Jadalnia: pomysły, aranżacje wnętrz & zdjęcia

 1. Stare Babice: styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez TutajConcept
 2. Dom w kliwiach 4 (G2) : styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez ARCHON+ PROJEKTY DOMÓW
 3. Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
  Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
 4. Kącik Jadalny: styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez MIKOŁAJSKAstudio
 5. LK&1172: styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez LK & Projekt Sp. z o.o.
 6. Dom w podwarszawskiej miejscowości: styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez Michał Młynarczyk Fotograf Wnętrz
 7. Dom Orońsko: styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez Klaudia Tworo Projektowanie Wnętrz Sp. z o.o.
 8. Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
  Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
 9. Niskobudżetowe mieszkanie w Krakowie: styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez Ambience. Interior Design
 10. DUOTRZYDWA: styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez NA NO WO ARCHITEKCI
 11. Jadalnia: styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez Saje Architekci Joanna Morkowska-Saj
 12. Dom z nutą glamour: styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez Kolorum Projektowanie Wnętrz
 13. Pokój z aneksem - jak maksymalnie można to wykorzystać?: styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez Art of home
 14. Nowoczesny dom: styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez Lew Architekci & Archideck
 15. Nowoczesny dom: styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez Lew Architekci & Archideck
 16. Mieszkanie 80m2 - Wiślane Tarasy: styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez INNers - architektura wnętrza
 17. Projekty, Jadalnia zaprojektowane przez homify
 18. nowoczesne wnętrze jadalni: styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez ARTDESIGN architektura wnętrz
 19. elegancka jadalnia: styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez ARTDESIGN architektura wnętrz
 20. aranżacja jadalni: styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez ARTDESIGN architektura wnętrz
 21. strefa dzienna domu - jadalnia i kuchnia: styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez ARTDESIGN architektura wnętrz
 22. KĘPA MIESZCZAŃSKA W TURKUSIE: styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez KODO projekty i realizacje wnętrz
 23. 137m2 of Modern Design: styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez TiM Grey Interior Design
 24. Nowoczesny dom: styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez Lew Architekci & Archideck
 25. MĘSKI RÓŻ: styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez KODO projekty i realizacje wnętrz
 26. Wnętrze domu inspirowane stylem skandynawskim: styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez MARENGO ARCHITEKTURA WNĘTRZ
 27. LEGNICKA STREET WROCŁAW: styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez KODO projekty i realizacje wnętrz
 28. jadalnia z kolorowymi dodatkami: styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez MIKOŁAJSKAstudio
 29. Projekt domu HomeKONCEPT 28: styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez HomeKONCEPT | Projekty Domów Nowoczesnych
 30. Warszawa Powiśle III 2016: styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez JT GRUPA
 31. Apartament w Śródmieściu: styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez Zofia Wyganowska
 32. Projekt domu Magnus II G2 : styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez Pracownia Projektowa ARCHIPELAG
 33. Pastelowy naturalizm: styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez Valido Architects

Jak urządzić idealną jadalnię?

Idealna jadalnia to przede wszystkim taka, w której czujemy się zrelaksowani. Panuje w niej domowa atmosfera, jest pomieszczeniem wygodnym, przystosowanym do przyjmowania gości. Nie ma oczywiście jednego jedynego przepisu na piękną jadalnię, wszystko sprowadza się do osobowości i potrzeb gospodarzy. Pomysłów na jadalnię możemy szukać w aranżacjach profesjonalistów homify, mają oni doświadczenie i inwencję, potrzebną do kreowania niezwykłych wnętrz! Po rejestracji, możemy swobodnie zapisywać zdjęcia tych jadalni, które wpadły nam w oko, w wirtualnych Katalogach Inspiracji. Działają one jak notatniki, zapisują się automatycznie na naszych profilach, a zatem ciekawe pomysły na jadalnię możemy mieć zawsze pod ręką!

Zdecydować się na jadalnię otwartą, czy wydzielić na nią osobną przestrzeń?

