Egzotyczne domy pomysły i inspiracje | homify Egzotyczne domy pomysły i inspiracje

Egzotyczne domy pomysły i inspiracje

 1. Apartament Bursztynowy od Viva Design - projektowanie wnętrz Egzotyczny Żelazo/Stal
 2. Egzotyczne domy od Mareines+Patalano Arquitetura Egzotyczny
 3. Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
 4. Egzotyczne domy od Simple Projects Architecture Egzotyczny Żelazo/Stal
 5. Egzotyczne domy od homify Egzotyczny
 6. od Maciel e Maira Arquitetos Egzotyczny
 7. Egzotyczne domy od CHASTINET ARQUITETURA URBANISMO ENGENHARIA LTDA Egzotyczny Drewno O efekcie drewna
 8. Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
 9. Egzotyczne domy od homify Egzotyczny
 10. Egzotyczne domy od CHASTINET ARQUITETURA URBANISMO ENGENHARIA LTDA Egzotyczny Drewno O efekcie drewna
 11. Egzotyczne domy od Celia Beatriz Arquitetura Egzotyczny
 12. Egzotyczne domy od Tânia Póvoa Arquitetura e Decoração Egzotyczny
 13. Egzotyczne domy od Ancona + Ancona Arquitectos Egzotyczny
 14. Egzotyczne domy od CV Berkat Estetika Egzotyczny Drewno O efekcie drewna
 15. Egzotyczne domy od Celia Beatriz Arquitetura Egzotyczny
 16. Egzotyczne domy od Arquitetando ideias Egzotyczny
 17. Egzotyczne domy od SET Arquitetura e Construções Egzotyczny
 18. od Maciel e Maira Arquitetos Egzotyczny
 19. Egzotyczne domy od homify Egzotyczny Cegły
 20. Egzotyczne domy od Natali de Mello - Arquitetura e Arte Egzotyczny
 21. Egzotyczne domy od Atelier O'Reilly Egzotyczny
 22. Egzotyczne domy od công ty cổ phần kiến trúc - nội thât L & W Egzotyczny
 23. Egzotyczne domy od Maria Claudia Faro Egzotyczny
  Ad
 24. Egzotyczne domy od Aresto Arquitetura Egzotyczny
 25. Egzotyczne domy od Celia Beatriz Arquitetura Egzotyczny
 26. od Maria Claudia Faro Egzotyczny Kamień
  Ad
 27. Egzotyczne domy od Martins Lucena Arquitetos Egzotyczny
 28. od PT.Matabangun Kreatama Indonesia Egzotyczny
 29. Egzotyczne domy od Mellani Fotografias Egzotyczny
 30. Egzotyczne domy od Mellani Fotografias Egzotyczny
 31. Egzotyczne domy od homify Egzotyczny
 32. Egzotyczne domy od Celia Beatriz Arquitetura Egzotyczny
 33. Egzotyczne domy od Celia Beatriz Arquitetura Egzotyczny

Jak zaaranżować dom w egzotycznym stylu?

Kolorowe ściany, pachnące kwiaty słońce zieleń oraz błękitne niebo. Wszystkie te rzeczy przypominają nam o wspaniałym czasie spędzonym na wymarzonym urlopie. Wiele osób chciałoby zatrzymać ten moment na zawsze, ale w naszej strefie klimatycznej raczej jest ciężko zatrzymać wszystkie te wspomnienia w jednym miejscu. 

Kilka kroków zmiany domu 

Zaczynając zmianę stylu, zacznijmy od zmiany kolor. To właśnie kolory oraz zapachy przypominają nam o miłych spędzonym czasie w ulubionym miejscu. Nieodłącznym elementem lata, są kolory które każdy z nas pamięta. Przeważnie są to ciepłe kolory takie jak pomarańcz, czerwień, czy odcienie niebieskiego lub brązu. 

Zaczynając remont zacznij od pomalowania elewacji w jeden z wyżej wymienionych kolorów. Kolor elewacji ma duże znaczenie, to od niego zależy czy nasz dom będzie przytulny czy zimny, kieruj się ciepłymi barwami, ale nie mieszaj wszystkich kolorów. 

Zachowaj w tym umiar, ponieważ musisz czuć się dobrze a kolory nie mogą Cię rozpraszać. Zmiana domu, który będzie przypominał tropikalną wyspę nie jest taka trudna jak się wielu osobom może wydawać. Oczywiście musimy pamiętać o umiarze bo nie chcemy zmienić naszego domu w bazar na którym znajdziemy wszystko co jest potrzebne i niepotrzebne. Kilka najważniejszych rad pozwoli wszystkim zamienić dom w kolorowe pachnące latem miejsce. 

