Korytarz, przedpokój: pomysły, aranżacje wnętrz i zdjęcia | homify

Pomieszczenia

Przedpokój, jak go zagospodarować?

Przedpokój, czyli nasza mała wizytówka mieszkania. Już po przekroczeniu progu mieszkania dopada nas przeważnie uczucie ciepła, lub chłodu które panuje w mieszkaniu. Jak zatem zagospodarować przestrzeń tak, aby nie tylko spełniała zadanie przechowywania naszych wierzchnich ubrań, ale również stanowiło wizytówkę mieszkania?

Kilka trików, które zmienią mały przedpokój. 

Niestety obecne mieszkania zazwyczaj są bardzo ciasne, co za tym idzie przedpokój to tylko małe pomieszczenie, które dzieli nasze mieszkanie. Jak zatem zagospodarować je tak, aby spełniało również walory artystyczne.? Zaczynając od zmiany, zastanówmy się nad swoim budżetem. Najważniejsze co musimy zrobić to zaopatrzyć się w dobrą farbę i odpowiedni kolor. Kolor biały zawsze się sprawdza w małych jak i dużych przestrzeniach. Przedpokój to miejsce jak sama nazwa wskazuje, przechodnie pomieszczenie. Niestety, ale nasze ściany w tym miejscu zazwyczaj są narażone na większe zabrudzenia. Kupując farbę, wybierz taką która jest odporna na zabrudzenia i z której szybko uda nam się oczyścić ściany z różnego rodzaju zabrudzeń. Drugą istotną rzeczą, o której musimy pamiętać to odpowiednie oświetlenie. W mniejszych pomieszczeniach niestety, ale delikatne ciepłe światło nie sprawdza się. Pamiętajmy, że dobre oświetlenie sprawi, że nasze pomieszczenie wcale nie będzie wydawało się takie małe. Jeżeli nie jesteś fanem mocnego oświetlenia, w takim przypadku idealnie sprawdzi się oświetlenie punktowe. W zależności od potrzeb możemy sami ustalić jego natężenie.

Dodatki, które zmienią oblicze Twojego przedpokoju.

Miłym dodatkiem dla oka są zdjęcia powieszone na ścianach. Każdy z nas w życiu ma momenty, które wspomina z nostalgią, czasami są to dalekie podróże, czasami spotkania ze znajomymi. Nic tak nie cieszy nas jak chwila uwieczniona na fotografii. Obecnie, do łask powracają zdjęcia z polaroida. Ale, nie musisz od razu zaopatrywać się w taki aparat. Wystarczy, że posegregujesz swoje zdjęcia i oprawisz je w fajne ramki. To sprawi, że za każdym razem kiedy będziesz wchodził do domu poczujesz ciepło swojego mieszkania. Małe pomieszczenia sprawiają, że nasze obuwie, torby oraz odzież wierzchnia zaburzają  nam cała przestrzeń. Idealnie w takim wypadku sprawdzają się małe szafki zawieszane na ścianie. Dzięki nim nie tylko zaoczeszimy miejsca, a na pewno zaoszczędzi Ci to kłopotu w poszukiwania Twoich ulubionych par butów. Ściany to nasza przestrzeń, więc warto zadbać o zagospodarowanie jej najbardziej jak tylko się da. Zamiast kupować kolejną szafę zaopatrz się w stylowe wieszaki, które przymocujesz do ściany.

Meble, które wpasują się w Twoje wnętrze.

Idealnym sposobem na aranżację przedpokoju jest ciekawa jej zabudowanie. To rozwiązanie najlepiej sprawdza się w długich i wąskich korytarzach. Wysoka zabudowa jest poza tym niezwykle praktyczna.Dzięki niej zyskujemy sporo dodatkowego miejsca na przechowywanie, dodatkowo fronty mogą optycznie powiększać naszą przestrzeń. Pamiętajmy, że jasny lakierowany na wysoki połysk kolor powiększy również nam optycznie przestrzeń. Kolejnym niezbędnym dodatkiem jest lustro. Lustro powinno być tak duże jak tylko jesteśmy w stanie go zamontować w naszym pomieszczeniu. Nie tylko sprawi, że nasz przedpokój optycznie się powiększy, ale również ładne lustro sprawia, że pomieszczenia nabierają więcej klasy. Obecnie zapominamy o takim dodatku jak dywan, a niestety nie powinniśmy. Dywan w intensywnym kolorze sprawi, że nasze pomieszczenie nabierze wyrazu. Pamiętaj, że podczas zakupu dywanu kieruj się nie tylko wyglądem, ale praktycznością w czyszczeniu go. Nie wszystkie dywany nadają się do umieszczenia w tym miejscu. Ostatnim z proponowanych przez nas sposobów na mały przedpokój jest zintegrowanie go z całą strefą dzienną. Niestety, ale ta decyzja wymaga nie tylko od nas większego budżetu co również czasu na zorganizowanie nowej przestrzeni. W sytuacji małych przestrzeni najbardziej sprawdza się wyburzenie co najmniej jednej ściany. Dzięki takiemu zabiegowi nie tylko powiększymy przestrzeń przedpokoju, ale również optycznie powiększy nam się salon. Ten zabiegi podkreśli reprezentacyjny charakter naszego salonu. Mając już wszystkie dodatki oraz wizję przebudowy przedpokoju nie możemy zapomnieć o jednej ważnej rzeczy, czyli podłodze.

Jaka podłoga sprawdzi się w Twoim przedpokoju?

Chyba każdy się z nas zgodzi, że najlepiej prezentuje się drewno. To prawda, ale przy naszej strefie geograficznej nie zapominajmy o zimie i o soli którą  będziemy wnosić każdego dnia do domu. W momencie, kiedy zdecydujemy się na drewno pamiętajmy o zakupie małej wycieraczki przy wejściu do domu. To zaoszczędzi nam problemów podczas czyszczenia naszej podłogi. Obecnie dużą popularnością cieszą się płytki ceramiczne zarówno podłogowe jak i ścienne. Idealnie imitują wygląd oraz strukturę drewna. Płytki bazują na naturalnych surowcach, więc idealnie wpasowują się w obecne trendy wnętrzarskie. Są bardzo praktycznie jak również idealnie sprawdzają się w trudnych warunkach, odporne są również na uderzenia oraz zarysowania, co w przedpokoju odgrywa bardzo ważną rolę. Cena również sprawia, że coraz więcej klientów decyduje się na ich zakup. Płytki tego rodzaju to idealny zamiennik drewnianych i kosztownych podłóg. Efekt drewna możemy również uzyskać montując panele. Obecnie na rynku możemy znaleźć różnego rodzaju panele od kolorów po fakturę. Podczas zakupu radzimy od razu sprawdzić czy nasze panele są odporne na zarysowania. Niestety, ale przedpokój wymaga dobrej jakości podłóg, to miejsce jest najszczęściej eksplorowane przez nas, a przecież nie chcemy, aby po wejściu gość zobaczył zniszczoną podłogę. Kolejną propozycją jest gres i terakota. Jaka jest między nimi różnica? Podłoga w przedpokoju zazwyczaj jest czyszczona wodą z dodatkiem detergentów. Pod ich wpływem podłoga gresowa może ulec zmatowieniu. Jeżeli zdecydujemy się na terakote to przysporzy nam mniej kłopotu. Powierzchnia jej jest gładka przez co łatwo możemy ją oszczać z wielu zabrudzeń. Do wyboru mamy wiele rodzajów jak szkliwo błyszczące, matowe lub półmatowe. Radzimy również pamiętać, że na szkliwie błyszczącym