Dom - pomysły, inspiracje & zdjęcia | Homify

Dom – aranżacje wnętrz, inspiracje & zdjęcia

 1. Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
  Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
 2. Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
  Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
 3. Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
  Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
 4. Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
  Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?

Dom: budowanie, meblowanie, mieszkanie 

Unikalne cechy sprawiają, że każdy dom jest inny. Każdy z nas ma inne spojrzenie na to, co czyni dom istnie doskonałym. Typ budynku, meble podkreślające cechy domu, czy też sami ludzie w nim mieszkający; te wszystkie elementy przyczyniają się do indywidualnego stylu i charakteru domu.

Pomysły i inspiracje na dom

Każdy człowiek ma własne preferencje co do koloru czy stylu. Te preferencje przekładają się na zróżnicowanie w budownictwie. Sekcja “Domy” na homify jest przepełniona pomysłami, które z pewnością zainspirują i zadowolą każde najbardziej wymagające gusta. Użytkownicy homify mogą w łatwy sposób wyselekcjonować pomysły na dom, które najbardziej im odpowiadają i zapisać je w swoim Katalogu Inspiracji.

Jaki dom będzie najlepszy?

Wybór domu jest jedną z bardziej ekscytujących decyzji, które przyjdzie nam w życiu podjąć. Jest wiele aspektów, które trzeba wziąć pod uwagę dokonując wyboru. Ile osób będzie w tym domu mieszkać? Czy ma to być dom jednorodzinny czy może duży dom wielorodzinny? Czy ma to być dom dla jednej osoby czy może pierwszy dom dla pary? Gdzie, pod względem lokalizacji, ma się znajdować nasz dom? Czy będzie to dom z działką na wsi czy może elegancka kamienica w mieście? Domek na plaży czy dostojny dworek? Czy ten dom będzie głównym miejscem zamieszkania dla rodziny czy może domem letniskowym? Osobiste upodobania są również jednym z czynników do rozpatrzenia. Wygląd naszego domu na pewno wpłynie na to, jak się nam będzie w nim mieszkało. Większość z nas, decydując się na dom, decyduje o tym gdzie będzie mieszkać przez wiele następnych lat. Dlatego tak ważne jest rozpatrzenie wszystkich możliwych opcji.

Dom jednorodzinny 

Ci, którzy zainteresowani są domem jednorodzinnym będą raczej szukać mniejszego domu, jak na przykład miejska kamienica lub dom na plaży. Kiedy już zdecydujemy ile będziemy potrzebować pokoi i do czego będzie służył każdy z nich, możliwości są nieograniczone. W sekcji “Domy” na homify, znajdziemy wiele ciekawych pomysłów na domy jednorodzinne.

Dom wielorodzinny 

Wybierając dom wielorodzinny musimy być świadomi jego wad i zalet. W tym wypadku często bardzo ważna jest lokalizacja. Domostwo w stylu ranczo lub dworek jest idealne do takiego celu, ze względu na ogromne przestrzenie. Inną świetną opcją są domy wiktoriańskie, złożone z wielu pięter wliczając poddasza i piwnice. Zapewniają dużo miejsca na pokoje dla dziadków lub dzieci.

Dom z betonu 

Dom z betonu jest wytrzymały i trwały, a ponadto pozwala na zaprojektowanie wnętrz, które będą odzwierciedlały osobiste preferencje jego mieszkańców. Dom z betonu będzie również idealny dla osób, które marzą o nowoczesnym domu z wyraźnymi liniami i śmiałymi kątami, który przetrwa długie lata w trudnych warunkach.

Dom z drewna 

Drewno jest ciepłe i przyjemne. Doskonale sprawdza się w klasycznych chatkach lub bungalowach. Drewniany dom pasuje doskonale do wiejskiego otoczenia, gdzie wpisuje się idealnie w naturalne środowisko. Równie dobrze wygląda w mieście, gdzie przyciąga wzrok swoim modernistycznym urokiem.

Dom z kontenera 

Jednym z najbardziej ekscytujących tworów ostatnich kilku dekad jest dom z kontenera. Zbudowane z dawnych kontenerów przesyłowych, te wspaniałe domy mogą być łatwo przemieszczane z miejsca na miejsce, co jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie zapuszczają korzeni. Te unikalne domy mogą być urządzone wedle gustu ich lokatorów i dopasowane do praktycznie każdego stylu. Na homify znajdziemy wiele wybitnych propozycji na aranżację domów z kontenera.