Od elewacji aż po ogród 

Tropikalny klimat nie byłby tym samym bez otaczającej go zieleni. Czym nasz dom byłby bez pięknego ogrodu. Może wielu osobom wydawać się abstrakcją, ponieważ temperatura która panuje w dżungli przeważnie waha się od 25 do 27 stopni, więc pytanie które nasuwa się wielu osobom to jak możemy przenieść te elementy do naszego klimatu? Klimat tropikalny znacznie odbiega od naszego, tego chyba nie musimy tłumaczyć, ale bujna roślinność i żywe kolory kwiatów możemy przenieść do naszego ogrodu. Potrzebne nam będą rośliny o jaskrawych, gorących barwach, pokaźnych rozmiarach i dużych liściach. Rośliny o dużych blaszkach liściowych zestawiamy z drobnolistnymi. 

Jeżeli taki zestaw gęsto posadzimy otrzymamy prawdziwą dżunglę, którą pamiętamy z naszych wakacji. Sadzenie naszych osób planujmy piętrowo. Najwyższe piętro to drzewa i krzewy, następnie niższe krzewy i byliny. Najniższe piętro powinny stanowić niskie byliny oraz rośliny okrywowe.

Dodatki, które zmienią nasz dom 

Zaczynając projekt pamiętajmy o dobrym nasłonecznieniu. Nasz dom powinien być jasny do którego codziennie promienie słoneczne będą przedostawać się do naszego pomieszczenia. Projektując wnętrze domu postarajmy się nie przesadzić z dodatkami. Kolory ścian malujemy w podobne barwy. 

Poprzez zastosowanie takich samych odcieni kolorów nasze pomieszczenie otrzyma charakter, i nie wystraszy naszych gości których zapraszamy w odwiedziny. Jeżeli zdecydujemy się na tapety, to pamiętajmy, że najbardziej sprawdzą się tutaj tapety we wzory. Oczywiście umiar tutaj również jest wskazany. Jeżeli zdecydujemy się na wzorzyste tapety, postarajmy się o stonowane kolory ścian. Idealnie sprawdzi się kolor biały, który nada wnętrzu klasy, a tapeta która znajduje się na takiej ścianie nabierze klasy.  

Poprzez dodatki możemy wyrazić nasze upodobania do danego stylu. Jeżeli jesteśmy fanami różnego rodzaju pamiątek, postarajmy się wyodrębnić jedno miejsce w naszym domu, w którym  zbierzemy wszystkie nasze pamiątki. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nic nam się nie zgubi oraz nie powstanie bałagan. Bo przecież chodzi nam, żeby nasze mieszkanie było odzwierciedleniem stylu tropikalnego a nie przypominało bazar. 

Egzotyczne motywy jako trendy w aranżacji domu 

Świetnym pomysłem na aranżację z motywem tropikalnym jest postawienie na barwne, wzorzyste tkaniny. Idealnie sprawdzają się kolorowe wzorzyste tkaniny. Najlepiej wykonane z naturalnych materiałów. Jeżeli mamy taką możliwość, aby nasze tkaniny pochodziły z danego regionu tym lepiej dla nas, dzięki takim dodatkom tylko podkreślimy nasz tropikalny charakter. Tkaniny na meblach też mają duże znaczenie, pamiętaj że umiar jest wskazany i nie przesadzajmy we wzorach. Jeżeli wybieramy kanapę ze wzorami, postarajmy się że takie dodatki jak poduszki czy koce są jednego koloru. 

Ta opcja również ma znaczenie, kiedy nasz kanapa jest jednego koloru, możemy wtedy spokojnie dodać takie dodatki, jak kolorowe koce czy poduszki. Sprawa również dotyczy dywanu. Jeżeli nie mamy możliwości zakupienia oryginalnego lokalnego dywanu nic nie szkodzi. Obecnie producenci którzy śledzą trendy idealnie wpasowują się z różnego rodzajami trendami. Więc nie musimy się martwić, że po idealny dywan musimy przemierzać w dalekie zakątki. Wygodna kanapa, pufy czy fotel to nieodłączne elementy naszego domu.  

Nie tylko kojarzą się z relaksem ale również mogą przywoływać wspomnienia z wakacji. Wygoda i relax powinny iść w parze.  W tropikalny klimat idealnie wprowadzą nas egzotyczne figurki dekoracyjne czy wazony. Dobrym pomysłem będą także pozłacane dekoracje w kształcie owoców, błyszczące świeczniki, czy złociste lampy.  Jeśli za to zdecydujemy się na klasyczne ściany, można je udekorować np. plakatami i obrazami, przedstawiającymi motywy tropikalne. Kwiaty, kwiaty i jeszcze raz kwiaty, to chyba jedne z elementów jakie przywołują nam wspomnienia o wakacjach.

Palmy, idealnie sprawdzają się w naszych mieszkaniach, więc czemu nie udekorować nimi naszej przestrzeni? Nie tylko dobrze działają na nasz organizm, ale również idealnie prezentują się w domu.  W egzotyczny klimat wspaniale wpisze się także roślinność, jeśli więc kochamy naturę i kwiaty, można nimi ozdobić zarówno salon, jak i sypialnię. W ten sposób, nasz dom będzie przypominał nam najpiękniejsze zakątki świata, wprawiając w dobry nastrój i niezwykły, tropikalny klimat. Nasi projektanci i dekoratorzy wnętrz z chęcią Wam pomogą!