Korytarz, przedpokój i schody: pomysły, aranżacje wnętrz & zdjęcia

 1. Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
  Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
 2. Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
  Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
 3. Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
  Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
 4. Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
  Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?

Pomysły i inspiracje na przedpokój

Przedpokój jest zazwyczaj pierwszym miejscem w naszym mieszkaniu, które widzą nasi goście. Dlatego też, naszym priorytetem powinno być upewnienie się, że nasz przedpokój wygląda niesamowicie. Strona homify jest prawdziwą skarbnicą pomysłów na przemianę naszego przedpokoju w elegancką, a za razem przytulną przestrzeń, która sprawi, że nasi goście poczują się wyjątkowo dobrze w naszym domu. Niezależnie od tego, czy mowa o wąskim korytarzu czy też ogromnym, prawie pokoju samym w sobie, dzięki homify zyskamy pewność, że nie tylko meble, ale cały wystrój i ogólna atmosfera w korytarzu i przedpokoju jest istnie doskonała.

Gdzie można znaleźć pomysły na umeblowanie przedpokoju?

Odpowiedzią na to pytanie jest: homify! Niektórzy z nas będą chcieli całkowicie odremontować nasze korytarze lub przedpokoje, które dzięki nowym kolorom i gustownemu wzornictwu sprawią niesamowite wrażenie na naszych gościach. Inni poszukują oszałamiających nowych opraw oświetleniowych lub stołów i ław, które polepszą wizerunek pierwszego pomieszczenia, które widzimy w domu. Niezależnie od tego jak duży czy mały jest projekt zmian do naszego przedpokoju lub korytarza, na homify znajdziemy wyśmienite pomysły na idealne meble, barwy, oświetlenie, wykładziny i wiele innych, aby wydobyć jak najwięcej z tego, tak często pomijanego miejsca w domu. Aranżacje przedpokoju na homify są zarówno praktyczne i funkcjonalne, jak i estetycznie ujmujące. Na przykład, zespół homify będzie w stanie pomóc nam uzyskać więcej miejsca na przechowywanie przedmiotów w naszym skromnym korytarzu, niż sobie kiedykolwiek wyobrażaliśmy.

W jaki sposób najlepiej wykorzystać przestrzeń magazynową w naszym korytarzu?

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z potencjału magazynowego naszego korytarza. Jeżeli jednak sprytnie rozmieścimy nasze meble i użyjemy przestrzeni pod schodami, może on stać się niewiarygodnie użytecznym i pojemnym miejscem na przechowywanie wszelkich przedmiotów, mimo, że nigdy nie będzie sprawiał wrażenia zagraconego. Na homify znajdziemy niezliczoną ilość pomysłów na osiągnięcie tego właśnie celu! Nieważne, jakiego kształtu są nasze schody i czy korytarz jest wąskim prostokątem, czy też przestronnym pomieszczeniem, w którym znajdziemy ogromny żyrandol i kilka ław, z łatwością przekształcimy go w piękną część domu.  

Jak sprawić, by korytarz był przytulny?

Aranżacja przedpokoju to wbrew pozorom wdzięczne zadanie! Nawet wąziutki korytarz może być miejscem, w którym ludzie będą się cieszyć wzajemnym towarzystwem podczas rozmowy, bez wahania staną w nim z kieliszkiem wina podczas imprezy, lub w zadumie na chwilę oderwą się od rzeczywistości. Na homify znajdziemy szeroki wachlarz pomysłów na urządzenie tej przestrzeni dzięki doborze odpowiednich miękkich wykładzin, lśniących desek podłogowych, dywanów o ciepłych kolorach, czy idealnego oświetlenia tworzącego cudowną, domową atmosferę. Jasne barwy, wśród których znajdziemy różne odcienie bieli i pastelowych tonów, świetnie sprawdzą się w sytuacji kiedy potrzebujemy optycznie powiększyć gabaryty korytarza. Będziemy zaskoczeni tym, jak dzięki kilku sztuczkom jak ta, będziemy w stanie zmienić zagracony korytarz, na którego nikt nie ma pomysłu, w przestrzeń, w której miło spędzimy czas.

Jakich mebli tak naprawdę potrzebujemy na korytarzu?

