Wiejski ogród zimowy pomysły i inspiracje | homify Wiejski ogród zimowy

Wiejski ogród zimowy

Pomysły i inspiracje: zimowy ogród w stylu wiejskim

Zimowy ogród w stylu wiejskim to cudowny dodatek do naszego domu. Zainspirowany naturą jest idealnym miejscem dla tych miłośników przyrody, którzy mają trudności z utrzymaniem ogrodu lub trawnika. Oranżeria w stylu wiejskim to idealne, delikatne przejście między naszym salonem a tym, co znajduje się poza ścianami naszego domu. Na homify znajdziemy mnóstwo pomysłów na stworzenie zimowego ogrodu w stylu wiejskim, który nie tylko doda naszej nieruchomości uroku, ale również podkreśli jej wystrój. Za pomocą kilku kliknięć myszką będziemy mogli stworzyć listę naszych ulubionych projektów zimowego ogrodu, co w przyszłości na pewno ułatwi nam zaprojektowanie naszej wymarzonej, wiejskiej oranżerii. Strona homify to łatwa w użyciu i czytelna platforma, która pozwoli nam wejść w szczegóły jednego, konkretnego projektu, albo też zestawić kilka różnych, dzięki czemu stworzymy projekt idealny dla nas!

Co sprawia, że zimowy ogród można nazwać doskonałym?

Idealny ogród zimowy to wyjątkowo wygodne miejsce, w którym (poza salonem oczywiście) powinniśmy móc się całkowicie zrelaksować i cieszyć ciepłem natury znajdującej się tuż za oknem. Oranżeria jest dobrodziejstwem dla osób, które nie mają możliwości stworzenia dużego ogrodu lub trawnika. Ogród zimowy w stylu wiejskim to miejsce, gdzie powinniśmy czuć, że znajdujemy się na łonie natury, a w tym samym czasie jesteśmy w naszym wygodnym domu. Możemy oczywiście podkreślać te elementy wystroju, które najbardziej nam się podobają i eliminować te, które nie odpowiadają naszym gustom. Jednym słowem, możemy delikatnie modyfikować tradycyjną aranżację stylu wiejskiego wedle uznania. Oranżeria w stylu wiejskim wniesie powiew świeżości i natury do całego domu. Budowa naszego zimowego ogrodu też nie powinna być trudna, bo w łatwy sposób możemy włączyć go w salon, jadalnię, a nawet patio.

Jak zaprojektować ogród zimowy w stylu wiejskim?

Dzięki pomocy specjalistów na homify, zaprojektowanie naszego zimowego ogrodu w stylu wiejskim będzie niezwykle proste. Na homify, za pomocą kilku kliknięć myszą znajdziemy odpowiedniego dla naszego projektu specjalistę, który pomoże nam na każdym kroku, od tworzenia pierwszych planów po ostatnie elementy wykończeniowe. Eksperci na homify wezmą pod uwagę wszelkie, nawet najdrobniejsze szczegóły, takie jak dostępna przestrzeń, warunki pogodowe, nasz styl życia, liczbę członków rodziny i tym podobne, zanim zaprojektują dla nas idealny ogród zimowy w stylu wiejskim. Wszystko co musimy zrobić, to wybrać nasze ulubione projekty z ogromnej puli pomysłów na oranżerię w stylu wiejskim dostępnych na homify i skontaktować się z dobrym projektantem, który spersonalizuje i dopasuje projekt do naszych potrzeb. Nie martwmy się więc za dużo, bo dzięki homify projekt naszego ogrodu zimowego jest skazany na sukces.

Ile może kosztować budowa ogrodu zimowego w stylu wiejskim?

