Wiejskie domowe biuro i gabinet inspiracje | homify Wiejskie domowe biuro i gabinet

Wiejskie domowe biuro i gabinet

Jak urządzić idealne domowe biuro lub gabinet w stylu wiejskim?

Biuro lub gabinet to integralna część wielu domów, nie tylko tych należących do osób pracujących zdalnie. Wiele jest możliwości jego aranżacji lecz cel pozostaje ten sam – stworzenie doskonałego miejsca do pracy lub nauki, do intelektualnego wysiłku. Powinniśmy nie mieć tutaj problemów z koncentracją, idealnie pomieszczenie może być nawet specjalnie wyciszone. Domowe biuro w stylu wiejskim charakteryzuje się przeważnie drewnianym wyposażeniem oraz jasnymi kolorami ścian. Czujemy się tutaj zrelaksowani, jest tu przytulnie. Ten styl sprawdzi się tak w gabinetach osób mających problemy z radzeniem sobie ze stresem, jak i tych zajmujących się rękodziełem. Będzie doskonały dla pracujących mam, które w biurze w stylu wiejskim będą mogły swobodnie zająć się niemowlęciem.

Domowe biuro lub gabinet w stylu wiejskim – pomysły i inspiracje

Gdzie szukać pomysłów i inspiracji na domowe biuro lub gabinet w stylu wiejskim? Oczywiście na homify! Znajdziemy tutaj zgromadzone w jednym miejscu realizacje z całego globu, a wszystkie od najlepszych profesjonalistów. Możemy także włączyć filtr lokalny, a otworzą się przed nami wrota do świata polskiego folkloru. Projektanci, architekci wnętrz oraz dekoratorzy każdego zaskoczą pięknem oraz kreatywnością rozwiązań. homify pełne jest także projektów DIY, czyli „zrób to sam”. W stylu wiejskim wykorzystywanie tego, co mamy pod ręką, oraz materiałów z recyklingu jest szczególnie wskazane przez silną więź, która łączy ten styl z naturą. Domowe biuro nie powinno być tutaj wyjątkiem!

Jak urządzić domowe biuro lub gabinet w stylu wiejskim?

Domowe biuro lub gabinet w stylu wiejskim powinny być przede wszystkim przestronne i wygodne. Dla wielu osób wygoda oraz swoboda są antonimem produktywności. Nic bardziej mylnego! Praca w domu pozwala na zminimalizowanie stresu, jest to praca na naszych warunkach. Powinniśmy zdecydować się na domowe biuro w stylu wiejskim, by poczuć się zrelaksowani, by nasza praca nie była orką lecz przyjemnością. Celem jest, byśmy już od przekroczenia progu naszego biura czuli się rześcy, gotowi do intelektualnego wysiłku i aby ta energia została z nami przez cały dzień. Na homify mamy na to kilka sprawdzonych sposobów. Po pierwsze: naturalne światło! Idealny gabinet w stylu wiejskim jest nim całkowicie zalany. Oznacza to duże okna, którym zapewnić można grube, drewniane ramy. Jeśli zależy nam na prywatności, możemy pomyśleć o delikatnych firankach. Pamiętajmy, że każde rękodzieło sprawdzi się w tym wypadku lepiej niż wyposażenie nawet z najlepszego sklepu. Oczywistością jest, iż materiałem, którego będziemy nie tyle używać, co nadużywać, jest drewno. Drewniane regały na książki, biurko, krzesła… to wszystko ma swoje miejsce w domowym biurze w stylu wiejskim. Możemy zdecydować się na różne gatunki drewna w różnych odcieniach, możemy pomyśleć o malowanym drewnie. Opcji jest nieskończenie wiele! Nie możemy zapomnieć o tekstyliach inspirowanych folklorem. Jest nam czasem zimno, gdy spędzamy długie godziny przed komputerem? Zadbajmy o stylowy koc w kratę lub kwiaty. Jeśli chodzi o akcesoria to wszystko zależy od naszej kreatywności!

Jaki kolor powinny mieć ściany w domowym biurze lub gabinecie w stylu wiejskim?

