Łazienka: pomysły, aranżacje wnętrz & zdjęcia | homify Łazienka: pomysły, aranżacje wnętrz & zdjęcia

Łazienka: pomysły, aranżacje wnętrz & zdjęcia

 1. współczesna łazienka: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez MIKOŁAJSKAstudio
 2. PROJEKT WNĘTRZ APARTAMENTU W WARSZAWIE: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez TISSU Architecture
 3. Potrzebujesz pomocy ze swoją łazienką?
  Potrzebujesz pomocy ze swoją łazienką?
 4. Mieszkanie pokazowe: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez Partner Design
  Ad
 5. Abrila / Purio - kolekcja płytek ceramicznych: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez Ceramika Paradyz
 6. łazienka: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez Stylownia Wnętrz
 7. IQube House_: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez ARCHiPUNKTURA .architekci detalu
 8. Potrzebujesz pomocy ze swoją łazienką?
  Potrzebujesz pomocy ze swoją łazienką?
 9. Dom Jednorodzinny Wisła - Realizacja: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez MARTA PAWLAK ARCHITEKTURA WNĘTRZ
 10. Dom szeregowy, Gdańsk, łazienka: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez Interior Idea Projektowanie Wnętrz
 11. Maloli - kolekcja płytek ceramicznych: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez Ceramika Paradyz
 12. ŁAZIENKA KRAKÓW: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez MADO DESIGN
 13. ŁAZIENKA NA PODDASZU: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez Biuro Projektowania Wnętrz HaDeKa
 14. ŁAZIENKA NA PODDASZU: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez Biuro Projektowania Wnętrz HaDeKa
 15. BJN: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez Och_Ach_Concept
 16. PROJEKT ŁAZIENKI OK. 4m2: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez SKAZANI NA DESIGN Studio Architektury
 17. Emilly / Milio - kolekcja płytek ceramicznych: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez Ceramika Paradyz
 18. Ornelia / Tomb - kolekcja płytek ceramicznych: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez Ceramika Paradyz
 19. Kolonialny vintage: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez Home Atelier
 20. Tero - kolekcja płytek ceramicznych: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez Ceramika Paradyz
 21. łazienka z zabudową na wymiar: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez AMI INTERIOR Projektowanie Wnętrz
 22. Projekt mieszkania 76m2 w Będzinie - Namiarkowa : styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez Ale design Grzegorz Grzywacz
 23. ŁAZIENKA KRAKÓW: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez MADO DESIGN
 24. Łazienka i WC - Gdańsk, osiedle Słoneczna Morena : styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez Pracownia Projektowa MOJE
 25. Bielsko-Biała, dom - 230m2: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez razoo-architekci
 26. Pandora - kolekcja płytek ceramicznych: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez Ceramika Paradyz
 27. PROJEKT MIESZKANIA 50 m2 / KRAKÓW / GRZEGÓRZECKA: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez MADO DESIGN
 28. PROJEKT WNĘTZR DOMU JEDNORODZINNEGO: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez Kunkiewicz Architekci
 29. Kolekcja Manteia: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez Ceramika Paradyż
 30. ŁAZIENKA KRAKÓW: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez MADO DESIGN
 31. mieszkanie z Matrioszką - łazienka wg www.gackowska.pl: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez GACKOWSKA DESIGN
 32. Mieszkanie 52m2: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez MGN Pracownia Architektoniczna
 33. łazienka: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez BOOM studio

Umywalka jako niezbędny element łazienki: Jej wymiary, rodzaje i kształty

Rozmaitość kształtów umywalek nie ma granic. Użytek jednolitych umywalek, czy urządzeń sanitarnych minął i nie wygląda na to, aby powrócił. Na rynku można znaleźć coraz więcej i coraz bardziej zaskakujące kształty i kolory umywalek, wanien, kabin prysznicowych oraz muszli klozetowych. Różnorodność jest tak duża, że podjęcie decyzji na zakup nie jest najprostszy! Także ciężko jest specyfikować ich rozmiary ale jednak można zorientować się na standardowych rozmiarach:    

-Małe umywalki do niewielkich toalet i łazienek mają przeciętną szerokość między 35 i 40 cm. 