Dom modułowy 

Tak jak w przypadku domu z kontenera, domy modułowe są bardzo elastyczne pod względem lokalizacji. Mogą być wbudowane na stałe w danym miejscu lub też łatwo przetransportowane do innego. Domy modułowe zostawiają duże pole do popisu w ramach aranżacji. Mogą one być łatwo dopasowane do każdego gustu przy użyciu różnych kolorów i wykończeń, a także za pomocą unikalnych okien i drzwi.

Jak zaprojektować dom marzeń?

Na homify znajdziemy gamę projektów i inspiracji, a także pomoc od profesjonalistów, którzy pokierują nasze pierwsze kroki na drodze do wymarzonego domu. Nowoczesne materiały i procesy ułatwią stworzenie domu, którego zawsze pragnęliśmy. Pamiętajmy jednak, że ma on być przede wszystkim wygodny i przytulny. Zwróćmy uwagę na to jak nasz dom wpisuje się w otoczenie i jak klimat wpłynie na elementy designu. Pomyślmy o dachu, drzwiach i oknach, które mogą znacząco poprawić jakość projektu. Co powinniśmy wziąć pod uwagę podczas projektowania domu? Podstawowe rozplanowanie jest fundamentem do podjęcia jakichkolwiek kroków, zaraz po tym jak, oczywiście, otrzymamy obowiązkowe pozwolenie na budowę. Pewnych wytycznych nie przeskoczymy i będziemy musieli pogodzić się z tym, że na przykład w pewnych strefach dom będzie musiał dopasować się do narzuconych rozmiarów lub wysokości. Na szczęście, homify oferuje wiele rozwiązań i doradztwo podczas podstawowego planowania i projektowania domu.

Jaka opcja jest najlepsza: wynajem, kupno czy budowa domu?

Podjęcie decyzji czy wynająć, kupić czy zbudować dom będzie zależało od kilku czynników. Jeżeli istnieje duże prawdopodobieństwo częstych przeprowadzek, najlepszą opcją może okazać się niezobowiązujący wynajem. Ci z nas, którzy szukają miejsca gdzie zapuścić korzenie na stałe, zapewne skłonią się ku kupnie domu, szczególnie jeśli przeprowadzka ma dojść do skutku w krótkim czasie. Jeżeli jednak fundusze i czas na to pozwalają, trzeba pamiętać o tym, że zbudowanie własnego domu od podstaw daje możliwość zaprojektowania domu naszych marzeń.

Ceny domów

Ile kosztuje kupno domu? 

Ceny różnią się od siebie znacznie w zależności od wielkości, wieku, rodzaju i lokalizacji domu. Na przykład, dwudziestoletni dom z jedną sypialnią na wsi będzie o wiele tańszy niż nowo wybudowany, luksusowy dom dla sześciu osób w mieście. W niektórych przypadkach, wybudowanie własnego domu może okazać się tańsze niż kupno, ale zazwyczaj jednak jest to najdroższa z opcji. Niemniej jednak, zapewnia to największą swobodę w zakresie kreatywności.

Ile kosztuje wynajem domu? 

Koszt wynajmu domu zależy od jego wielkości, stanu i lokalizacji. Wynajęty dom zawsze będzie należał do kogoś innego, ale inteligentne umeblowanie i aranżacja mogą sprawić, że najemca poczuje się jak u siebie.

Ile kosztuje konserwacja domu? 

Koszty utrzymania domu również zależą od typu budynku i jego lokalizacji. Duży dworek na przedmieściach będzie wymagał większego nakładu niż małe mieszkanko w mieście czy dom modułowy. Tak czy siak, wszystkie domu wymagają corocznych generalnych porządków, zadbania o odporność na warunki pogodowe i izolację oraz innych podstawowych napraw. Ogólne testy na jakość struktury również powinny być robione regularnie. Dom wymaga konserwacji na zewnątrz i wewnątrz. Co jakiś czas trzeba zadbać o zmiany czy modernizację aranżacji, a na homify znajdziemy wiele wspaniałych pomysłów jak to zrobić.

Ile kosztuje utrzymanie domu? 

Woda, elektryczność, ogrzewanie i wiele innych. Od tych opłaty nie uciekniemy a ich wysokość będzie zależała od warunków nieruchomości i jej lokalizacji.

Jak duży powinien być dom?

W domu powinna się znaleźć adekwatna liczba pokoi i łazienek do liczby mieszkańców. Oddzielne części: salonowa, jadalniana i kuchenna powinny być uwzględnione. Każde z pomieszczeń powinno być wystarczające duże aby swobodnie i z przyjemnością je użytkować.

Jak znaleźć odpowiedni dom?

