Pokój dla chłopca: pomysły, aranżacje wnętrz & zdjęcia │homify Pokój dla chłopca: pomysły, aranżacje wnętrz & zdjęcia

Pokój dla chłopca: pomysły, aranżacje wnętrz & zdjęcia

Pokój dla chłopca

Projektowanie pokoju dziecięcego, to wyzwanie dla rodziców i projektantów wnętrz aby uzyskać optymalne połączenie wyglądu i funkcjonalności. Ponieważ należy pamiętać nie tylko o tu i teraz, ale również o fakcie, że potrzeby dziecka zmieniają się z roku na rok i że pokój dla dziecka musi także temu dorosnąć nieco. W tym przypadku pokój dla chłopca nie różni się od pokoju dla dziewczynki. Na szczęście istnieje wiele motywów i kolorów, które czynią pokój dziecięcy fantastycznym pokojem dla chłopców! Ujawniamy, gdzie wyposażenie jest ważne i damy kilka inspiracji na aranżację pokoju dla chłopca! 

Dopasowywanie stylów mebli dla pokojów chłopców 

Przedszkole to miejsce, gdzie chłopcy są w domu w chłodniejszych miesiącach roku, gdzie mogą nurkować w ich świecie, pogrążyć się w swoich grach i pójść tam, gdzie idą, gdy potrzebują spokoju. W związku z tym ważne jest, aby czuli się komfortowo i rozpoznawali siebie. Z tego względu projekt najlepiej pasuje do zainteresowań i preferencji chłopców:

- Fani sportu oczekuje projekt, który przypomina ich ulubiony sport. Tak więc autorzy mogą być tematem, ale także piłką nożną, hokejem lodu lub koszykówką. 

- Poszukiwacze odkrywają się w dżungli, a przekładki mogą odkryć ogromną przestrzeń w pokoju chłopca. W ten sposób projekt może być idealnie zorientowany na tematy. Nie ma prawie żadnych granic wyobraźni. Odpowiednie są motywy natury 

- zwierzęta morskie lub dinozaury są często popularne wśród chłopców.

- Bajkowe i światy opowieści zawierają wiele sugestii. Motyw piratów można doskonale wykazać, gdy ściany są zaprojektowane z motywem tapety przedstawiającym raj dżungli. Zależy od wzoru można dostać takie tapety już za niecałe 30 złotych za metr bieżący. Taka tapeta motywów jest dostępna, a w połączeniu z odpowiednimi meblami dla dzieci i dodatkami, dzikie żeglugi w pokoju dla dzieci jest zapewniona. 

- Chłopcy również uwielbiają postacie bohaterów komiksowych. Spiderman lub Superman są szczególnie popularne wśród nich jako bohaterowie.

Podczas projektowania funkcjonalność powinna zajmować ważne miejsce. Podczas gdy mniejsze dzieci powinny mieć tyle miejsca, ile jest to możliwe, muszą mieć własne biurko w szkole nie później niż w domu. Jeśli chcesz pomieścić dwoje dzieci w jednym pokoju, potrzebujesz również miejsca na łóżko podwójne i musi uwzględniać preferencje obu dzieci.

Kolory i wzory 

Jeśli dziewczyny nadal szukają kolorów takich jak różowy, fioletowy lub czerwony, chłopcy często preferują kolor niebieski jako ulubiony kolor, ale także świeże zielone lub neutralne kolory, takie jak szary beż czy piasek. Jeśli szukasz zimnych odcieni niebieskich lub szarych, a szczególnie jasnych kolorów, połącz je z jaśniejszymi, cieplejszymi odcieniami, aby pomieszczenie było bardziej komfortowe. Możliwe jest na przykład malowanie ścianki jasnoniebiesko lub zielono, a reszta jasnobrązowa lub kremowa. Jedną z możliwości, która jest używana do kolorowego wzoru, są granice. Tutaj na przykład dolny obszar ściany może być pomalowany w ulubionym kolorze, a górna może być malowana bardziej neutralnym tonem, na przykład beżowym lub jasnobrązowym. Przejście między dwoma obszarami kolorów może być ozdobione piękną granicą. Oprócz kolorów, świat tapety zapewnia również ekscytujące wzory. Na przykład można naśladować drewno lub cegłę - możliwość, która może być również wykorzystana do podkreślenia świata tematów. 

