Egzotyczne domy pomysły i inspiracje | homify Egzotyczne domy pomysły i inspiracje

Egzotyczne domy pomysły i inspiracje

 1. Apartament Bursztynowy: styl , w kategorii Dom rustykalny zaprojektowany przez Viva Design - projektowanie wnętrz
 2. Projekty, Domy zaprojektowane przez homify
 3. Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
 4. Projekty, Domy zaprojektowane przez Derat Mimarlık - Tasarım / Archıtects & Interıor
 5. Projekty, Domy zaprojektowane przez homify
 6. Projekty, Domy zaprojektowane przez homify
 7. Projekty, Domy zaprojektowane przez midun and partners architect
 8. Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
 9. Projekty, Domy zaprojektowane przez Martins Lucena Arquitetos
 10. Projekty, Domy zaprojektowane przez Ancona + Ancona Arquitectos
 11. Projekty, Domy zaprojektowane przez Natali de Mello - Arquitetura e Arte
 12. Projekty, Domy zaprojektowane przez Mellani Fotografias
 13. Projekty, Domy zaprojektowane przez Simple Projects Architecture
 14. Projekty, Domy zaprojektowane przez 위 종합건축사사무소
 15. Projekty, Domy zaprojektowane przez Santos e Delgado Arquitetura e Construções
 16. Projekty, Dom rustykalny zaprojektowane przez Maciel e Maira Arquitetos
 17. Projekty, Domy zaprojektowane przez CHASTINET ARQUITETURA URBANISMO ENGENHARIA LTDA
 18. Projekty, Domy zaprojektowane przez Renato Teles Arquitetura
 19. Projekty, Domy zaprojektowane przez CHASTINET ARQUITETURA URBANISMO ENGENHARIA LTDA
 20. Projekty, Domy zaprojektowane przez GRID ARCHITECT THAILAND
 21. Projekty, Dom jednorodzinny zaprojektowane przez GRID ARCHITECT THAILAND
 22. Projekty, Dom z drewna zaprojektowane przez Rusticasa
 23. Projekty, Domy zaprojektowane przez dwarf
 24. Projekty, Domy zaprojektowane przez Celia Beatriz Arquitetura
 25. Projekty, Domy zaprojektowane przez Tânia Póvoa Arquitetura e Decoração
 26. Projekty, Domy zaprojektowane przez Mode Architects Sdn Bhd
 27. Projekty, Dom rustykalny zaprojektowane przez INGENIAR Proyectos y Construcciones
 28. Projekty, Dom rustykalny zaprojektowane przez DECEM ARQUITETURA E PLANEJAMENTO
 29. Projekty, Dom z drewna zaprojektowane przez 株式会社高野設計工房
 30. Projekty, Domy zaprojektowane przez Celia Beatriz Arquitetura
 31. Projekty, Domy zaprojektowane przez Arquitetando ideias
 32. Projekty, Domy zaprojektowane przez บริษัท เค.แอล.คอนสตรัคชั่น แอนด์ ซัพพลาย จำกัด
 33. Projekty, Domy zaprojektowane przez Pixel Works

Jak zaaranżować dom w egzotycznym stylu?

Kolorowe ściany, pachnące kwiaty słońce zieleń oraz błękitne niebo. Wszystkie te rzeczy przypominają nam o wspaniałym czasie spędzonym na wymarzonym urlopie. Wiele osób chciałoby zatrzymać ten moment na zawsze, ale w naszej strefie klimatycznej raczej jest ciężko zatrzymać wszystkie te wspomnienia w jednym miejscu. 

Kilka kroków zmiany domu 

Zaczynając zmianę stylu, zacznijmy od zmiany kolor. To właśnie kolory oraz zapachy przypominają nam o miłych spędzonym czasie w ulubionym miejscu. Nieodłącznym elementem lata, są kolory które każdy z nas pamięta. Przeważnie są to ciepłe kolory takie jak pomarańcz, czerwień, czy odcienie niebieskiego lub brązu. 

Zaczynając remont zacznij od pomalowania elewacji w jeden z wyżej wymienionych kolorów. Kolor elewacji ma duże znaczenie, to od niego zależy czy nasz dom będzie przytulny czy zimny, kieruj się ciepłymi barwami, ale nie mieszaj wszystkich kolorów. 

Zachowaj w tym umiar, ponieważ musisz czuć się dobrze a kolory nie mogą Cię rozpraszać. Zmiana domu, który będzie przypominał tropikalną wyspę nie jest taka trudna jak się wielu osobom może wydawać. Oczywiście musimy pamiętać o umiarze bo nie chcemy zmienić naszego domu w bazar na którym znajdziemy wszystko co jest potrzebne i niepotrzebne. Kilka najważniejszych rad pozwoli wszystkim zamienić dom w kolorowe pachnące latem miejsce. 

