Pokój dla dziwczynki: pomysły, aranżacje wnętrz & zdjęcia │homify Pokój dla dziwczynki: pomysły, aranżacje wnętrz & zdjęcia

Pokój dla dziwczynki: pomysły, aranżacje wnętrz & zdjęcia

Pokój dla dziewczynki: styl i dekoracja

W miarę możliwości trzeba poświęć trochę czasu, aby urządzić pokój dla dzieci z kolorowymi elementami odpowiednimi dla każdego wieku. Aby wyposażyć pokój dziecka, możesz poszukać inspiracji w niektórych naszych katalogach inspiracji na temat pomysłów na pokoje dziecięce. Znajdziesz tu projekty i sugestie dotyczące dekoracji sypialni dla wszystkich gustów i na każdą kieszeń.

Na początek staraj się wybierać jasny i dobrze wentylowany pokój dla najmłodszych, ponieważ pomaga wygenerować poczucie dobrego samopoczucia i komfortu. Ten szczegół ma zasadnicze znaczenie we wszystkich etapach życia, a zwłaszcza w tym młodszym. Konieczne jest zainstalowanie dobrego źródła oświetlenia, ponieważ w tej przestrzeni poświęci się godzinom gry, a także, jak rośnie, do czytania i zadań szkolnych. Są bardzo dekoracyjne pająki wykonane z kwiatów, piór lub tkanin albo zasłony. Są idealnym dekoracyjnym uzupełnieniem, które dodaje wzornictwo i styl. Podsumowując zapewnij atmosferyczne oświetlenie atmosfery do zabawy, którą lubi twoja córka. Oczywiście nie można pominąć ładnego plakatu lub pięknego obrazu na ścianie. W ten sposób twoja córka może cieszyć się pięknym pokojem. 

Co robić, kiedy brakuje miejsca? 

Jednym z najczęstszych błędów, które są komentowane w małych pokojach dziewcząt jest wypełnienie ich zabawkami i ozdobami. To sprawia, że wygląda naładowane i nie jest funkcjonalne, ponieważ nie ma wystarczająco dużo przestrzeni do swobodnego przemieszczania się. Większość profesjonalistów zaleca, aby postawić na kilka elementów i podstawowych mebli.

Kiedy przestrzeń nie jest w sypialni dla dzieci, można postawić na wybór sprzętu funkcjonalnego i modularnego. Są bardzo inteligentne i praktyczne projekty łączące łóżko na górze, a na dole znajdują się szuflady i pomieszczenia magazynowe. Na ścianach można zainstalować biblioteki, które służą również jako lekki stół na końcach.

Stół składany idealnie nadaje się do użytku jako biurko, które składa się, gdy nie jest używane do generowania większej przestrzeni. "Gniazdo" łóżek to świetna możliwość, ponieważ mają materac pod spodem, które może być używane, gdy dziecko otrzymuje przyjaciół, którzy pozostają u na noc. 

Jakie meble wybrać do pokoju dla dziewczynki? 

Sypialnia dla dziewczynek powinna mieć mały stół lub szafkę, gdziekolwiek będzie mogła zorganizować jej naszyjniki, bransoletki, perfumy, pudełka, szpilki do włosów i inne dodatki. Również zwierciadło z ładną ozdobną ramą.

Temat łóżka jest fundamentalnym aspektem, a nasza rada polega na wybraniu modelu funkcjonalnego, który można dostosować do wszystkich etapów wzrostu. Wielu rodziców kuszą pomysł kupienia zamkowego łóżka, bajkowego domu lub małych zwierząt. Choć są bardzo dekoracyjne, są one krótkotrwałe, ponieważ wraz z tym, że kochankowie pomieszczenia rosną, wybiera modele nieco bardziej neutralne. Dlatego musimy wybrać meble funkcjonalne, które można dostosować do potrzeb każdego etapu. To łóżko, które jest na zewnątrz trochę malowane różowe, jest o wiele bardziej praktyczne, jeśli te elementy mogą zostać usunięte za kilka lat, aby stać się klasycznym i tradycyjnym modelem. Inną możliwością jest postawienie na rozkładane łóżko. Choć nie paradygmat funkcjonalności, to pozwalają na dodatkową przestrzeń, a często dziewczynki wolą mieć własną przestrzeń, aczkolwiek małą, zamiast dzielić pokój z bratem, który daje mu męski odcisk. 

Odpowiednie kolory w pokoju dziewczynki 

Paleta kolorów zalecana w sypialni dla niemowląt jest przestronna, ale pastelowe kolory różowe, liliowe, jasnoniebieskie i żółte wyglądają znacznie lepiej. Te dźwięki na bazie białego sprawiają, że pomieszczenie jest bardziej jasne i duże.

Do tej ozdobnej cechy zwiększającej wrażenie przestrzenności można dodać lustro o hojnych wymiarach. To nie tylko wizualnie duplikuje obudowę, ale służy również dziewczętom, które już mają swój udział w kokieterii i mogą patrzeć na siebie.

Na ścianach można zastosować dekoracyjne wzory. Mogą to być podszewka z tkaniną lub tapetą z kobiecego wzoru. Nie należy jednak używać rysunków, które są zbyt dziecinne, ponieważ istnieje ryzyko, że w wieku dwóch lat mogą wyglądać bardzo dziecinnie i nie chcą mieć ich na oku każdego dnia. Lepiej postawić na wzór pasków, kwiatów lub kłów, które są bardziej bezczasowe. Inną opcją jest zastosowanie dekoracyjnego winylu z frazami lub rysunkami lub projekt bezpośrednio na ścianie.

Jak już powiedzieliśmy na początku, oczywiście myślisz o pokoju tradycyjnej dziewczynki. I na pewno nie chcemy od razu wziąć tej opcji, ale jest oczywiście znacznie więcej niż tylko to, aby zostać rozpatrzonym. Jak zawsze pewnie większość myśli o przyjemnych pastelowych kolorach. Ale zielony i pomarańczowy może również być idealnym kolorem w pokoju dziewczynki! W tym przypadku oczywiście mówimy o kolorze ścian. Można również rozważyć ładny motyw w formie tapety.

Jakie firanki w pokoju dziewczynki? 

Dobry odpoczynek gwarantują żaluzje, żaluzje lub ciemne zasłony, które gwarantują miejsce w cieniu. Na rynku obecnie występuje czarny, łączący powierzchnię koloru lub wzoru i może być dodawany, aby nadać nowy wygląd dekoracji. Wybierając zasłony, ważne jest, aby uniknąć wyboru grubych i ciężkich tkanin. Nic nie wygląda lepiej niż eteryczne tkaniny w jasnych kolorach, lub nowoczesne rolety z filtrem przeciwsłonecznym.

Tekstylia

Pokój dla dzieci jest o wiele przyjemniejszy, jeśli masz miękki dywan, na którym można grać. Dziś są bardzo praktyczne materiały odporne na plamy i krótkie włosy. Ten wybór dodaje wzornictwo i przyjemny akcent do dekoracji sypialni. Ale jasne kolory na dywaniku są zawsze ryzykownym zakładem, ponieważ istnieje ryzyko, że stanie się próbką plam, ołówków i wszelkiego rodzaju elementów. Lepiej jest obstawiać pastelowy ton średniego tonu lub prosty i dyskretny wydruk, który pomaga ukryć niedoskonałości. Inną bardzo praktyczną alternatywą jest użycie pianek podłogowych, które można składać i rozkładać zgodnie z życzeniem. Jej powierzchnia jest miękka, zmywalna i bardzo praktyczna, a nawet pozwala łączyć różne alternatywy.