Dom rustykalny: pomysły, inspiracje & zdjęcia │homify Dom rustykalny: pomysły, inspiracje & zdjęcia

Dom rustykalny: pomysły, inspiracje & zdjęcia

 1. Moskitiery ANWIS od ANWIS Sp. z o.o. Rustykalny
 2. Metamorfoza budynku mieszkalnego jednorodzinnego w Rosanowie koło Łodzi od Budownictwo i Architektura Marcin Sieradzki - BIAMS Rustykalny Beton
 3. Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
 4. Dom zagrodowy w Rakowni od Fiord-Architekci Nowoczesny Drewno O efekcie drewna
 5. Dom zagrodowy w Rakowni od Fiord-Architekci Nowoczesny Drewno O efekcie drewna
 6. Apartament Bursztynowy od Viva Design - projektowanie wnętrz Egzotyczny Żelazo/Stal
 7. od Ativo Arquitetura e Consultoria Rustykalny Lite drewno Wielokolorowy
 8. Potrzebujesz pomocy ze swoim projektem?
 9. od homify Wiejski
 10. od Pietre di Rapolano Rustykalny Kamień
 11. od Maciel e Maira Arquitetos Egzotyczny
 12. od Andrés Hincapíe Arquitectos A H A Nowoczesny Łupek
 13. od Andrés Hincapíe Arquitectos A H A Minimalistyczny
 14. od 주택설계전문 디자인그룹 홈스타일토토 Nowoczesny Drewno O efekcie drewna
  Ad
 15. od Woodbau Srl Klasyczny
 16. od Taller Once Arquitectura Minimalistyczny
 17. od Taller Once Arquitectura Minimalistyczny
 18. od 주택설계전문 디자인그룹 홈스타일토토 Nowoczesny Cegły
  Ad
 19. farmhouse restructuring od GIAN MARCO CANNAVICCI ARCHITETTO Nowoczesny
 20. od 위드하임 Nowoczesny
  Ad
 21. od NOAH Proyectos SAS Nowoczesny Kamień
 22. od D A STUDIOS Nowoczesny Deski kompozytowe Przeźroczysty
 23. od Espacios Positivos Eklektyczny
 24. od INblatt _Arquitectura Nowoczesny
 25. od INblatt _Arquitectura Nowoczesny
 26. od Diseño Colectivo Grupo Nowoczesny
 27. od João Boullosa Nowoczesny
 28. od João Boullosa Nowoczesny
 29. od João Boullosa Nowoczesny
 30. od João Boullosa Nowoczesny
 31. od João Boullosa Nowoczesny
 32. od HJF建築室內設計 Ho Jia-fu Interior Design Co., Ltd. Nowoczesny Marmur
 33. od Otoni Arquitetura Wiejski

Dom rustykalny jako dom na wsi

Jeśli pieniądze nie mają znaczenia, prawdopodobnie wszyscy mają drugi dom na wsi. Prawie wszyscy pragniemy spokojnej okolicy w lesie lub na łąkach, gdzie słychać tylko jęk ptaków, z dala od tętniącego życiem miasta. Koncepcja mieszkaniowa istniała od wieków: bogaci arystokraci mieli kilka domów, z dużymi kawałkami ziemi. Robili interes w mieście i szukali bardziej spokojnych miejsc na relaks w weekendy. 

Często mamy tendencję do łączenia terminu “dom rustykalny”, dom wiejski lub dom na wolnym powietrzu z luksusem i statusem, ale dziś jest tak wiele różnych typów domków do wyboru, nawet dla małych rynków. Więc nie musi to być duża i droga willa. Chociaż istnieje szeroki wybór budynków gospodarczych, to prawda, że możemy powiedzieć, że większość modeli ma prostą konstrukcję i składa się głównie z naturalnych materiałów. Mogą to być również stare farmy, stodoły, drewniane chatki, domki z kamienia, tradycyjny dom lub wielorodzinny dom. Jeśli rozważasz przeniesienie na teren wiejski, pomyśl o dokładnej lokalizacji, rozmiarze i stylu przyszłego domu. Ważne jest również, aby zdecydować, co dokładnie kupujesz: pułapkę konstrukcyjną, którą przekształcasz w dom lub istniejący dom, gdzie nie trzeba niczego robić. Odnowić, czy nie, to często pytanie. Remont domu i budowanie domu nie musi to robić samemu. Włącz pomoc eksperta, aby Twoje mieszkanie się spełniło.

