Nowoczesny garaż | homify Nowoczesny garaż
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Nowoczesny garaż

Co sprawi, że nasz garaż stanie się nowoczesny i idealny?

Inspiracje na nowoczesny garaż to zbiór pomysłów, których prześledzenie na pewno podpowie nam, w jaki sposób prawidłowo oraz estetycznie zorganizować i urządzić garaż, uczynić z niego miejsce, do którego będziemy zaglądać z przyjemnością o każdej porze dnia i nocy. W idealnym nowoczesnym garażu zawsze panuje porządek, bowiem wszystkie zbędne przedmioty od razu zostają z niego uprzątnięte i usunięte, a rzeczy w nim przechowywane są odpowiednio poukładane i posegregowane. Osoby, które nie potrzebują dodatkowej przestrzeni, mogą przekształcić swój garaż w biuro lub salon. Schludność w nowoczesnym garażu można osiągnąć poprzez zastosowanie dodatków takich, jak półki, szuflady, szafki oraz etykiety.

Pomysły i inspiracje na nowoczesny garaż – magazyn

Pomysły i inspiracje na nowoczesny garaż, jak i nie tylko, znajdują się praktycznie wszędzie, we wszystkim, co nas otacza. Ich źródło stanowią często nawet najdrobniejsze rzeczy wykorzystywane w życiu codziennym. Nowoczesny garaż może zostać zorganizowany przy użyciu nieskomplikowanych narzędzi oraz na podstawie nieskomplikowanych pomysłów. Na stronie homify zamieszczono najbardziej innowacyjne, a zarazem proste inspiracje na to, w jaki sposób zaaranżować takie pomieszczenie. Współczesny rynek oferuje osobom zainteresowanym wiele nowoczesnych systemów garażowych z bardzo niekonwencjonalnymi zestawami półek i regałów. Ich zainstalowanie warto wziąć pod uwagę najlepiej wtedy, kiedy chcemy z garażu uczynić magazyn wyglądający zarówno na dobrze urządzony, elegancki, jak i nieszablonowy.

Trzy rodzaje nowoczesnych regałów garażowych:

Półki metalowe 

Półki metalowe to półki najbardziej wytrzymałe, a co za tym idzie, najczęściej wykorzystywane do przechowywania ciężkiego sprzętu, narzędzi, płynów czyszczących oraz różnego rodzaju elementów konstrukcyjnych. Jeżeli pragniemy przechowywać tego typu ciężkie przedmioty w naszym nowoczesnym garażu, półki metalowe stanowią bez wątpienia najlepsze, a często nawet jedyne rozwiązanie.

Półki drewniane 

Półki drewniane mogą być zarówno wolnostojące, jak i zamontowane na ścianie. Ciekawym pomysłem jest również wbudowanie ich w szafki, co na ogół pozwala na zaoszczędzenie garażowej przestrzeni. Półki drewniane to elegancki sposób na składanie różnych rzeczy i sprzętów. Wyjątek stanowią narzędzia warsztatowe, które na takich półkach nie powinny być przechowywane.

Półki plastikowe 

Półki plastikowe są lekkie i wygodne, a tym samym idealne do przechowywania niewiele ważących elementów. Jeżeli pragniemy, aby nasz nowoczesny garaż był miejscem bardzo przestronnym lub chcielibyśmy zmaksymalizować korzyści z ograniczonej przestrzeni garażowej, wówczas zamontowanie plastikowych półek na ścianach to rozwiązanie, które zdecydowanie powinniśmy wziąć pod uwagę.

W jaki sposób urządzić nowoczesny garaż?

Wszystko, czego potrzebujemy, aby nasz garaż stał się nowoczesny to niekonwencjonalny pomysł, który pomoże zmodernizować istniejące, ale nie do końca zadowalające nas pomieszczenie. Zainstalowanie w garażu stołu bilardowego albo mini browaru już samo w sobie wpłynie na to, że nasz garaż stanie się wyjątkowy i niepowtarzalny. Jeżeli lubimy i umiemy grać na instrumentach muzycznych, warto rozważyć umieszczenie w garażu zestawu, na którym moglibyśmy ćwiczyć nie przeszkadzając przy tym innym domownikom. Aby garaż stał się nowoczesny nie trzeba jednak uciekać się do aż tak wyszukanych i oryginalnych posunięć. Wystarczy skorzystać z dostępnych obecnie na rynku systemów garażowych, a nasz garaż stanie się schludnym magazynem mieszczącym wszystkie narzędzia i sprzęty.

