Nowoczesna piwnica win | homify Nowoczesna piwnica win
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Nowoczesna piwnica win

Nowoczesna piwnica win – pomysły i inspiracje

Nowoczesna piwnica win sprawia, że nasz dom staje się jeszcze piękniejszy i bardziej stylowy. Wiele jest miejsc, w których szukać można pomysłów i inspiracji na piwnicę win, jednak to na homify najlepsi profesjonaliści sami publikują swoje niesamowite realizacje. Każda z piwnic win pokazywanych na homify wyróżnia się elegancją i precyzją wykończeń. Bardzo łatwo jest tutaj wejść w kontakt z projektantem i powierzyć mu misję stworzenia naszej wyśnionej, nowoczesnej piwnicy win. Najpierw jednak trzeba wiedzieć, czego tak naprawdę szukamy, czego nam potrzeba. homify to świetna pomoc dla wyobraźni!

Jak stworzyć idealną piwnicę win?

Miłość do wina to miłość do dobrego życia. Łacińskie powiedzenie „In vino Veritas” oznacza „W winie leży prawda” – również ta o ziemskich przyjemnościach. Piękna piwnica win to marzenie miłośników tego trunku, a paląca potrzeba dla jego kolekcjonerów. Butelki powinny bowiem zawsze być przechowywane w odpowiednich warunkach – wilgotność i temperatura muszą być kontrolowane! Aby zapewnić ochronę naszej selekcji wiekowych win, naprawdę warto zainwestować w dobry projekt piwnicy dla nich przeznaczonej. Przechowywanie wina przybrać może oczywiście różne formy, zawsze jednak najważniejsze jest bezpieczeństwo. Nowoczesne piwnice win to prawdziwa celebracja współczesnego designu, często minimalistyczne formy półek pozwalają cieszyć się pięknymi formami butelek. Oczywiście piwnica win to nie tylko magazyn, powinno znaleźć się tutaj miejsce także na cieszenie się tym znakomitym trunkiem w towarzystwie przyjaciół.

Gdzie szukać inspiracji na nowoczesną piwnicę win?

Na homify znajdziemy tysiące pomysłów na piwnicę win i to zrealizowanych przez najlepszych projektantów z całego świata. Pełno tutaj zaskakujących projektów, faktur, tekstur, akcesoriów, kolorów, mebli… Inspiracji na pewno nam nie zabraknie! Podobające się nam zdjęcia warto zapisać w wirtualnym notatniku – Katalogu Inspiracji – będziemy mogli zawsze do nich wrócić, kiedy przyjdzie moment podejmowania ostatecznych decyzji lub jeśli zdecydujemy się zatrudnić profesjonalistę i będziemy chcieli opowiedzieć mu o naszych gustach. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia! Dlaczego by nie zamienić naszej piwnicy w nowoczesną interpretację francuskiej winnicy?

Jak zbudować nowoczesną piwnicę win?

Zbudowanie nowoczesnej piwnicy win jest znacznie prostsze niż mogłoby się wydawać. Wystarczy odrobina kreatywności i jasno określony budżet. Najważniejszą kwestią jest zapewnienie odpowiedniej temperatury dla naszej kolekcji. Dlatego właśnie wiele osób decyduje się na przechowywanie jej w piwnicy, gdzie naturalnie jest chłodniej. Zapewnia to także wspaniałą atmosferę tajemnicy, poszukiwania ukrytego skarbu. Piwnica win nie może obyć się bez stojaków lub półek na wino. Mogą być ona podwieszone na ścianie lub wolnostojące. Jeśli nie mamy do dyspozycji wiele miejsca, możemy zdecydować się na wybudowanie spiralnej piwnicy win, która funkcjonować będzie jak podziemna lodówka. Nie wejdziemy tutaj co prawda z naszymi gośćmi, ale prezentować się będzie wspaniale i nowocześnie!

Jakie ściany wybrać do nowoczesnej piwnicy win?

Ściany piwnicy win wykonane być mogą z kamienia, cegły, drewna, możemy także wyłożyć je kaflami o nowoczesnym designie. Pamiętajmy – najważniejsze jest utrzymanie odpowiedniej temperatury, dlatego tego pomieszczenia nie możemy nadmiernie izolować. W nowoczesnej piwnicy win sprawdzą się również wspaniale ściany z surowego cementu, który w połączeniu na przykład z purpurowym miękkim dywanem okaże się nagle niezwykle szykowny. Od ścian wiele zależy, będą w końcu tłem dla naszego skarbu.

Jakie podłogi wybrać do nowoczesnej piwnicy win?

Jak i  w przypadku ścian, nie wybierajmy materiału poszczególnych powierzchni pojedynczo, myślmy raczej całościowo. Drewniana podłoga w połączeniu z cementem lub kamieniem ścian nada się idealnie, jednak w połączeniu z cegłą będzie decyzją raczej o stylu rustykalnym niż nowoczesnym. Podłoga nie może być śliska! Nie chcemy przecież nieprzyjemnych wypadków. Jeśli wolimy dmuchać na zimne, możemy się jednak na nie przygotować i wyłożyć piwnicę miękkim dywanem. Ważne, aby podłoga zawsze była sucha i czysta, w grze jest przecież bezpieczeństwo naszej kolekcji.

