo studiować. Możesz dostać biurko od około 200 złotych, ale dla lepszych kopii, możesz chcieć wydać trochę więcej pieniędzy. I to dotyczy również krzesła biurowego! 

- Ponadto, oczywiście, potrzebujesz dobrej szafki na ubrania. Również rozważaj półki na książki, płyty CD i DVD. Dobrym pomysłem jest również miejsce do siedzenia z sofą lub ładne krzesła.

Przechowywanie 

Również zapewnić dodatkowe miejsce na "piżamy", ponieważ dzieci często zapraszają znajomych do snu. "Miejsca gniazda" są idealne, ponieważ znajdują się pod łóżkiem, które jest używane w razie potrzeby i jest ukryte, jeśli nie. Może być również używany jako sofa, wypełniony poduszkami i wypchanymi zwierzętami. Łóżka piętrowe lub marynarze są również dobrą alternatywą, ponieważ korzystają z przestrzeni pionowej, która inaczej nie jest używana. Wiele z nich posiada szuflady poniżej do przechowywania i przechowywania: łóżka składowania.

Jeśli pozwalają wymiary pokoju, warto postawić mały stół i krzesła dla nich, aby mogły tam  rysować i malować. Umieszczenie drewnianych półek na ścianach jest dobrym sposobem na zachowanie porządku i optymalizacji przestrzeni. 

Oświetlenie i inne akcesoria 

Oświetlenie jest również ważne w pokoju dla dzieci. Idealne jest to, że mają naturalne światło, ale także dobre oświetlenie z lampą sufitową, nocny stół na stoliku nocnym, a może jakieś miejsce wpuszczone do ściany i skierowane ku stole lub biurku, jeśli było. Są też małe lampy, aby ich nocne lęki były zapalone przez całą noc.

Jeśli chodzi o akcesoria, możesz dołączyć tablicę z białymi i kolorowymi kredkami lub pomalować jakąś część ściany tablicą malarską, która działa jako taka. Również duży pulpit z dużymi arkuszami lub obrazami i akwarelami lub akrylami, aby wyświetlić całą ich kreatywność.

Kork z pluskwami może służyć do wklejania zdjęć i rysunków, a kolorowe banery mogą sprawić, że przestrzeń będzie zabawna i zabawna.

Pomysły na małe pokoje młodzieżowe 

Ładna przestronna sypialnia jest ładna dla nastolatka, ale luksus nie zawsze jest dostępny. Na szczęście nie musisz być projektantem wnętrz, aby również zorganizować mały pokój w zabawny sposób. Dlatego pod koniec tej recenzji podajemy kilka pomysłów, aby mały pokój był przyjemny. Wybierz kanapę rozkładaną, które pozwala na przemianę w łóżko na noc a na dzień będzie się sprawdzać jako  sofa, na której mogą spędzać czas z kolegami i koleżankami.