Skandynawska kuchnia

 1. kuchnia: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez ap. studio architektoniczne Aurelia Palczewska-Dreszler
 2. Skandynawskie biele i szarości.: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez 4ma projekt
 3. Potrzebujesz pomocy ze swoją kuchnią?
  Potrzebujesz pomocy ze swoją kuchnią?
 4. kuchnia: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez ap. studio architektoniczne Aurelia Palczewska-Dreszler
 5. MIESZKANIE POKAZOWE NA OŁTASZYNIE: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez Partner Design
  Ad
 6. Beton architektoniczny jako okładzina w kuchni: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez Luxum
 7. REALIZACJA TARCHOMIN, Warszawa: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez AS-MEB
 8. Potrzebujesz pomocy ze swoją kuchnią?
  Potrzebujesz pomocy ze swoją kuchnią?
 9. Warszawa, Wilanów: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez Kameleon - Kreatywne Studio Projektowania Wnętrz
 10. KUCHNIA PO METAMORFOZIE: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez Better Home
 11. k o l o r  w e  w n ę t r z u: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez DK architektura wnętrz
 12. biała kuchnia-drewniane akcenty: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez MIKOŁAJSKAstudio
 13. biała kuchnia-drewniane akcenty: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez MIKOŁAJSKAstudio
 14. Projekt mieszkania. Kraków Śródmieście: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez PRØJEKTYW | Architektura Wnętrz & Design
 15. Pastelowy naturalizm: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez Valido Architects
 16. Kuchnia w stylu skandynawskim: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez GLOBALO MAX
 17. Projekt mieszkania 55m2 w Poznaniu: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez Ale design Grzegorz Grzywacz
 18. biała kuchnia-drewniane akcenty: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez MIKOŁAJSKAstudio
 19. Skandynawskie biele i szarości.: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez 4ma projekt
 20. Mieszkanie na poddaszu 85m2: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez Meblościanka Studio
 21. ZEN GARDEN - Mieszkanie 68 m2: styl , w kategorii Aneks kuchenny zaprojektowany przez HD PROJEKT
 22. KUCHNIA: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez TutajConcept
 23. .rodzinne mieszkanie w Warszawie: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez Art of home
 24. Mieszkanie w bloku w Łodzi: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez Pasja Do Wnętrz
 25. SKANDYNAWSKA KUCHNIA - REALIZACJA: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez MOTHI.form
 26. Skandynawska kuchnia w pastelach: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez RED design
 27. Poddasze w kamienicy: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez Limonki Studio Wojciech Siudowski
 28. Projekt mieszkania: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez ZIN Studio
 29. Projekt mieszkania na wynajem w Zielonej Górze: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez SAS
 30. DOM - BOCHNIA: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez stabrawa.pl
 31. Bukowa Góra: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez Goryjewska.Górnisiewicz
 32. Nowoczesna elegancja. Apartament w Krakowie. : styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez SUMA Architektów
 33. ZEN GARDEN - Mieszkanie 68 m2: styl , w kategorii Aneks kuchenny zaprojektowany przez HD PROJEKT

Kuchnia w stylu skandynawskim, czyli przydatne informacje podczas urządzania

Jasne, ciepłe, minimalistyczne wnętrza, tym cechuje się styl skandynawski. W kuchni zasada jest podobna, proste meble, ciekawe dodatki to właśnie w skrócie skandynawski styl. Dominującym kolorem jaki  często jest wykorzystywany w tym stylu, to kolor biały i monochromatyczny.

Co potrzebujemy aby nasza kuchnia była urządzona w stylu skandynawskim?

Nieodłącznym elementem skandynawskiego stylu jest drewno, białe meble przełamane kolorowymi dodatkami. Dekorując naszą kuchnię w stylu skandynawskim nie zapomnijmy, że nieodłącznym elementem tego stylu, to naturalne dodatki takie jak kamień, drewno, tkaniny z lnu oraz bawełny. Kolorami typowymi dla tego stylu to biel, szarość oraz błękit. Oczywiście biały to kolor, który zawsze dominuje w stylu skandynawskim. To również jeden z powodów, dlaczego ten styl przyciąga coraz to nowych fanów. Aranżacja kuchni powinna być jasna, niezbędne również będą zatem dekoracja okna kuchennego, np. białe lub beżowe rolety, jeśli wasz budżet pozwala na droższy zakup, to na pewno drewniane żaluzje będą się prezentowały idealnie. Styl skandynawski to nie tylko nowoczesne i nowe meble, to również możliwość przerobienia starszych mebli na gotowe do użytku meble. Jeżeli nie masz czasu, wiedzy lub po prostu ochoty możesz bardzo łatwo zakupić gotowe meble. Korzystając z gotowych elementów, możesz być pewny że wszystko będzie pasowało do siebie. Prostota kształtów w stylu skandynawskim nie oznacza przecież uniformizmu. Kolory i starannie wybrane dodatki nadadzą twojej kuchni w stylu skandynawskim osobisty charakter.