-Umywalki do średnich łazienek wynoszą szerokość 45, 50, 55 lub 60 cm. 

-Duże umywalki do przestronnych łazienek wynoszą nawet i 100 cm ale nie więcej niż 180 cm.   

Co do kształtów i rodzajów, jak już wspominaliśmy, nie ma już jakichkolwiek standardów. Możemy znaleźć nietypowe kształty jak okrągłe, owalne, podłużne, trójkątne, kwadratowe, wolnostojące. Projektanci inspirują się geometrycznym minimalizmem i harmonijnymi owalami.   

Wanna lub prysznic (plusy i minusy)?   

Nie da się ukryć, że pierwsze co nam na myśl przychodzi jest to pytanie komfortu czy funkcjonalności. Kąpiel w wannie to jedna z najlepszych przyjemności, na którą możemy sobie pozwolić po ciężkim dniu pracy. Ale przy aktywnym i szybkim trybie życia, jakie większość z nas prowadzi, kabina prysznicowa jest lepszym wyborem. 

Przez natryski spędzamy o wiele mniej czasu na zabiegi higieniczne! Dodatkowo jest też kwestia oszczędnego zużywania wody. Zabieg higieniczny pod prysznicem trwa przeciętnie dziesięć minut, zużywając w tym czasie około 77 litrów wody. Co prawda kąpiel w wannie nie nie zużywa wiele więcej wody (około 80 litrów). 

Ale przy skróceniu czasu “prysznicowania” się, obniżamy użytek wody. Kolejny parametr dylematu, wanna czy prysznic jest też wiekość łazienki. Wybierając prysznic, możemy znaleźć kabiny o wielkości niemal 80 x 80 cm. Także dla osób starszych są kabiny  łatwiejsze w użyciu. Wszystko zależy od potrzeb człowieka. Zawsze można też mieć wannę z zasłoną lub parawanem prysznicowym.   

Jakie ściany i podłogi dobrać do łazienki?   

Z reguły szukamy pomysłów na płytki łazienkowe, niemniej jednak jest wiele innych opcji, które powinniśmy wziąć pod uwagę zanim podejmiemy ostateczną decyzję co do pokrycia podłóg w naszej łazience. Płytki położone od podłogi po sufit łazienki to tendencja, która zyskała ogromną popularność w ostatnich latach z tego względu, że łatwo je umyć i utrzymać w dobrym stanie, w przeciwieństwie do farby, którą trzeba odświeżać z upływem lat.

W dzisiejszych czasach, płytki ceramiczne na podłogę nie są jedyną dostępną opcją. Drewniane lub betonowe podłogi są urocze i łatwe w utrzymaniu, a ponadto dodają łazience zupełnie innego klimatu. Beton jest idealny dla tych, którzy pragną utrzymać wnętrze w stylu minimalizmu. 

Z drugiej strony, drewniana podłoga będzie idealnym dopełnieniem bardziej klasycznego, a także rustykalnego stylu. Obydwa typy podłogi znakomicie odnajdą się w innych pomieszczeniach mieszkania. Jednak najbardziej trwałym materiałem jest kamień naturalny lub marmur. Jednak te materiały ją także najdroższe.  

Możemy też mówić o wielkim powrocie tapety łazienkowej! W ofercie jest wiele rodzajów tapet łazienkowych odpornych na wilgotne i mokre warunki w tej przestrzeni, tak zwane zmywalne gatunki tapet: tapety papierowe, które pokryte są warstwą zmywalną, także tapety winylowe albo z włóknem szklanym, które pokryte są lakierem akrylowym. Ściany możemy także pokryć tynkiem strukturalnym lub farbami emulsyjne akrylowo-lateksowymi. 

Jakie kolory dobrać aby rozjaśnić łazienkę?   

