Wiejska piwnica win pomysły i inspiracje | homify Wiejska piwnica win

Wiejska piwnica win

Pomysły i inspiracje na piwnicę win w stylu wiejskim 

Piwnice win to wyraz luksusu w najprzyjemniejszej formie. To miejsce jest specjalnie projektowane dla tych entuzjastów wina, którzy lubią przechowywać swoje wina w osobnym pomieszczeniu. Możemy znaleźć szeroką gamę pomysłów na stworzenie takiej przestrzeni, jednym z nich jest wiejska piwnica win. Na homify znajdziemy wiele przykładów na to, jak może wyglądać domowa piwnica win w stylu wiejskim. Przy pomocy Katalogów Inspiracji, które znajdziemy w odpowiednich zakładkach na homify, i które skupiają się właśnie na tym pomieszczeniu, z pewnością znajdziemy inspirację do stworzenia wiejskiej piwnicy win w skromnych progach naszego domu. Strona homify daje nam również możliwość stworzenia własnych Katalogów Inspiracji, w których możemy zapisać zdjęcia, które najbardziej przypadły nam do gustu. Dzięki tej niesamowitej funkcji będzie nam o wiele łatwiej znaleźć i wybrać najlepszy dla nas pomysł na wiejską piwnicę win, a co więcej, ułatwi to nam stworzenie projektu odpowiadającego naszym indywidualnym potrzebom i warunkom naszej nieruchomości.

Jak stworzyć idealną wiejską piwnicę win?

Zdecydowanie, stworzenie doskonałej piwnicy win w stylu wiejskim zależeć będzie od naszych indywidualnych wyborów i budżetu jakim dysponujemy. Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy wziąć pod uwagę podczas projektowania wiejskiej piwnicy win w naszym domu jest to, żeby była ona przyjemna dla oka i przytulna. Ta, jakże luksusowa część naszego domu jest zazwyczaj najbardziej atrakcyjnym miejscem dla naszych gości, przez co tak ważne jest aby było to miejsce eleganckie i wyjątkowe. Ten wspaniały dodatek do naszej nieruchomości powinien stać się miejscem niezwykle imponującym, które będzie kusiło urokiem. Doskonała piwnica win w stylu wiejskim powinna być wystarczająco przestronna, aby umieścić w niej wszystkie nasze wina w taki sposób, aby znalazły się w łatwo dostępnych strefach. Drewniane wykończenia wraz z drewnianymi stojakami na wino powinny być zestawione harmonijnie. Nie zapominajmy również o utrzymaniu odpowiedniej temperatury do przechowywania wina. Jest to jedna z najważniejszych kwestii, które powinniśmy uwzględnić podczas planowania piwnicy win. Jeżeli nie utrzymamy odpowiedniej temperatury w tym pomieszczeniu, mogą nastąpić zmiany w smaku naszych win, a co gorsza, drastycznie skrócimy ich datę przydatności do spożycia. Z tego względu, powinniśmy zadbać o system kontroli temperatury i wilgotności w naszej wiejskiej piwnicy win.

Gdzie szukać pomysłów i inspiracji na piwnicę win?

Z pewnością znajdziemy szeroki wachlarz pomysłów na piwnicę win w sklepach winiarskich i muzeach wina. Wiemy jednak, że szukanie pomysłów na stworzenie własnej piwnicy win może być bardzo czasochłonne. Dlatego też, na homify zgromadzono ogrom pomysłów, inspiracji i przykładów domowych piwnic win, dzięki czemu w łatwy sposób można znaleźć coś dla siebie i stworzyć projekt w pełni odpowiadający naszym potrzebom i gustom. Możemy wybrać stojaki lub szafki na wino, które optymalnie dobierzemy do dostępnej przestrzeni i budżetu jakim dysponujemy. Na homify znajdziemy pełen wachlarz przykładów, od ekonomicznych szafeczek po wysokiej jakości, wyszukane stojaki na wino. Będziemy również mogli skonsultować się z projektantami wnętrz i ekspertami w kwestiach związanych z winem, dzięki czemu uzyskamy jasny obraz tego, jak powinna być zaprojektowana piwnica win. Eksperci na homify pomogą nam podjąć wszelkie decyzje związane z doborem właściwych, drewnianych szafek, stojaków i innych elementów wyposażenia, dzięki czemu stworzymy doskonałą, spersonalizowaną piwnicę win w stylu wiejskim.

Jak zbudować piwnicę win?