Kuchnia w stylu skandynawskim, czyli jak dobrać meble oraz materiały

Cechą charakterystyczną w skandynawskim stylu jest to, że meble są wykonane z surowego i jasnego drewna, które zazwyczaj jest malowane na biało. Materiały również są bardzo ważne podczas projektowania kuchni. Najczęściej wykorzystywanymi materiałami w tym stylu jest drewno, wiklina, len, bawełna. Jeżeli nasz budżet pozwoli to idealnym wykończeniem kuchni jest drewniana podłoga pomalowana na biało, oraz już wcześniej wspomniane białe ściany. Dzięki tym zabiegom, nasza kuchnia nie tylko będzie wyglądała na większą, ale na jaśniejszą oraz przytulniejszą. Każda chwila spędzona w kuchni będzie na pewno miłym momentem.

Wystrój w kuchni skandynawskiej, czyli o czym nie możemy zapomnieć

Aranżacja kuchni w stylu skandynawskim ma za zadanie wyglądać czysto przestronnie oraz ma dawać domowe ciepło. Taki efekt uzyskamy poprzez dobranie odpowiednich materiałów oraz koloru ścian oraz mebli, czy aneksu kuchennego.  Dla osób, które nie są przekonane do białych ścian w kuchni możemy zawsze zaproponować takie kolory natury jak  – écru, wrzosu, różu, niebieskiego, żółtego i białego. Do tych kolorów idealnie wkomponowuje się drewno, kamień oraz szkło. Jeżeli chodzi o dobór tkanin to typowymi wzorami w stylu skandynawskim są pasy oraz krata, czasami zdarzają się również motywy kwiatowe. Styl skandynawski w kuchni to nie tylko kolory oraz dodatki to przede wszystkim wygoda oraz funkcjonalność. W kuchni skandynawskiej najważniejsze jest to aby każdy czuł się w niej dobrze.

Styl skandynawski idealnie podkreśla, że biały kolor ścian oraz prostota wcale nie muszą być nudne i bez wyrazu wręcz przeciwnie.

Kuchnia skandynawska prostota oraz funkcjonalność

Styl skandynawski to przede wszystkim prostota nie tylko form oraz kształtów ale również prostota w kolorach. Dominują biele, szarości oraz inne zimne barwy to podstawa rozpoczęcia aranżacji kuchni. Wszystkie te kolory, sprawiają że nasza kuchnia w stylu skandynawskim będzie prosta i przestronna a zarazem przytulna. Częstym zabiegiem w tym stylu jest przełamanie jasnego koloru ciemnym akcentem, np. do jasnych kolorów bazowych dodajemy jeden lub kilka drobniejszych akcentów. Dzięki temu ściany nabierają wyrazu.

Kuchnia w stylu skandynawskim czyli funkcjonalizm

Kuchnia w tym stylu to przede wszystkim bardzo dobrze przemyślana przestrzeń oraz dodatkowe rozwiązania które mają zapewnić nam wygodę oraz bezpieczeństwo. W kuchni skandynawskiej zobaczymy tylko nieliczne sprzęty kuchenne, które są nam niezbędne podczas przyrządzania posiłków oraz ład przestrzeni. Co najważniejsze, wszystkie meble w skandynawskiej kuchni to kraina niespodzianek.  Dobre rozplanowanie szuflad, szafek oraz wieszaki pokazują nam jak ważne dla tego stylu jest porządek i wygoda w codziennym użytkowaniu. Wykończeniem tego oczywiście jest obecność bardzo dobrej jakości materiałów naturalnych jak drewno, wiklina, metal, kamień, len czy wełna. 

Podczas projektowania np. kuchni na wymiar przygotuj budżet jakim może dysponować podczas aranżacji. Poradź się profesjonalisty od projektowania kuchni, aby nie przepłacić. Na samym początku zacznij od ścian a następnie podłogi. Wiele osób obawia się białych ścian w kuchni. Najbardziej obawiają się osoby, które często gotują w kuchni. Od razu podpowiemy, że to nie jest obecnie duży problem. Na rynku istnieje wiele farb, które są specjalnie przygotowane do trudnych pomieszczeń jak kuchnia. Wszystkie zabrudzenia, które powstaną podczas gotowania możemy bardzo łatwo usunąć i na pewno nie musimy się martwić że pozostaną jakieś ślady zabrudzenia. Jeżeli chodzi o podłogę sprawa wygląda podobnie. Podczas gotowania w kuchni unosi się dużo pary co sprawia że pomieszczenie to narażone jest na dodatkową wilgoć. Oczywiście użytkowanie kuchni również wiąże się z wieloma problemami jak rozlana woda lub po prostu ciężkie zabrudzenia, które wynikają z gotowania. Oczywiście na rynku istnieje bardzo dużo specjalnych impregnatów i farb, które trwale zabezpieczają nasze drewno. Pamiętaj, że wygoda to najważniejsze co cechuje ten styl. Każda mała szuflada czy szafka może być idealnie zagospodarowana przez Ciebie. Dodatki, czyli to co każdy z nas uwielbia bo w końcu to one dają  ciepło oraz wyrażają naszą osobowość.