Dom rustykalny: pomysły, inspiracje & zdjęcia │homify Dom rustykalny: pomysły, inspiracje & zdjęcia

Dom rustykalny: pomysły, inspiracje & zdjęcia

 1. Moskitiery ANWIS: styl , w kategorii Dom rustykalny zaprojektowany przez ANWIS Sp. z o.o.
 2. Metamorfoza budynku mieszkalnego jednorodzinnego w Rosanowie koło Łodzi: styl , w kategorii Dom rustykalny zaprojektowany przez Budownictwo i Architektura Marcin Sieradzki - BIAMS
 3. Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
  Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
 4. Dom zagrodowy w Rakowni: styl , w kategorii Dom rustykalny zaprojektowany przez Fiord-Architekci
 5. Dom zagrodowy w Rakowni: styl , w kategorii Dom rustykalny zaprojektowany przez Fiord-Architekci
 6. Apartament Bursztynowy: styl , w kategorii Dom rustykalny zaprojektowany przez Viva Design - projektowanie wnętrz
 7. Projekty, Dom rustykalny zaprojektowane przez 주택설계전문 디자인그룹 홈스타일토토
  Ad
 8. Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
  Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
 9. Projekty, Dom rustykalny zaprojektowane przez architetto stefano ghiretti
  Ad
 10. Projekty, Dom rustykalny zaprojektowane przez homify
 11. Projekty, Dom rustykalny zaprojektowane przez 8sky design
  Ad
 12. Projekty, Dom rustykalny zaprojektowane przez STUDIO2 arquitectos
 13. Projekty, Dom rustykalny zaprojektowane przez VillaSi Construcciones
  Ad
 14. Projekty, Dom rustykalny zaprojektowane przez Arcor Constructores
 15. Projekty, Dom rustykalny zaprojektowane przez Marty Häuser AG
 16. Projekty, Dom rustykalny zaprojektowane przez 더존하우징
 17. Projekty, Dom rustykalny zaprojektowane przez Studio²
  Ad
 18. Projekty, Dom rustykalny zaprojektowane przez VillaSi Construcciones
  Ad
 19. Projekty, Dom rustykalny zaprojektowane przez DECEM ARQUITETURA E PLANEJAMENTO
 20. Projekty, Dom rustykalny zaprojektowane przez Seventh Sence Architects & interior
 21. Projekty, Dom rustykalny zaprojektowane przez Naturi
 22. Projekty, Dom rustykalny zaprojektowane przez Arcor Constructores
 23. Projekty, Dom rustykalny zaprojektowane przez 더존하우징
 24. Projekty, Dom rustykalny zaprojektowane przez Excelencia en Diseño
 25. Projekty, Dom rustykalny zaprojektowane przez Excelencia en Diseño
 26. Projekty, Dom rustykalny zaprojektowane przez MESIA ARQUITECTOS
 27. Projekty, Dom rustykalny zaprojektowane przez 디자인 이업
  Ad
 28. Projekty, Dom rustykalny zaprojektowane przez 디자인 이업
  Ad
 29. Projekty, Dom rustykalny zaprojektowane przez 디자인 이업
  Ad
 30. Projekty, Dom rustykalny zaprojektowane przez 디자인 이업
  Ad
 31. Projekty, Dom rustykalny zaprojektowane przez D.O.S. Arquitetura
 32. Projekty, Dom rustykalny zaprojektowane przez atelier137 ARCHITECTURAL DESIGN OFFICE
 33. Projekty, Dom rustykalny zaprojektowane przez Ekeko arquitectura - Coquimbo

Dom rustykalny jako dom na wsi

Jeśli pieniądze nie mają znaczenia, prawdopodobnie wszyscy mają drugi dom na wsi. Prawie wszyscy pragniemy spokojnej okolicy w lesie lub na łąkach, gdzie słychać tylko jęk ptaków, z dala od tętniącego życiem miasta. Koncepcja mieszkaniowa istniała od wieków: bogaci arystokraci mieli kilka domów, z dużymi kawałkami ziemi. Robili interes w mieście i szukali bardziej spokojnych miejsc na relaks w weekendy. 

Często mamy tendencję do łączenia terminu “dom rustykalny”, dom wiejski lub dom na wolnym powietrzu z luksusem i statusem, ale dziś jest tak wiele różnych typów domków do wyboru, nawet dla małych rynków. Więc nie musi to być duża i droga willa. Chociaż istnieje szeroki wybór budynków gospodarczych, to prawda, że możemy powiedzieć, że większość modeli ma prostą konstrukcję i składa się głównie z naturalnych materiałów. Mogą to być również stare farmy, stodoły, drewniane chatki, domki z kamienia, tradycyjny dom lub wielorodzinny dom. Jeśli rozważasz przeniesienie na teren wiejski, pomyśl o dokładnej lokalizacji, rozmiarze i stylu przyszłego domu. Ważne jest również, aby zdecydować, co dokładnie kupujesz: pułapkę konstrukcyjną, którą przekształcasz w dom lub istniejący dom, gdzie nie trzeba niczego robić. Odnowić, czy nie, to często pytanie. Remont domu i budowanie domu nie musi to robić samemu. Włącz pomoc eksperta, aby Twoje mieszkanie się spełniło.