Co wpływa na cenę nowoczesnego garażu?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o cenę nowoczesnego garażu i wyrazić ją w postaci liczby, jest ona bowiem uzależniona od wielu czynników. Największy wpływ na cenę mają aspekty takie, jak materiały, które zdecydujemy się wykorzystać do aranżacji garażu, sprzęt, który ostatecznie postanowimy umieścić w jego wnętrzu, czy przeznaczenie przestrzeni, które zamierzamy w nowoczesnym garażu wydzielić. Koszt aranżacji garażu w całości zależy od naszego gustu i indywidualnych potrzeb. Zawsze jednak przy urządzaniu tego pomieszczenia warto pamiętać o maksymie, która mówi, że „mniej oznacza więcej”. Nawet bardzo mały garaż w ostatecznym rozrachunku  może stać się wyjątkowo pięknym i przytulnym miejscem. Aby osiągnąć taki rezultat nie ma wcale potrzeby wykorzystywania wyszukanych materiałów budowlanych. Również proste i tanie materiały odpowiednio połączone mogą dać nieoczekiwanie korzystny efekt.

Co należy wziąć pod uwagę przy urządzaniu nowoczesnego garażu?

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy urządzaniu nowoczesnego garażu jest ilość przestrzeni do zagospodarowania. Ilość ta w znacznej mierze uzależniona jest od rodzaju i wielkości pojazdu, którym na co dzień dysponujemy i który w tym garażu zamierzamy parkować. Zależy ona również od naszych planów, a zatem od tego, do czego tak naprawdę nasz garaż pragniemy wykorzystywać. Drugą rzeczą do rozważenia jest budżet, który na takie przedsięwzięcie wyznaczyliśmy i którego chcemy się ściśle trzymać. Nowoczesne drzwi garażowe mogą być albo proste, czyli wykonane na przykład ze stali nierdzewnej, albo bardzo wyszukane, a zatem wykonane z różnych elementów i materiałów połączonych finezyjnie przez projektanta. Czasami ciekawym pomysłem są również proste drzwi drewniane. Zakup tanich bloków drewnianych w lokalnym sklepie i przerobienie ich na drzwi na pewno sprawi, ze nasz garaż stanie się pomieszczeniem oryginalnym i idealnie wpisze się w innowacyjny styl wiejski.

Jeżeli przeanalizowaliśmy już dostępną przestrzeń oraz budżet, kolejny aspekt do rozważenia to elementy i sprzęty, które chcielibyśmy umieścić i przechowywać w garażu. Czy nasz garaż ma służyć jedynie jako lokum dla auta i akcesoriów z nim związanych, czy także jako magazyn dla wszystkich naszych pozostałych narzędzi? Co z naszym sprzętem do ćwiczeń fizycznych, zwłaszcza, jeżeli lubimy sobie od czasu do czasu poćwiczyć? Znając odpowiedź na te kilka podstawowych pytań, jesteśmy na uprzywilejowanej pozycji, wiemy już bowiem, jaki rodzaj nowoczesnego garażu jest dla nas najbardziej odpowiedni i jaki rezultat chcielibyśmy osiągnąć.

Ostatnim aspektem, o którym powinniśmy pamiętać, są warunki pogodowe przeważające w miejscu naszego zamieszkania. Nie jest to może najbardziej znacząca kwestia, jednak mimo wszystko warta rozważenia. Jeżeli zamieszkujemy na terenie pokrytym śniegiem przez większość roku, powinniśmy znaleźć w naszym garażu miejsce na łopatę do odśnieżania oraz ręczne skrobaczki do śniegu.

Wskazówki przydatne przy aranżacji nowoczesnego garażu

Nowoczesny garaż może być zarówno pomieszczeniem całkowicie prostym, służącym jedynie do zaparkowania samochodu i przechowywania kilku akcesoriów czyszczących, jak i miejscem wzbogaconym o system inteligentnego zarządzania przestrzenią, pomocny w ulokowaniu w garażu nie tylko akcesoriów samochodowych, ale również innych sprzętów. Aranżując nowoczesny garaż warto rozważyć również zainstalowanie w nim półek i regałów do przechowywania, analogicznie, jak to ma miejsce w nowoczesnych kuchniach modułowych. Co więcej, wiele nowoczesnych systemów garażowych w swoich założeniach uwzględnia również miejsce na ulokowanie takich rzeczy, jak narty, czy kajak. Wszystko zależy jedynie od naszych wymagań i oczekiwań, które mamy względem naszego nowoczesnego garażu. Wszystkie plany i decyzje powinny przede wszystkim uwzględniać rzeczy i sprzęt, jaki zamierzamy w garażu przechowywać.

Na co zwrócić uwagę przy urządzaniu nowoczesnego garażu?

