Wiejski garaż pomysły i inspiracje | homify Wiejski garaż
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Wiejski garaż

Jak stworzyć perfekcyjny garaż w stylu wiejskim?


Nie istnieje jedna prawdziwa definicja doskonałego garażu w stylu wiejskim. Wygląd garażu i funkcje jakie będzie spełniał będą różne dla różnych ludzi i grup wiekowych. Tak jak dla większości ludzi, garaż jest miejscem, w którym parkuje się samochód, wiele osób traktuje go jako dodatkową przestrzeń magazynową, gdzie mogą upchnąć narzędzia, dodatkowe zestawy mebli ogrodowych, nieużywane urządzenia i wiele innych. Niektórzy ludzie idą o krok dalej i przekształcają swoje garaże w warsztaty i pracownie gdzie mogą skupić się na swoich pasjach takich jak stolarstwo, malarstwo, czy też mechanika. Doskonały garaż to taki, który spełnia nasze wymogi, a te będą różne dla każdego z nas. Dlatego też, najważniejsze jest przeznaczenie tego pomieszczenia. W kwestii aranżacji wnętrza, powinniśmy mieć na względzie zarówno to, w jaki sposób będziemy korzystać z naszego garażu, jak i nasze preferencje co do materiału. Zarówno drewno jak i metal doskonale sprawdzą się w aranżacji na styl wiejski, więc wybierzmy opcję, która będzie odpowiadała naszym potrzebom, gustom i możliwościom finansowym.

Pomysły i inspiracje: przestrzeń magazynowa w garażu

Dla niektórych ludzi, garaż jest pewnego rodzaju graciarnią, gdzie możemy wrzucać wszystko bez większego zastanowienia. Dla innych jest to dodatkowa przestrzeń magazynowa, którą można efektywnie wykorzystać. W takim przypadku, dobrze jest, żeby utrzymać nasz garaż w stylu wiejskim uporządkowanym i właściwie przygotowanym. W dzisiejszych czasach, przestrzeń magazynowa jest wyjątkowo pożądana, a garaż wydaje się być idealnym pomieszczeniem do tego celu. Jednak przygotowanie garażu jako przestrzeni magazynowej wymaga trochę wysiłku i pomyślunku. Zapewne znajdziemy wiele informacji na ten temat w czasopismach i magazynach, ale też nie będzie to spersonalizowana wiedza odpowiadająca naszym konkretnym wymogom i warunkom panującym w naszym garażu. Nie panikujmy, możemy zwrócić się o pomoc do ekspertów na homify. Na stronie homify znajdziemy niezliczoną ilość pomysłów, inspiracji i projektów, które umożliwią nam stworzenie garażu doskonale dopasowanego do naszych potrzeb i upodobań. Kategorie i podkategorie, które znajdziemy na stronie, umożliwią nam sprawne przeglądanie różnych sekcji, co z kolei ułatwi nam stworzenie projektu garażu odpowiadającego wymiarom pomieszczenia, którym dysponujemy. Znajdziemy tu obszernie rozbudowaną sekcję poświęconą małym i minimalistycznym garażom, które idealnie sprawdzą się dla mieszkańców miast, gdzie niewątpliwie przestrzenie garażowe są wysoko cenione i ciężko dostępne. Ponadto, znajdziemy szeroki wachlarz wzorów półek i organizerów, które pozwolą nam starannie i w dobrze zaplanowany sposób przechowywać nasze rzeczy.

W jaki sposób stworzyć garaż w stylu wiejskim?

Zanim zaczniemy prace nad garażem w stylu wiejskim powinniśmy upewnić się co do kilku aspektów. Po pierwsze, musimy ustalić jaki jest prawdziwy cel tworzenia garażu. Czy będzie to tylko miejsce do zaparkowania samochodu? A może głównie przestrzeń magazynowa, warsztat lub pracownia, czy też coś zupełnie innego? Po drugie, musimy mieć jasność co do tego ile przestrzeni jesteśmy w stanie przeznaczyć na budowę garażu. Od tego będzie zależało to, ile przestrzeni magazynowej otrzymamy, jaki i ile materiału będziemy potrzebować, w jaki sposób zaprojektujemy wnętrze, i wiele innych. Kolejny czynnik, który zdecydowanie musimy uwzględnić jeszcze przed rozpoczęciem projektowania garażu w stylu wiejskim to budżet jakim dysponujemy. Powinniśmy być absolutnie pewni co do swoich możliwości finansowych, jaki będzie limit wydatków i o ile możemy nadwyrężyć wstępnie oszacowany kosztorys. Nie rzucajmy się z motyką na księżyc. Jeżeli wydamy za dużo na jednym etapie budowy, może się okazać, że nie mamy pieniędzy na skończenie projektu.