Ze względu na to, że korytarze zazwyczaj są niewielkimi przestrzeniami w domu, ważne jest aby zaaranżować je tak, żeby nie sprawiały wrażenia zagraconych. To jednak nie oznacza, że powinniśmy kompletnie wyrzec się z mebli! Elegancki stolik, na którym stoi telefon lub lampka, mały koszyk na pocztę, wazon z kwiatami na komodzie, a nawet kilka krzeseł (o ile jest na nie miejsce) z pluszowymi poduchami, na których nasi goście mogą przez chwilkę odpocząć- te wszystkie elementy mogą przeobrazić nasz korytarz w cudowną część naszego domu. Oczywiście, jeżeli nie dysponujemy wystarczającą przestrzenią, możemy całkowicie zrezygnować z wszelkich mebli. Zamiast tego, posłużmy się kolorami i odpowiednim oświetleniem aby stworzyć przyjemny klimat. Kluczem do świetnej aranżacji przedpokoju jest użycie przestrzeni jaką dysponujemy najlepiej jak to tylko możliwe. Na homify znajdziemy wiele inspiracji do tego, jak to osiągnąć.

Jak wygląda idealny projekt schodów?

Każdy rodzaj schodów, dzięki kilku sztuczkom pokazanym na homify, może stać się wyjątkowo wartościową częścią naszego domu. Na przykład, schody spiralne są bardzo efektownym elementem w konstrukcji domu, a odpowiednie oświetlenie może podkreślić ich urok. Schody spiralne posiadają tak ciekawy kształt, że łatwo zrobić z nich centralny punkt skupiający uwagę w naszym przedpokoju. Z drugiej strony, standardowe schody jednobiegowe, które po prostej linii poprowadzą nas na wyższe piętro, naturalnie dostarczą nam ogromną przestrzeń magazynową w korytarzu. Niezależnie od tego czy chcemy, aby schody w przedpokoju były punktem przykuwającym uwagę, czy też wolimy zminimalizować ich wydźwięk, na homify znajdziemy wiele pomysłów i inspiracji na uzyskanie efektu, którego pożądamy.

W jaki sposób zaaranżować klatkę schodową?

Na homify znajdziemy ogromną ilość pomysłów na dekoracje i aranżację schodów w przedpokoju. Jedną z ważniejszych rzeczy, które musimy rozważyć jest kwestia wykładziny na schodach. Czy chcemy jej użyć czy nie, a jeżeli tak, to w jakiej kolorystyce? Inną opcją na schody są drewniane deski. W przypadku ich użycia powinniśmy się jednak upewnić, że użyty materiał ma powłokę antypoślizgową (wyjątkowo ważna ze względów bezpieczeństwa). Balustrady i poręcze malowane na atrakcyjny odcień, lub błyszczące metalowe poręcze, zainstalowane by zapewnić wsparcie dla osób wchodzących po schodach to również dobre rozwiązania, dzięki którym nasza klatka schodowa będzie wyglądała ciekawie. Na homify znajdziemy wiele pomysłów użycia wspomnianych tutaj i wielu innych elementów.

Jaki styl aranżacji wybrać do naszego przedpokoju?

Na homify znajdziemy szeroki wachlarz różnych pomysłów na aranżację przedpokoju, więc na pewno znajdziemy coś, co do nas przemówi. Na przykład, przedpokój w stylu nowoczesnym na pierwszy rzut oka wyróżni się elegancją, a korytarz w stylu wiejskim będzie doskonałą opcja dla osób szukających przytulnej atmosfery retro. Dobrą zasadą, którą powinniśmy się kierować przy projektowaniu przedpokoju jest dopasowanie jego wystroju do reszty domu, tak aby stworzyć jednolitą całość. Z drugiej strony, kiedy nasza głowa zapełni się pomysłami na aranżacje przedpokoju, zawsze możemy skorzystać z okazji i wyremontować również inne pomieszczenia w mieszkaniu, a nie ograniczać się do korytarza. Strona homify znacznie nam to ułatwi, ponieważ w łatwy sposób będziemy w stanie przejrzeć różne zaproponowane na stronie aranżacje każdego z pomieszczeń, które mogą się znaleźć w naszym domu. Za chwilę w skrócie omówimy trzy z wielu możliwych wystrojów tematycznych przedpokoju. Zapewne mile zaskoczy nas szeroki zakres opcji projektowych oferowanych przy każdym ze stylów. Na przykład, korytarz w stylu minimalistycznym, wbrew częstym opiniom krytyków, nie opiera się na pustym pomieszczeniu bez wyrazu, ale raczej będzie sprawiał wrażenie doskonale wykorzystanej przestrzeni.

