Dom z drewna: pomysły, inspiracje & zdjęcia

Dom z drewna 

Domy z drewna są dobrą i niedrogą alternatywą dla każdego, kto chce uniknąć tradycyjnej (i często droższej) opcji. Koszt prefabrykowanych domów drewnianych może spaść o 40% mniej niż koszt tradycyjnego domu murowanego. Chociaż w Polsce jest niewiele drewnianych domów i ludzi, którzy chcą budować tego typu domu. Dlatego napisaliśmy tekst poniżej, więc każdy, kto planuje rozpocząć budowé domu z drewna, wkrótce zostanie dobrze poinformowany.

Wady i zalety z drewnianego domu 

Oprócz jasności i przytulności domu (często odzwierciedla dom ogrodowy lub dom wakacyjny), drewno zapewnia również dobry klimat w pomieszczeniach. I nieistotny: ze względu na unikalny aspekt, drewniany dom będzie gwiazdą ulicy!

Wadą może być utrzymanie. Drewno reaguje na warunki pogodowe. W Polsce może być wilgotno, zimno, goroáco i dlatego ważne jest, aby zawsze dobrze obrobić drewno w oleju, wosku, plamie lub farbie. W zależności od wyboru, oczywiście, musisz sobie z tym poradzić przez długi czas. To może być co roku lub raz na pięć lat. Niestety drewniany dom nie może oprzeć się klęskom żywiołowym, takim jak trzęsienia ziemi, powodzie i huragany. Jeśli chcesz zbudować nieruchomość w miejscu, gdzie mogą wystąpić katastrofy naturalne, wybierz konkretny dom. Jakie materiały i konserwacja do drewnianego domu? Najczęściej spotykanym drewnem tego rodzaju konstrukcji jest drewno lite i drewno liściaste. Powodem tego jest, że te lasy zazwyczaj nie stanowią zagrożenia dla uszkodzenia termitów. Unikaj tych problemów z różnymi rodzajami produktów i zabiegów. Inne ważne aspekty to wybór drewna, wybór wykończeń i konserwacja. Przez długie życie ważne są następujące sprawy: Naturalna trwałość musi być dopasowana do pożądanej długości życia i jak wspomniano wcześniej, drewno musi być dobrze chronione przed wpływem klimatu i nadmierną wilgocią.

Jaka jest trwałość drewnianego domu?

Ktokolwiek uważa, że trwałość konstrukcji, jeśli jest mniejsza od muru, powinna być odczytywana przez chwilę. Jedyną rzeczą, o której należy pamiętać, jest lokalizacja drewnianego domu: skąd jest zbudowany. Jak wspomniano wcześniej, można powiedzieć, że taki dom nie wytrzymał katastrof naturalnych, takich jak powodzie, huragany i trzęsienia ziemi. Oczywiście dom murowany lub dom betonowy jest lepszy w stosunku do zapasów.

Ile kosztuje mnie drewniany dom?

Pytanie jest tutaj, czy chcesz kupić , czy wybudować dom z drewna lub kupić i przebudować. Zawsze radzimy konsultować się z doświadczonym architektem od samego początku, ponieważ mogą odpowiedzieć na wszelkie pytania i sprawić, że będziesz na właściwej drodze. Jeśli chodzi o przybliżone liczby: Mały drewniany dom z około 50 m² powierzchni użytkowej może wynosić 85.000 złotych w stanie surowym, a około 130 tysięcy w stanie deweloperskim. Oczywiście mówimy tu o cenach netto, także podatek musi być doliczony. W sumie zależy to naprawdę od tego, gdzie budujesz, o jakości materiałów i szybkości realizacji projektu. Dopóki wykonasz swoje badania i skorzystasz z pomocy renomowanych specjalistów, będziesz na pewniej stronie.

Jakie są style drewnianego domu? 

Bądźmy szczerzy, cały czas marzyliśmy o tym, żeby przenieść się na przedmieścia lub wioskę do małego domu z drewna. Proste życie związane z domami z drewna, choć nieco zrozpaczone, nadal atrakcyjne dla jego powiązania z naturalnymi materiałami i tradycyjnym wzornictwem. W dzisiejszych czasach istnieje wiele drewnianych domów do wyboru, od uroczych i klasycznych domków wiejskich aż po najnowocześniejsze rezydencje. Tutaj w Polsce drewno nie jest często głównym materiałem do wyboru w nowym domu, chociaż drewno jest często włączane do projektu w postaci okładzin lub zewnętrznych detali. W innych, cieplejszych częściach świata pozostaje popularnym materiałem budowlanym, z prostymi jednokondygnacyjnymi bungalowami rozpowszechnionymi w tropikalnej Azji, Ameryce Południowej i na Bliskim Wschodzie. W Europie domy drewniane mają tendencję do bycia starymi i w stanie ruin, lub bardzo nowymi, z modernistyczną konstrukcją pochyloną i przypominającą pudełko. Ma to również tendencję do występowania w Kanadzie i USA. W ostatnich latach wzrosły również domy mieszane, z domieszkowanymi betonu lub kamienia. Jeśli rozważasz kupno lub budowę drewnianego domu, upewnij się, że wykonasz swoje badania i ureguluj wygląd, który Ci odpowiada - homify ma tysiące zdjęć do inspiracji!

Klasyczny styl 

Oprócz drewna liściastego i drewna litego, domy te mogą być również wykonane z recyklingu. To dodaje dodatkowy urok do wyglądu domu. Zapewnia również bardziej rustykalny i wiejski dotyk. Zawsze, gdy drewno jest wykonane bez większego zabiegu, zmiany lakieru lub koloru. Bardzo modne w Polsce jest wykorzystanie rusztowań. Ten rodzaj drewna wygląda solidnie i wytrzymale. Pamiętaj o kosztach, rusztowania są obecnie tak popularne, a więc trudno jest kupić to za grosze.

Nowoczesny styl 

W nowoczesnym stylu dom ma bardziej kwadratowy kształt i eleganckie linie. Drewno jest często malowane w pięknym odcieniu, takim jak biały, czarny, szary lub czerwony.

Jak znaleźć najlepszych profesjonalistów?

Tutaj w Homify łączymy najlepszych architektów, projektantów krajobrazuprojektantów wnętrz z Polski i innych krajów, z ludźmi, którzy chcą zbudować, wyremontować lub przebudować. Zapytaj o projekt i znajdź profesjonalistę, który Ci odpowiada! W ten sposób możesz pozwolić, aby Twoje marzenia się spełniły!

Oprócz tego masz na tej stronie duży wybór zdjęć dotyczących architektury, dekoracji i projektowania domów i wnętrz. Zdjęcia te można zapisać do własnego Katalogu inspiracji. Na co czekasz? Zapraszamy do obejrzenia naszego magazynu!