Koszt budowy ogrodu zimowego w całości zależy od jego projektu. Na przykład, jeżeli planujemy prostą przebudowę istniejącej oranżerii na styl wiejski, dzięki użyciu odpowiednich mebli i akcesoriów, zapewne nie będzie nas to kosztowało zbyt wiele. Z drugiej strony, jeżeli planujemy budowę ogrodu zimowego w stylu wiejskim od podstaw, musimy liczyć się ze sporym wydatkiem. Zwiększony koszt wynika w dużej mierze z faktu, że przy projektowaniu ogrodu zimowego nie obejdziemy się bez ekspertyzy i sugestii odpowiedniego specjalisty. Zwyczajnie nie możemy prowadzić projektu budowy ogrodu zimowego bez nadzoru profesjonalisty. Dzieje się tak ze względu na niezbędne prace związane z budową oranżerii, czyli szerokie planowanie i projektowanie, burzenie ścian i wznoszenie nowych oraz wstawianie odpowiednich platform. Budowa oranżerii wiąże się z obszernymi pracami wodno-kanalizacyjnymi, odpowiednim prowadzeniem okablowania, czyli elektryką, oraz wieloma innymi, specjalistycznymi działaniami. Dlatego też, budowa ogrodu zimowego powinna odbywać się ze szczególną starannością i pod okiem eksperta. Koszt budowy naszego wiejskiego ogrodu zimowego będzie zależał od wielkości projektu i dostępnej przestrzeni. Niewielkie pomieszczenie wydzielone na oranżerię nie będzie wymagało od nas szeroko rozwiniętych prac, dlatego też koszt budowy takiej przestrzeni będzie o wiele niższy niż w przypadku większego ogrodu zimowego, którego budowa nie obejdzie się bez odpowiedniego przygotowania podłoża i oświetlenia, jak i doprowadzenia instalacji wodnej. Ostatecznie, koszt budowy ogrodu zimowego w stylu wiejskim będzie zależał od naszych gustów i budżetu jaki jesteśmy gotowi przeznaczyć na ten cel. Na homify na pewno znajdziemy pomysły odpowiednie na każdą kieszeń.

Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas budowy ogrodu zimowego w stylu wiejskim?

W zależności od wielkości naszego ogrodu zimowego, będziemy zmuszeni wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych czynników. Jeżeli mowa o dużym ogrodzie zimowym, prawdopodobnie będziemy potrzebowali pozwolenia na budowę. Po drugie, będziemy musieli zatrudnić specjalistę, który będzie na każdym kroku nadzorował postępy na budowie naszej oranżerii. Taki specjalista pomoże nam z wyprzedzeniem wyliczyć koszt projektu, co pomoże nam przygotować się na nadchodzące wydatki. Zawsze jednak, na wszelki wypadek należy awaryjnie odłożyć pewną sumę, która może się przydać w razie niespodziewanych kosztów. Powinniśmy również upewnić się, że wszelkie systemy udogodnień w naszym domu, jak na przykład, system wodno-kanalizacyjny, czy kable elektryczne nie zostaną w żaden sposób uszkodzone podczas prowadzonych prac na placu budowy. Oprócz samej budowy, kopania, stawiania ścian i montowania odpowiednich udogodnień, powinniśmy również zadbać o dobór odpowiednich roślin do naszego ogrodu zimowego. Rośliny te powinny być przystosowane do półcienia. Bądźmy ostrożni przy wyborze roślin, nie tylko w kwestii ich rodzaju ale również liczby. Co za dużo to nie zdrowo, a zatłoczona oranżeria nie sprawi nam przyjemności. Ponadto, ilość roślin wpłynie na ich rozwój. Zadbajmy również o zostawienie wolnej przestrzeni pomiędzy krzewami i kwiatami. Jeżeli jednak nasz ogród zimowy nie należy do dużych, będziemy musieli skupić się na innych aspektach jego budowy i aranżacji.

Wskazówki dotyczące urządzania małych ogrodów zimowych

Małe ogrody zimowe stały się bardzo modne ze względu na ich powszechną obecność w miastach, lub ogólnie ujmując, na obszarach miejskich. Przy projektowaniu małego ogrodu zimowego zawsze stosujmy minimalistyczne podejście do zadania. Postarajmy się nie próbować zmieścić każdego zbędnego mebla w domu w naszym ogrodzie zimowym. Mały ogród zimowy to też nie synonim taniego ogrodu zimowego. Możemy włączyć w projekt naszej małej oranżerii takie wzory i elementy na jakie pozwala nam nasz budżet i nasze poczucie smaku. Mały ogród zimowy to idealne miejsce na wykorzystanie pomysłów typu DIY (do it yourself, z angielskiego: zrób to sam) w połączeniu z wygodnymi meblami. Możemy zatem wykorzystać nasz talent do szydełkowania i zrobić niepowtarzalną serwetę na stół, lub też własnoręcznie wyhaftować piękne wzory na poszewkach naszych poduszek. Takie elementy zdecydowanie spersonalizują naszą małą oranżerię. Przy projektach wiejskiego ogrodu zimowego o średniej powierzchni, zastanówmy się nad skupieniem uwagi na jednym, konkretnym elemencie wyposażenia, takim jak piękny fotel lub sofa. Taki element z pewnością wprowadzi ciekawą atmosferę do naszej oranżerii. Zawsze możemy zdecydować się na ręcznie malowane donice, lub rattanową huśtawkę jednoosobową w centralnej części ogrodu zimowego. Kto nie chciałby zatopić się w samotnej lekturze siedząc na podwieszanym fotelu wśród pięknej przyrody? Przy projektach większych i strojnych oranżerii, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na oświetlenie i umeblowanie. Meble w ogrodzie zimowym w stylu wiejskim powinny przywoływać atmosferę ciepła i wspólnoty. Postawmy na stonowane, ciepłe kolory i klasyczne, wiecznie modne wzory. Możemy też zdecydować się na ustawienie intrygującego oświetlenia podkreślającego najbardziej istotne części naszego ogrodu zimowego.