Łazienka jest pomieszczeniem, które urządzamy na co najmniej kilka a raczej kilkadziesiąt lat. Dlatego jest  tutaj rozwaga wszystkich aspektów bardzo ważna. Większość z nas  nie chce mieć ciemnej łazienki. Co trzeba wziąć pod uwagę? Jaki wybrać kolor? Ważna jest wielkość łazienki, czy mamy skosy w łazience, jest to łazienka z oknami, czy bez, itp. Ogólnie powinno wybiera się jasne kolory. Niekoniecznie musi to być biały. Kolory kremowe także super się nadają. Ale również kolory żywe jak żółty, błękitny lub zielony albo pomarańczy. W taki przypadkach ważne jest nasycenie koloru. Odpowiedni materiał ściany i podłogi także może rozjaśnić łazienkę. Gładkie materiały odbllaskowe mają najepszy efekt.   

Jakie są najbardziej popularne style w łazience?   

Łazienki minimalistyczne   

Minimalizmowi sprzyjają czyste linie i prosta paleta kolorów. Dlatego też, planując łazienkę w stylu minimalistycznym temat przewodni powinien być uproszczony i wyciszony do granic. Zgodnie z mottem “Mniej znaczy Więcej”, wskazane jest regularne opróżnianie szafek i półek łazienkowych z wszelkich starych lub nieużywanych rzeczy. Konieczne jest więc posiadanie przestrzeni do magazynowania niezliczonej ilości przedmiotów zebranych przez lata. W kwestii ścian i podłóg, trwałe i neutralne kolory sprawdzają się najlepiej. Wybór materiału nie jest tak ważny w tym przypadku.   

Łazienki w stylu eklektycznym   

Dla tych, którzy znudzeni są prostotą w łazience, styl eklektyczny będzie idealny. Jedyną granicę dla kolorów, kształtów i wzorów wyznaczać będzie nasza wyobraźnia. Nie trzeba obawiać się o spójność i zrównoważenie, gdyż kluczem do tego designu jest tworzenie stylowych niespójności. Obowiązuje tylko jedna zasada: czym bardziej kolorowe i głośne tym lepsze!  

Łazienki nowoczesne   

Nowoczesna łazienka może być barwna, stonowana lub też ukazywać obydwie odsłony. Jedyne co musi, to dotrzymywać kroku aktualnym trendom, jeżeli ma być nazwana nowoczesną. Ci, którzy zdecydują się na łazienkę nowoczesną, muszą być elastyczni i otwarci na wprowadzanie zmian zgodnych z nowymi trendami łazienkowymi. Dlatego też, doradza się aby większe elementy były proste i eleganckie, a uwagę skupić na unowocześnianiu mniejszych elementów dekoracyjnych zgodnie z panującą modą.  

Łazienki w stylu wiejskim   

Łazienki w stylu wiejskim mają powiew komfortu i domowej przytulności, stworzony za pomocą motywów kwiatowych, delikatnych kształtów oraz naturalnych kwiatów. Elementy dekoracyjne są bardzo ważne przy tym stylu, ale wszystko w granicach rozsądku! Krzesła rattanowe, plisowane zasłony i odcienie złamanej bieli i pasteli (kolory na ściany, podłogi i meble) są jednymi z najlepszych sposobów na przekonanie samych siebie do myślenia, że znajdujemy się w wiejskim Bed & Breakfast każdego dnia tygodnia.   

Łazienki rustykalne   

Ci, którzy są zainteresowani rustykalnym stylem łazienki, powinny uwielbiać drewno. Wybór tego ciepłego surowca jest integralną częścią doskonałego stylu wiejskiego w domu, niezależnie czy znajdzie się on na suficie czy na sedesie. W rustykalnych łazienkach często pojawiają się wanny wolnostojące i elementy dekoracyjne takie jak poroże lub aluminiowe wiadra służące za kosz na brudną bieliznę lub za doniczki kwiatowe. Ostatecznie, niezależnie jaki styl wybierzemy, powinien on iść w parze z resztą domu i naszą osobowością.