Gdzie znajdę pomysły na przechowywanie wina?

W nowoczesnej piwnicy win wspaniale sprawdzi się nieskończenie wiele projektów mebli i akcesoriów do przechowywania wina. Pomysłów możemy szukać w specjalistycznych magazynach, domach znajomych oraz oczywiście na stronie homify. Drewniane stojaki wciąż są najpopularniejsze, chociaż kamienne i metalowe odpowiedniki kroczą im po piętach. Te  ostatnie ze swoim charakterystycznym połyskiem są szczególnie polecane do nowoczesnych piwnic win. Pamiętajmy, że wybieramy nie tylko projekt stojaka – będzie on kreował naszą przestrzeń. Pomyślmy ile egzemplarzy nam potrzeba i jak sprawdzą się one rozmieszczone w miejscu dla nich przeznaczonym.

Dekorowanie piwnicy win w stylu nowoczesnym – porady homify

Styl nowoczesny stawia przed nami ogromne możliwości kreatywne. W piwnicach win przywykliśmy raczej do klasyki lub stylu rustykalnego, teraz jednak mamy możliwość folgowania także naszym współczesnym gustom. Dla miłośnika win, to butelki z jego kolekcji będą jednak najlepszą dekoracją! Warto zatem wybrać takie meble i stojaki, które je wyeksponują. Piękne ułożenie otwieraczy oraz innych akcesoriów z pewnością wzmocni efekt tego widoku. Materiał stojaków będzie miał wpływ na atmosferę we wnętrzu, te drewniane przydadzą mu ciepła. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego oświetlenia – powinno być ono nastrojowe, a jednocześnie umożliwić przeczytanie etykiet, pisanych niekiedy bardzo małymi literami o fikuśnych kształtach. Meble w przestrzeni degustacji muszą odpowiadać stylem stojakom, zależy nam na spójnym projekcie, w którym nic nie odwraca uwagi od wina. Wręcz przeciwnie, w piwnicy win idealny wystrój powinien nas do niego przyciągać! Można zatem pomyśleć na przykład o sztuce nowoczesnej inspirowanej tym trunkiem, o interesujących obrazach i rzeźbach.

Jakie akcesoria wybrać do piwnicy win?

Kieliszki o nowoczesnym designie to chyba najlepsze, najbardziej praktyczne akcesoria! Wyłożone na ciekawej tacy mogą prezentować się naprawdę wspaniale. Podobnie rzecz się ma z korkociągami oraz innymi sprzętami. Dla miłośnika win są to narzędzia rytuału, piękne same w sobie. Warto je wyeksponować, na przykład podwieszając na ścianie, a nie chować w szufladzie. Jeśli dysponujemy przestronną przestrzenią degustacji, postarajmy się, by była ona przepełniona luksusem. Skórzane fotele można przyozdobić poduszkami w kolorze wina.

Jakie są pozostałe style wystroju piwnicy win?

Jeśli podejmować będziemy przemyślane decyzje, wystrój piwnicy win nie tylko nie powinien sprawić nam kłopotu, ale powinien być samą przyjemnością. Tak jak nasza kolekcja wyraża nasze preferencje, tak też styl piwnicy win powinien odpowiadać naszym estetycznym gustom. Czasem jednak nie jesteśmy pewni, czego szukamy, dlatego poniżej przedstawiamy kilka popularnych stylów dekoracji piwnicy win.

Piwnica win w stylu rustykalnym

Piwnica win w stylu rustykalnym charakteryzuje się malowniczymi łukami sklepienia, które nadają jej wygląd winnicy vintage. Najczęściej używanymi materiałami jest tutaj drewno, kamień oraz cegła. Ściany rzadko się tynkuje, chociaż na przykład cegła pomalowana na biało może okazać się dokładnie tym, czego szukamy. W rustykalnej piwnicy win każda kolekcja prezentować się będzie imponująco!

Piwnica win w stylu minimalistycznym

Styl minimalistyczny podobny jest do nowoczesnego, jest jednak pozbawiony dekoracji, a przez to znacznie bardziej surowy. Minimalistyczna piwnica win będzie idealna dla tych miłośników win, którzy skupić chcą się na pięknie butelek z ich kolekcji. Nic nie będzie odrywać od nich wzroku! Styl minimalistyczne sprawdza się zarówno w dużych, jak i małych piwnicach win. Zawsze pozwala kolekcji oddychać, a nam wygodnie z niej korzystać. Trudno o bardziej funkcjonalne rozwiązania niż tutaj.

Piwnica win w stylu eklektycznym 

Eklektyczna piwnica win to zaprzeczenie piwnicy minimalistycznej. W stylu tym nic nie ogranicza naszej wyobraźni, uważajmy jednak, by dobrać poszczególne elementy wyposażenia tak, żeby funkcjonowały ze sobą w harmonii. Stojaki na wino nie muszą wszystkie być z tego samego zestawu lecz owszem, posiadać pewien wspólny mianownik, na przykład materiał lub wysokość. Świetnym pomysłem będzie wprowadzenie starodawnych lamp z abażurami w kolorze wina. Stworzą one atmosferę idealną do degustacji.