Budowa piwnicy win w istniejącym już domu może okazać się trudnym zadaniem wymagającym pomocy architekta i projektanta wnętrz, którzy takie pomieszczenie dla nas zbudują. Jeżeli jednak planujemy kupno nowej nieruchomości, postarajmy się wydzielić wystarczającą przestrzeń przeznaczoną na domową, wiejską piwnicę win. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie kłopotów związanych z ponownym wzywaniem architekta. Poza tym, zyskamy swobodę przy aranżacji szaf, regałów i stojaków na wina, a to pozwoli nam rozplanować wyszukaną, stylową i dobrze przemyślaną piwnicę win w stylu wiejskim. Powinniśmy postarać się o wyposażenie tego pomieszczenia w najlepszy sprzęt do przechowywania drogich win z doskonałego rocznika, które na pewną znajdą się wśród naszych zbiorów. W niektórych przypadkach nie możemy iść na kompromisy w kwestii jakości stojaków, ze względu na to, że w dalszej perspektywie takie kompromisy mogą wpłynąć destruktywnie na przechowywane przez nas wino.

Jaki rodzaj ścian dobrać do piwnicy win w stylu wiejskim?

Przy doborze ścian do naszej piwnicy win w stylu wiejskim staniemy przed szerokim wachlarzem możliwości, zarówno w kwestii materiału jak i wzorów. Jeżeli naszym celem jest włączenie piwniczki w strefę kuchenną, możemy pokusić się o użycie istniejących regałów i półek i zaaranżować strefę sommeliera. Jeżeli w naszym domu znajdziemy osobną przestrzeń, którą możemy wykorzystać do stworzenia wiejskiej piwnicy win, to dobrym punktem wyjścia będzie ułożenie drewnianych desek na podłodze i drewnianej boazerii na ścianach tego pomieszczenia. W ten sposób stworzymy ciepłą i przyjemną atmosferę stylu wiejskiego. Inną opcją są ściany z czerwonej cegły lub kamienia, szczególnie jeżeli podłoga wykonana będzie z tego samego materiału. Takie rozwiązanie również zapewni elegancki, a za razem rustykalny wygląd naszej piwnicy win w stylu wiejskim.

Jaki rodzaj podłogi należy umieścić w piwnicy win w stylu wiejskim?

W piwnicy win w stylu wiejskim powinna znaleźć się podłoga, która przywodzi na myśl stare, wiejskie chatki. Taki efekt uzyskamy jeżeli użyjemy paneli wykonanych z prawdziwego drewna lub kamienia takiego jak granit czy marmur. Stosunkowo tańszą opcją będzie użycie szkliwionych płytek ceramicznych z drewnianym, granitowym lub marmurowym wykończeniem. Takie rodzaje podłóg doskonale sprawdzą się przy tworzeniu stylu wiejskiego i będą idealnym uzupełnieniem naszej wiejskiej piwnicy win.

Gdzie szukać pomysłów na sposoby przechowywania wina?

Niewątpliwie homify jest stroną, która zaspokoi wszelkie nasze potrzeby względem metamorfoz i aranżacji wnętrza naszego domu. Na homify, za pomocą zaledwie kilku kliknięć myszką znajdziemy szeroki wachlarz pomysłów na stworzenie wiejskiej piwnicy win w zaciszu naszego domu. Możemy również wykorzystać katalogi specjalistów na homify, aby nawiązać kontakt z wykwalifikowanymi projektantami wnętrz i uzyskać indywidualne konsultacje. Jeżeli nie chcemy się ograniczać do stron internetowych, w poszukiwaniu pomysłów na wiejską piwnicę win mogą nam również pomóc wizyty w muzeach, sklepach meblowych i sklepach winiarskich.

Czy istnieją jakieś szczególne wskazówki dotyczące aranżacji domowej piwnicy win w stylu wiejskim?

Wskazówki dotyczące projektowania domowej piwnicy win w stylu wiejskim zależą od wielkości i kształtu pomieszczenia, które chcemy do tego celu wykorzystać. Ponadto, skorzystamy z różnych wskazówek w zależności od budżetu jakim dysponujemy i powierzchni przygotowanej do przechowywania butelek wina, której oczekujemy od naszej wiejskiej piwnicy win. Aranżację wnętrza możemy zacząć od zawieszenia kilku rustykalnych obrazów w stylu vintage. Możemy również skorzystać z pomysłu ustawienia retro wazonów na prostych, ale solidnych, oldskulowych drewnianych stołkach. Kolejnym aspektem, na którym zdecydowanie powinniśmy się skupić będzie oświetlenie naszej piwnicy win. Stwórzmy przytulną atmosferę dzięki rozproszonemu, ciepłemu oświetleniu całego pomieszczenia, a jednocześnie dodajmy kilka punktowych źródeł światła, które będą bezpośrednio skierowane na naszą kolekcję najlepszych win. Takie rozwiązanie doskonale podkreśli spersonalizowany wygląd naszej wiejskiej piwnicy win. Jeżeli nie chcemy by stojak z winem był jedynym punktem fokalnym w naszej piwniczce, możemy pokusić się o wstawienie kilku klasycznych luster i oprawionych w drewniane ramki zdjęć. Ustawiona w kącie beczułka również doskonale wpisze się w charakter tego pomieszczenia.