W nowoczesnych projektach domów i mieszkań dominuje w ostatnich latach projektowanie otwartych przestrzeni, łączenie kuchni z jadalnią, jadalni z salonem. Eliminując ściany i wydzielając jedynie funkcjonalne strefy, sprawimy, że każda z nich wyda się większa. Jadalnia w odosobnionym pomieszczeniu ma jednak wiele zalet. Największą z nich jest stworzenie przytulnego miejsca spotkania z rodziną i przyjaciółmi, w którym nic nas nie rozprasza, możemy skupić się na sobie nawzajem i prowadzić zrelaksowaną konwersację. Potrzebne jest do tego jednak posiadanie mieszkania lub domu, w którym jadalnia będzie mogła być wystarczająco przestronna. W przeciwnym razie, powinniśmy bez namysłu zdecydować się na design otwarty. Nawet w małych mieszkaniach, warto pomyśleć o strefie jadalni, nie ograniczać jej jedynie do wyspy kuchni. Nie jedzmy w biegu, a celebrujmy tę czynność, to w końcu jedna z największych przyjemności w życiu!

Jadalnia – pomysły i inspiracje

Jest kilka kroków, które doprowadzą nas do stworzenia idealnej jadalni do naszego domu. Po pierwsze, należy wybrać odpowiadającą nam paletę kolorów. Nie chodzi tutaj tylko o kolor ścian, ale także mebli i akcesoriów. Warto, żeby ze sobą harmonizowały! Odcienie pomarańczu tworzą zapraszającą atmosferę, są jasne. Sprawdzą się w kombinacjach z wieloma innymi kolorami elementów wyposażenia, na przykład z barwami ziemi lub intensywną żółcią. Drewniane meble w takiej jadalni będą wyglądać doskonale! Kiedy już wybierzemy stół, możemy pomyśleć o jego dekoracji, na przykład postawić na jego środku bogaty świecznik, przykuwający uwagę. Wtedy to do niego będziemy dobierać zastawę. To oczywiście tylko kilka pomysłów na urządzenie jadalni, w Katalogach Inspiracji homify znajdziecie ich dużo więcej!

Jak zaprojektować jadalnię, odpowiadającą naszym gustom?

Przy projektowaniu jadalni musimy zwrócić uwagę na wiele istotnych kwestii. Kierujmy się własnym stylem! Czy wolimy zestaw pasujących do siebie mebli, czy może uwielbiamy eklektyzm? W pomieszczeniu o jakim kolorze będziemy czuć się najlepiej? Jeśli sami nie wiemy jeszcze, czego chcemy, dobrym pomysłem może okazać się przeglądnięcie galerii zdjęć w sekcji „jadalnia” na homify. Patrząc na wnętrza w domach innych, odkrywamy na co szczególnie zwracamy uwagę i co się nam najbardziej podoba. Poznajmy własne potrzeby przed szaleństwem zakupów!

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy urządzaniu jadalni?

Najważniejsza kwestia: musimy upewnić się, że będziemy mieli wystarczająco dużo miejsca, by się swobodnie przemieszczać. Długie, majestatyczne wręcz stoły są niesamowicie kuszące lecz tracą cały swój urok, kiedy goście muszą się przeciskać pod ścianą, by zająć swoje miejsca. To sprawa kluczowa, choć jest oczywiście wiele innych, na którymi warto się pochylić. Sytuując jadalnię w przestrzeni mieszkania, zastanówmy się, kiedy będzie ona najczęściej w użyciu i pomyślmy o źródle naturalnego światła. Chcemy podejmować gości obserwując zachód słońca, czy raczej wolimy jeść śniadania skąpani w jego porannych promieniach?

Jakie kolory wybrać do jadalni?

Zanim zaczniemy decydować o kolorze ścian, zadajmy sobie pytanie, czy chcemy, żeby nasza jadalnia odpowiadała wystrojem pozostałym pomieszczeniom w domu? Jeśli tak, to nie ma nad czym się zastanawiać, wykorzystujemy tę samą gamę barwną również tutaj. Jednak czasem wydzielenie jadalni i nadanie jej indywidualnego charakteru może okazać się dobrym pomysłem. Biel i delikatne pastele sprawią, że wyda się ona przestronna. Jeśli zależy nam na zapraszającej i eleganckiej atmosferze, a dostępna przestrzeń jest dużych rozmiarów, możemy rozważyć intensywną czerwień lub ciepły brąz.

Jakie meble do jadalni wybrać?

