Śródziemnomorska kuchnia pomysły i inspiracje | homify

Pomieszczenia

Pamiątka z wakacji, czyli urządzamy kuchnie w stylu śródziemnomorskim

Wakacje, słońce dobre jedzenie i wino, kto z nas by nie chciał zatrzymać tych chwil tylko dla siebie. Domy w stylu śródziemnomorskim to nie tylko umiłowanie do wakacji, to również ukłon w stronę piękna i ukrytych prostych form, ciepłych kolorów oraz harmonii. Kuchnia w stylu śródziemnomorskim to przede wszystkim surowe naturalne materiały w połączeniu z naturalnymi kolorami takimi jak błękit, zieleń.

Relaks, spokój, odpoczynek oraz smaczne jedzenie

Kuchnia w stylu śródziemnomorskim kojarzy się przede wszystkim ze spokojem, relaksem i radością. W tej kuchni się odpoczywa oraz je bardzo dobre potraw, celebruje się czas wolny z bliskimi oraz przywołuje w pamięci wakacje. Kuchnia w stylu śródziemnomorskim jest oryginalna, czuje się w niej powiew śródziemnomorskiego lekkiego wiatru, a wszechobecny błękit przypomina wakacyjne niebieskie niebo. Kuchnia ta jest niezwykle ciepła i czuje się w niej przede wszystkim rodzinną atmosferę. Mimo oryginalnego wyglądu, ciepłego klimatu, kuchnia w stylu śródziemnomorskim jest nadal dość mało nadal popularna. Powodem przeważnie jest brak pomysłu zagospodarowania kuchni w oryginalnym stylu jaki pamiętamy z wakacji.

Biel i błękit czyli nieodłączne elementy wystroju naszej kuchni

W kuchni w stylu Greckim rządzą dwa kolory: biel i kobaltowy błękit. Połączenie tych barw od razu przenosi nas nad morze otoczone skalistymi brzegami... Ściany, tak jak i część mebli powinna być biała – blaty, wykończenia mebli i dodatki – w błękicie. Świetnie sprawdzą się liczne dodatki marynistyczne, ornamenty, jak i kolumny wyglądem przypominające antyczne budowle. Ważnym elementem który wyróżnia ten styl, to materiały. Nie możemy zapomnieć że drewno, kamień oraz marmur to nieodłączne elementy tego stylu.

Stół – nieodłączny element w kuchni

Ważną rolę w kuchni śródziemnomorskiej odgrywa stół. To właśnie tutaj cała rodzina zbiera się kilkakrotnie w ciągu dnia w porach posiłku. W miarę naszych możliwości przestrzennych stół powinien być duży, aby pomieścić wszystkich członków rodziny. W tym rejonie rodzina odgrywa bardzo ważną rolę, aranżując naszą kuchnię musimy zwrócić na to uwagę. Jedzenie w pojedynkę nie wchodzi w grę w tym rejonie, również nasza kuchnia nie powinna świecić pustkami podczas kolacji. Ceramiczne dodatki jak płytki powinny być nieodłącznym elementem naszego wnętrza. Jeżeli jest taka możliwość podczas aranżacji, postarajmy się wkomponować wyspę przy której wspólnie będziemy przyrządzać posiłki.

Świeże dodatki to podstawa, czyli zieleń oraz zioła nie tylko na talerzu

Cała kuchnia śródziemnomorska wyróżnia się zdrowym podejściem do przyrządzania potraf. Wspaniale komponują się takie dodatki jak zioła, czy małe doniczkowe kwiaty. Pięknie nie tylko wyglądają ale pachną suszone zioła, warkocze z papryki i czosnku. Obowiązkowe są również ozdobne buteleczki z oliwą oraz świeże oliwki przechowywane w pięknie zdobionych glinianych naczyniach. Jako dodatek możemy również zaliczyć doniczki. Nie bójmy się kolorów, są one nieodłącznym elementem tego stylu. Gliniane czy ceramicznie będą pięknie prezentowały się na naszym parapecie. Unikajmy tworzyw sztucznych, które w ogóle nie powinny kojarzyć się ze stylem śródziemnomorskim.

Nowoczesna kuchnia w stylu śródziemnomorskim, kilka trików które idealnie łączą tradycję z nowoczesnością

Kuchnia w stylu śródziemnomorskim to kuchnia prosta, lekko jak kuchnia w rustykalnym stylu. Jeżeli jesteś fanem nowoczesnych mebli nic nie stoi Ci w przeszkodzi połączyć tych styli. Najważniejsze na czym powinieneś się skupić to połączenie dwóch kolorów takich jak biały oraz niebieski. Nowoczesne meble przełam dodatkami, z naturalnego tworzywa jak drewno czy glina która idealnie sprawdzi się jako doniczki do kwiatów, cukiernica czy innego rodzaju małe rzeczy które pozwolą Ci posegregować produkty w kuchni.

Kuchnia w stylu śródziemnomorskim, czyli wspomnienia z wakacji którymi możemy cieszyć się przez cały rok

Kuchnia w stylu śródziemnomorskim może okazać się wspaniałym miejscem twojego domu, który będzie Ci każdego ranka przypominał wspaniałe wakacje. Każda kawa wypita w takim miejscu na pewno nie tylko doda Ci energii ale również nastawi Cię pozytywnie na cały dzień. Beztroskie chwile spędzone w tym rejonie to chwile którymi chcemy się cieszyć cały czas i dzielić z najbliższymi. Jeżeli podczas aranżacji boisz się, że nie dasz samemu rady zaaranżować tak pomieszczenia aby przywoływało wspomnienia wakacji zawsze możesz zdać się na rady specjalisty. Wynajęcie projektanta kuchni da nam na pewno gwarancję, że nasze pomieszczenie nie będzie przypominało kiczowatej kuchni, która odbiega od tego co pamiętamy i chcemy przenieść w nasze pomieszczenie. Styl śródziemnomorski to przede wszystkim naturalne materiały.

Jeżeli Twój budżet nie pozwala Ci na zakup naturalnych materiałów nie masz czym się przejmować. Można zdecydować się na aneks kuchenny i aby stworzyć ten styl, wystarczą także tylko małe dodatki dekoracyjne.  Obecnie producenci produkują coraz to lepszej jakości zamienniki, które po pierwsze nawiązują do naturalnych materiałów i co najważniejsze na pierwszy rzut oka nie różnią się od oryginału. Pamiętajmy również, że dodatki to wisienka na torcie podczas aranżacji naszej kuchni. Zadbajmy o to by nawiązywały do oryginalnych dodatków, które możemy zobaczyć w kuchni śródziemnomorskiej. Nie tylko chodzi o kolor, ale również o fakturę oraz materiał z jakich są wykonane. Kwiaty i zioła, nie tylko ożywiają nasze wnętrze, ale nadają im niepowtarzalnego wyglądu. Mając na uwadze cechy, które zostały wymienione powyżej możemy być pewni, że nasza kuchnia będzie nawiązywała do stylu w jakim chcemy codziennie jeść śniadania oraz spędzać w gronie rodzinnym wolny czas.