Zastanówmy się czego oczekujemy od naszego domu. Czy szukamy określonego stylu czy może zależy nam na dużej przestrzeni z wieloma pokojami gościnnymi? A może potrzebna jest nam dodatkowa przestrzeń, w której będziemy oddawać się naszym hobby (malarstwo, pływanie, gimnastyka, etc.)? Niektórzy oczekują od domu, aby był przyjazny dla dzieci i zwierzątek domowych. Inni dbają o minimalny wpływ na środowisko i decydują się na eko-dom. Na homify znajdziemy wiele porad i inspiracji, które warto przejrzeć zanim udamy się do agenta najmu, architekta czy projektanta.

Od czego zacząć budowę domu?

Przed rozpoczęciem projektu wymarzonego domu musimy przejść wszystkie procedury planowania przestrzennego i uzyskać pozwolenie na budowę. Na homify znajdziemy szczegółowe porady od specjalistów na temat aspektów prawnych i praktycznych związanych z budową domu.

Jak znaleźć odpowiedniego architekta do projektowania domu?

Wybierzmy architektów, którzy mają w swoim dorobku projekty domów w stylu, który nas interesuje. Na homify znajdziemy szeroką gamę renomowanych architektów, których projekty możemy przeglądać na stronie. Na jakiej podstawie zdecydować czy remontować dom czy wybudować nowy? Dlaczego nie zacząć wątku dyskusji na homify? Z dostępem do specjalistów i innowatorów z całego świata na homify, będziemy mieli szeroki zakres wiedzy i doświadczenia pod ręką. To na pewno ułatwi podjęcie wszelkich decyzji.

Małe domy

Domy nie muszą być duże, żeby były wspaniałe. Nadal możemy zaprojektować dom, który będzie wszechstronny. Mały dom to ekonomiczny sposób na stworzenie domu naszych marzeń. Rzućmy okiem na kilka pomysłów dostępnych na homify na urządzenie mniejszego domu, a będziemy zaskoczeni nieskończonymi możliwościami designerskimi.

Jaki styl domu wybrać?

Każdy dom jest niepowtarzalny, tak jak ludzie w nim mieszkający. Dlatego też, styl domu będzie w ogromnej mierze zależał od prywatnych preferencji lokatorów. Podczas gdy jedni wolą domy klasyczne lub minimalistyczne, inni skłaniają się ku pięknym niczym z obrazka domom w stylu wiejskim lub eleganckim i szykownym domom w stylu nowoczesnym.

Dom w stylu nowoczesnym 

Pomyślmy o uniwersalnych, ale przykuwających uwagę materiałach i eleganckich liniach. Nowoczesne domy uwodzą swoją szykownością, a niezliczona ilość wspaniałych wzorów, z których można wybierać, na pewno nas usatysfakcjonuje. Niezależnie czy jest to duży czy mały dom, materiały takie jak stal, drewno, marmur czy szkło doskonale wpiszą się w styl nowoczesny. Strona homify jest przepełniona pomysłami na aranżację nowoczesnego domu. Znajdziemy tu inspiracje na nietypowe rozwiązania świetlne, jak i na eleganckie projekty armatury łazienkowej.

Dom w stylu wiejskim 

Śliczny dom w stylu wiejskim ma potencjał bycia cudownym domem rodzinnym. Domy w stylu wiejskim zazwyczaj chodzą w parze z ogrodem. Pamiętajmy, że dom i ogród powinny się wzajemnie uzupełniać. Do wystroju wybierzmy słoneczne żółcie, ciepłe czerwienie lub motywy kwiatowe, tak aby podkreślić wiejski styl domu. Rozważmy dodanie oranżerii dla dodatkowej przestrzeni na spełnianie naszych fantazji aranżacyjnych, takich jak ciekawe terakoty lub unikalne ramy okienne.

Dom w stylu klasycznym 

Domy w stylu klasycznym są jednymi z bardziej wszechstronnych, a elementy takie jak sztukaterie, gzymsy, zdobne parawany czy zabiegowe lub spiralne schody tylko dodadzą domu uroku. Nie ograniczajmy się jednak w regionalnym pojęciu domu w stylu klasycznym. Warto poznać opcje dla stylu klasycznego pochodzące z zachodu jak i te panujące na wschodzie.

Dom w stylu minimalistycznym 

Inspirujące domu w stylu minimalistycznym nadal są bardzo popularne, a materiały takie jak beton, stal i szkło znakomicie sprawdzają się przy tworzeniu czystych, eleganckich linii, które ten styl definiują. Aby podkreślić ten oszczędny wizerunek białych ścian, użyjmy kilku kresek żywego koloru albo śmiałych nowoczesnych mebli.