Przedpokój w stylu nowoczesnym

Aranżacja przedpokoju w stylu nowoczesnym to dużo elementów eleganckich i szykownych, oraz lśniących, metalowych komponentów dekoracji. Wyobraźmy więc sobie białe lub o jasnych kolorach ściany, metalowe poręcze przy schodach i eleganckie meble. Jeżeli dysponujemy dużą przestrzenią, możemy sobie pozwolić na wystawienie niewielkiej współczesnej rzeźby na pięknym stole lub komodzie, albo też powiesić kilka dzieł współczesnej sztuki na ścianach, tak aby goście mogli je podziwiać już na wejściu do domu. Wybór systemu oświetleniowego daje duże pole do popisu przy aranżacji nowoczesnego wystroju wnętrza. Możemy eksperymentować z ciężkimi, metalowymi oprawami oświetleniowymi w stylu industrialnym lub malutkimi futurystycznymi światełkami w oprawach ze szkła i srebra. Ten styl aranżacji przedpokoju lub korytarza jest wręcz idealny dla ultra nowoczesnych mieszkań, ponieważ całkowicie wpisuje się w elegancką atmosferę nowoczesnej, metropolitarnej architektury. Niemniej jednak, możemy się również pokusić o przestronny, inteligentnie zaprojektowany przedpokój w stylu nowoczesnym w starym, z pozoru nadszarpniętym czasem gospodarstwie. Jedyne co musimy zrobić, to wykorzystać kilka z pomysłów aranżacji nowoczesnego wnętrza zaproponowanych na homify. Nie zapominajmy też o tym, że wnętrza powinny odzwierciedlać nasze indywidualne gusta, więc nie bójmy się użyć kilku elementów je akcentujących.

Przedpokój w stylu wiejskim

Zaprośmy naszych gości do środka w tradycyjnym przedpokoju zaaranżowanym na styl wiejski. Przywołajmy charakter natury dzięki użyciu tapety w blado zielonym kolorze liści, lub też zdecydujmy się na drewniane belki iście z wiejskiego gospodarstwa i skontrastujmy drewniane meble z jasnymi, a wręcz białymi ścianami. Powieśmy na ścianach kilka obrazów ukazujących wiejskie pejzaże, umieśćmy trochę kwiatów zebranych podczas spacerów w wazonach przy drzwiach i zwieńczmy tą kompozycję układając gruby dywan, aby stworzyć ciepłą, przytulną atmosferę. Na homify nie zabraknie pomysłów na urządzenie przedpokoju w stylu wiejskim, a wręcz, na przeobrażenie całego domu w rustykalną oazę spokoju. Upewnijmy się więc, że dobrze zapoznaliśmy się z wszystkimi inspiracjami i projektami domów w stylu wiejskim, które w łatwy sposób znajdziemy w sekcji stylu wiejskiego. Ten styl aranżacji przedpokoju będzie idealny dla miłośników natury, dla tych, którzy czują mocną więź z terenami wiejskimi, jak i dla tych, którzy chcą wystrojem swojego domu podkreślić wiarę w tradycyjne wartości gościnności i przyjaźni.

Przedpokój w stylu minimalistycznym

W przeciwieństwie do stylu wiejskiego, możemy utrzymać wszystko w ogromnym ładzie i prostocie i urządzić przedpokój w stylu minimalistycznym. Ten styl szczególnie dobrze sprawdzi się w małych przedpokojach, w wręcz korytarzach, których niewielkie gabaryty nie pozwalają na użycie zbyt wielu akcesoriów. Styl minimalistyczny nadaje pomieszczeniom czysty, przewiewny i nieskomplikowany wygląd. Ale nie przypisujmy minimalistycznego stylu tylko do niewielkich pomieszczeń. Możemy w stylu minimalistycznym ze skutkiem urządzić przedpokój o bardzo dużych wymiarach, jeżeli to pasuje naszym gustom. W każdym wypadku, wyobraźmy sobie czyste ściany, minimalną ilość mebli, oraz proste lecz skuteczne oświetlenie. Funkcjonalność jest tym aspektem projektu wnętrza, na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas planowania minimalistycznego przedpokoju, tak, aby każdy element wyposażenia miał wyraźnie określoną rację bytu. Wybór stylu minimalistycznego dla naszego przedpokoju lub korytarza to fantastyczny sposób, aby uniknąć narastającego bałaganu i składowania niepotrzebnych przedmiotów. To jednak nie oznacza, że ten styl nie pozwala na wyrażenie samego siebie. Starannie dobrana kolorystyka farb ściennych lub tapet, sprytne rozwiązania magazynowe pod schodami, pojedyncze piękne grafiki i inne elementy wystroju pozwolą na ukazanie indywidualnego podejścia designerskiego do tego przestronnego, czystego i harmonijnego pomieszczenia. Jeżeli w którymś momencie będziemy potrzebowali inspiracji, pomysłów lub wzorów, od schematów kolorystycznych po najmniejsze akcesoria wykończeniowe, zwyczajnie udajmy się na stronę homify!