Jak w każdym innym biurze czy gabinecie, kolory ścian powinny być delikatne i jasne. W tym pomieszczeniu w żadnym razie nie możemy czuć się przytłoczeni! Także szaleństwa z tapetami w góralskie wzory zostawmy sobie na pozostałe pokoje. Tutaj mamy się wyciszyć, skoncentrować na pracy. Nasze oczy i tak są już zmęczone od patrzenia na ekran komputera, dajmy im odpocząć. Wybierzmy zatem pastelowe, stonowane kolory. Nie będzie to z naszej strony żadne poświęcenie dla zdrowia, ponieważ takie barwy prezentują się wręcz znakomicie w zestawieniu z drewnem. Pistacjowy, morelowy, ale także błękit czy jasnoszary stworzą idealne tło dla wysmakowanego wyposażenia naszego biura w stylu wiejskim. Możemy zdecydować się na przykład na prawie całkowicie puste ściany w naszym ulubionym kolorze pod sufitem z odsłoniętymi ciężkimi belkami z ciemnego drewna. Jeśli natomiast potrzebujemy wielu regałów z książkami i dokumentami to, aby dodatkowo rozjaśnić pomieszczenie, możemy postawić na śnieżną biel. Oczywiście wielbiciele tapet mogą zdecydować się na nie także i tutaj, powinni jednak wybierać bardzo delikatne wzory oraz jasne kolory.

Na jaką podłogę zdecydować się w domowym biurze lub gabinecie w stylu wiejskim?

Naturalnie, podłoga w domowym biurze lub gabinecie w stylu wiejskim powinna być wykonana z drewna. Nawet w innych stylach jest ono często wybierane na podłoże, jako że kojarzy się z formalnością i profesjonalizmem. Drewniane podłogi to z jednej strony ciepło i domowość, a z drugiej właśnie wysmakowanie i elegancja. Na którąkolwiek opcję się zdecydujemy, nie możemy tutaj wybrać źle! Najbardziej popularne są parkiety, w których wielkość paneli oraz ich ułożenie może się znacząco różnić i powinniśmy dobrać je według naszego indywidualnego gustu. Możemy zdecydować się na jasny parkiet, który pomoże nam w osiągnięciu spokoju ducha lub też na bardzo ciemny, kontrastujący silnie z jasnymi ścianami, a przez to stymulujący nas do energicznej pracy. Nie zapominajmy, że oprócz parkietów mamy do wyboru także wspaniałe podłogi z litego drewna. W każdym razie, dobrym pomysłem będzie także wprowadzenie do wnętrza ciekawego dywanu.

Domowe biuro lub gabinet w stylu wiejskim – jakie meble wybrać?

Zanim rzucimy się w wir zakupów przemyślmy dobrze nasze potrzeby oraz zastanówmy się nad naszymi możliwościami finansowymi i wielkością naszego przyszłego biura w upragnionym stylu wiejskim. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dużego pomieszczenia, to oprócz obowiązkowego biurka z krzesłem, możemy urządzić wygodną strefę wypoczynku. W końcu nie od dziś wiadomo, że najlepsze kreatywne rozwiązania przychodzą do nas często w pozycji leżącej! Dobrze jest mieć możliwość krótkiej drzemki czy też po prostu spędzenia chwili daleko od komputera bez konieczności wychodzenia z gabinetu, które zawsze grozi pochłonięciem przez sprawy domowe. Kolejna sprawa to odpowiedź na pytanie ile miejsca do przechowywania nam potrzeba? Dla osób korzystających ciągle z książek i dokumentów, praktyczne regały będą koniecznością. Jednak jeśli należymy do osób, które muszą jedynie archiwizować dokumenty, możemy zacząć gromadzić je w oryginalnych, malowanych wiejskich skrzyniach. Przemyślenie naszych indywidualnych potrzeb zawczasu może nas doprowadzić do zastosowania naprawdę ciekawych rozwiązań! W każdym domowym biurze i gabinecie w stylu wiejskim niezmienna będzie obecność drewnianego biurka z krzesłem.