Na co zwrócić uwagę podczas dobierania mebli do naszego ogrodu zimowego?

Przy zakupie mebli do naszej oranżerii, zawsze miejmy na uwadze styl lub motyw przewodni naszego ogrodu zimowego. Nieodpowiednio dobrane meble mogą zrujnować całą pracę włożoną w projekt, więc powinniśmy podejść z wielką starannością do ich wyboru. Projektując ogród zimowy w stylu wiejskim, stoimy przed wyborem albo metalowych krzeseł i stolika, albo też drewnianego zestawu typu vintage. Możemy również postawić na mniej klasyczne podejście i wybrać rattanowe fotele i kamienne ławy, które też bez wątpienia wpisują się w rustykalny obraz, który pragniemy stworzyć. Drewniana huśtawka ustawiona w naszym ogrodzie zimowym może zdziałać cuda pod względem aranżacyjnym. Nowoczesny ogród zimowy tylko będzie krzyczał żeby włączyć go w salon lub jadalnię, dzięki czemu będzie zachwycał naszych gości na każdym kroku. Takie rozwiązanie będzie jednak wymagało od nas zakupienia dużego, wysokiej klasy, drewnianego stołu, który idealnie wpisze się w styl naszego ogrodu zimowego, a nie wypali dziury w naszych kieszeniach. Przy doborze mebli do naszego ogrodu zimowego może przydać się nam porada specjalisty. Na homify mamy dostęp do wielu doskonale wykwalifikowanych specjalistów, którzy przeprowadzą nas przez poszukiwania odpowiednich i ekonomicznych mebli do naszego wiejskiego ogrodu zimowego.

Pomysły na aranżacje małych ogrodów zimowych

Najważniejszą zasadą podczas projektowania aranżacji małego ogrodu zimowego w stylu wiejskim jest unikanie jakiegokolwiek bałaganu i zatłoczenia. Wykorzystajmy starannie wyselekcjonowane, eklektyczne rośliny i naturalnie wykończone meble, dzięki czemu zapewnimy delikatne przejście między salonem a ogrodem. Użyjmy szklanych drzwi i okien, które zapewnią dostęp do maksymalnej ilości światła naturalnego. Możemy własnoręcznie pomalować wazony i doniczki, oraz wykonać ręcznie haftowane poduszki, co doda akcent indywidualności do naszego zimowego ogrodu. Przytulny, mały ogród zimowy może być oświetlony delikatnym, ciepłym światłem żółtej lampy. Zastosujmy pojedyncze elementy ostrzejszych kolorów za pomocą poduszek i obrazów, a dodatkowo upiększymy to miejsce.

Więcej pomysłów na ogród zimowy

Ogród zimowy w stylu nowoczesnym 

Projekt nowoczesnego ogrodu zimowego zakłada użycie współczesnego rozplanowania pomieszczenia, oraz strategicznego oświetlenia. Jest to miejsce, które natychmiast rozpromieni cały salon, za sprawą pięknie ustawionych roślin. Nowoczesne ogrody zimowe są zaprojektowane tak, aby idealnie wpasowały się w nowoczesne budownictwo. Dlatego też, w takiej oranżerii użyte powinny zostać nowoczesne meble, jasne kolory i eklektyczna podłoga.

Ogród zimowy w stylu kolonialnym 

ogrodzie zimowym w stylu kolonialnym znajdziemy głównie białe i subtelne kolory, które pomogą nam przenieść się w czasie. Szerokie zastosowanie drewnianych i metalowych, starych mebli sprawia, że jest to miejsce wyjątkowo ciepłe i przytulne. Tropikalne kwiaty są tym elementem, który wprowadza najwięcej żywej palety kolorów. W kolonialnym ogrodzie zimowym znajdziemy wszelkiego rodzaju krzywizny i łuki, szczególnie przy drzwiach.

Ogród zimowy w stylu klasycznym 

Klasyczny ogród zimowy to stylowy dodatek do wystroju wnętrza naszego domu. To miejsce będzie absolutnym hitem w naszym domu. Delikatne kanapy, tradycyjne ściany z cegły i duże okna... to właśnie dzięki takim elementom uzyskamy urok stylu klasycznego. Klasyczny ogród zimowy utrzymuje tradycyjny duch elegancji i szykowności, któremu nie oprze się nawet najbardziej wymagająca osoba.