Ile może kosztować budowa garażu w stylu wiejskim?

Szczerze mówiąc, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Budowa garażu to nie praca, którą wykonamy w pojedynkę. Pozornie, mogłoby się wydawać, że jest to proste zadanie, ale prawidłowa budowa konstrukcji garażu jest bardziej skomplikowana niż na to wygląda. Dlatego też, powinniśmy mieć u boku doświadczonego specjalistę, który przeprowadzi nas przez wszystkie trudne kwestie, takie jak odpowiednia instalacja rynien, przewodów rurowych i elektrycznych. Zatrudnienie eksperta to jednak dodatkowy koszt, na który nie każdy może sobie pozwolić. Poza wspomnianymi już aspektami, garaż powinien mieć solidne fundamenty, skoro ma wytrzymać ciężar przynajmniej jednego, jak nie dwóch samochodów, a to z kolei też podwyższa koszty budowy, ze względu na materiały w jakie powinniśmy zainwestować, żeby zapewnić garażowi wytrzymałość i trwałość. Nie możemy iść na kompromis w kwestii jakości podłoża. Perfekcyjny garaż w stylu wiejskim wiąże się również z szerokim wykorzystaniem drewna. Mowa tu o drzwiach, oknach, wykończeniu sufitów, ścian i elementów wyposażenia. Może się to okazać dość kosztowne, jeżeli zaczynamy budowę od podstaw. Jednak nie martwmy się, na homify dostaniemy pomoc, której potrzebujemy. Dzięki wskazówkom ekspertów homify, możemy być pewni konstrukcji i przestrzeni magazynowej. Koszt projektu i jego realizacji będzie w ogromnej mierze zależał od tego czy remontujemy stojący już garaż, czy też budujemy go od podstaw. Wiele też zależy od naszych oczekiwań względem naszego wiejskiego garażu.

Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas budowy garażu w stylu wiejskim?

Zacznijmy od najważniejszego. Aby rozpocząć budowę garażu w stylu wiejskim zapewne będzie nam potrzebne pozwolenie na budowę. Działania budowlane bez oficjalnego pozwolenia są uważane za nielegalne i mogą skutkować wysokimi karami finansowymi, a także zburzeniem nowej konstrukcji. Po drugie, zatrudnijmy eksperta, który zrozumie nasze potrzeby, wymagania, oraz oczekiwania i na ich podstawie przedstawi nam odpowiednie plany. Kiedy już będziemy mieli wgląd w plany budowy, jeszcze zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki dokładnie przeliczmy wszystkie koszty związane z budową garażu. W ten sposób będziemy mieli jasny obraz tego, czy projekt mieści się w naszych możliwościach finansowych i czy możemy sobie na niego pozwolić. Kiedy już ustalimy budżet możemy wykonać kilka telefonów i zamówić usługi stolarza, malarza i dekoratora wnętrz, którzy perfekcyjnie wykończą konstrukcję i design naszego garażu w stylu wiejskim. Pamiętajmy też, żeby zadbać o dostęp do instalacji elektrycznej. Nie możemy przecież zostać odcięci od prądu, bo od tego zależy zarówno oświetlenie w naszym garażu jak i podłączenie wszelkich urządzeń elektrycznych i zastosowanie ciekawych rozwiązań technologicznych. Możemy być zainteresowani zainstalowaniem klimatyzacji lub odpowiedniego systemu wentylacji, która może okazać się przydatna latem, jak i ogrzewania, z którego z pewnością z chęcią skorzystamy w zimie. W naszym wiejskim garażu powinien również znaleźć się telewizor. Nie ukrywajmy, że nie jeden z nas ucieka do garażu, żeby spędzić trochę czasu samemu ze sobą. Rozwiązaniem, które pozwoli nam zaoszczędzić trochę bezcennej przestrzeni jest zamontowanie podwieszanego telewizora i korzystanie z przenośnych grzejników.

Jak najlepiej wykorzystać przestrzeń garażową?