Pierwszą kwestią, którą należy rozważyć przystępując do przeorganizowania posiadanego garażu w garaż nowoczesny, jest nasz budżet. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście kupowanie tylko takich rzeczy, które są przyjazne naszej kieszeni. Nie warto nadszarpywać swojego budżetu tylko w celu modernizacji garażu. Kolejna kwestia godna uwagi to podłoga. Nowoczesna podłoga garażowa powinna być twarda i wytrzymała. Należy pamiętać, że musi udźwignąć wszystkie garażowane pojazdy i sprzęty. Powinna być również antypoślizgowa oraz równa. Nie można zapominać również o bramie wjazdowej do tego pomieszczenia. Mechanizm służący do otwierania i zamykania bramy powinien być wygodny i nie stwarzać użytkownikowi problemów. Jeżeli nasz garaż ma zostać wykonany z drewna, powinno ono zostać laminowane. Pozwoli to na uniknięcie powstawania zakażenia i pleśni zwłaszcza w czasie intensywnego deszczu.  Ponadto, zawsze należy pamiętać o prawidłowym systemie wentylacyjnym, który zapewni odpowiednią temperaturę oraz chłodzenie zaparkowanym w garażu pojazdom.

Pomysły na aranżację nowoczesnego garażu

Nowoczesny garaż przede wszystkim powinien być dopasowany swoją konstrukcją do ogólnej konstrukcji domu. Jeżeli w zamieszkiwanym przez nas budynku zainstalowaliśmy duże okna francuskie, ten sam wzór powinniśmy zastosować w garażu. Takie posunięcie sprawi, że dom wraz z garażem będą wyglądały jak jedna całość. Podobnie, jeżeli chodzi o kolorystykę. Najlepiej, aby wybrane do pomalowania garażu barwy były jasne i żywe. Jeżeli czujemy się na siłach, aranżując garaż wiele sprzętów mających stanowić jego wyposażenie możemy skonstruować samodzielnie oszczędzając tym samym pieniądze. Wykonanie niektórych akcesoriów, takich jak szafki magazynowe, półki, czy szuflady jest dość proste i każdy powinien sobie z takim zadaniem bez problemu poradzić. Od czego zresztą posiadamy rodzinę. Nigdy nie zaszkodzi poprosić bliskich o pomoc przy aranżacji garażu. Dzieci mogą pomalować szuflady, a mężczyźni umieścić ciężkie sprzęty w jednym z garażowych rogów. Wszystkie małe przedmioty najlepiej posegregować i ulokować w odpowiednio opisanych skrzynkach, czy kartonach. Etykiety ułatwią nam w przyszłości odnajdowanie poszukiwanych rzeczy. Najważniejsze, aby utrzymać garaż w czystości. Dużym ułatwieniem jest bez wątpienia podzielenie wszystkich przechowywanych w garażu rzeczy na trzy kategorie: rzeczy na pewno potrzebne, rzeczy prawdopodobnie potrzebne oraz rzeczy bezużyteczne. Taki podział sprawi, że cały proces aranżacyjny stanie się bardzo prosty.

Style garażowe

Garaż w stylu industrialnym 

Garaż w stylu industrialnym pełni najczęściej funkcję biura, a nie samochodowego lokum. Odsłonięte cegły i powierzchnie metalowe oraz drewniane palety bez wątpienia dodają takiemu pomieszczeniu uroku i są tym, co w stylu industrialnym najlepsze. Garaż-biuro to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy pracują z domu. Sprawdza się również w przypadku osób rozpoczynających lub już prowadzących własną działalność gospodarczą. Nowoczesny garaż w stylu industrialnym z reguły pomieści firmy zrzeszające od 7 do 10 osób. Większa ich ilość zaburzyłaby efektywny styl pracy.

Garaż w stylu skandynawskim 

Garaż w stylu skandynawskim to nic innego, jak budynek drewniany. Jest to zazwyczaj pomieszczenie z pojedynczą lub podwójną konstrukcją dachową. Garaż drewniany pod wieloma względami jest lepszy niż jakikolwiek garaż betonowy. Obok wejścia frontowego zwykle posiada również wejście boczne.

Garaż w stylu minimalistycznym 

Garaż w stylu minimalistycznym to pomieszczenie wysprzątane i niezagracone. Nie ma w nim miejsca na rzeczy nieużywane. Nawet przedmioty takie, jak puste skrzynki, aluminiowe puszki, czy płyny samochodowe powinny zostać z garażu zorganizowanego minimalistycznie bezwarunkowo usunięte. Rzeczy, które zmuszeni jesteśmy w garażu pozostawić, powinny zostać tak poukładane, jedne na drugich, aby sprawiać wrażenie, że wszystko w garażu jest dobrze zorganizowane i utrzymane w należytym porządku. Aby ułatwić sobie odnajdowanie przedmiotów w przyszłości, warto oznakować odpowiednimi metkami wszelkie znajdujące się w garażu kartony i szuflady.