Od elewacji aż po ogród 

Tropikalny klimat nie byłby tym samym bez otaczającej go zieleni. Czym nasz dom byłby bez pięknego ogrodu. Może wielu osobom wydawać się abstrakcją, ponieważ temperatura która panuje w dżungli przeważnie waha się od 25 do 27 stopni, więc pytanie które nasuwa się wielu osobom to jak możemy przenieść te elementy do naszego klimatu? Klimat tropikalny znacznie odbiega od naszego, tego chyba nie musimy tłumaczyć, ale bujna roślinność i żywe kolory kwiatów możemy przenieść do naszego ogrodu. Potrzebne nam będą rośliny o jaskrawych, gorących barwach, pokaźnych rozmiarach i dużych liściach. Rośliny o dużych blaszkach liściowych zestawiamy z drobnolistnymi. 

Jeżeli taki zestaw gęsto posadzimy otrzymamy prawdziwą dżunglę, którą pamiętamy z naszych wakacji. Sadzenie naszych osób planujmy piętrowo. Najwyższe piętro to drzewa i krzewy, następnie niższe krzewy i byliny. Najniższe piętro powinny stanowić niskie byliny oraz rośliny okrywowe.

Dodatki, które zmienią nasz dom 

Zaczynając projekt pamiętajmy o dobrym nasłonecznieniu. Nasz dom powinien być jasny do którego codziennie promienie słoneczne będą przedostawać się do naszego pomieszczenia. Projektując wnętrze domu postarajmy się nie przesadzić z dodatkami. Kolory ścian malujemy w podobne barwy. 

Poprzez zastosowanie takich samych odcieni kolorów nasze pomieszczenie otrzyma charakter, i nie wystraszy naszych gości których zapraszamy w odwiedziny. Jeżeli zdecydujemy się na tapety, to pamiętajmy, że najbardziej sprawdzą się tutaj tapety we wzory. Oczywiście umiar tutaj również jest wskazany. Jeżeli zdecydujemy się na wzorzyste tapety, postarajmy się o stonowane kolory ścian. Idealnie sprawdzi się kolor biały, który nada wnętrzu klasy, a tapeta która znajduje się na takiej ścianie nabierze klasy.  

Poprzez dodatki możemy wyrazić nasze upodobania do danego stylu. Jeżeli jesteśmy fanami różnego rodzaju pamiątek, postarajmy się wyodrębnić jedno miejsce w naszym domu, w którym  zbierzemy wszystkie nasze pamiątki. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nic nam się nie zgubi oraz nie powstanie bałagan. Bo przecież chodzi nam, żeby nasze mieszkanie było odzwierciedleniem stylu tropikalnego a nie przypominało bazar. 

Egzotyczne motywy jako trendy w aranżacji domu 

Świetnym pomysłem na aranżację z motywem tropikalnym jest postawienie na barwne, wzorzyste tkaniny. Idealnie sprawdzają się kolorowe wzorzyste tkaniny. Najlepiej wykonane z naturalnych materiałów. Jeżeli mamy taką możliwość, aby nasze tkaniny pochodziły z danego regionu tym lepiej dla nas, dzięki takim dodatkom tylko podkreślimy nasz tropikalny charakter. Tkaniny na meblach też mają duże znaczenie, pamiętaj że umiar jest wskazany i nie przesadzajmy we wzorach. Jeżeli wybieramy kanapę ze wzorami, postarajmy się że takie dodatki jak poduszki czy koce są jednego koloru. 

Ta opcja również ma znaczenie, kiedy nasz kanapa jest jednego koloru, możemy wtedy spokojnie dodać takie dodatki, jak kolorowe koce czy poduszki. Sprawa również dotyczy dywanu. Jeżeli nie mamy możliwości zakupienia oryginalnego lokalnego dywanu nic nie szkodzi. Obecnie producenci którzy śledzą trendy idealnie wpasowują się z różnego rodzajami trendami. Więc nie musimy się martwić, że po idealny dywan musimy przemierzać w dalekie zakątki. Wygodna kanapa, pufy czy fotel to nieodłączne elementy naszego domu.  

Nie tylko kojarzą się z relaksem ale również mogą przywoływać wspomnienia z wakacji. Wygoda i relax powinny iść w parze.  W tropikalny klimat idealnie wprowadzą nas egzotyczne figurki dekoracyjne czy wazony. Dobrym pomysłem będą także pozłacane dekoracje w kształcie owoców, błyszczące świeczniki, czy złociste lampy.  Jeśli za to zdecydujemy się na klasyczne ściany, można je udekorować np. plakatami i obrazami, przedstawiającymi motywy tropikalne. Kwiaty, kwiaty i jeszcze raz kwiaty, to chyba jedne z elementów jakie przywołują nam wspomnienia o wakacjach.

Palmy, idealnie sprawdzają się w naszych mieszkaniach, więc czemu nie udekorować nimi naszej przestrzeni? Nie tylko dobrze działają na nasz organizm, ale również idealnie prezentują się w domu.  W egzotyczny klimat wspaniale wpisze się także roślinność, jeśli więc kochamy naturę i kwiaty, można nimi ozdobić zarówno salon, jak i sypialnię. W ten sposób, nasz dom będzie przypominał nam najpiękniejsze zakątki świata, wprawiając w dobry nastrój i niezwykły, tropikalny klimat. Nasi projektanci i dekoratorzy wnętrz z chęcią Wam pomogą!