Istnieje wiele sposobów na maksymalne wykorzystanie przestrzeni w naszym wiejskim garażu. Pierwszą i najbardziej przydatną wskazówką jest to, żeby pozbyć się wszelkich niepotrzebnych rzeczy. Nie mylmy garażu z graciarnią. Dokładnie przemyślmy co rzeczywiście nam się przyda i z czego korzystamy, a resztę możemy oddać, sprzedać, lub wyrzucić. Porządkowanie garażu i selekcja rzeczy może okazać się dość ciężkim i żmudnym zadaniem. Wykorzystajmy to jako wymówkę by spędzić trochę czasu z rodziną lub przyjaciółmi i poprośmy ich o pomoc. Połączmy przyjemne z pożytecznym. Po drugie, skorzystajmy z efektywnych rozwiązań na przechowywanie rzeczy. Możemy zamontować szafy wnękowe i wysokie regały lub półki. Postarajmy się nie zastawić całych ścian szafami, gdyż w ten sposób tylko optycznie pomniejszymy pomieszczenie. Wykorzystajmy ściany na całej ich wysokości. Przy użyciu kartonów, koszy i skrzynek z pewnością podołamy temu zadaniu. Użycie starych skrzynek i kartonów to również sposób na obcięcie niepotrzebnych wydatków. Nie zapomnijmy jednak o ich odpowiednim etykietowaniu. Dzięki temu nie tylko lepiej zorganizujemy przestrzeń, ale też zaoszczędzimy sobie czasu odszukując pożądane przedmioty.

Na co powinniśmy uważać podczas remontu garażu?

Jest mnóstwo rzeczy, na które powinniśmy uważać podczas remontu, renowacji, lub przebudowy naszego garażu, szczególnie jeżeli przeprowadzamy je samodzielnie, bez pomocy specjalisty. Postawmy sobie jedno główne ograniczenie: nie dotykajmy istniejących instalacji hydraulicznych i elektrycznych, ani fundamentów czy ścian nośnych garażu. Jeżeli planujemy zmiany w tych aspektach, koniecznie zatrudnijmy fachowca. Takie kwestie wymagają dokładności, zadbania o szczegóły i wyspecjalizowanej wiedzy, bez której w prosty sposób możemy narobić wielu szkód. Po drugie, postawmy sobie realistyczne cele. Nie próbujmy stworzyć garażu o wielkości naszego całego domu, bo z pewnością zniszczyłoby to wygląd nie tylko garażu ale całej nieruchomości.

Rezygnujemy z garażu? Wykorzystajmy dodatkowe pomieszczenie!

W zależności od potrzeby, garaż może zostać przekształcony w różne pomieszczenia, a wszystkie je możemy urządzić na styl wiejski. Najczęściej decydujemy się na przebudowę garażu na salon, kuchnię, lub pokój gier i zabaw. Jeżeli decydujemy się stworzyć salon, upewnijmy się, że nasz projekt zakłada wykorzystanie nieużywanych mebli stojących od dawna w garażu. Na przeciwko wygodnej kanapy ustawmy telewizor, a uzyskamy komfortowy mini salonik. Z drugiej strony, możemy wykorzystać niedawno wymienioną lodówkę i stojący w kącie grill do stworzenia małej kuchni. Pomysł na pewno spodoba się każdemu miłośnikowi grillowania. Dzięki wstawieniu drewnianego biurka uzyskamy przestrzeń do nauki lub pracy. Dla nikogo chcącego w ciszy popracować lub się pouczyć nie będzie karą udanie się do małego gabineciku oddalonego od hałasu panującego w domu. Żeby przekształcić nasz garaż w pokój gier i zabaw ustawmy stolik do gier planszowych w jednym kącie pomieszczenia, a w drugim umocujmy stół do bilarda lub pokera, w zależności od upodobań. Starą lodówkę wypełnijmy napojami (również tymi alkoholowymi dla dorosłych) i śmiało zapraszajmy przyjaciół na wieczór rozrywki bądź relaksu.

Pomysły na inne aranżacje garażu

Garaż w stylu nowoczesnym

Garaż w stylu nowoczesnym charakteryzują eleganckie drzwi i nieskazitelny design. Nierzadko, w takim garażu wykorzystuje się mocowane do ścian wieszaki na rowery. Do nowoczesnego projektu garażu możemy podejść minimalistycznie lub rozrzutnie, tworząc luksusowe pomieszczenie. Wszystko zależy od naszych preferencji. Dzięki wysokiej klasy oświetleniu i komfortowej części wypoczynkowej, nowoczesny garaż spełni wszelkie nasze oczekiwania.

Garaż w stylu kolonialnym

Garaż w stylu kolonialnym wyróżnia się szczególnie kopułowatymi dachami i dużymi oknami, a także oszklonymi drzwiami. W takim garażu znajdziemy subtelne wnętrza wykończone drewnem, oraz zaokrąglone, dość nisko zwisające lampy. Takie połączenie daje wyjątkowy efekt.

Garaż w stylu eklektycznym

Garaż w stylu eklektycznym charakteryzuje się unikalnymi wzorami i ciekawym rozplanowaniem pomieszczenia. W takim garażu znajdziemy niekonwencjonalne połączenia szkła, drewna i metalu, dzięki czemu uzyskuje się bardzo elegancki design. Eklektyczny garaż będzie doskonały dla każdego, kto oczekuje od swojego garażu czegoś więcej, czegoś innego niż to co widzimy zazwyczaj.