Dom rustykalny: pomysły, inspiracje & zdjęcia

Dom rustykalny jako dom na wsi

Jeśli pieniądze nie mają znaczenia, prawdopodobnie wszyscy mają drugi dom na wsi. Prawie wszyscy pragniemy spokojnej okolicy w lesie lub na łąkach, gdzie słychać tylko jęk ptaków, z dala od tętniącego życiem miasta. Koncepcja mieszkaniowa istniała od wieków: bogaci arystokraci mieli kilka domów, z dużymi kawałkami ziemi. Robili interes w mieście i szukali bardziej spokojnych miejsc na relaks w weekendy. 

Często mamy tendencję do łączenia terminu “dom rustykalny”, "dom wiejski" lub "dom na wolnym powietrzu" z luksusem i statusem, ale dziś jest tak wiele różnych typów domków do wyboru, nawet dla małych rynków. Więc nie musi to być duża i droga willa. Chociaż istnieje szeroki wybór budynków gospodarczych, to prawda, że możemy powiedzieć, że większość modeli ma prostą konstrukcję i składa się głównie z naturalnych materiałów. Mogą to być również stare farmy, stodoły, drewniane chatki, domki z kamienia, tradycyjny dom lub wielorodzinny dom. Jeśli rozważasz przeniesienie na teren wiejski, pomyśl o dokładnej lokalizacji, rozmiarze i stylu przyszłego domu. Ważne jest również, aby zdecydować, co dokładnie kupujesz: pułapkę konstrukcyjną, którą przekształcasz w dom lub istniejący dom, gdzie nie trzeba niczego robić. Odnowić, czy nie, to często pytanie. Remont domu i budowanie domu nie musi to robić samemu. Włącz pomoc eksperta, aby Twoje mieszkanie się spełniło.

Zalety życia na wsi 

Dla tych, którzy wolą nie mieszkać w dżungli kamienia, betonu i szkła, życie na wsi jest doskonałe. Wyobraź sobie, każdego ranka zobaczysz wschodzące słońce, patrząc na błękitną falującą wodę lub na piękny, zielony las. Można uprawiać dzień turystyki pieszej i rowerowej oraz cieszyć się świeżym wiejskim powietrzem. W pobliżu jest wiele miast, które mają ucieczkę. To oczywiście jest idealne. Masz wszystko co najlepsze. Dla niektórych to nie wystarczy: chcą wyjść z zatłoczonych miast i wsi, w których żyją. Zaletą życia na lądzie jest to, że powietrze jest czyste, sąsiedzi są (prawdopodobnie) przyjaźni i znacznie tańsze jest uzyskanie większego działki za te same pieniądze, które zapłacisz za studio w mieście. Świetnie jest też wychowywać dzieci w przyrodzie, a zwierzęta także mają całą wolność. Może twoje marzenie o dużym ogrodzie lub werandzie również spełni się na wsi. Spędzasz te przytulne wieczory na świeżym powietrzu z przyjaciółmi i rodziną. Tutaj nie musisz martwić się o zanieczyszczenie i kłopoty. Możesz żyć w stałym zdrowiu.

Wady domu na wsi 

Nie ulega wątpliwości, że życie w mieście oznacza, że masz lepszy dostęp do lotnisk, dworców kolejowych i innych środków transportu publicznego. Zapewnia to, że widzisz resztę świata, a także ma kontakt z różnymi kulturami. Na wsi można mieszkać w bańce i tylko tych samych rodzajach wokół siebie, co znowu może zapewnić krótkowzroczność. Dla tych, którzy nie docenią ilości metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej, życie miejskie jest tylko najlepszym rozwiązaniem. Obfitość kawiarni, restauracji i bistrów jest również piękna, ponieważ kuchnia może być nieduża. Nawet ci, którzy nie lubią gotowania, będą się martwić w domu. Często masz tylko 1 lub 2 restauracje w okolicy, które można szybko dowiedzieć się. Ponadto upewnij się, że nie dostajesz izolacji. I wreszcie, jeśli chcesz przenieść się na teren wiejski, nie zapominaj, że są jakieś małe roboty, takie jak pająki.

Jak urządzić swój dom - pomysły i inspiracje 

Wszyscy chcemy, aby nasze domy były imponujące, z pięknymi wnętrzami. Jednocześnie wszystkie pomieszczenia muszą take speni swojá funkcjonalność, co pozwala wszystkim mieszkańcom cieszyć się jak największą przestrzenią. Muszą również odzwierciedlać nasze własne pasje i pomysły na projektowanie. Dlatego też znalezienie właściwych pomysłów i inspiracji jest tak ważne. Na homify każdy, kto chce wziąć udział w głównym projekcie projektowania wnętrz, może znaleźć wiele pomysłów najbardziej prestiżowych i kreatywnych projektantów na świecie. Niezależnie od tego, czy tworzysz idealną łazienkę, wyremontować elegancki salon lub starasz się znaleźć idealną równowagę między kuchnią a jadalnią, sprawisz, że proces dekoracji domu będzie jak najprostszy. Na homify, znalezienie idei zdobniczych nie może być łatwiejsze. Katalog internetowy organizowany jest według różnych działów domu, wraz z sekcjami na zewnątrz i przestrzeniami specjalnymi, takimi jak balkony. W każdej sekcji projektanci mogą znaleźć przykłady tego, co można osiągnąć. Wybierz spośród wielu popularnych stylów z minimalistycznymi, nowoczesnymi, rustykalnymi lub skandynawskimi motywami lub wybierz wymyślną fuzję różnych stylów z ekscentrycznym i eklektycznym podziałem. Chodzi o to, aby dać autonomię każdemu indywidualnemu projektantowi, pozwalając wyobraźni chodzić swobodnie. Zrób notatki podczas przeglądania katalogu z łatwą w użyciu funkcją homify, książką pomysłów.

Ile kosztuje dom wiejski? 

Koszt budowy i projektowania domu wiejskiego zależy od kilku czynników, ale zwłaszcza materiałów, które wybierzesz odgrywają ważną rolę. Tradycyjne opcje to drewno lub kamień, ale nowoczesne cegły, beton lub współczesna kombinacja powyższych: dziś wszystko jest możliwe. Także typ domu odgrywa rolę, czy to gospodarstwo, czy stodoła stodoła, duży dom czy też mały? Ilość pięter i czy chcemy piwnicę, ilość i rodzaj okien, rodzaj fasady, prosta lub niestandardowa forma… Wszystko to może zmienić cenę całkowicie. Nie wspominając o obszarze usług budowlanych!

Jeśli chcesz mieć pomysł na temat kosztów domu lub chcesz projektu, wypełnij formularz kontaktowy, aby umożliwić pomoc doświadczonemu architektowi.