Jak korzystać z akcesoriów w piwnicy win?

Najlepszymi akcesoriami dekoracyjnymi w wiejskiej piwnicy win mogą okazać się stylowe butelki wina. Wykorzystajmy więc je i umieśćmy w widocznych miejscach pomieszczenia. Możemy również, obok najpiękniejszych butelek poustawiać rustykalne świeczniki. Światło świec nie tylko pięknie podkreśli ich urok, ale również stworzy niepowtarzalny i tak bardzo pożądany nastrój. Skorzystajmy też z niektórych ze sposobów na użycie pustych, lecz wiąż wyszukanych butelek po winie. Możemy je wypełnić takimi materiałami jak piasek lub kamyki i rozmieścić po naszej wiejskiej piwniczce. Możemy też wyeksponować puste butelki na specjalnie przygotowanym stojaku. W przypadki jeżeli dysponujemy dużą powierzchnią w naszej wiejskiej piwnicy win, możemy zdecydować się na wstawienie solidnego, drewnianego stołu i wysokich krzeseł. Tego typu akcesoria pozwolą nam na spędzenie kilku błogich chwil z kieliszkiem wina w ręku w towarzystwie przyjaciół.

Pomysły na inne aranżacje piwnicy win:

Piwnica win, niezależnie od stylu aranżacji w jakim została wykonana, powinna być pomieszczeniem, z którego będziemy dumni. Stwórzmy przestrzeń, w której z przyjemnością spędzimy kilka chwil zarówno dobierając odpowiednie wino do kolacji jak i przysiądziemy z przyjaciółmi podczas małej degustacji. Wyszukajmy styl aranżacji, który będzie najbardziej odpowiadał naszym gustom.

Piwnica win w stylu nowoczesnym 

Na nowoczesną piwnicę win składa się eklektyczne oświetlenie i współczesne, designerskie stojaki na wino. W takiej piwniczne znajdziemy nowoczesne sposoby umieszczania butelek wina w szafach i na stojakach. Ponadto, w nowoczesnej piwnicy win wykorzystuje się soczyste kolory i wyrafinowane, wykonane z wysokiej jakości materiałów i perfekcyjnie wykończone meble, dzięki którym korzystanie z tego pomieszczenia jest samą przyjemnością. W takiej piwnicy znajdziemy artystyczne i dekoracyjne wzory zarówno na ścianach jak i na podłogach, co czyni ją w pełni ekstrawagancką.

Piwnica win w stylu kolonialnym 

Piwnica win w stylu kolonialnym charakteryzuje się przede wszystkim kopułowatym sufitem i wykończeniem przypominającym jaskinię. W takiej piwniczce oświetlenie ograniczone jest do minimum, więc znajdziemy w niej jedną lub dwie lampy, które zapewnią tylko tyle światła, ile rzeczywiście jest niezbędne. Piwnice win w tym stylu zazwyczaj były tworzone w ukrytych miejscach domu, a tym samym nie było w nich dostępu do światła naturalnego. To pomieszczenie powinno przenieść nas w czasie do innej epoki. Styl kolonialny, szczególnie przy aranżacji wnętrza piwnicy win, jest wciąż bardzo popularny we wszystkich krajach europejskich.

Piwnica win w stylu eklektycznym 

Eklektyczna piwnica win to miejsce, w którym nasza kreatywność powinna dostać skrzydeł. Możemy wybierać spośród szeregu nowoczesnych i eleganckich stojaków i szafek na wino. Uwzględnienie chłodziarki do wina będzie dodatkowym plusem. Świetnym sposobem na podkreślenie niepowtarzalności piwnicy win w stylu eklektycznym jest wykreowanie spiralnej piwniczki. Takie rozwiązanie stało się w ostatnim czasie bardzo modne, przy czym nadal jest bardzo imponujące. W eklektycznej piwniczce nie bójmy się bawić wzorami na ścianach i podłodze. Zaufajmy naszym instynktom i rozwieśmy draperie, czy też wyeksponujmy kolekcjonowane przez nas drobiazgi. Taka piwnica win powinna być absolutną gwiazdą naszego domu.