Udekoruj pokój dla chłopców 

Właściwa dekoracja sprawia, że osobowość pokoju dla chłopców będzie podkreślona. W tym celu dostępne są liczne możliwości. Jeśli pomalujesz ściany w neutralnych kolorach, na przykład naklejki ścienne to świetny sposób, aby przyprawić je o kolor. Poszczególne naklejki ścienne kosztują od 25 złotych i w różnych wersjach - od żądanego tekstu kalkomani ścienej, po tatuaże ścienne dinozaura, pirata, piłki nożnej a także naklejki kosmiczne. Dalsze możliwości odpowiednio udekorowania pokoju chłopca zdjęcia na ścianie. Dla rodzin, które lubią podróżować lub mieć krewnych lub znajomych za granicą, mapy świata na ścianie są również popularną dekoracją dla pokoju dla dzieci. Od wielu lat istnieją również tabele. Można ją umieścić z ramą na ścianie lub panel można przekształcić w tablicę i tablicę do pisania. To będzie szczególnie profesjonalne, jeśli zatrudnisz do tego malarza.

Oświetlenie i tekstylia zapewniają, że pokój chłopca jest przyjemny. Najlepszym oświetleniem jest oświetlenie górne prosto z sufitu, z których można odkryć najmniejszą budowę bloku Lego na podłodze i przytulne oświetlenie pośrednie, jak ładny kinkiet koło łóżka. Bezpośrednie oświetlenie jest również dostępne wszędzie tam, gdzie chłopcy uczą się czy czytają - na stole nocnym lub przy biurku. Tekstylia przyczyniają się do dekoracji, ale często spełniają również ważny cel. Zasłony szczególnie przydatne dla małych dzieci, które wciąż robią drzemkę. Cudowne poduszki towarzyszą małym dzieciom w sen i zapewniają pociechę większym chłopcom, gdy się martwią. Świetna do zabawy i gier są także duże ręczniki, które można wykorzystać jako łóżko z baldachimem, na budowę altany lub namiotu lub przebieranie się.

Jak najlepiej przechowywać rzeczy w pokoju dla chłopca?

Przechowywanie jest na żądanie, ponieważ zawsze wydaje się być za dużo rzeczy i za mało miejsca. Dużo przestrzeni magazynowej można uzyskać, na przykład, w obszarze łóżeczka dla dzieci. Do łóżeczka dla dziecka o normalnej wysokości znajdują się komody pod łóżkiem, w których można zakwaterować wiele. Istnieją również łóżka, które są wyposażone w szuflady od początku. Odtwarzanie i wysokie łóżka mają tę zaletę, że zapewniają dodatkową przestrzeń do wypełnienia półkami, stołami, pudełkami i pudełkami. Jednakże dziecko powinno mieć odpowiedni wiek na wysokie łóżko. Federalny Ośrodek Edukacji Zdrowia stwierdza na przykład, że wysokie łóżko powinno być używane dopiero przy dzieciach co najmniej wieku sześciu lat.

W pokoju dla dzieci jest dużo miejsca, jeśli optymalnie używasz półek. Zamiast słodkich, pół-wysokościowych półek, rozsądne jest wybieranie półek o wysokich sufitach i udekorowanie ich ładnie. Jest to szczególnie praktyczne, na przykład wyposażenie półek na półkę z pięknymi, kolorowymi pudełkami, w które samochody i bloki budownictwa szybko się chowają po graniu. Praktycznie też w pokoju dziecięcym mogą znajdować się pojedyncze regały. Płyta półkowa, z przednią okładką co tydzień, inna książeczka dla dzieci zostaje umieszczona na scenie, stymuluje na przykład chęć czytania i oferuje nie tylko przestrzeń magazynową, ale również jest szczególnie dekoracyjna.