Urządzanie domowego biura lub gabinetu w stylu wiejskim – rady homify

Wybór krzesła do domowego biura lub gabinetu w stylu wiejskim może być kłopotliwy. homify radzi: najważniejszy jest nasz komfort i zdrowie! Wiejskie drewniane, rzeźbione krzesła mogą wyglądać fantastycznie, ale szybko je znienawidzimy. Postawmy raczej na krzesło biurowe, które zagwarantuje nam właściwą postawę podczas długich godzin pracy. Nie oznacza to wcale rezygnacji ze stylu wiejskiego, możemy na przykład  wybrać krzesło obite brązową skórą lub przewiesić na oparciu tradycyjną chustę. Jeśli chodzi o tekstylia, to zadbajmy o to, by wszystkie do siebie pasowały. Zasłony powinny przynajmniej kolorystycznie nawiązywać do dywanu. Domowe biuro nie jest miejscem, gdzie może zapanować feeria barw!

Jakie akcesoria wybrać do domowego biura lub gabinetu w stylu wiejskim?

Jeśli chodzi o akcesoria, to wszystko zależy od naszego gustu i od naszej kreatywności! Okiełznać je możemy tylko my sami, poprzez wybór konkretnego motywu. Pamiętajmy, że każda dekoracja to wprowadzenie do wnętrza koloru lub wzoru, to kolejna rzecz, która może przyciągnąć nasz wzrok. Jeśli mamy problemy z koncentracją, zdecydujmy się jedynie na kilka akcentów, ale za to mocnych. Dobrym pomysłem przy urządzaniu domowego biura lub gabinetu będzie wybranie się na lokalny targ rękodzieła. Możemy także poprosić naszego dekoratora o wyszukanie dla nas na przykład ciekawej rzeźby w drewnie. Styl wiejski jest jak zaproszenie do zabawy. Obecnie wielu projektantów nawiązuje do folkloru, więc nawet grzbiety naszych folderów czy teczek mogą być ozdobione tradycyjnymi wzorami, o kubkach na kawę nie wspominając. Nie przeładowując pomieszczenia, wybierzmy te warianty, które najbardziej pasują do naszej osobowości.

Małe domowe biuro w stylu wiejskim – czy to możliwe?

Styl wiejski kojarzy się z przestronnością i mnogością akcesoriów w różnych kolorach i wzorach, jednak urządzenie w nim małego domowego biura jest jak najbardziej możliwe! Oczywiście będzie to projekt minimalistyczny, ale pozwoli nam zrealizować nasze marzenie. Dobrym pomysłem są drewniane meblościanki. Część z półek możemy przeznaczyć na książki i dokumenty, a część na wprowadzenie drewnianych figurek lub innych dekoracji. Jeśli każdą z nich postawimy na ręcznie haftowanej serwecie, to styl wiejski zapanuje u nas na dobre! Do przechowywania możemy użyć także przestrzeni pod biurkiem. W małym domowym biurze w stylu wiejskim powinniśmy bezwzględnie postawić na jasne kolory ścian, tutaj optyczne powiększanie pomieszczenia jest szczególnie istotne.

Jakie są inne popularne style wystroju domowego biura lub gabinetu?

Styl nowoczesny

Domowe biuro lub gabinet w stylu nowoczesnym to inspirujące pomieszczenie wypełnione stylowymi meblami i akcesoriami. Znajdziemy tutaj jasne kolory oraz nawiązania do najnowszych trendów. Przeważnie centralnym punktem będzie biurko z wygodnym krzesłem o ciekawym designie, ale styl nowoczesny zachęca także do wprowadzenia stołu konferencyjnego, dlatego tak często wybierany jest przez osoby, które zapraszają do domu swoich klientów.

Styl rustykalny

Domowe biuro lub gabinet w stylu rustykalnym łączy w sobie zalety stylu nowoczesnego oraz wiejskiego. Z jednej strony możemy tutaj wprowadzić intrygujące, drewniane meble, a z drugiej ważna jest prostota, przestronność, nieprzeładowanie. W rustykalnych biurach dominują jasne, stonowane barwy. Zasłony przeważnie odpowiadają kolorem ścianom, chociaż mogą różnic się odcieniem.

Styl kolonialny

Domowe biuro lub gabinet w stylu kolonialnym będzie doskonałym wyborem dla wielbicieli luksusu i komfortu. Także ono wypełnione jest drewnem lecz tutaj jest ono absolutnie najwyższej klasy. Biurko powinno być stylowym antykiem, tak jak i większość wyposażenia. Wygodna kanapa obita atłasem będzie idealnym miejscem na chwilę relaksu.