Dzięki meblom kreujemy ogólną estetykę pomieszczenia. Jaki styl najbardziej do nas pasuje? Minimalistyczny czy może rustykalny? Ponieważ do jadalni często zapraszamy gości, to świetne miejsce aby zademonstrować swoją indywidualność. Oczywiście meble, które wybierzemy, muszą mieć wymiary odpowiednie do naszej konkretnej jadalni, móc „oddychać”. Wrażenie ciasnoty skutecznie skróci czas naszych przyjęć, a tego przecież nie chcemy! Jeśli mamy wątpliwości i nie wiemy, jaki styl się nam podoba, możemy sięgnąć do galerii zdjęć homify i przekonać się, że możliwych rozwiązań jest bez liku! W przypadku, kiedy podobają nam się drewniane krzesła, ale obawiamy się o nasz komfort, pamiętajmy, że zawsze możemy zakupić na nie eleganckie poduszki, które dodatkowo mogą stać się ciekawym akcentem kolorystycznym.

Triki homify – jak urządzić piękną i funkcjonalną jadalnię?

Kiedy wybraliśmy już gamę barwną, w której chcemy urządzić jadalnię, przychodzi czas na meble i akcesoria: lampy, obrusy, podkładki, poduszki na krzesła… Jak to wszystko rozplanować? Pomyślmy o słońcu i porach dnia, podczas których zamierzamy spożywać posiłki. Postawmy lampy tam, gdzie dociera najmniej naturalnego światła.

Mała jadalnia – co zrobić?

Żadna jadalnie nie jest zbyt mała, żeby profesjonaliści z homify nie zaleźli na nią sposobu! Popatrzmy na nasz problem z pozytywnej strony – w małej jadalni zawsze jest przytulnie. Efekt ten przypieczętują jasne, żywe barwy na ścianach. Aby jednak sprawić, żeby przestrzeń wydawała się większa, warto zrezygnować z ciężkich zasłon na rzecz dyskretnych żaluzji lub lekkich, prostych firanek. Oczywiście im większe okna tym lepiej. Pamiętajmy także o wyborze jasnego materiału na podłogę. W małych jadalniach sprawdzi się zwłaszcza styl minimalistyczny, pozbawiony dekoracji, zabierających przestrzeń, której każdy centymetr jest na wagę złota.

W jakim stylu urządzić jadalnię?

Jak urządzić jadalnię w stylu wiejskim?

Nie ma bardziej „swojskiej” przestrzeni niż jadalnia w stylu wiejskim, w której każdy poczuje się zrelaksowany i prawdziwie u siebie. Tutaj stawiamy na wyeksponowane drewno oraz cegłę, wprowadzamy dekoracje takie jak haftowane czy dziergane obrusy. Duży drewniany stół to absolutnie niezbędny element wystroju w stylu wiejskim. Obrazy lub fotografie przedstawiające krajobrazy sprawdzą się znakomicie. Styl wiejski to tradycja, może warto zastąpić elektryczną lampę starodawnym świecznikiem?

Jak urządzić jadalnię w stylu nowoczesnym?

Jadalnie w tym stylu są przesycone nowoczesnymi technologiami, takimi na przykład jak imponujący system nagłośnienia, który zapewni naszym nastrojową muzykę przy posiłkach. Jeśli lubimy futurystyczne oświetlenie, to tutaj sprawdzi się ono znakomicie. Oczywiście podstawą są proste, nowoczesne meble. Często zaskakują one swoją wielofunkcyjnością. Jasne, neonowe kolory oraz, naturalnie, wszechobecny błysk metalu są niezbędne, by stworzyć jadalnię prawdziwie nowoczesną. W galerii homify znajdziemy nieskończenie wiele pomysłów i inspiracji na projekt jadalni, która olśni naszych gości. Jeśli chcemy zrobić wrażenie, wisienką na torcie będą obrazy malarstwa nowoczesnego albo oryginalna rzeźba na środku stołu. 

Jak urządzić jadalnię w stylu eklektycznym?