Zalety życia na wsi 

Dla tych, którzy wolą nie mieszkać w dżungli kamienia, betonu i szkła, życie na wsi jest doskonałe. Wyobraź sobie, każdego ranka zobaczysz wschodzące słońce, patrząc na błękitną falującą wodę lub na piękny, zielony las. Można uprawiać dzień turystyki pieszej i rowerowej oraz cieszyć się świeżym wiejskim powietrzem. W pobliżu jest wiele miast, które mają ucieczkę. To oczywiście jest idealne. Masz wszystko co najlepsze. Dla niektórych to nie wystarczy: chcą wyjść z zatłoczonych miast i wsi, w których żyją. Zaletą życia na lądzie jest to, że powietrze jest czyste, sąsiedzi są (prawdopodobnie) przyjaźni i znacznie tańsze jest uzyskanie większego działki za te same pieniądze, które zapłacisz za studio w mieście. Świetnie jest też wychowywać dzieci w przyrodzie, a zwierzęta także mają całą wolność. Może twoje marzenie o dużym ogrodzie lub werandzie również spełni się na wsi. Spędzasz te przytulne wieczory na świeżym powietrzu z przyjaciółmi i rodziną. Tutaj nie musisz martwić się o zanieczyszczenie i kłopoty. Możesz żyć w stałym zdrowiu.

Wady domu na wsi 

Nie ulega wątpliwości, że życie w mieście oznacza, że masz lepszy dostęp do lotnisk, dworców kolejowych i innych środków transportu publicznego. Zapewnia to, że widzisz resztę świata, a także ma kontakt z różnymi kulturami. Na wsi można mieszkać w bańce i tylko tych samych rodzajach wokół siebie, co znowu może zapewnić krótkowzroczność. Dla tych, którzy nie docenią ilości metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej, życie miejskie jest tylko najlepszym rozwiązaniem. Obfitość kawiarni, restauracji i bistrów jest również piękna, ponieważ kuchnia może być nieduża. Nawet ci, którzy nie lubią gotowania, będą się martwić w domu. Często masz tylko 1 lub 2 restauracje w okolicy, które można szybko dowiedzieć się. Ponadto upewnij się, że nie dostajesz izolacji. I wreszcie, jeśli chcesz przenieść się na teren wiejski, nie zapominaj, że są jakieś małe roboty, takie jak pająki.

Jak urządzić swój dom – pomysły i inspiracje 

Wszyscy chcemy, aby nasze domy były imponujące, z pięknymi wnętrzami. Jednocześnie wszystkie pomieszczenia muszą take speni swojá funkcjonalność, co pozwala wszystkim mieszkańcom cieszyć się jak największą przestrzenią. Muszą również odzwierciedlać nasze własne pasje i pomysły na projektowanie. Dlatego też znalezienie właściwych pomysłów i inspiracji jest tak ważne. Na homify każdy, kto chce wziąć udział w głównym projekcie projektowania wnętrz, może znaleźć wiele pomysłów najbardziej prestiżowych i kreatywnych projektantów na świecie. Niezależnie od tego, czy tworzysz idealną łazienkę, wyremontować elegancki salon lub starasz się znaleźć idealną równowagę między kuchnią a jadalnią, sprawisz, że proces dekoracji domu będzie jak najprostszy. Na homify, znalezienie idei zdobniczych nie może być łatwiejsze. Katalog internetowy organizowany jest według różnych działów domu, wraz z sekcjami na zewnątrz i przestrzeniami specjalnymi, takimi jak balkony. W każdej sekcji projektanci mogą znaleźć przykłady tego, co można osiągnąć. Wybierz spośród wielu popularnych stylów z minimalistycznymi, nowoczesnymi, rustykalnymi lub skandynawskimi motywami lub wybierz wymyślną fuzję różnych stylów z ekscentrycznym i eklektycznym podziałem. Chodzi o to, aby dać autonomię każdemu indywidualnemu projektantowi, pozwalając wyobraźni chodzić swobodnie. Zrób notatki podczas przeglądania katalogu z łatwą w użyciu funkcją homify, książką pomysłów.

Ile kosztuje dom wiejski? 

Koszt budowy i projektowania domu wiejskiego zależy od kilku czynników, ale zwłaszcza materiałów, które wybierzesz odgrywają ważną rolę. Tradycyjne opcje to drewno lub kamień, ale nowoczesne cegły, beton lub współczesna kombinacja powyższych: dziś wszystko jest możliwe. Także typ domu odgrywa rolę, czy to gospodarstwo, czy stodoła stodoła, duży dom czy też mały? Ilość pięter i czy chcemy piwnicę, ilość i rodzaj okien, rodzaj fasady, prosta lub niestandardowa forma… Wszystko to może zmienić cenę całkowicie. Nie wspominając o obszarze usług budowlanych!

Jeśli chcesz mieć pomysł na temat kosztów domu lub chcesz projektu, wypełnij formularz kontaktowy, aby umożliwić pomoc doświadczonemu architektowi.