Zalety życia na wsi 

Dla tych, którzy wolą nie mieszkać w dżungli kamienia, betonu i szkła, życie na wsi jest doskonałe. Wyobraź sobie, każdego ranka zobaczysz wschodzące słońce, patrząc na błękitną falującą wodę lub na piękny, zielony las. Można uprawiać dzień turystyki pieszej i rowerowej oraz cieszyć się świeżym wiejskim powietrzem. W pobliżu jest wiele miast, które mają ucieczkę. To oczywiście jest idealne. Masz wszystko co najlepsze. Dla niektórych to nie wystarczy: chcą wyjść z zatłoczonych miast i wsi, w których żyją. Zaletą życia na lądzie jest to, że powietrze jest czyste, sąsiedzi są (prawdopodobnie) przyjaźni i znacznie tańsze jest uzyskanie większego działki za te same pieniądze, które zapłacisz za studio w mieście. Świetnie jest też wychowywać dzieci w przyrodzie, a zwierzęta także mają całą wolność. Może twoje marzenie o dużym ogrodzie lub werandzie również spełni się na wsi. Spędzasz te przytulne wieczory na świeżym powietrzu z przyjaciółmi i rodziną. Tutaj nie musisz martwić się o zanieczyszczenie i kłopoty. Możesz żyć w stałym zdrowiu.

Wady domu na wsi 

Nie ulega wątpliwości, że życie w mieście oznacza, że masz lepszy dostęp do lotnisk, dworców kolejowych i innych środków transportu publicznego. Zapewnia to, że widzisz resztę świata, a także ma kontakt z różnymi kulturami. Na wsi można mieszkać w bańce i tylko tych samych rodzajach wokół siebie, co znowu może zapewnić krótkowzroczność. Dla tych, którzy nie docenią ilości metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej, życie miejskie jest tylko najlepszym rozwiązaniem. Obfitość kawiarni, restauracji i bistrów jest również piękna, ponieważ kuchnia może być nieduża. Nawet ci, którzy nie lubią gotowania, będą się martwić w domu. Często masz tylko 1 lub 2 restauracje w okolicy, które można szybko dowiedzieć się. Ponadto upewnij się, że nie dostajesz izolacji. I wreszcie, jeśli chcesz przenieść się na teren wiejski, nie zapominaj, że są jakieś małe roboty, takie jak pająki.

Jak urządzić swój dom – pomysły i inspiracje 

Wszyscy chcemy, aby nasze domy były imponujące, z pięknymi wnętrzami. Jednocześnie wszystkie pomieszczenia muszą take speni swojá funkcjonalność, co pozwala wszystkim mieszkańcom cieszyć się jak największą przestrzenią. Muszą również odzwierciedlać nasze własne pasje i pomysły na projektowanie. Dlatego też znalezienie właściwych pomysłów i inspiracji jest tak ważne. Na homify każdy, kto chce wziąć udział w głównym projekcie projektowania wnętrz, może znaleźć wiele pomysłów najbardziej prestiżowych i kreatywnych projektantów na świecie. Niezależnie od tego, czy tworzysz idealną łazienkę, wyremontować elegancki salon lub starasz się znaleźć idealną równowagę między kuchnią a jadalnią, sprawisz, że proces dekoracji domu będzie jak najprostszy. Na homify, znalezienie idei zdobniczych nie może być łatwiejsze. Katalog internetowy organizowany jest według różnych działów domu, wraz z sekcjami na zewnątrz i przestrzeniami specjalnymi, takimi jak balkony. W każdej sekcji projektanci mogą znaleźć przykłady tego, co można osiągnąć. Wybierz spośród wielu popularnych stylów z minimalistycznymi, nowoczesnymi, rustykalnymi lub skandynawskimi motywami lub wybierz wymyślną fuzję różnych stylów z ekscentrycznym i eklektycznym podziałem. Chodzi o to, aby dać autonomię każdemu indywidualnemu projektantowi, pozwalając wyobraźni chodzić swobodnie. Zrób notatki podczas przeglądania katalogu z łatwą w użyciu funkcją homify, książką pomysłów.

Ile kosztuje dom wiejski? 

Koszt budowy i projektowania domu wiejskiego zależy od kilku czynników, ale zwłaszcza materiałów, które wybierzesz odgrywają ważną rolę. Tradycyjne opcje to drewno lub kamień, ale nowoczesne cegły, beton lub współczesna kombinacja powyższych: dziś wszystko jest możliwe. Także typ domu odgrywa rolę, czy to gospodarstwo, czy stodoła stodoła, duży dom czy też mały? Ilość pięter i czy chcemy piwnicę, ilość i rodzaj okien, rodzaj fasady, prosta lub niestandardowa forma… Wszystko to może zmienić cenę całkowicie. Nie wspominając o obszarze usług budowlanych!

Jeśli chcesz mieć pomysł na temat kosztów domu lub chcesz projektu, wypełnij formularz kontaktowy, aby umożliwić pomoc doświadczonemu architektowi.