Eklektyczne jadalnie pasują tylko do osób o silnych, lekko szalonych osobowościach. Zdecydujmy się na nie jedynie wtedy, kiedy jesteśmy pewni, że przestrzeń projektowana nie „od linijki”, w sposób organiczny to coś naprawdę dla nas! Eklektyzm pozwala na zgromadzenie w jadalni zarówno pamiątek rodzinnych, znalezisk z pchlego targu, jak i nowoczesnych, stylowych akcesoriów. Tutaj nie musimy obawiać się o zbyt odważne połączenia i możemy całkowicie zaufać naszemu instynktowi. Połączenia intensywnych kolorów, na przykład czerwieni z zielenią, zwrócą uwagę, podobnie jak wprowadzenie zdecydowanych wzorów na tapicerkach mebli lub tapetach. Eklektyczna jadalnia to miejsce w którym chce się przebywać, jest na czym zawiesić oko, wciąż czymś nas zaskakuje! Takie wyzwolenie kreatywności będzie szczególnie wskazane dla osób przerażonych koniecznością trzymania się jednego, określonego z góry stylu.

Jak urządzić jadalnię w stylu skandynawskim?

Proste, drewniane meble, delikatny design, powietrzne kolory i masa światła, oto niezbędne elementy skandynawskiej jadalni. Zawsze wydaje się niezwykle przestronna, co możemy zaobserwować przeglądając galerię homify. Do stworzenia jadalni w takim stylu niezbędny jest wybór mebli, które będą dopasowane do dostępnej przestrzeni. Wydaje się to całkiem łatwe. Skandynawską atmosferę możemy podnieść do kwadratu, serwując naszym gościom kilka tradycyjnych, północnych dań! Projektując jadalnię, powinniśmy ograniczyć się do monochromatycznej palety barwnej oraz prostych motywów dekoracyjnych, inspirowanych naturą, na przykład kształtem liścia. Oto przepis na skandynawskie wnętrze!

Jak urządzić jadalnię w stylu minimalistycznym?

Minimalistyczny wystrój to najlepszy i najpraktyczniejszy wybór dla małej jadalni. Porzućmy wszelką ozdobność, zbytek, zdecydujmy się na prosty design. Tutaj również króluje monochromatyzm. Możemy dodać minimalistyczne rzeźby na stole lub powiesić na ścianach nowoczesne malarstwo. Dzięki temu nasza jadalnia nabierze charakteru, bez konieczności rezygnacji z prostoty i dominacji geometrii. Ale wystarczy też prosty stół, kilka krzeseł i może podkładki w jednolitym kolorze. W minimalistycznej jadalni nie potrzebujemy małych lampek, świeczników, podstawek, figurek, etc. – to najprostszy styl do urządzenia wymarzonego wnętrza, które będzie wyglądało świeżo i nowocześnie. Idealny do małych mieszkań!

Jak urządzić jadalnię w stylu śródziemnomorskim?

Jeśli marzymy o jadalni w stylu śródziemnomorskim, mamy do dyspozycji dwa rozwiązania. Albo zdecydujemy się na barwy ziemi, albo na projekt cały w bieli, łącznie z malowanymi na biało meblami! Na podłogę najlepiej nadadzą się płytki w kolorze ceglanym, o nieregularnej fakturze. Taka jadalnia to idealny pretekst do ekspozycji pamiątek z wakacyjnych podróży do krajów basenu Morza Śródziemnego. Ciekawym pomysłem będzie wywołanie zdjęć z wyjazdu i oprawienia ich w gustowne ramy. Co wspólnego mają ze sobą Hiszpania, Włochy, Grecja, Turcja… ? Oczywiście niesamowitą kuchnię! Jadalnia w stylu śródziemnomorskim zaostrzy apetyt naszych gości.

Jak urządzić jadalnię w stylu klasycznym?

Jadalnia w stylu klasycznym to chyba najczęstszy wybór w naszych domach i mieszkaniach. Wynika to z tego, że jeśli już decydujemy się na wydzielenie w domu osobnej przestrzeni na jadalnię, to chcemy by była ona elegancka, przeznaczona na specjalne okazje, podkreślająca wyjątkowość chwili. Antyki oraz meble w stylu klasycznym sprawdzają się tutaj doskonale. Warto zastanowić się nad tapicerowanymi meblami, które zapewnią nam wygodę podczas długich rozmów przy posiłkach. Drewniana podłoga okaże się praktyczna, ale możemy również zastanowić się nad dywanem. Jeśli chodzi o kolory ścian, dobrym pomysłem będzie pistacjowa zieleń, różne odcienie niebieskiego, od błękitu po ciemny granat, oraz oczywiście intensywna czerwień. Aby spersonalizować przestrzeń jadalni w stylu klasycznym, możemy wprowadzić do niej kilka rodzinnych pamiątek.